Back Sihor Gujarat (SOJN) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
BHAVNAGAR - DELHI SARAI ROHILLA Link Express (59272) 09:00 09:00 - N N N Y N N N
KAKINADA PORT - BHAVNAGAR T Express (17204) 19:20 19:20 - N N N N Y N N
BHAVNAGAR - ASANSOL Parasnath SF Express (12941) 17:49 17:49 - N Y N N N N N
ASANSOL - BHAVNAGAR Parasnath SF Express (12942) 10:17 10:17 - N N N N N Y N
MUMBAI BANDRA T - BHAVNAGAR T SF Express (12971) 09:45 09:46 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - MUMBAI BANDRA T SF Express (12972) 18:59 19:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - UDHAMPUR Janmabhoomi Express (19107) 05:15 05:16 1 min N N N N N N Y
UDHAMPUR - BHAVNAGAR T Janmabhoomi Express (19108) 10:34 10:39 5 mins N N Y N N N N
MUMBAI BANDRA T - PALITANA Weekly SF Exp (22935) 04:26 04:46 20 mins N N N N N Y N
PALITANA - MUMBAI BANDRA T Weekly SF Exp (22936) 20:30 20:50 20 mins N N N N N Y N
BANDRA TERMINUS - BHAVNAGAR SF Express (22963) 04:26 04:27 1 min N Y N N N N N
BHAVNAGAR - BANDRA TERMINUS SF Express (22964) 17:54 17:55 1 min N N N N N N Y
BHAVNAGAR T - GANDHINAGAR Intercity Express (19204) 05:15 05:16 1 min Y Y Y Y Y Y N
GANDHINAGAR - BHAVNAGAR T Intercity Express (19203) 23:14 23:15 1 min Y Y Y Y Y Y N
BHAVNAGAR T - KAKINADA PORT Express (17203) 04:43 04:43 - N N N N N Y N
PALITANA - BHAVNAGAR Passenger (59201) 11:59 12:01 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - PALITANA Passenger (59202) 10:31 10:33 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SURENDRANAGAR - BHAVNAGAR Passenger (59203) 20:30 20:31 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - SURENDRANAGAR Passenger (59204) 11:56 12:05 9 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR - OKHA Passenger (via Rajkot) (59207) 22:16 22:17 1 min Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - BHAVNAGAR Passenger (via Rajkot) (59208) 04:41 04:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - MAHUVA Passenger (59225) 10:12 10:13 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MAHUVA - BHAVNAGAR T Passenger (59226) 18:28 18:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BOTAD - BHAVNAGAR Passenger (59227) 21:54 21:55 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - BOTAD Passenger (59228) 05:32 05:33 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DHRANGDHRA - BHAVNAGAR Passenger (59229) 07:59 08:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - DHRANGDHRA Link Express (59230) 19:31 19:32 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SURENDRANAGAR - BHAVNAGAR Passenger (59233) 12:51 12:52 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR - SURENDRANAGAR Passenger (59234) 14:50 14:51 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PALITANA - BHAVNAGAR T Passenger (59267) 08:20 08:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - PALITANA Passenger (59268) 06:49 06:50 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PALITANA - BHAVNAGAR T Passenger (59269) 19:48 19:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - PALITANA Passenger (59270) 18:14 18:16 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SURENDRANAGAR - BHAVNAGAR Fast Passenger (59271) 17:02 17:03 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PALITANA - BHAVNAGAR Passenger (59295) 15:50 15:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR - PALITANA Passenger (59296) 13:55 13:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - PALITANA SF Special (Start 16 Oct) (09027) 04:26 04:46 20 mins N N N Y N N N
PALITANA - MUMBAI BANDRA T SF Special (Start 17 Oct) (09028) 07:54 08:14 20 mins N N N Y N N N
KOCHUVELI - BHAVNAGAR Express (19259) 12:26 12:27 1 min N N N N N Y N
BHAVNAGAR - KOCHUVELI Express (19260) 07:38 07:39 1 min N Y N N N N N