Back Allahabad Jn (ALD) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
ANAND VIHAR T - AGARTALA Rajdhani Express (20502) 02:48 02:48 - N N N Y N N N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Exp (Via Adra) (22812) 00:06 00:06 - N Y N N N Y N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Express (22824) 00:06 00:06 - N N Y Y Y N Y
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Express (20818) 00:06 00:06 - Y N N N N N N
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani Exp (20839) 03:32 03:32 - N N N Y N N Y
HOWRAH - NEW DELHI Duronto Express (12273) 22:16 22:16 - Y N N N Y N N
NEW DELHI - HOWRAH Duronto Express (12274) 20:17 20:17 - N Y N N N Y N
RANCHI - ANAND VIHAR T Jharkhand Sampark Kranti Exp (12825) 11:05 11:05 - N Y N N Y N N
ANAND VIHAR T - RANCHI Jharkhand Sampark Kranti Exp (12826) 16:32 16:32 - N N Y N N Y N
ALLAHABAD - JHANSI Passenger (54160) START 06:05 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - AGRA CANTT SF Weekly Express (12319) 01:15 01:15 - N N N Y N N N
NEW DELHI - KOLKATA SEALDAH Rajdhani Express (12314) 23:42 23:42 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SEALDAH - NEW DELHI Rajdhani Express (12313) 02:57 02:57 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RANCHI Rajdhani Express (20840) 23:22 23:22 - Y N N N Y N N
SILCHAR - NEW DELHI Express (Starts 6 April) (14037) 04:09 04:19 10 mins N N Y N N N N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Exp (Via Adra) (22811) 03:01 03:01 - Y N N Y N N N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Express (22823) 03:07 03:07 - N Y Y N Y Y N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Express (20817) 03:07 03:07 - N N N N N N Y
AGARTALA - ANAND VIHAR T Rajdhani Express (20501) 04:13 04:13 - N N Y N N N N
SEALDAH - ANAND VIHAR West Bengal Sampark Kranti Exp (12329) 01:13 01:13 - N N Y N N N N
ANAND VIHAR - SEALDAH West Bengal Sampark Kranti Exp (12330) 04:19 04:19 - N N N Y N N N
BHUBANESWAR - ANAND VIHAR Odisha Sampark Kranti Exp (12819) 11:05 11:05 - Y N N Y N N N
ANAND VIHAR T - BHUBANESWAR Odisha Sampark Kranti Exp (12820) 16:32 16:32 - N Y N N Y N N
AGRA CANTT - KOLKATA SF Weekly Express (12320) 04:15 04:15 - N N N N Y N N
AMRITSAR - KOLKATA SEALDAH Jallianwalabagh SF Exp (12380) 04:19 04:19 - Y N N N N N N
RAJENDRANAGAR - NEW DELHI Sampoorna Kranti SF Exp (12393) 00:27 00:27 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SEALDAH - AMRITSAR Jallianwalabagh SF Exp (12379) 01:13 01:13 - N N N N N Y N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Duronto Express (12282) 20:06 20:06 - N N N Y N N N
NEW DELHI - RAJENDRANAGAR Sampoorna Kranti SF Exp (12394) 00:40 00:40 - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - NEW DELHI Duronto Express (12281) 22:38 22:38 - N N Y N N N N
GUWAHATI - NEW DELHI Poorvottar Sampark Kranti Exp (Train No change from 12501) (22449) 04:09 04:19 10 mins N N N Y N N Y
OLD DELHI - DIBRUGARH Brahmaputra Mail Express (15956) 08:25 08:25 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - DIBRUGARH Brahmaputra Mail Express (15956) 08:35 08:35 - Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MUMBAI LTT Pawan Express (11062) 02:45 02:45 - Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MUMBAI LTT Pawan Express (11062) 03:05 03:05 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - DANAPUR SF Express (12791) 11:00 11:00 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - DANAPUR SF Express (12791) 11:25 11:25 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Kashi Express (15018) 15:50 15:50 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Kashi Express (15018) 16:10 16:10 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Godan Express (11055) 09:55 09:55 - Y Y N Y N Y N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Godan Express (11055) 10:20 10:20 - Y Y N Y N Y N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Godan Express (11056) 16:22 16:22 - N Y Y N Y N Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Godan Express (11056) 16:55 16:55 - N Y Y N Y N Y
ANAND VIHAR T - KAMAKHYA North East SF Exp (12506) 15:40 15:40 - Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - KAMAKHYA North East SF Exp (12506) 15:50 15:50 - Y Y Y Y Y Y Y
KAMAKHYA - ANAND VIHAR T North East SF Exp (12505) 09:35 09:35 - Y Y Y Y Y Y Y
KAMAKHYA - ANAND VIHAR T North East SF Exp (12505) 09:45 09:45 - Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - JAMMU TAWI Link Express (18101) 09:20 09:20 - Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - JAMMU TAWI Link Express (18101) 09:35 09:35 - Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - PURI Nandan Kanan SF Express (12816) 15:05 15:05 - Y N Y Y N Y N
ANAND VIHAR T - PURI Nandan Kanan SF Express (12816) 15:15 15:15 - Y N Y Y N Y N
CHHAPRA - DURG Sarnath Express (15159) 15:15 15:15 - Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - DURG Sarnath Express (15159) 15:35 15:35 - Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - AJMER SF Express (12987) 12:00 12:00 - Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - AJMER SF Express (12987) 12:05 12:05 - Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Express (12540) 01:15 01:15 - N N N N N Y N
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Express (12540) 01:40 01:40 - N N N N N Y N
AZAMGARH - MUMBAI LTT Weekly Express (11054) 12:00 12:00 - N N N N Y N N
AZAMGARH - MUMBAI LTT Weekly Express (11054) 12:20 12:20 - N N N N Y N N
DANAPUR - SECUNDERABAD SF Express (12792) 20:20 20:20 - Y Y Y Y Y Y Y
DANAPUR - SECUNDERABAD SF Express (12792) 20:40 20:40 - Y Y Y Y Y Y Y
JOGBANI - ANAND VIHAR T Seemanchal SF Express (12487) 11:50 11:50 - Y Y Y Y Y Y Y
JOGBANI - ANAND VIHAR T Seemanchal SF Express (12487) 11:55 11:55 - Y Y Y Y Y Y Y
REWA - DELHI ANAND VIHAR SF Express (12427) 20:30 20:30 - Y Y Y Y Y Y Y
REWA - DELHI ANAND VIHAR SF Express (12427) 20:35 20:35 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - JAYNAGAR Swatantrata Senani SF Exp (12562) 05:30 05:30 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - JAYNAGAR Swatantrata Senani SF Exp (12562) 05:40 05:40 - Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIPUR CITY - MUMBAI BANDRA T Express (19042) 00:45 00:45 - Y N Y N N N N
GHAZIPUR CITY - MUMBAI BANDRA T Express (19042) 00:55 00:55 - Y N Y N N N N
DURG - CHHAPRA Sarnath Express (15160) 12:20 12:20 - Y Y Y Y Y Y Y
DURG - CHHAPRA Sarnath Express (15160) 12:45 12:45 - Y Y Y Y Y Y Y
ALLAHABAD - MUMBAI LTT Tulsi SF Express (22130) 18:30 18:30 - Y N Y N N N N
BARMER - GUWAHATI Express (15631) 21:35 21:35 - Y N Y N N N N
BARMER - GUWAHATI Express (15631) 21:45 21:45 - Y N Y N N N N
FAIZABAD - MUMBAI LTT Saket Express (11068) 20:35 20:35 - N N N Y N N Y
FAIZABAD - MUMBAI LTT Saket Express (11068) 21:00 21:00 - N N N Y N N Y
ALLAHABAD - AHMEDABAD Weekly SF Exp (22968) 21:00 21:00 - N N N N Y N N
MANDUADIH - RAMESWARAM Weekly Express (15120) 00:05 00:05 - Y N N N N N N
MANDUADIH - RAMESWARAM Weekly Express (15120) 00:25 00:25 - Y N N N N N N
RAJENDRA NAGAR PATNA - NEW DELHI Rajdhani Express (12309) 00:12 00:12 - Y Y Y Y Y Y Y
RAJENDRA NAGAR PATNA - NEW DELHI Rajdhani Express (12309) 00:14 00:14 - Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - JAYNAGAR Garib Rath Express (12436) 00:14 00:14 - N N Y N N N Y
ANAND VIHAR T - JAYNAGAR Garib Rath Express (12436) 00:16 00:16 - N N Y N N N Y
ANAND VIHAR T - BHAGALPUR Garib Rath Express (22406) 00:14 00:14 - N Y N Y N Y N
ANAND VIHAR T - BHAGALPUR Garib Rath Express (22406) 00:16 00:16 - N Y N Y N Y N
ANAND VIHAR T - MADHUPUR Humsafar Express (12236) 00:14 00:14 - N N N N Y N N
ANAND VIHAR T - MADHUPUR Humsafar Express (12236) 00:16 00:16 - N N N N Y N N
NEW DELHI - RAJENDRA NAGAR PATNA Rajdhani Exp (12310) 00:01 00:01 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RAJENDRA NAGAR PATNA Rajdhani Exp (12310) 00:03 00:03 - Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Exp (Via Kacheguda) (22684) 00:25 00:25 - N N N N Y N N
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Exp (Via Kacheguda) (22684) 00:55 00:55 - N N N N Y N N
PATNA - ERNAKULAM Express (16360) 00:30 00:30 - N N Y N N N N
PATNA - ERNAKULAM Express (16360) 01:02 01:02 - N N Y N N N N
GORAKHPUR - PUNE Express (11038) 00:30 00:30 - N N N N N N Y
GORAKHPUR - PUNE Express (11038) 00:55 00:55 - N N N N N N Y
DHANBAD - KOLHAPUR CSMT Deekshabhoomi Exp (11046) 00:30 00:30 - N Y N N N N N
DHANBAD - KOLHAPUR CSMT Deekshabhoomi Exp (11046) 00:55 00:55 - N Y N N N N N
DANAPUR - UDHNA Express (19064) 00:30 00:30 - Y N N Y N N N
DANAPUR - UDHNA Express (19064) 00:55 00:55 - Y N N Y N N N
BHAGALPUR - ANAND VIHAR T Garib Rath Exp (22405) 00:39 00:39 - N N Y N Y N Y
BHAGALPUR - ANAND VIHAR T Garib Rath Exp (22405) 00:41 00:41 - N N Y N Y N Y
JAYNAGAR - ANAND VIHAR T Garib Rath Express (12435) 00:42 00:42 - N Y N N N Y N
JAYNAGAR - ANAND VIHAR T Garib Rath Express (12435) 00:44 00:44 - N Y N N N Y N
ISLAMPUR - NEW DELHI SF Express (20801) 00:52 00:52 - Y Y Y Y Y Y Y
ISLAMPUR - NEW DELHI SF Express (20801) 00:57 00:57 - Y Y Y Y Y Y Y
RAMESWARAM - FAIZABAD Shraddha Sethu Express (16793) 01:00 01:00 - N N Y N N N N
RAMESWARAM - FAIZABAD Shraddha Sethu Express (16793) 01:25 01:25 - N N Y N N N N
VARANASI - OKHA SF Express (22970) 00:45 00:45 - N N N N N N Y
VARANASI - OKHA SF Express (22970) 00:55 00:55 - N N N N N N Y
ERNAKULAM - PATNA Express (16359) 01:05 01:05 - N Y N N N N N
ERNAKULAM - PATNA Express (16359) 01:30 01:30 - N Y N N N N N
KOLHAPUR CSMT - DHANBAD Deekshabhoomi Exp (11045) 01:05 01:05 - N N N N N N Y
KOLHAPUR CSMT - DHANBAD Deekshabhoomi Exp (11045) 01:30 01:30 - N N N N N N Y
RAMESWARAM - MANDUADIH Weekly Express (15119) 01:05 01:05 - N N N N N Y N
RAMESWARAM - MANDUADIH Weekly Express (15119) 01:30 01:30 - N N N N N Y N
KOLKATA - JHANSI Pratham Swatantrata Sangram Exp (11105) 01:10 01:10 - Y N N N N N N
KOLKATA - JHANSI Pratham Swatantrata Sangram Exp (11105) 01:15 01:15 - Y N N N N N N
RAJENDRA NAGAR BIHAR - AJMER Ziyarat SF Express (12395) 01:15 01:15 - N N N Y N N N
RAJENDRA NAGAR BIHAR - AJMER Ziyarat SF Express (12395) 01:20 01:20 - N N N Y N N N
HALDIA - ANAND VIHAR T SF Express (12443) 01:25 01:25 - N N N N Y N N
HALDIA - ANAND VIHAR T SF Express (12443) 01:30 01:30 - N N N N Y N N
GAYA - ANAND VIHAR T Garib Rath Express (22409) 01:25 01:25 - Y N N N N N N
GAYA - ANAND VIHAR T Garib Rath Express (22409) 01:30 01:30 - Y N N N N N N
MANDUADIH - NEW DELHI SF Express (12581) 01:25 01:25 - Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - NEW DELHI SF Express (12581) 01:35 01:35 - Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - SEALDAH SF Express (12988) 01:50 01:50 - Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - SEALDAH SF Express (12988) 01:55 01:55 - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Express (12539) 02:00 02:00 - N N N N Y N N
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Express (12539) 02:20 02:20 - N N N N Y N N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva SF Exp (via Gaya) (12382) 02:15 02:15 - N Y Y N N Y N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva SF Exp (via Gaya) (12382) 02:25 02:25 - N Y Y N N Y N
INDORE - VARANASI Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 24 Feb) (82404) 02:25 02:25 - N Y N N N N N
INDORE - VARANASI Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 24 Feb) (82404) 02:35 02:35 - N Y N N N N N
ANAND VIHAR T - SITAMARHI Lichchavi Express (14006) 02:35 02:35 - Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - SITAMARHI Lichchavi Express (14006) 02:45 02:45 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani Exp (via Gaya) (12301) 02:40 02:40 - N Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani Exp (via Gaya) (12301) 02:42 02:42 - N Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH TOWN - NEW DELHI Rajdhani Express (12423) 02:50 02:50 - Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH TOWN - NEW DELHI Rajdhani Express (12423) 02:52 02:52 - Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - NEW DELHI Swatantrata Senani SF Exp (12561) 03:25 03:25 - Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - NEW DELHI Swatantrata Senani SF Exp (12561) 03:35 03:35 - Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani Exp (via Daltonganj) (12453) 03:40 03:40 - Y N N N Y N N
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani Exp (via Daltonganj) (12453) 03:42 03:42 - Y N N N Y N N
RANCHI - NEW DELHI Garib Rath Express (12877) 03:40 03:40 - N Y Y N N Y N
RANCHI - NEW DELHI Garib Rath Express (12877) 03:42 03:42 - N Y Y N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - CHHAPRA Ganga Kaveri SF Exp (12669) 03:50 03:50 - Y N Y N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - CHHAPRA Ganga Kaveri SF Exp (12669) 04:15 04:15 - Y N Y N N N N
MUMBAI LTT - FAIZABAD Saket Express (11067) 03:50 03:50 - N N N Y N N Y
MUMBAI LTT - FAIZABAD Saket Express (11067) 04:15 04:15 - N N N Y N N Y
NEW DELHI - MANDUADIH Shiv Ganga SF Exp (12560) 03:50 03:50 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MANDUADIH Shiv Ganga SF Exp (12560) 04:00 04:00 - Y Y Y Y Y Y Y
BALLIA - DELHI ANAND VIHAR Bhrigu SF Express (22427) 03:55 03:55 - Y N N N N N N
BALLIA - DELHI ANAND VIHAR Bhrigu SF Express (22427) 04:05 04:05 - Y N N N N N N
ANAND VIHAR T - HALDIA SF Express (12444) 04:00 04:00 - N N Y N N N N
ANAND VIHAR T - HALDIA SF Express (12444) 04:05 04:05 - N N Y N N N N
SHAKTI NAGAR - TANAKPUR Triveni Express (15075) 02:30 02:30 - Y Y N Y N Y N
SHAKTI NAGAR - TANAKPUR Triveni Express (15075) 03:00 03:00 - Y Y N Y N Y N
CHHAPRA - MGR CHENNAI CENTRAL Ganga Kaveri SF Exp (12670) 04:05 04:05 - N Y N Y N N N
CHHAPRA - MGR CHENNAI CENTRAL Ganga Kaveri SF Exp (12670) 04:35 04:35 - N Y N Y N N N
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani Exp (Via Patna) (12305) 02:40 02:40 - Y N N N N N N
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani Exp (Via Patna) (12305) 02:42 02:42 - Y N N N N N N
JHANSI - KOLKATA Pratham Swatantrata Sangram Exp (11106) 04:00 04:00 - N N N N N Y N
JHANSI - KOLKATA Pratham Swatantrata Sangram Exp (11106) 04:05 04:05 - N N N N N Y N
ANAND VIHAR T - GAYA Garib Rath Express (22410) 04:00 04:00 - N N N N N N Y
ANAND VIHAR T - GAYA Garib Rath Express (22410) 04:05 04:05 - N N N N N N Y
KOLKATA - UDAIPUR CITY Ananya SF Express (12315) 04:09 04:09 - N N N N Y N N
KOLKATA - UDAIPUR CITY Ananya SF Express (12315) 04:19 04:19 - N N N N Y N N
AGARTALA - ANAND VIHAR T Tripura Sundari Exp (14019) 04:09 04:09 - N N N N N Y N
AGARTALA - ANAND VIHAR T Tripura Sundari Exp (14019) 04:19 04:19 - N N N N N Y N
MADHUPUR - ANAND VIHAR T Humsafar Express (12235) 04:18 04:18 - N N N N N Y N
MADHUPUR - ANAND VIHAR T Humsafar Express (12235) 04:20 04:20 - N N N N N Y N
ANAND VIHAR T - HATIA Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12818) 04:20 04:20 - N Y N N Y N Y
ANAND VIHAR T - HATIA Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12818) 04:30 04:30 - N Y N N Y N Y
ANAND VIHAR T - GHAZIPUR CITY Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22434) 04:25 04:25 - N Y N N N Y N
ANAND VIHAR T - GHAZIPUR CITY Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22434) 04:35 04:35 - N Y N N N Y N
ANAND VIHAR T - HATIA Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12874) 04:20 04:20 - N N Y Y N Y N
ANAND VIHAR T - HATIA Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12874) 04:30 04:30 - N N Y Y N Y N
UDHNA - DANAPUR Express (19063) 04:45 04:45 - N N Y N N N Y
UDHNA - DANAPUR Express (19063) 05:10 05:10 - N N Y N N N Y
NEW DELHI - ISLAMPUR SF Express (20802) 05:05 05:05 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - ISLAMPUR SF Express (20802) 05:10 05:10 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - SHRI GANGANAGAR Udyan Abha Toofan Exp (13007) 05:10 05:10 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - SHRI GANGANAGAR Udyan Abha Toofan Exp (13007) 05:20 05:20 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR CITY Express (19041) 05:15 05:15 - N Y N N N N Y
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR CITY Express (19041) 05:25 05:25 - N Y N N N N Y
ASANSOL - BHAVNAGAR Parasnath SF Express (12942) 05:35 05:35 - N N N N Y N N
ASANSOL - BHAVNAGAR Parasnath SF Express (12942) 05:40 05:40 - N N N N Y N N
PATNA - AHMEDABAD Azimabad SF Express (12948) 05:35 05:35 - N N N Y N Y N
PATNA - AHMEDABAD Azimabad SF Express (12948) 05:40 05:40 - N N N Y N Y N
FAIZABAD - MUMBAI LTT SF Express (22104) 06:35 06:35 - N N Y N N N N
FAIZABAD - MUMBAI LTT SF Express (22104) 07:00 07:00 - N N Y N N N N
FAIZABAD - RAMESWARAM Shraddha Sethu Express (16794) 06:35 06:35 - N N N Y N N N
FAIZABAD - RAMESWARAM Shraddha Sethu Express (16794) 07:00 07:00 - N N N Y N N N
DELHI ANAND VIHAR - REWA SF Express (12428) 06:40 06:40 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI ANAND VIHAR - REWA SF Express (12428) 06:45 06:45 - Y Y Y Y Y Y Y
GWALIOR - MANDUADIH Bundelkhand Express (11107) 06:50 06:50 - Y Y Y Y Y Y Y
GWALIOR - MANDUADIH Bundelkhand Express (11107) 07:10 07:10 - Y Y Y Y Y Y Y
KHAJURAHO - MANDUADIH Bundelkhand Link Express (21107) 06:50 06:50 - Y N Y N N Y N
KHAJURAHO - MANDUADIH Bundelkhand Link Express (21107) 07:10 07:10 - Y N Y N N Y N
HATIA - ANAND VIHAR T Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12873) 04:30 04:30 - N Y Y N Y N N
HATIA - ANAND VIHAR T Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12873) 04:40 04:40 - N Y Y N Y N N
HATIA - ANAND VIHAR T Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12817) 04:35 04:35 - Y N N Y N Y N
HATIA - ANAND VIHAR T Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12817) 04:45 04:45 - Y N N Y N Y N
NEW DELHI - PURI Purushottam SF Express (12802) 07:05 07:05 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PURI Purushottam SF Express (12802) 07:15 07:15 - Y Y Y Y Y Y Y
RAXAUL - MUMBAI LTT Antyodaya Express (15267) 07:15 07:15 - N N N N N N Y
RAXAUL - MUMBAI LTT Antyodaya Express (15267) 07:40 07:40 - N N N N N N Y
MANDUADIH - PUNE Gyan Ganga SF Express (22132) 07:15 07:15 - N N Y N N N N
MANDUADIH - PUNE Gyan Ganga SF Express (22132) 07:40 07:40 - N N Y N N N N
ALIPUR DUAR - OLD DELHI Sikkim Mahananda Express (15483) 08:40 08:40 - Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - OLD DELHI Sikkim Mahananda Express (15483) 08:50 08:50 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - ALLAHABAD Link Express (Sangam Slip) (14114) 08:35 08:35 - Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR CENTRAL - CHITRAKOOT InterCity SF Express (22442) 09:45 09:45 - Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR CENTRAL - CHITRAKOOT InterCity SF Express (22442) 09:55 09:55 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - ALLAHABAD Tulsi SF Express (22129) 08:50 08:50 - Y N Y N N N N
HOWRAH - KALKA Kalka Mail (12311) 09:00 09:00 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - KALKA Kalka Mail (12311) 09:10 09:10 - Y Y Y Y Y Y Y
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA - SUBEDARGANJ MEMU (63237) 09:10 09:10 - Y Y Y Y Y Y Y
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA - SUBEDARGANJ MEMU (63237) 09:20 09:20 - Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - RANCHI Garib Nawaz Express (18632) 10:10 10:10 - N N N N N N Y
AJMER - RANCHI Garib Nawaz Express (18632) 10:15 10:15 - N N N N N N Y
SUBEDARGANJ - PT DEEN DAYAL UPADHYAYA MEMU (64596) 07:20 07:20 - Y Y Y Y Y Y Y
SUBEDARGANJ - PT DEEN DAYAL UPADHYAYA MEMU (64596) 07:30 07:30 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - BIKANER Pratap SF Express (12496) 11:30 11:30 - N N N N N Y N
KOLKATA - BIKANER Pratap SF Express (12496) 11:35 11:35 - N N N N N Y N
SAMBALPUR - JAMMU TAWI Express (18309) 08:55 08:55 - Y Y Y Y Y Y Y
SAMBALPUR - JAMMU TAWI Express (18309) 09:10 09:10 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - FAIZABAD SF Express (22103) 11:40 11:40 - N Y N N N N N
MUMBAI LTT - FAIZABAD SF Express (22103) 12:05 12:05 - N Y N N N N N
RANCHI - MUMBAI LTT Express (18609) 11:50 11:50 - N N N Y N N N
RANCHI - MUMBAI LTT Express (18609) 12:20 12:20 - N N N Y N N N
RADHIKAPUR - ANAND VIHAR Seemanchal Link SF Exp (22487) 11:50 11:50 - Y Y Y Y Y Y Y
RADHIKAPUR - ANAND VIHAR Seemanchal Link SF Exp (22487) 11:55 11:55 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - VARANASI Vande Bharat Express (22436) 12:08 12:08 - N Y Y N Y Y Y
NEW DELHI - VARANASI Vande Bharat Express (22436) 12:10 12:10 - N Y Y N Y Y Y
RANCHI - AJMER Garib Nawaz Express (18631) 12:45 12:45 - N N N N Y N N
RANCHI - AJMER Garib Nawaz Express (18631) 12:50 12:50 - N N N N Y N N
MUMBAI LTT - ALLAHABAD AC Duronto Express (12293) 12:45 12:45 - N Y N N N Y N
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Exp (Via Kacheguda) (22683) 12:45 12:45 - N N Y N N N N
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Exp (Via Kacheguda) (22683) 13:10 13:10 - N N Y N N N N
CHOPAN - ALLAHABAD Passenger (53345) 12:55 12:55 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - GANDHIDHAM Garbha SF Express (12938) 11:30 11:30 - N Y N N N N N
HOWRAH - GANDHIDHAM Garbha SF Express (12938) 11:35 11:35 - N Y N N N N N
GUWAHATI - BARMER Express (15632) 11:30 11:30 - N N N N Y N Y
GUWAHATI - BARMER Express (15632) 11:35 11:35 - N N N N Y N Y
AHMEDABAD - DARBHANGA Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15560) 22:10 22:10 - N N N N N Y N
AHMEDABAD - DARBHANGA Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15560) 22:30 22:30 - N N N N N Y N
BIKANER - HOWRAH Link SF Express (22308) 14:00 14:00 - Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - HOWRAH Link SF Express (22308) 14:10 14:10 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - SAMBALPUR Express (18310) 15:22 15:22 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - SAMBALPUR Express (18310) 15:32 15:32 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Express (11071) 15:30 15:30 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Express (11071) 15:55 15:55 - Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - GORAKHPUR Express (11037) 16:00 16:00 - N N N N Y N N
PUNE - GORAKHPUR Express (11037) 16:20 16:20 - N N N N Y N N
MUMBAI LTT - RAXAUL Antyodaya Express (15268) 16:00 16:00 - N N Y N N N N
MUMBAI LTT - RAXAUL Antyodaya Express (15268) 16:20 16:20 - N N Y N N N N
MUMBAI LTT - RANCHI Weekly Express (18610) 16:00 16:00 - N N N N N N Y
MUMBAI LTT - RANCHI Weekly Express (18610) 16:10 16:10 - N N N N N N Y
PUNE - MANDUADIH Gyan Ganga SF Express (22131) 16:00 16:00 - N Y N N N N N
PUNE - MANDUADIH Gyan Ganga SF Express (22131) 16:20 16:20 - N Y N N N N N
PUNE - DARBHANGA Express (11033) 16:00 16:00 - N N N Y N N N
PUNE - DARBHANGA Express (11033) 16:20 16:20 - N N N Y N N N
ANAND VIHAR T - BHUBANESWAR Weekly SF Exp (22806) 16:00 16:00 - Y N N N N N N
ANAND VIHAR T - BHUBANESWAR Weekly SF Exp (22806) 16:05 16:05 - Y N N N N N N
DARBHANGA - PUNE Express (11034) 07:15 07:15 - N N N N N Y N
DARBHANGA - PUNE Express (11034) 07:40 07:40 - N N N N N Y N
DARBHANGA - AHMEDABAD Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15559) 07:15 07:15 - N N N Y N N N
DARBHANGA - AHMEDABAD Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15559) 07:40 07:40 - N N N Y N N N
HOWRAH - ANAND VIHAR T SF Express (12323) 07:50 07:50 - N N Y N N Y N
HOWRAH - ANAND VIHAR T SF Express (12323) 07:55 07:55 - N N Y N N Y N
PURI - ANAND VIHAR T Nandan Kanan SF Express (12815) 07:50 07:50 - N Y N Y Y N Y
PURI - ANAND VIHAR T Nandan Kanan SF Express (12815) 07:55 07:55 - N Y N Y Y N Y
NEW DELHI - MANDUADIH SF Express (12582) 07:50 07:50 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MANDUADIH SF Express (12582) 08:00 08:00 - Y Y Y Y Y Y Y
MEERUT CITY - PRAYAGRAJ Sangam Express (14164) 08:35 08:35 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - KANPUR ANWARGANJ Chauri Chaura Exp (15004) 08:40 08:40 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - KANPUR ANWARGANJ Chauri Chaura Exp (15004) 08:45 08:45 - Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - AGARTALA Tripura Sundari Exp (14020) 08:45 08:45 - N Y N N N N N
ANAND VIHAR T - AGARTALA Tripura Sundari Exp (14020) 08:55 08:55 - N Y N N N N N
MADHUPUR - ANAND VIHAR T Humsafar Express (22459) 22:26 22:26 - N Y N N N N N
MADHUPUR - ANAND VIHAR T Humsafar Express (22459) 22:28 22:28 - N Y N N N N N
BHUBANESWAR - ANAND VIHAR T Weekly SF Express (22805) 11:12 11:12 - N N N N N N Y
BHUBANESWAR - ANAND VIHAR T Weekly SF Express (22805) 11:17 11:17 - N N N N N N Y
NEW DELHI - RANCHI Garib Rath Express (12878) 23:00 23:00 - N Y N Y N N Y
NEW DELHI - RANCHI Garib Rath Express (12878) 23:02 23:02 - N Y N Y N N Y
OKHA - VARANASI SF Express (22969) 23:30 23:40 10 mins N N N N Y N N
NEW DELHI - HOWRAH Rajdhani Exp (Via Patna) (12306) 23:37 23:37 - N N N N Y N N
NEW DELHI - HOWRAH Rajdhani Exp (Via Patna) (12306) 23:39 23:39 - N N N N Y N N
MANDUADIH - NEW DELHI Shiv Ganga SF Exp (12559) 22:20 22:20 - Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - NEW DELHI Shiv Ganga SF Exp (12559) 22:30 22:30 - Y Y Y Y Y Y Y
MADHUPUR - ANAND VIHAR T SF Express (22465) 22:26 22:26 - N N N Y N N N
MADHUPUR - ANAND VIHAR T SF Express (22465) 22:28 22:28 - N N N Y N N N
CHITRAKOOT - KANPUR CENTRAL InterCity SF Express (22441) 18:20 18:20 - Y Y Y Y Y Y Y
CHITRAKOOT - KANPUR CENTRAL InterCity SF Express (22441) 18:30 18:30 - Y Y Y Y Y Y Y
SUBEDARGANJ - PT DEEN DAYAL UPADHYAYA MEMU (63238) 18:30 18:30 - Y Y Y Y Y Y Y
SUBEDARGANJ - PT DEEN DAYAL UPADHYAYA MEMU (63238) 18:40 18:40 - Y Y Y Y Y Y Y
JHANSI - ALLAHABAD Passenger (54159) 18:45 18:45 - Y Y Y Y Y Y Y
SITAMARHI - ANAND VIHAR T Lichchavi Express (14005) 18:50 18:50 - Y Y Y Y Y Y Y
SITAMARHI - ANAND VIHAR T Lichchavi Express (14005) 19:00 19:00 - Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - OLD DELHI Brahmaputra Mail Express (15955) 19:15 19:15 - Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - OLD DELHI Brahmaputra Mail Express (15955) 19:25 19:25 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Express (11072) 19:15 19:15 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Express (11072) 19:35 19:35 - Y Y Y Y Y Y Y
PURI - NEW DELHI Purushottam SF Express (12801) 19:40 19:40 - Y Y Y Y Y Y Y
PURI - NEW DELHI Purushottam SF Express (12801) 19:50 19:50 - Y Y Y Y Y Y Y
GAYA - NEW DELHI Mahabodhi SF Express (12397) 19:50 19:50 - Y Y Y Y Y Y Y
GAYA - NEW DELHI Mahabodhi SF Express (12397) 20:00 20:00 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - TATA NAGAR Express (18102) 15:22 15:22 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - TATA NAGAR Express (18102) 15:32 15:32 - Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - MUMBAI LTT Godan Express (11060) 16:22 16:22 - Y N N Y N Y N
CHHAPRA - MUMBAI LTT Godan Express (11060) 16:55 16:55 - Y N N Y N Y N
VARANASI - NEW DELHI Vande Bharat Express (22435) 16:35 16:35 - N Y Y N Y Y Y
VARANASI - NEW DELHI Vande Bharat Express (22435) 16:37 16:37 - N Y Y N Y Y Y
ANAND VIHAR T - JOGBANI Seemanchal SF Express (12488) 16:40 16:40 - Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - JOGBANI Seemanchal SF Express (12488) 16:50 16:50 - Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - ALLAHABAD Weekly SF Exp (22967) 16:50 16:50 - N N N N Y N N
KALKA - HOWRAH Kalka Mail (12312) 17:10 17:10 - Y Y Y Y Y Y Y
KALKA - HOWRAH Kalka Mail (12312) 17:20 17:20 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - INDORE Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 23 Feb) (82403) 17:30 17:30 - N N N N N N Y
VARANASI - INDORE Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 23 Feb) (82403) 17:35 17:35 - N N N N N N Y
OLD DELHI - ALIPUR DUAR Sikkim Mahananda Express (15484) 17:55 17:55 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - ALIPUR DUAR Sikkim Mahananda Express (15484) 18:05 18:05 - Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - GWALIOR Bundelkhand Express (11108) 20:55 20:55 - Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - GWALIOR Bundelkhand Express (11108) 21:20 21:20 - Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR ANWARGANJ - GORAKHPUR Chauri Chaura Exp (15003) 21:00 21:00 - Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR ANWARGANJ - GORAKHPUR Chauri Chaura Exp (15003) 21:10 21:10 - Y Y Y Y Y Y Y
TANAKPUR - SHAKTI NAGAR Triveni Express (15076) 22:00 22:00 - N Y N Y N Y Y
TANAKPUR - SHAKTI NAGAR Triveni Express (15076) 22:20 22:20 - N Y N Y N Y Y
SHRI GANGANAGAR - HOWRAH Udyan Abha Toofan Exp (13008) 22:10 22:10 - Y Y Y Y Y Y Y
SHRI GANGANAGAR - HOWRAH Udyan Abha Toofan Exp (13008) 22:15 22:15 - Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - PATNA Weekly Express (19421) 22:10 22:10 - Y N N N N N N
AHMEDABAD - PATNA Weekly Express (19421) 22:30 22:30 - Y N N N N N N
MANDUADIH - KHAJURAHO Bundelkhand Link Express (21108) 20:55 20:55 - Y N Y N N Y N
MANDUADIH - KHAJURAHO Bundelkhand Link Express (21108) 21:20 21:20 - Y N Y N N Y N
ANAND VIHAR T - MADHUPUR SF Express (22466) 19:53 19:53 - N N Y N N N N
ANAND VIHAR T - MADHUPUR SF Express (22466) 19:55 19:55 - N N Y N N N N
ANAND VIHAR T - MADHUPUR Humsafar Express (22460) 19:53 19:53 - Y N N N N N N
ANAND VIHAR T - MADHUPUR Humsafar Express (22460) 19:55 19:55 - Y N N N N N N
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA - SUBEDARGANJ MEMU (64595) 20:15 20:15 - Y Y Y Y Y Y Y
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA - SUBEDARGANJ MEMU (64595) 20:25 20:25 - Y Y Y Y Y Y Y
RAE BARELI - MUMBAI LTT Link Express (21068) 20:35 20:35 - N N N Y N N Y
RAE BARELI - MUMBAI LTT Link Express (21068) 21:00 21:00 - N N N Y N N Y
AHMEDABAD - PATNA Azimabad SF Express (12947) 21:35 21:35 - N Y N Y N N N
AHMEDABAD - PATNA Azimabad SF Express (12947) 21:45 21:45 - N Y N Y N N N
HOWRAH - NEW DELHI Poorva SF Exp (via Gaya) (12381) 21:35 21:35 - N N Y Y N N Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva SF Exp (via Gaya) (12381) 21:40 21:40 - N N Y Y N N Y
GHAZIPUR CITY - ANAND VIHAR T Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22433) 21:35 21:35 - N Y N N N Y N
GHAZIPUR CITY - ANAND VIHAR T Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22433) 21:40 21:40 - N Y N N N Y N
BIKANER - GUWAHATI Express (25631) 21:30 21:30 - Y N Y N N N N
BIKANER - GUWAHATI Express (25631) 21:40 21:40 - Y N Y N N N N
MUMBAI LTT - AZAMGARH Weekly Express (11053) 18:10 18:10 - N N N Y N N N
MUMBAI LTT - AZAMGARH Weekly Express (11053) 18:35 18:35 - N N N Y N N N
NEW DELHI - GAYA Mahabodhi SF Express (12398) 20:15 20:15 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - GAYA Mahabodhi SF Express (12398) 20:20 20:20 - Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - JABALPUR Express (15117) 11:50 11:50 - N N N N N Y N
MANDUADIH - JABALPUR Express (15117) 12:20 12:20 - N N N N N Y N
TANAKPUR - SINGRAULI Triveni Express (15074) 22:00 22:00 - Y N Y N Y N N
TANAKPUR - SINGRAULI Triveni Express (15074) 22:20 22:20 - Y N Y N Y N N
PATNA - AHMEDABAD Express (19422) 19:25 19:25 - N Y N N N N N
PATNA - AHMEDABAD Express (19422) 19:50 19:50 - N Y N N N N N
AJMER - RAJENDRA NAGAR BIHAR Ziyarat SF Exp (12396) 16:30 16:30 - N N N N Y N N
AJMER - RAJENDRA NAGAR BIHAR Ziyarat SF Exp (12396) 16:40 16:40 - N N N N Y N N
ANAND VIHAR T - PRAYAGRAJ Humsafar Express (22438) 06:20 06:20 - Y N Y N Y N N
PRAYAGRAJ - ANAND VIHAR T Humsafar Express (22437) 22:20 22:20 - Y N Y N N Y N
GANDHIDHAM - HOWRAH Garbha SF Express (12937) 22:35 22:35 - N N N N N N Y
GANDHIDHAM - HOWRAH Garbha SF Express (12937) 22:45 22:45 - N N N N N N Y
BHAVNAGAR - ASANSOL Parasnath SF Express (12941) 22:35 22:35 - N N Y N N N N
BHAVNAGAR - ASANSOL Parasnath SF Express (12941) 22:45 22:45 - N N Y N N N N
BARWADIH - TANAKPUR Triveni Express (15077) 02:31 02:31 - Y Y Y Y Y Y Y
BARWADIH - TANAKPUR Triveni Express (15077) 03:00 03:00 - Y Y Y Y Y Y Y
UDHAMPUR - PRAYAGRAJ SF Express (22432) 15:09 15:09 - Y N N Y N N N
JABALPUR - MANDUADIH Express (15118) 16:39 16:39 - N N N N N N Y
JABALPUR - MANDUADIH Express (15118) 17:10 17:10 - N N N N N N Y
ANAND VIHAR T - HOWRAH SF Express (12324) 16:30 16:30 - N N N Y N N Y
ANAND VIHAR T - HOWRAH SF Express (12324) 16:40 16:40 - N N N Y N N Y
NEW DELHI - GUWAHATI Poorvottar Sampark Kranti Express (22450) 08:45 08:45 - Y N N Y N N N
NEW DELHI - GUWAHATI Poorvottar Sampark Kranti Express (22450) 08:55 08:55 - Y N N Y N N N
BIKANER - SEALDAH AC Duronto Express (12260) 02:47 02:47 - N Y Y N Y Y N
BIKANER - SEALDAH AC Duronto Express (12260) 02:47 02:47 - N Y Y N Y Y N
PRAYAGRAJ - MUMBAI LTT AC Duronto Express (12294) 19:20 19:20 - N Y N N N Y N
MUMBAI LTT - CHHAPRA Godan Express (11059) 09:53 09:53 - N N Y N N N Y
MUMBAI LTT - CHHAPRA Godan Express (11059) 10:20 10:20 - N N Y N N N Y
SINGRAULI - TANAKPUR Triveni Express (15073) 02:20 02:20 - N N Y N Y N Y
SINGRAULI - TANAKPUR Triveni Express (15073) 02:55 02:55 - N N Y N Y N Y
NEW DELHI - RAJENDRANAGAR T Rajdhani (Covid SPL AC) (02310) 00:04 00:04 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RAJENDRANAGAR T Rajdhani (Covid SPL AC) (02310) 00:07 00:07 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RANCHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02454) 22:58 22:58 - N N Y N N Y N
NEW DELHI - RANCHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02454) 22:58 22:58 - N N Y N N Y N
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02453) 03:33 03:33 - Y N N N Y N N
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02453) 03:33 03:33 - Y N N N Y N N
NEW DELHI - AGARTALA Rajdhani (Covid SPL AC) (02502) 02:52 02:52 - N N N Y N N N
NEW DELHI - AGARTALA Rajdhani (Covid SPL AC) (02502) 02:52 02:52 - N N N Y N N N
AGARTALA - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02501) 04:17 04:17 - N N Y N N N N
AGARTALA - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02501) 04:17 04:17 - N N Y N N N N
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR Exp Covid Special (09041) 05:15 05:15 - N Y N N N N Y
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR Exp Covid Special (09041) 05:25 05:25 - N Y N N N N Y
GHAZIPUR - MUMBAI BANDRA T Exp Covid Special (09042) 00:44 00:44 - Y N Y N N N N
GHAZIPUR - MUMBAI BANDRA T Exp Covid Special (09042) 00:55 00:55 - Y N Y N N N N
RAJENDRA NAGAR T - NEW DELHI Sampoorna Kranti Covid SF SPL (02393) 00:23 00:23 - Y Y Y Y Y Y Y
RAJENDRA NAGAR T - NEW DELHI Sampoorna Kranti Covid SF SPL (02393) 00:23 00:23 - Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ - NEW DELHI Prayagraj Covid SF Special (02417) 21:30 21:30 - Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - NEW DELHI Shiv Ganga Covid SF Special (02559) 22:19 22:19 - Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - NEW DELHI Shiv Ganga Covid SF Special (02559) 22:30 22:30 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MANDUADIH Shiv Ganga Covid SF Special (02560) 03:49 03:49 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MANDUADIH Shiv Ganga Covid SF Special (02560) 04:00 04:00 - Y Y Y Y Y Y Y
PATNA - AHMEDABAD Covid Special (02948) 05:35 05:35 - N N N Y N Y N
PATNA - AHMEDABAD Covid Special (02948) 05:40 05:40 - N N N Y N Y N
OLD DELHI - DIBRUGARH Brahmaputra Mail Covid Special (05956) 08:25 08:25 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - DIBRUGARH Brahmaputra Mail Covid Special (05956) 08:35 08:35 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - GHAZIPUR CITY Suhaildev Covid SF Special (02234) 04:25 04:25 - N Y N N N Y N
OLD DELHI - GHAZIPUR CITY Suhaildev Covid SF Special (02234) 04:35 04:35 - N Y N N N Y N
GHAZIPUR CITY - OLD DELHI Suhaildev Covid SF Special (02233) 21:34 21:34 - N Y N N N Y N
GHAZIPUR CITY - OLD DELHI Suhaildev Covid SF Special (02233) 21:40 21:40 - N Y N N N Y N
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02301) 02:40 02:40 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02301) 02:42 02:42 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - HOWRAH Rajdhani (Covid SPL AC) (02302) 23:44 23:44 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - HOWRAH Rajdhani (Covid SPL AC) (02302) 23:47 23:47 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva Exp Covid SF Special (02303) 21:40 21:40 - Y Y N N Y Y N
HOWRAH - NEW DELHI Poorva Exp Covid SF Special (02303) 21:45 21:45 - Y Y N N Y Y N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva Exp Covid SF Special (02304) 01:20 01:20 - Y N N Y Y N Y
NEW DELHI - HOWRAH Poorva Exp Covid SF Special (02304) 01:25 01:25 - Y N N Y Y N Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva Exp Covid SF Special (02381) 21:35 21:35 - N N Y Y N N Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva Exp Covid SF Special (02381) 21:40 21:40 - N N Y Y N N Y
NEW DELHI - HOWRAH Poorva Exp Covid SF Special (02382) 02:15 02:15 - N Y Y N N Y N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva Exp Covid SF Special (02382) 02:25 02:25 - N Y Y N N Y N
HOWRAH - JODHPUR Covid SF Special (02307) 12:25 12:25 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - JODHPUR Covid SF Special (02307) 12:30 12:30 - Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - HOWRAH Exp Covid SF Special (02308) 13:59 13:59 - Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - HOWRAH Exp Covid SF Special (02308) 14:10 14:10 - Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - PATNA Covid Special (02947) 21:35 21:35 - N Y N Y N N N
AHMEDABAD - PATNA Covid Special (02947) 21:45 21:45 - N Y N Y N N N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Purushottam Covid Special (02801) 19:39 19:39 - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - NEW DELHI Purushottam Covid Special (02801) 19:50 19:50 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BHUBANESWAR Purushottam Covid Special (02802) 07:04 07:04 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BHUBANESWAR Purushottam Covid Special (02802) 07:15 07:15 - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02823) 03:07 03:07 - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02823) 03:07 03:07 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani (Covid SPL AC) (02824) 00:20 00:20 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani (Covid SPL AC) (02824) 00:20 00:20 - Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - DELHI Brahmaputra Mail Covid (05955) 19:14 19:14 - Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - DELHI Brahmaputra Mail Covid (05955) 19:25 19:25 - Y Y Y Y Y Y Y
KATIHAR - OLD DELHI Sikkim Mahananda Exp Covid SPL (05483) 08:40 08:40 - Y Y Y Y Y Y Y
KATIHAR - OLD DELHI Sikkim Mahananda Exp Covid SPL (05483) 08:50 08:50 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI - KATIHAR Sikkim Mahananda Exp Covid SPL (05484) 17:55 17:55 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI - KATIHAR Sikkim Mahananda Exp Covid SPL (05484) 18:05 18:05 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PRAYAGRAJ JUNCTION Prayagraj Exp Covid SPL (02418) 07:14 07:14 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Covid Special (01071) 15:30 15:30 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Covid Special (01071) 15:55 15:55 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Covid Special (01072) 19:16 19:16 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Covid Special (01072) 19:35 19:35 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - DARBHANGA Pawan Exp Covid Special (01061) 10:41 10:41 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - DARBHANGA Pawan Exp Covid Special (01061) 11:05 11:05 - Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MUMBAI LTT Pawan Covid Special (01062) 02:48 02:48 - Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MUMBAI LTT Pawan Covid Special (01062) 03:05 03:05 - Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - HOWRAH Covid Special (03112) 14:00 14:00 - Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - HOWRAH Covid Special (03112) 14:10 14:10 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RAJENDRA NAGAR T Sampoorna Kranti Covid SF SPL (02394) 00:39 00:39 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RAJENDRA NAGAR T Sampoorna Kranti Covid SF SPL (02394) 00:39 00:39 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - DANAPUR Covid Special (02791) 10:59 10:59 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - DANAPUR Covid Special (02791) 11:25 11:25 - Y Y Y Y Y Y Y
DANAPUR - SECUNDERABAD Covid Special (02792) 20:18 20:18 - Y Y Y Y Y Y Y
DANAPUR - SECUNDERABAD Covid Special (02792) 20:40 20:40 - Y Y Y Y Y Y Y
RAJENDRANAGAR T - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02309) 00:10 00:10 - Y Y Y Y Y Y Y
RAJENDRANAGAR T - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02309) 00:13 00:13 - Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02423) 02:51 02:51 - Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02423) 02:45 02:45 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DIBRUGARH Rajdhani (Covid SPL AC) (02424) 23:09 23:09 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DIBRUGARH Rajdhani (Covid SPL AC) (02424) 23:11 23:11 - Y Y Y Y Y Y Y