Back Sultanpur (SLN) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
FAIZABAD - MUMBAI LTT Saket Express (11068) 16:57 17:02 5 mins N N N Y N N Y
DIBRUGARH TOWN - NEW DELHI Rajdhani Express (20505) 03:52 03:52 - N N Y N N N Y
NEW DELHI - DIBRUGARH TOWN Rajdhani Express (20506) 19:53 19:53 - N N N Y N N Y
HOWRAH - AMRITSAR Express (13049) 11:55 12:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - ANAND VIHAR T Express (13119) 00:08 00:10 2 mins N Y N N N Y N
ANAND VIHAR T - SEALDAH Express (13120) 04:38 04:40 2 mins N N Y N N N Y
UDAIPUR CITY - PATLIPUTRA Humsafar Express (19669) 13:10 13:15 5 mins N N N Y N N N
PATLIPUTRA - UDAIPUR CITY Humsafar Express (19670) 08:00 08:05 5 mins N N N N Y N N
SEALDAH - JAMMU TAWI Humsafar Express (22317) 03:45 03:45 - N Y N N N N N
JAMMU TAWI - SEALDAH Humsafar Express (22318) 02:30 02:30 - N N N Y N N N
DANAPUR - DELHI ANAND VIHAR Jan Sadharan Exp (UnReserved) (13257) 23:08 23:08 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - MALDA TOWN Farakka Exp (via Sultanpur) (13414) 11:26 11:31 5 mins N Y N Y N N Y
DELHI ANAND VIHAR - DANAPUR Jan Sadharan Exp (UnReserved) (13258) 00:21 00:21 - Y Y Y Y Y Y Y
SULTANPUR - ANAND VIHAR T Sadbhavana Express (14013) START 15:30 - N Y N N N N Y
ANAND VIHAR T - SULTANPUR Sadbhavana Express (14014) 06:10 ENDS - N Y N N N N Y
VARANASI - LUCKNOW CHARBAGH Varuna Exp (14227) 07:03 07:05 2 mins Y N N Y N N N
LUCKNOW CHARBAGH - VARANASI Varuna Express (14228) 20:16 20:18 2 mins Y N N Y N N N
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA - LUCKNOW Express (14261) 01:55 02:00 5 mins N N N Y N Y N
LUCKNOW - PT DEEN DAYAL UPADHYAYA Express (14262) 02:25 02:30 5 mins N N Y N Y N N
VARANASI - JAMMU TAWI Begampura SF Express (12237) 14:50 14:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - VARANASI Begampura SF Express (12238) 09:25 09:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - AMRITSAR Akal Takht SF Exp (12317) 22:46 22:48 2 mins N N Y N N N Y
AMRITSAR - KOLKATA CHITPUR Akal Takht SF Exp (12318) 22:23 22:25 2 mins N Y N N Y N N
KOLKATA - NANGAL DAM Gurumukhi SF Express (12325) 23:42 23:42 - N N N Y N N N
NANGAL DAM - KOLKATA Gurumukhi SF Express (12326) 22:38 22:38 - N N N N N Y N
JAMMU TAWI - HOWRAH Himgiri SF Express (12332) 17:35 17:40 5 mins Y Y N N Y N N
HOWRAH - HARIDWAR Kumbha SF Express (12369) 03:58 04:00 2 mins Y Y N Y Y N Y
HARIDWAR - HOWRAH Kumbha SF Express (12370) 10:38 10:40 2 mins Y Y Y N Y Y N
AHMEDABAD - SULTANPUR Express (19403) 12:11 ENDS - N N Y N N N N
SULTANPUR - AHMEDABAD Express (19404) START 17:50 - N N Y N N N N
VARANASI - KANPUR CENTRAL Varuna Express (24227) 07:03 07:05 2 mins N Y Y N Y Y Y
KANPUR CENTRAL - VARANASI Varuna Express (24228) 20:18 20:20 2 mins N Y Y N Y Y Y
GHAZIPUR CITY - SMVD KATRA Weekly Express (14611) 12:40 12:45 5 mins N N N N Y N N
SMVD KATRA - GHAZIPUR CITY Weekly Express (14612) 02:05 02:10 5 mins N N N N Y N N
MAU - LUCKNOW Bi-Weekly Express (15071) 00:40 00:45 5 mins N N N Y N Y N
LUCKNOW - MAU Bi-Weekly Express (15072) 02:40 02:45 5 mins N N Y N Y N N
PATLIPUTRA - CHANDIGARH SF Express (22355) 03:15 03:17 2 mins Y N N Y N N N
VARANASI - NEW DELHI Mahamana SF Express (22417) 21:06 21:08 2 mins N Y N Y N Y N
NEW DELHI - VARANASI Mahamana SF Express (22418) 05:16 05:18 2 mins N Y N Y N Y N
GHAZIPUR CITY - DELHI ANAND VIHAR Suhaildev SF Exp (22419) 21:18 21:20 2 mins Y N Y N Y N Y
DELHI ANAND VIHAR - GHAZIPUR CITY Suhaildev SF Exp (22420) 05:16 05:18 2 mins Y N Y N Y N Y
RAXAUL - ANAND VIHAR T Sadbhavna Exp (via Sitamarhi) (14007) 15:15 15:30 15 mins N N N Y N Y N
ANAND VIHAR T - RAXAUL Sadbhavna Exp (via Sitamarhi) (14008) 06:08 06:10 2 mins N N Y N Y N N
ANAND VIHAR T - RAXAUL Sadbhavna Express (14016) 06:08 06:10 2 mins Y N N N N Y N
VARANASI - AHMEDABAD Weekly Express (19408) 17:45 17:50 5 mins N N N N N Y N
AHMEDABAD - VARANASI Weekly Express (19407) 02:05 02:10 5 mins N N N N N Y N
AMBALA CANTT - BARAUNI Harihar Express (14524) 11:47 11:52 5 mins N N Y N N N Y
BARAUNI - AMBALA CANTT Harihar Express (14523) 17:45 17:50 5 mins Y N N Y N N N
NAUTANWA - DURG Express (via Sultanpur) (18206) 16:40 16:50 10 mins N N N N N Y N
DURG - NAUTANWA Express (via Sultanpur) (18205) 13:15 13:20 5 mins N N N N Y N N
NEW DELHI - DIBRUGARH Rajdhani Express (20504) 19:53 19:53 - N Y N N N N N
DIBRUGARH - NEW DELHI Rajdhani Express (20503) 03:52 03:52 - N N N N N Y N
PRAYAG GHAT - BASTI Manwar Sangam Express (14231) 07:15 07:20 5 mins Y Y Y N Y Y N
BASTI - PRAYAG GHAT Manwar Sangam Express (14232) 17:50 17:55 5 mins Y Y Y N Y Y N
PRAYAG GHAT - MANKAPUR Saryu Express (14233) 21:15 21:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANKAPUR - PRAYAG GHAT Saryu Express (14234) 05:48 05:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - PATLIPUTRA SF Express (22356) 11:05 11:10 5 mins N Y N N Y N N
HOWRAH - DEHRADUN Upsana SF Express (12327) 03:56 03:58 2 mins N N Y N N Y N
DEHRADUN - HOWRAH Upsana SF Express (12328) 10:22 10:24 2 mins N N N Y N N Y
NEW DELHI - RAJGIR Shramjeevi SF Express (12392) 23:34 23:36 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
INDORE - RAJENDRA NAGAR BIHAR Express (19313) 07:45 07:50 5 mins N Y N Y N N N
RAJENDRA NAGAR - INDORE Express (19314) 18:15 18:20 5 mins N N Y N Y N N
INDORE - KAMAKHYA Express (19305) 07:45 07:50 5 mins N N N N Y N N
KAMAKHYA - INDORE Express (19306) 08:00 08:05 5 mins Y N N N N N N
MUMBAI LTT - SULTANPUR SF Express (12143) 20:00 ENDS - Y N N N N N N
SULTANPUR - MUMBAI LTT SF Express (12144) START 23:55 - Y N N N N N N
VARANASI - SULTANPUR Passenger (54263) 10:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SULTANPUR - VARANASI Passenger (54264) START 06:35 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - SULTANPUR Passenger (54265) 20:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SULTANPUR - VARANASI Passenger (54266) START 18:30 - Y Y Y Y Y Y Y
SULTANPUR - LUCKNOW CHARBAGH Passenger (54281) START 05:30 - Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW CHARBAGH - SULTANPUR Passenger (54282) 09:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SULTANPUR - LUCKNOW CHARBAGH Passenger (54283) START 19:50 - Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW CHARBAGH - SULTANPUR Passenger (54284) 21:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - FAIZABAD Passenger (UnReserved) (54371) 08:35 08:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
FAIZABAD - PRAYAG GHAT Passenger (UnReserved) (54372) 15:25 15:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - FAIZABAD Passenger (UnReserved) (54373) 10:30 10:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
FAIZABAD - PRAYAG GHAT Passenger (UnReserved) (54374) 19:30 19:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA CHITPUR - AMRITSAR Durgiana SF Exp (12357) 00:29 00:29 - N N Y N N N Y
AMRITSAR - KOLKATA Durgiana SF Express (12358) 22:38 22:38 - Y N N Y N N N
AMRITSAR - HOWRAH Express (13050) 14:20 14:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJGIR - NEW DELHI Shramjeevi SF Express (12391) 17:10 17:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SULTANPUR - LUCKNOW MEMU (64281) START 07:40 - Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - SULTANPUR MEMU (64282) 20:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - FAIZABAD Saket Express (11067) 07:15 07:20 5 mins N N N Y N N Y
VARANASI - JODHPUR Marudhar Exp (via Sultanpur) (14863) 20:30 20:35 5 mins N Y N N Y N Y
JODHPUR - VARANASI Marudhar Exp (via Sultanpur) (14864) 05:41 05:43 2 mins Y N Y N N Y N
VARANASI - JODHPUR Marudhar Exp (via Sultanpur) (14863) 20:30 20:35 5 mins N Y N N Y N Y
JODHPUR - VARANASI Marudhar Exp (via Sultanpur) (14864) 05:41 05:43 2 mins Y N Y N N Y N
PATNA - KOTA Express (Via Sultanpur) (13239) 18:55 19:00 5 mins Y N Y Y Y N N
PATNA - KOTA Express (Via Sultanpur) (13239) 18:55 19:00 5 mins Y N Y Y Y N N
RAXAUL - ANAND VIHAR T Sadbhavna Express (14015) 15:15 15:30 15 mins Y N Y N N N N
KOTA - PATNA Express (Via Sultanpur) (13240) 12:35 12:40 5 mins N Y Y Y N N Y
KOTA - PATNA Express (Via Sultanpur) (13240) 12:35 12:40 5 mins N Y Y Y N N Y
MALDA TOWN - HARIDWAR Special (Start 07 Oct) (03427) 02:06 02:08 2 mins N Y N N N N N
HARIDWAR - MALDA TOWN Special (Start 08 Oct) (03428) 03:00 03:05 5 mins N N Y N N N N
MALDA TOWN - OLD DELHI Farakka Exp (via Sultanpur) (13413) 14:05 14:15 10 mins N Y N N Y N Y
HOWRAH - JAMMU TAWI Himgiri SF Express (12331) 16:43 16:48 5 mins N N Y N N Y Y
SMVD KATRA - VARANASI Special (Start 06 Oct) (04612) 00:23 00:25 2 mins N Y N N N N N
VARANASI - SMVD KATRA Special (Start 08 Oct) (04611) 08:28 08:30 2 mins N Y N N N N N
ANAND VIHAR T - GAYA Special (Start 26 Oct) (04098) 13:25 13:30 5 mins N N N N Y Y N
NEW DELHI - VARANASI Special (Start 23 Oct) (04074) 03:48 03:50 2 mins N N Y Y N Y Y
VARANASI - NEW DELHI Special (Start 24 Oct) (04073) 12:18 12:20 2 mins N N Y Y N Y Y
BHATINDA - VARANASI Special (Start 06 Oct) (04998) 16:13 16:15 2 mins Y N N N N N N
VARANASI -BHATINDA Special (Start 07 Oct) (04997) 23:38 23:40 2 mins Y N N N N N N
PATNA - FIROZPUR CANTT Parkash Parv Special (Start 06 Nov) (04651) 05:15 05:20 5 mins Y N N Y N N Y
FIROZPUR CANTT - PATNA Prakash Parv Special (Start 05 Nov) (04652) 10:45 10:50 5 mins N N Y N Y N Y
GAYA - ANAND VIHAR T Special (Start 28 Oct) (04097) 01:15 01:20 5 mins Y Y N N N N N
NEW DELHI - VARANASI Diwali Special (Oct 25 Only) (04016) 03:48 03:50 2 mins N N N N N Y N
VARANASI - NEW DELHI Diwali Special (Oct 26 Only) (04015) 12:18 12:20 2 mins N N N N N Y N