Back SEALDAH - LAKSHMIKANTAPUR Local

KOLKATA SEALDAH(SDAH) LAKSHMIKANTPUR(LKPR) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KOLKATA SEALDAH(SDAH) Starts 14:20 0 0.0
BALLYGUNGE JN(BLN) 14:28 14:29 1 5.0
DHAKURIA(DHK) 14:30 14:31 1 6.0
JADAVPUR(JDP) 14:33 14:34 1 8.0
BAGHA JATIN(BGJT) 14:35 14:36 1 10.0
GARIA(GIA) 14:40 14:41 1 12.0
NARENDRAPUR HALT(NRPR) 14:42 14:43 1 14.0
SONARPUR JN(SPR) 14:46 14:47 1 16.0
SUBHAS GRAM(SBGR) 14:50 14:51 1 20.0
MALLIKPUR(MAK) 14:53 14:54 1 22.0
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 15:02 15:03 1 25.0
SHASAN ROAD(SSRD) 15:08 15:09 1 27.0
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 15:10 15:11 1 29.0
DHAPDHAPI(DPDP) 15:13 15:14 1 31.0
SURJYAPUR(SJPR) 15:16 15:17 1 34.0
GOCHARAN(GCN) 15:19 15:20 1 36.0
HOGLA(HGA) 15:22 15:23 1 38.0
DAKSHIN BARASAT(DBT) 15:26 15:27 1 42.0
BAHARU(BARU) 15:30 15:31 1 44.0
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 15:36 15:37 1 49.0
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 15:42 15:43 1 54.0
MADHABPUR(MDBP) 15:48 15:49 1 58.0
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) 16:00 Ends 0 61.0