Back SEALDAH - LAKSHMIKANTAPUR Local

KOLKATA SEALDAH(SDAH) LAKSHMIKANTPUR(LKPR) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KOLKATA SEALDAH(SDAH) Starts 12:50 0 0.0
BALLYGUNGE JN(BLN) 12:58 12:59 1 5.0
DHAKURIA(DHK) 13:00 13:01 1 6.0
JADAVPUR(JDP) 13:03 13:04 1 8.0
BAGHA JATIN(BGJT) 13:05 13:06 1 10.0
GARIA(GIA) 13:10 13:11 1 12.0
NARENDRAPUR HALT(NRPR) 13:12 13:13 1 14.0
SONARPUR JN(SPR) 13:16 13:17 1 16.0
SUBHAS GRAM(SBGR) 13:20 13:21 1 20.0
MALLIKPUR(MAK) 13:23 13:24 1 22.0
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 13:33 13:34 1 25.0
SHASAN ROAD(SSRD) 13:39 13:40 1 27.0
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 13:41 13:42 1 29.0
DHAPDHAPI(DPDP) 13:44 13:45 1 31.0
SURJYAPUR(SJPR) 13:47 13:48 1 34.0
GOCHARAN(GCN) 13:50 13:51 1 36.0
HOGLA(HGA) 13:53 13:54 1 38.0
DAKSHIN BARASAT(DBT) 13:57 13:58 1 42.0
BAHARU(BARU) 14:01 14:02 1 44.0
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 14:07 14:08 1 49.0
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 14:13 14:14 1 54.0
MADHABPUR(MDBP) 14:19 14:20 1 58.0
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) 14:30 Ends 0 61.0