Back SEALDAH - LAKSHMIKANTAPUR Local

KOLKATA SEALDAH(SDAH) LAKSHMIKANTPUR(LKPR) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KOLKATA SEALDAH(SDAH) Starts 9:16 0 0.0
BALLYGUNGE JN(BLN) 9:24 9:25 1 5.0
DHAKURIA(DHK) 9:26 9:27 1 6.0
JADAVPUR(JDP) 9:29 9:30 1 8.0
BAGHA JATIN(BGJT) 9:31 9:32 1 10.0
GARIA(GIA) 9:36 9:37 1 12.0
NARENDRAPUR HALT(NRPR) 9:38 9:39 1 14.0
SONARPUR JN(SPR) 9:42 9:43 1 16.0
SUBHAS GRAM(SBGR) 9:46 9:47 1 20.0
MALLIKPUR(MAK) 9:49 9:50 1 22.0
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 9:59 10:00 1 25.0
SHASAN ROAD(SSRD) 10:04 10:05 1 27.0
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 10:06 10:07 1 29.0
DHAPDHAPI(DPDP) 10:10 10:11 1 31.0
SURJYAPUR(SJPR) 10:13 10:14 1 34.0
GOCHARAN(GCN) 10:16 10:17 1 36.0
HOGLA(HGA) 10:19 10:20 1 38.0
DAKSHIN BARASAT(DBT) 10:23 10:24 1 42.0
BAHARU(BARU) 10:27 10:28 1 44.0
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 10:33 10:34 1 49.0
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 10:39 10:40 1 54.0
MADHABPUR(MDBP) 10:45 10:46 1 58.0
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) 10:58 Ends 0 61.0