Back SEALDAH - LAKSHMIKANTAPUR Local

KOLKATA SEALDAH(SDAH) LAKSHMIKANTPUR(LKPR) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KOLKATA SEALDAH(SDAH) Starts 7:14 0 0.0
BALLYGUNGE JN(BLN) 7:22 7:23 1 5.0
DHAKURIA(DHK) 7:24 7:25 1 6.0
JADAVPUR(JDP) 7:27 7:28 1 8.0
BAGHA JATIN(BGJT) 7:29 7:30 1 10.0
GARIA(GIA) 7:34 7:35 1 12.0
NARENDRAPUR HALT(NRPR) 7:36 7:37 1 14.0
SONARPUR JN(SPR) 7:41 7:42 1 16.0
SUBHAS GRAM(SBGR) 7:45 7:46 1 20.0
MALLIKPUR(MAK) 7:49 7:50 1 22.0
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 7:57 7:58 1 25.0
SHASAN ROAD(SSRD) 8:03 8:04 1 27.0
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 8:05 8:06 1 29.0
DHAPDHAPI(DPDP) 8:08 8:09 1 31.0
SURJYAPUR(SJPR) 8:11 8:12 1 34.0
GOCHARAN(GCN) 8:14 8:15 1 36.0
HOGLA(HGA) 8:17 8:18 1 38.0
DAKSHIN BARASAT(DBT) 8:21 8:22 1 42.0
BAHARU(BARU) 8:25 8:26 1 44.0
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 8:31 8:32 1 49.0
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 8:37 8:38 1 54.0
MADHABPUR(MDBP) 8:43 8:44 1 58.0
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) 8:56 Ends 0 61.0