Back GEVRA ROAD - AMRITSAR Chhattisgarh Express

GEVRA ROAD(GAD) AMRITSAR JN(ASR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
GEVRA ROAD(GAD) Starts 11:15 0 0.0
KORBA(KRBA) 11:30 11:35 5 7.9
URGA(URGA) 11:44 11:45 1 16.5
SARAGBUNDIA(SRBA) 11:52 11:53 1 22.7
MADWARANI(MWRN) 12:01 12:02 1 28.6
KOTHARI ROAD(KTHD) 12:08 12:09 1 33.0
BALPUR HALT(BPRH) 12:15 12:16 1 37.0
CHAMPA(CPH) 12:30 12:35 5 45.0
JANJGIR NAILA(NIA) 12:46 12:48 2 55.8
AKALTARA(AKT) 13:00 13:02 2 70.7
JAIRAMNAGAR(JRMG) 13:12 13:14 2 83.8
BILASPUR JN(BSP) 13:50 14:15 25 97.5
BELHA(BYL) 14:35 14:37 2 113.5
BHATAPARA(BYT) 14:58 15:00 2 144.1
HATHBANDH(HN) 15:12 15:14 2 159.4
TILDA(TLD) 15:23 15:25 2 170.2
RAIPUR JN(R) 16:10 16:20 10 208.4
BHILAI POWER HOUSE(BPHB) 16:44 16:46 2 236.5
DURG(DURG) 17:10 17:15 5 245.4
RAJ NANDGAON(RJN) 17:36 17:38 2 275.8
DONGARGARH(DGG) 18:01 18:03 2 307.2
SALEKASA(SKS) 18:38 18:40 2 343.0
AMGAON(AGN) 18:53 18:55 2 357.9
GONDIA JN(G) 19:22 19:27 5 380.3
TIRORA(TRO) 19:47 19:49 2 409.9
TUMSAR ROAD(TMR) 20:06 20:08 2 430.0
BHANDARA ROAD(BRD) 20:23 20:25 2 448.1
KAMPTEE(KP) 20:59 21:01 2 495.9
NAGPUR(NGP) 21:40 22:05 25 509.9
KATOL(KATL) 22:54 22:55 1 570.9
NARKHER(NRKR) 23:16 23:17 1 596.2
PANDHURNA(PAR) 23:36 23:37 1 614.4
MULTAI(MTY) 00:28 00:29 1 655.0
AMLA JN(AMLA) 00:50 01:25 35 678.1
BETUL(BZU) 01:50 01:51 1 701.2
GHORADONGRI(GDYA) 02:33 02:34 1 737.9
ITARSI JN(ET) 04:05 04:15 10 808.3
HOSHANGABAD(HBD) 04:36 04:38 2 826.3
OBAIDULLA GANJ(ODG) 05:24 05:26 2 864.3
HABIBGANJ(HBJ) 05:50 05:52 2 893.9
BHOPAL JN(BPL) 06:15 06:20 5 900.2
VIDISHA(BHS) 07:07 07:09 2 953.7
GANJ BASODA(BAQ) 07:39 07:41 2 993.2
MANDI BAMORA(MABA) 08:25 08:27 2 1021.6
BINA JN(BINA) 09:15 09:20 5 1039.0
DHAURA(DUA) 09:58 10:00 2 1073.6
JAKHALAUN(JLN) 10:10 10:12 2 1085.2
LALITPUR(LAR) 10:35 10:37 2 1101.8
TALBAHAT(TBT) 11:05 11:07 2 1141.7
BASAI(BZY) 11:42 11:44 2 1154.4
BABINA(BAB) 11:57 11:59 2 1166.9
JHANSI JN(JHS) 12:35 12:45 10 1192.2
DATIA(DAA) 13:05 13:07 2 1217.1
SONAGIR(SOR) 13:19 13:21 2 1228.5
DABRA(DBA) 13:37 13:39 2 1247.5
GWALIOR JN(GWL) 14:16 14:21 5 1289.7
BANMOR(BAO) 14:38 14:40 2 1309.1
MORENA(MRA) 14:53 14:55 2 1328.3
DHAULPUR(DHO) 15:38 15:40 2 1355.3
AGRA CANTT(AGC) 16:25 16:30 5 1407.9
RAJA KI MANDI(RKM) 16:40 16:42 2 1411.9
MATHURA JN(MTJ) 17:23 17:28 5 1461.6
CHATA(CHJ) 17:50 17:52 2 1492.9
KOSI KALAN(KSV) 18:03 18:05 2 1503.1
PALWAL(PWL) 19:08 19:10 2 1545.6
BALLABGARH(BVH) 19:28 19:30 2 1566.8
FARIDABAD(FDB) 19:41 19:43 2 1574.7
DELHI H NIZAMUDDIN(NZM) 20:20 20:35 15 1595.6
SAHIBABAD(SBB) 21:08 21:10 2 1611.9
GHAZIABAD(GZB) 21:28 21:30 2 1618.6
MURADNAGAR(MUD) 21:48 21:50 2 1636.3
MODINAGAR(MDNR) 22:01 22:03 2 1646.3
MEERUT CITY(MTC) 22:22 22:27 5 1665.9
MEERUT CANT(MUT) 22:32 22:34 2 1670.2
KHATAULI(KAT) 22:57 22:59 2 1699.3
MUZAFFARNAGAR(MOZ) 23:17 23:19 2 1721.5
DEOBAND(DBD) 23:37 23:39 2 1745.4
SAHARANPUR(SRE) 00:35 00:50 15 1779.8
YAMUNANAGAR JAGADHARI(YJUD) 01:17 01:19 2 1810.0
JAGADHRI WORKSHOP(JUDW) 01:26 01:28 2 1814.9
BARARA(RAA) 01:44 01:46 2 1836.1
AMBALA CANT JN(UMB) 02:23 02:30 7 1860.8
AMBALA CITY(UBC) 02:41 02:43 2 1868.5
RAJPURA JN(RPJ) 03:01 03:03 2 1888.8
SIRHIND JN(SIR) 03:28 03:30 2 1914.2
GOVINDGARH(GVG) 03:38 03:40 2 1923.7
KHANNA(KNN) 03:47 03:49 2 1931.9
LUDHIANA JN(LDH) 04:36 04:46 10 1974.5
PHILLAUR JN(PHR) 05:03 05:05 2 1987.9
PHAGWARA JN(PGW) 05:23 05:25 2 2010.4
JALANDHAR CANT(JRC) 05:43 05:45 2 2026.9
JALANDHAR CITY(JUC) 06:00 06:05 5 2031.5
KARTARPUR(KRE) 06:18 06:20 2 2046.4
BEAS(BEAS) 06:46 06:48 2 2067.8
JANDIALA(JNL) 07:06 07:08 2 2091.3
AMRITSAR JN(ASR) 08:10 Ends 0 2110.0