Back GEVRA ROAD - AMRITSAR Chhattisgarh Express

GEVRA ROAD(GAD) AMRITSAR JN(ASR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
GEVRA ROAD(GAD) Starts 11:15 0 0.0
KORBA(KRBA) 11:30 11:35 5 7.9
URGA(URGA) 11:43 11:44 1 16.5
SARAGBUNDIA(SRBA) 11:51 11:52 1 22.7
MADWARANI(MWRN) 12:00 12:01 1 28.6
KOTHARI ROAD(KTHD) 12:07 12:08 1 33.0
BALPUR HALT(BPRH) 12:14 12:15 1 37.0
CHAMPA(CPH) 12:30 12:35 5 45.0
JANJGIR NAILA(NIA) 12:44 12:46 2 55.8
AKALTARA(AKT) 12:58 13:00 2 70.7
JAIRAMNAGAR(JRMG) 13:11 13:13 2 83.8
BILASPUR JN(BSP) 14:00 14:15 15 97.5
BELHA(BYL) 14:36 14:38 2 113.5
BHATAPARA(BYT) 15:01 15:03 2 144.1
HATHBANDH(HN) 15:16 15:18 2 159.4
TILDA(TLD) 15:28 15:30 2 170.2
RAIPUR JN(R) 16:10 16:20 10 208.4
BHILAI POWER HOUSE(BPHB) 16:46 16:48 2 236.5
DURG(DURG) 17:10 17:15 5 245.4
RAJ NANDGAON(RJN) 17:37 17:39 2 275.8
DONGARGARH(DGG) 18:02 18:04 2 307.2
SALEKASA(SKS) 18:38 18:40 2 343.0
AMGAON(AGN) 18:53 18:55 2 357.9
GONDIA JN(G) 19:22 19:27 5 380.3
TIRORA(TRO) 19:47 19:49 2 409.9
TUMSAR ROAD(TMR) 20:06 20:08 2 430.0
BHANDARA ROAD(BRD) 20:23 20:25 2 448.1
KAMPTEE(KP) 21:01 21:03 2 495.9
NAGPUR(NGP) 21:40 22:05 25 509.9
KATOL(KATL) 22:49 22:50 1 570.9
NARKHER(NRKR) 23:09 23:10 1 596.2
PANDHURNA(PAR) 23:29 23:30 1 614.4
MULTAI(MTY) 00:21 00:22 1 655.0
AMLA JN(AMLA) 00:45 01:20 35 678.1
BETUL(BZU) 01:46 01:47 1 701.3
GHORADONGRI(GDYA) 02:30 02:31 1 737.9
ITARSI JN(ET) 04:10 04:20 10 808.3
HOSHANGABAD(HBD) 04:38 04:40 2 826.4
OBAIDULLA GANJ(ODG) 05:23 05:24 1 864.3
HABIBGANJ(HBJ) 05:48 05:50 2 893.9
BHOPAL JN(BPL) 06:15 06:20 5 900.2
VIDISHA(BHS) 07:08 07:10 2 953.5
GANJ BASODA(BAQ) 07:37 07:39 2 993.0
MANDI BAMORA(MABA) 08:28 08:30 2 1021.5
BINA JN(BINA) 09:15 09:20 5 1038.8
DHAURA(DUA) 09:50 09:52 2 1073.4
JAKHALAUN(JLN) 10:05 10:07 2 1085.0
LALITPUR(LAR) 10:25 10:27 2 1101.6
TALBAHAT(TBT) 11:00 11:02 2 1141.5
BASAI(BZY) 11:15 11:17 2 1154.2
BABINA(BAB) 11:45 11:47 2 1166.7
JHANSI JN(JHS) 12:20 12:30 10 1192.0
DATIA(DAA) 12:52 12:54 2 1216.9
SONAGIR(SOR) 13:06 13:08 2 1228.3
DABRA(DBA) 13:25 13:27 2 1247.3
GWALIOR JN(GWL) 14:00 14:05 5 1289.5
BANMOR(BAO) 14:20 14:22 2 1308.9
MORENA(MRA) 14:40 14:42 2 1328.2
DHAULPUR(DHO) 15:30 15:32 2 1355.2
AGRA CANTT(AGC) 16:15 16:20 5 1407.7
RAJA KI MANDI(RKM) 16:30 16:32 2 1411.7
MATHURA JN(MTJ) 17:13 17:18 5 1461.4
CHATA(CHJ) 17:42 17:43 1 1492.7
KOSI KALAN(KSV) 17:54 17:56 2 1502.9
PALWAL(PWL) 19:08 19:10 2 1545.4
BALLABGARH(BVH) 19:26 19:28 2 1566.7
FARIDABAD(FDB) 19:37 19:39 2 1574.5
DELHI H NIZAMUDDIN(NZM) 20:20 20:35 15 1595.4
SAHIBABAD(SBB) 21:08 21:10 2 1611.7
GHAZIABAD(GZB) 21:28 21:30 2 1618.4
MURADNAGAR(MUD) 21:48 21:50 2 1636.1
MODINAGAR(MDNR) 21:59 22:01 2 1646.1
MEERUT CITY(MTC) 22:17 22:22 5 1665.7
MEERUT CANT(MUT) 22:27 22:29 2 1670.0
KHATAULI(KAT) 22:50 22:52 2 1699.1
MUZAFFARNAGAR(MOZ) 23:08 23:10 2 1721.3
DEOBAND(DBD) 23:30 23:32 2 1745.2
SAHARANPUR(SRE) 00:35 00:50 15 1779.6
YAMUNANAGAR JAGADHARI(YJUD) 01:17 01:19 2 1809.8
JAGADHRI WORKSHOP(JUDW) 01:26 01:28 2 1814.7
BARARA(RAA) 01:44 01:46 2 1835.9
AMBALA CANT JN(UMB) 02:23 02:30 7 1860.6
AMBALA CITY(UBC) 02:41 02:43 2 1868.3
RAJPURA JN(RPJ) 03:01 03:09 8 1888.6
SIRHIND JN(SIR) 03:28 03:30 2 1914.0
GOVINDGARH(GVG) 03:38 03:40 2 1923.6
KHANNA(KNN) 03:47 03:49 2 1931.7
LUDHIANA JN(LDH) 04:36 04:46 10 1974.3
PHILLAUR JN(PHR) 05:03 05:05 2 1987.7
PHAGWARA JN(PGW) 05:23 05:25 2 2010.2
JALANDHAR CANT(JRC) 05:45 05:47 2 2026.7
JALANDHAR CITY(JUC) 06:00 06:05 5 2031.3
KARTARPUR(KRE) 06:18 06:20 2 2046.2
BEAS(BEAS) 06:46 06:48 2 2067.6
JANDIALA(JNL) 07:06 07:08 2 2091.1
AMRITSAR JN(ASR) 08:10 Ends 0 2109.8