Back Prayagraj Jn (PRYJ) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
PRAYAGRAJ - NEW DELHI SF Express (12417) START 21:30 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PRAYAGRAJ SF Express (12418) 07:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ - NEW DELHI Humsafar Express (12275) START 22:20 - N Y N Y Y N Y
NEW DELHI - PRAYAGRAJ Humsafar Express (12276) 06:20 ENDS - N Y N Y N Y Y
PRAYAGRAJ - MEERUT CITY Sangam Express (14163) START 17:45 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - DIBRUGARH Brahmaputra Mail Express (15956) 08:25 08:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MUMBAI LTT Pawan Express (11062) 02:45 03:05 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - DANAPUR SF Express (12791) 11:00 11:25 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Kashi Express (15018) 15:50 16:10 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Godan Express (11055) 09:55 10:20 25 mins Y Y N Y N Y N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Godan Express (11056) 16:22 16:55 33 mins N Y Y N Y N Y
ANAND VIHAR T - KAMAKHYA North East SF Exp (12506) 15:40 15:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
KAMAKHYA - ANAND VIHAR T North East SF Exp (12505) 09:35 09:45 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - JAMMU TAWI Link Express (18101) 09:20 09:35 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - PURI Nandan Kanan SF Express (12816) 15:05 15:15 10 mins Y N Y Y N Y N
CHHAPRA - DURG Sarnath Express (15159) 15:15 15:35 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - AJMER SF Express (12987) 12:00 12:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Express (12540) 01:15 01:40 25 mins N N N N N Y N
AZAMGARH - MUMBAI LTT Weekly Express (11054) 12:00 12:20 20 mins N N N N Y N N
DANAPUR - SECUNDERABAD SF Express (12792) 20:20 20:40 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
JOGBANI - ANAND VIHAR T Seemanchal SF Express (12487) 11:50 11:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
REWA - DELHI ANAND VIHAR SF Express (12427) 20:30 20:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - JAYNAGAR Swatantrata Senani SF Exp (12562) 05:30 05:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIPUR CITY - MUMBAI BANDRA T Express (19042) 00:45 00:55 10 mins Y N Y N N N N
DURG - CHHAPRA Sarnath Express (15160) 12:20 12:45 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALLAHABAD - MUMBAI LTT Tulsi SF Express (22130) START 18:30 - Y N Y N N N N
BARMER - GUWAHATI Express (15631) 21:35 21:45 10 mins Y N Y N N N N
FAIZABAD - MUMBAI LTT Saket Express (11068) 20:35 21:00 25 mins N N N Y N N Y
ALLAHABAD - AHMEDABAD Weekly SF Exp (22968) START 21:00 - N N N N Y N N
MANDUADIH - RAMESWARAM Weekly Express (15120) 00:05 00:25 20 mins Y N N N N N N
RAJENDRA NAGAR PATNA - NEW DELHI Rajdhani Express (12309) 00:12 00:14 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - JAYNAGAR Garib Rath Express (12436) 00:14 00:16 2 mins N N Y N N N Y
ANAND VIHAR T - BHAGALPUR Garib Rath Express (22406) 00:14 00:16 2 mins N Y N Y N Y N
ANAND VIHAR T - MADHUPUR Humsafar Express (12236) 00:14 00:16 2 mins N N N N Y N N
NEW DELHI - RAJENDRA NAGAR PATNA Rajdhani Exp (12310) 00:01 00:03 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Exp (Via Kacheguda) (22684) 00:25 00:55 30 mins N N N N Y N N
PATNA - ERNAKULAM Express (16360) 00:30 01:02 32 mins N N Y N N N N
GORAKHPUR - PUNE Express (11038) 00:30 00:55 25 mins N N N N N N Y
DHANBAD - KOLHAPUR CSMT Deekshabhoomi Exp (11046) 00:30 00:55 25 mins N Y N N N N N
DANAPUR - UDHNA Express (19064) 00:30 00:55 25 mins Y N N Y N N N
BHAGALPUR - ANAND VIHAR T Garib Rath Exp (22405) 00:39 00:41 2 mins N N Y N Y N Y
JAYNAGAR - ANAND VIHAR T Garib Rath Express (12435) 00:42 00:44 2 mins N Y N N N Y N
ISLAMPUR - NEW DELHI SF Express (20801) 00:52 00:57 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMESWARAM - FAIZABAD Shraddha Sethu Express (16793) 01:00 01:25 25 mins N N Y N N N N
VARANASI - OKHA SF Express (22970) 00:45 00:55 10 mins N N N N N N Y
ERNAKULAM - PATNA Express (16359) 01:05 01:30 25 mins N Y N N N N N
KOLHAPUR CSMT - DHANBAD Deekshabhoomi Exp (11045) 01:05 01:30 25 mins N N N N N N Y
RAMESWARAM - MANDUADIH Weekly Express (15119) 01:05 01:30 25 mins N N N N N Y N
KOLKATA - JHANSI Pratham Swatantrata Sangram Exp (11105) 01:10 01:15 5 mins Y N N N N N N
RAJENDRA NAGAR BIHAR - AJMER Ziyarat SF Express (12395) 01:15 01:20 5 mins N N N Y N N N
HALDIA - ANAND VIHAR T SF Express (12443) 01:25 01:30 5 mins N N N N Y N N
GAYA - ANAND VIHAR T Garib Rath Express (22409) 01:25 01:30 5 mins Y N N N N N N
MANDUADIH - NEW DELHI SF Express (12581) 01:25 01:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - SEALDAH SF Express (12988) 01:50 01:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Express (12539) 02:00 02:20 20 mins N N N N Y N N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva SF Exp (via Gaya) (12382) 02:15 02:25 10 mins N Y Y N N Y N
INDORE - VARANASI Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 24 Feb) (82404) 02:25 02:35 10 mins N Y N N N N N
ANAND VIHAR T - SITAMARHI Lichchavi Express (14006) 02:35 02:45 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani Exp (via Gaya) (12301) 02:40 02:42 2 mins N Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH TOWN - NEW DELHI Rajdhani Express (12423) 02:50 02:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - NEW DELHI Swatantrata Senani SF Exp (12561) 03:25 03:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani Exp (via Daltonganj) (12453) 03:40 03:42 2 mins Y N N N Y N N
RANCHI - NEW DELHI Garib Rath Express (12877) 03:40 03:42 2 mins N Y Y N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - CHHAPRA Ganga Kaveri SF Exp (12669) 03:50 04:15 25 mins Y N Y N N N N
MUMBAI LTT - FAIZABAD Saket Express (11067) 03:50 04:15 25 mins N N N Y N N Y
NEW DELHI - MANDUADIH Shiv Ganga SF Exp (12560) 03:50 04:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BALLIA - DELHI ANAND VIHAR Bhrigu SF Express (22427) 03:55 04:05 10 mins Y N N N N N N
ANAND VIHAR T - HALDIA SF Express (12444) 04:00 04:05 5 mins N N Y N N N N
SHAKTI NAGAR - TANAKPUR Triveni Express (15075) 02:30 03:00 30 mins Y Y N Y N Y N
CHHAPRA - MGR CHENNAI CENTRAL Ganga Kaveri SF Exp (12670) 04:05 04:35 30 mins N Y N Y N N N
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani Exp (Via Patna) (12305) 02:40 02:42 2 mins Y N N N N N N
JHANSI - KOLKATA Pratham Swatantrata Sangram Exp (11106) 04:00 04:05 5 mins N N N N N Y N
ANAND VIHAR T - GAYA Garib Rath Express (22410) 04:00 04:05 5 mins N N N N N N Y
KOLKATA - UDAIPUR CITY Ananya SF Express (12315) 04:09 04:19 10 mins N N N N Y N N
AGARTALA - ANAND VIHAR T Tripura Sundari Exp (14019) 04:09 04:19 10 mins N N N N N Y N
MADHUPUR - ANAND VIHAR T Humsafar Express (12235) 04:18 04:20 2 mins N N N N N Y N
ANAND VIHAR T - HATIA Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12818) 04:20 04:30 10 mins N Y N N Y N Y
ANAND VIHAR T - GHAZIPUR CITY Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22434) 04:25 04:35 10 mins N Y N N N Y N
ANAND VIHAR T - HATIA Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12874) 04:20 04:30 10 mins N N Y Y N Y N
UDHNA - DANAPUR Express (19063) 04:45 05:10 25 mins N N Y N N N Y
NEW DELHI - ISLAMPUR SF Express (20802) 05:05 05:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - SHRI GANGANAGAR Udyan Abha Toofan Exp (13007) 05:10 05:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR CITY Express (19041) 05:15 05:25 10 mins N Y N N N N Y
ASANSOL - BHAVNAGAR Parasnath SF Express (12942) 05:35 05:40 5 mins N N N N Y N N
PATNA - AHMEDABAD Azimabad SF Express (12948) 05:35 05:40 5 mins N N N Y N Y N
FAIZABAD - MUMBAI LTT SF Express (22104) 06:35 07:00 25 mins N N Y N N N N
FAIZABAD - RAMESWARAM Shraddha Sethu Express (16794) 06:35 07:00 25 mins N N N Y N N N
DELHI ANAND VIHAR - REWA SF Express (12428) 06:40 06:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GWALIOR - MANDUADIH Bundelkhand Express (11107) 06:50 07:10 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHAJURAHO - MANDUADIH Bundelkhand Link Express (21107) 06:50 07:10 20 mins Y N Y N N Y N
HATIA - ANAND VIHAR T Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12873) 04:30 04:40 10 mins N Y Y N Y N N
HATIA - ANAND VIHAR T Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12817) 04:35 04:45 10 mins Y N N Y N Y N
NEW DELHI - PURI Purushottam SF Express (12802) 07:05 07:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAXAUL - MUMBAI LTT Antyodaya Express (15267) 07:15 07:40 25 mins N N N N N N Y
MANDUADIH - PUNE Gyan Ganga SF Express (22132) 07:15 07:40 25 mins N N Y N N N N
ALIPUR DUAR - OLD DELHI Sikkim Mahananda Express (15483) 08:40 08:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - ALLAHABAD Link Express (Sangam Slip) (14114) 08:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR CENTRAL - CHITRAKOOT InterCity SF Express (22442) 09:45 09:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - ALLAHABAD Tulsi SF Express (22129) 08:50 ENDS - Y N Y N N N N
HOWRAH - KALKA Kalka Mail (12311) 09:00 09:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA - SUBEDARGANJ MEMU (63237) 09:10 09:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - RANCHI Garib Nawaz Express (18632) 10:10 10:15 5 mins N N N N N N Y
SUBEDARGANJ - PT DEEN DAYAL UPADHYAYA MEMU (64596) 07:20 07:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - BIKANER Pratap SF Express (12496) 11:30 11:35 5 mins N N N N N Y N
SAMBALPUR - JAMMU TAWI Express (18309) 08:55 09:10 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - FAIZABAD SF Express (22103) 11:40 12:05 25 mins N Y N N N N N
RANCHI - MUMBAI LTT Express (18609) 11:50 12:20 30 mins N N N Y N N N
RADHIKAPUR - ANAND VIHAR Seemanchal Link SF Exp (22487) 11:50 11:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - VARANASI Vande Bharat Express (22436) 12:08 12:10 2 mins N Y Y N Y Y Y
RANCHI - AJMER Garib Nawaz Express (18631) 12:45 12:50 5 mins N N N N Y N N
MUMBAI LTT - ALLAHABAD AC Duronto Express (12293) 12:45 ENDS - N Y N N N Y N
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Exp (Via Kacheguda) (22683) 12:45 13:10 25 mins N N Y N N N N
CHOPAN - ALLAHABAD Passenger (53345) 12:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - GANDHIDHAM Garbha SF Express (12938) 11:30 11:35 5 mins N Y N N N N N
GUWAHATI - BARMER Express (15632) 11:30 11:35 5 mins N N N N Y N Y
AHMEDABAD - DARBHANGA Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15560) 22:10 22:30 20 mins N N N N N Y N
BIKANER - HOWRAH Link SF Express (22308) 14:00 14:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - SAMBALPUR Express (18310) 15:22 15:32 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Express (11071) 15:30 15:55 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - GORAKHPUR Express (11037) 16:00 16:20 20 mins N N N N Y N N
MUMBAI LTT - RAXAUL Antyodaya Express (15268) 16:00 16:20 20 mins N N Y N N N N
MUMBAI LTT - RANCHI Weekly Express (18610) 16:00 16:10 10 mins N N N N N N Y
PUNE - MANDUADIH Gyan Ganga SF Express (22131) 16:00 16:20 20 mins N Y N N N N N
PUNE - DARBHANGA Express (11033) 16:00 16:20 20 mins N N N Y N N N
ANAND VIHAR T - BHUBANESWAR Weekly SF Exp (22806) 16:00 16:05 5 mins Y N N N N N N
DARBHANGA - PUNE Express (11034) 07:15 07:40 25 mins N N N N N Y N
DARBHANGA - AHMEDABAD Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15559) 07:15 07:40 25 mins N N N Y N N N
HOWRAH - ANAND VIHAR T SF Express (12323) 07:50 07:55 5 mins N N Y N N Y N
PURI - ANAND VIHAR T Nandan Kanan SF Express (12815) 07:50 07:55 5 mins N Y N Y Y N Y
NEW DELHI - MANDUADIH SF Express (12582) 07:50 08:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MEERUT CITY - PRAYAGRAJ Sangam Express (14164) 08:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - KANPUR ANWARGANJ Chauri Chaura Exp (15004) 08:40 08:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - AGARTALA Tripura Sundari Exp (14020) 08:45 08:55 10 mins N Y N N N N N
MADHUPUR - ANAND VIHAR T Humsafar Express (22459) 22:26 22:28 2 mins N Y N N N N N
BHUBANESWAR - ANAND VIHAR T Weekly SF Express (22805) 11:12 11:17 5 mins N N N N N N Y
NEW DELHI - RANCHI Garib Rath Express (12878) 23:00 23:02 2 mins N Y N Y N N Y
NEW DELHI - HOWRAH Rajdhani Exp (Via Patna) (12306) 23:37 23:39 2 mins N N N N Y N N
MANDUADIH - NEW DELHI Shiv Ganga SF Exp (12559) 22:20 22:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MADHUPUR - ANAND VIHAR T SF Express (22465) 22:26 22:28 2 mins N N N Y N N N
CHITRAKOOT - KANPUR CENTRAL InterCity SF Express (22441) 18:20 18:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SUBEDARGANJ - PT DEEN DAYAL UPADHYAYA MEMU (63238) 18:30 18:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
JHANSI - ALLAHABAD Passenger (54159) 18:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SITAMARHI - ANAND VIHAR T Lichchavi Express (14005) 18:50 19:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - OLD DELHI Brahmaputra Mail Express (15955) 19:15 19:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Express (11072) 19:15 19:35 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - NEW DELHI Purushottam SF Express (12801) 19:40 19:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GAYA - NEW DELHI Mahabodhi SF Express (12397) 19:50 20:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - TATA NAGAR Express (18102) 15:22 15:32 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - MUMBAI LTT Godan Express (11060) 16:22 16:55 33 mins Y N N Y N Y N
VARANASI - NEW DELHI Vande Bharat Express (22435) 16:35 16:37 2 mins N Y Y N Y Y Y
ANAND VIHAR T - JOGBANI Seemanchal SF Express (12488) 16:40 16:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - ALLAHABAD Weekly SF Exp (22967) 16:50 ENDS - N N N N Y N N
KALKA - HOWRAH Kalka Mail (12312) 17:10 17:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - INDORE Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 23 Feb) (82403) 17:30 17:35 5 mins N N N N N N Y
OLD DELHI - ALIPUR DUAR Sikkim Mahananda Express (15484) 17:55 18:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - GWALIOR Bundelkhand Express (11108) 20:55 21:20 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR ANWARGANJ - GORAKHPUR Chauri Chaura Exp (15003) 21:00 21:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
TANAKPUR - SHAKTI NAGAR Triveni Express (15076) 22:00 22:20 20 mins N Y N Y N Y Y
SHRI GANGANAGAR - HOWRAH Udyan Abha Toofan Exp (13008) 22:10 22:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - PATNA Weekly Express (19421) 22:10 22:30 20 mins Y N N N N N N
MANDUADIH - KHAJURAHO Bundelkhand Link Express (21108) 20:55 21:20 25 mins Y N Y N N Y N
ANAND VIHAR T - MADHUPUR SF Express (22466) 19:53 19:55 2 mins N N Y N N N N
ANAND VIHAR T - MADHUPUR Humsafar Express (22460) 19:53 19:55 2 mins Y N N N N N N
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA - SUBEDARGANJ MEMU (64595) 20:15 20:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAE BARELI - MUMBAI LTT Link Express (21068) 20:35 21:00 25 mins N N N Y N N Y
AHMEDABAD - PATNA Azimabad SF Express (12947) 21:35 21:45 10 mins N Y N Y N N N
HOWRAH - NEW DELHI Poorva SF Exp (via Gaya) (12381) 21:35 21:40 5 mins N N Y Y N N Y
GHAZIPUR CITY - ANAND VIHAR T Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22433) 21:35 21:40 5 mins N Y N N N Y N
BIKANER - GUWAHATI Express (25631) 21:30 21:40 10 mins Y N Y N N N N
MUMBAI LTT - AZAMGARH Weekly Express (11053) 18:10 18:35 25 mins N N N Y N N N
NEW DELHI - GAYA Mahabodhi SF Express (12398) 20:15 20:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - JABALPUR Express (15117) 11:50 12:20 30 mins N N N N N Y N
TANAKPUR - SINGRAULI Triveni Express (15074) 22:00 22:20 20 mins Y N Y N Y N N
PATNA - AHMEDABAD Express (19422) 19:25 19:50 25 mins N Y N N N N N
AJMER - RAJENDRA NAGAR BIHAR Ziyarat SF Exp (12396) 16:30 16:40 10 mins N N N N Y N N
ANAND VIHAR T - PRAYAGRAJ Humsafar Express (22438) 06:20 ENDS - Y N Y N Y N N
PRAYAGRAJ - ANAND VIHAR T Humsafar Express (22437) START 22:20 - Y N Y N N Y N
PRAYAGRAJ - UDHAMPUR SF Express (22431) START 16:20 - N Y N N N Y N
NEW DELHI - DIBRUGARH TOWN Rajdhani Express (12424) 23:09 23:11 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - BIKANER AC Duronto Express (12259) 04:13 04:13 - Y Y N Y Y N N
NEW DELHI - RANCHI Rajdhani Exp (via Daltonganj) (12454) 23:00 23:02 2 mins N N Y N N Y N
NEW DELHI - HOWRAH Rajdhani Exp (via Gaya) (12302) 23:37 23:39 2 mins Y Y Y Y N Y Y
BIKANER - KOLKATA Pratap SF Express (12495) 22:35 22:45 10 mins N N N Y N N N
ANAND VIHAR T - SANTRAGACHI Weekly SF Exp (22858) 22:35 22:45 10 mins N Y N N N N N
SANTRAGACHI - ANAND VIHAR T Weekly SF Exp (22857) 01:20 01:25 5 mins N Y N N N N N
DELHI ANAND VIHAR T - BALLIA Bhrigu SF Express (22428) 09:00 09:10 10 mins N N N N N N Y
DURG - NAUTANWA Express (via Faizabad) (18205) 10:28 10:53 25 mins N N N N Y N N
NAUTANWA - DURG Express (via Faizabad) (18206) 20:05 20:30 25 mins N N N N N Y N
PRAYAGRAJ - CHOPAN Passenger (53346) START 14:40 - Y Y Y Y Y Y Y
GANDHIDHAM - HOWRAH Garbha SF Express (12937) 22:35 22:45 10 mins N N N N N N Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Kashi Express (15017) 08:25 08:45 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR - ASANSOL Parasnath SF Express (12941) 22:35 22:45 10 mins N N Y N N N N
BARWADIH - TANAKPUR Triveni Express (15077) 02:30 03:00 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDHAMPUR - PRAYAGRAJ SF Express (22432) 15:10 ENDS - Y N N Y N N N
JABALPUR - MANDUADIH Express (15118) 16:40 17:10 30 mins N N N N N N Y
ANAND VIHAR T - HOWRAH SF Express (12324) 16:30 16:40 10 mins N N N Y N N Y
NEW DELHI - GUWAHATI Poorvottar Sampark Kranti Express (22450) 08:45 08:55 10 mins Y N N Y N N N
MUMBAI LTT - DARBHANGA Pawan Express (11061) 10:45 11:05 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
MATHURA - PRAYAGRAJ SF Special (04136) 08:00 ENDS - N Y N Y N Y N
PRAYAGRAJ - MATHURA SF Special (04135) START 19:00 - N Y N Y N N Y
BIKANER - SEALDAH AC Duronto Express (12260) 02:47 02:47 - N Y Y N Y Y N
PRAYAGRAJ - MUMBAI LTT AC Duronto Express (12294) START 19:20 - N Y N N N Y N
JAIPUR - PRAYAGRAJ SF Express (12404) 05:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ - JAIPUR SF Express (12403) START 23:00 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - CHHAPRA Godan Express (11059) 09:55 10:20 25 mins N N Y N N N Y
SINGRAULI - TANAKPUR Triveni Express (15073) 02:25 02:55 30 mins N N Y N Y N Y
NEW DELHI - SILCHAR Express (Starts 2 April) (14038) 08:45 08:55 10 mins N N N N Y N N
MUMBAI LTT - MANDUADIH Ratnagiri SF Express (12165) 03:50 04:15 25 mins N Y N N Y Y N
MANDUADIH - MUMBAI LTT Ratnagiri SF Express (12166) 23:00 23:30 30 mins N Y N N Y Y N
HOWRAH - DELHI ANAND VIHAR T Yuva Express (12249) 04:18 04:20 2 mins N N N N N N Y
DELHI ANAND VIHAR T - HOWRAH Yuva Express (12250) 02:34 02:36 2 mins Y N N N N N N
HOWRAH - NEW DELHI Poorva SF Exp (via Patna) (12303) 21:40 21:45 5 mins Y Y N N Y Y N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva SF Exp (via Patna) (12304) 01:20 01:25 5 mins Y N N Y Y N Y
HOWRAH - JODHPUR SF Express (12307) 12:25 12:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - HOWRAH SF Express (12308) 14:00 14:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR - KOLKATA Ananya SF Express (12316) 22:35 22:45 10 mins Y N N N N N N
NEW DELHI - BHAGALPUR Weekly SF Express (12350) 08:45 08:55 10 mins N N Y N N N N
BHAGALPUR - NEW DELHI Weekly SF Express (12349) 04:09 04:19 10 mins N Y N N N N N
BHAGALPUR - DELHI ANAND VIHAR T Vikramshila SF Exp (12367) 22:51 22:51 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI ANAND VIHAR - BHAGALPUR Vikramshila SF Exp (12368) 00:11 00:11 - Y Y Y Y Y Y Y
RAJENDRANAGAR T - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02309) 00:11 00:13 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RAJENDRANAGAR T Rajdhani (Covid SPL AC) (02310) 00:05 00:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - HOWRAH Rajdhani (Covid SPL AC) (02302) 23:35 23:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02301) 02:38 02:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani (Covid SPL AC) (02824) 00:10 00:10 - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02823) 03:07 03:07 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RANCHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02454) 22:58 22:58 - N N Y N N Y N
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02453) 03:33 03:33 - Y N N N Y N N
NEW DELHI - AGARTALA Rajdhani (Covid SPL AC) (02502) 02:52 02:52 - N N N Y N N N
AGARTALA - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02501) 04:17 04:17 - N N Y N N N N
NEW DELHI - DIBRUGARH Rajdhani (Covid SPL AC) (02424) 23:33 23:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02423) 03:28 03:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DANAPUR - SECUNDERABAD Covid Special (02792) 20:20 20:40 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - NEW DELHI Purushottam Covid SF Special (02801) 19:40 19:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PURI Purushottam Covid SF Special (02802) 07:05 07:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - OLD DELHI Sikkim Mahananda Exp Covid SPL (05483) 08:40 08:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - ALIPUR DUAR Sikkim Mahananda Exp Covid SPL (05484) 17:55 18:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - JODHPUR Exp Covid SF Special (02307) 12:25 12:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - HOWRAH Exp Covid SF Special (02308) 14:00 14:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva Exp Covid SF Special (02381) 21:35 21:40 5 mins N N Y Y N N Y
NEW DELHI - HOWRAH Poorva Exp Covid SF Special (02382) 02:15 02:25 10 mins N Y Y N N Y N
HOWRAH - NEW DELHI Poorva Exp Covid SF Special (02303) 21:40 21:45 5 mins Y Y N N Y Y N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva Exp Covid SF Special (02304) 01:20 01:25 5 mins Y N N Y Y N Y
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR Exp Covid Special (09041) 05:15 05:25 10 mins N Y N N N N Y
GHAZIPUR - MUMBAI BANDRA T Exp Covid Special (09042) 00:45 00:55 10 mins Y N Y N N N N
MUMBAI LTT - DARBHANGA Pawan Covid Special (01061) 10:45 11:05 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MUMBAI LTT Pawan Covid Special (01062) 02:45 03:05 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Covid Special (01071) 15:30 15:55 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Covid Special (01072) 19:15 19:35 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJENDRA NAGAR T - NEW DELHI Sampoorna Kranti Covid SF SPL (02393) 00:23 00:23 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RAJENDRA NAGAR T Sampoorna Kranti Covid SF SPL (02394) 00:39 00:39 - Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ - NEW DELHI Prayagraj Covid SF Special (02417) START 21:30 - Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - NEW DELHI Shiv Ganga Covid SF Special (02559) 22:20 22:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MANDUADIH Shiv Ganga Covid SF Special (02560) 03:50 04:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - PATNA Covid Special (02947) 21:35 21:45 10 mins N Y N Y N N N
PATNA - AHMEDABAD Covid Special (02948) 05:35 05:40 5 mins N N N Y N Y N
DIBRUGARH - OLD DELHI Brahmaputra Mail Covid Special (05955) 19:15 19:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - DIBRUGARH Brahmaputra Mail Covid Special (05956) 08:25 08:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - HOWRAH Covid Special (03112) 14:00 14:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - GHAZIPUR CITY Suhaildev Covid SF Special (02234) 04:25 04:35 10 mins N Y N N N Y N
NEW DELHI - PRAYAGRAJ JUNCTION Prayagraj Exp Covid SPL (02418) 07:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - DANAPUR Covid Special (02791) 11:00 11:25 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIPUR CITY - ANAND VIHAR T Suhaildev Covid SF Special (02233) 21:35 21:40 5 mins N Y N N N Y N