Back Phaphamau Jn (PFM) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
PRAYAG GHAT - JAUNPUR Passenger (54375) 07:57 07:58 1 min Y Y Y Y Y Y Y
JAUNPUR - PRAYAG GHAT Passenger (54376) 20:38 20:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - BAREILLY Passenger (54377) 01:07 01:08 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - LUCKNOW CHARBAGH Passenger (54253) 15:38 15:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HARIDWAR - PRAYAG GHAT Express (14230) 06:28 06:28 - N Y N Y N Y N
MANKAPUR - PRAYAG GHAT Saryu Express (14234) 08:01 08:02 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - MANKAPUR Saryu Express (14233) 18:48 18:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - KANPUR CENTRAL Intercity Express (UnReserved) (14101) 16:43 16:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR CENTRAL - PRAYAG GHAT Intercity Express (UnReserved) (14102) 14:09 14:10 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - GHAZIPUR CITY DEMU (75116) 18:15 18:16 1 min Y Y Y Y Y N Y
GHAZIPUR CITY - PRAYAG GHAT DEMU (75115) 08:52 08:53 1 min Y Y Y Y Y N Y
PRAYAG GHAT - KANPUR ANWARGANJ Passenger (54101) 17:05 17:06 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR ANWARGANJ - PRAYAG GHAT Passenger (54102) 08:36 08:37 1 min Y Y Y Y Y Y Y
JAUNPUR - PRAYAG GHAT Passenger (54214) 10:03 10:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - FAIZABAD Passenger (54371) 05:25 05:26 1 min Y Y Y Y Y Y Y
FAIZABAD - PRAYAG GHAT Passenger (54372) 18:18 18:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - FAIZABAD Passenger (54373) 07:57 07:58 1 min Y Y Y Y Y Y Y
FAIZABAD - PRAYAG GHAT Passenger (54374) 22:55 22:56 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - JAUNPUR Passenger (54213) 17:31 17:32 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BULANDSHAHR - PRAYAG GHAT Nauchandi Link Exp (24512) 09:12 09:13 1 min Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - PRAYAG GHAT Passenger (54254) 12:25 12:26 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY - PRAYAG GHAT Passenger (54378) 01:04 01:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Kashi Express (15018) 15:06 15:07 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Godan Express (11055) 10:34 10:34 - Y Y N Y N Y N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Godan Express (11056) 15:52 15:52 - N Y Y N Y N Y
CHHAPRA - DURG Sarnath Express (15159) 14:47 14:47 - Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Express (12540) 00:49 00:49 - N N N N N Y N
AZAMGARH - MUMBAI LTT Weekly Express (11054) 11:28 11:28 - N N N N Y N N
GHAZIPUR CITY - MUMBAI BANDRA T Express (19042) 00:23 00:23 - Y N Y N N N N
DURG - CHHAPRA Sarnath Express (15160) 13:02 13:02 - Y Y Y Y Y Y Y
FAIZABAD - MUMBAI LTT Saket Express (11068) 20:09 20:09 - N N N Y N N Y
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Exp (Via Kacheguda) (22684) 23:53 23:53 - N N N Y N N N
RAMESWARAM - FAIZABAD Shraddha Sethu Express (16793) 01:45 01:45 - N N Y N N N N
VARANASI - OKHA SF Express (22970) 00:24 00:24 - N N N N N N Y
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Express (12539) 02:41 02:41 - N N N N Y N N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva SF Exp (via Gaya) (12382) 02:41 02:41 - N Y Y N N Y N
INDORE - VARANASI Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 24 Feb) (82404) 02:46 02:46 - N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - CHHAPRA Ganga Kaveri SF Exp (12669) 04:28 04:28 - Y N Y N N N N
MUMBAI LTT - FAIZABAD Saket Express (11067) 04:35 04:35 - N N N Y N N Y
SHAKTI NAGAR - TANAKPUR Triveni Express (15075) 03:31 03:32 1 min Y Y N Y N Y N
CHHAPRA - MGR CHENNAI CENTRAL Ganga Kaveri SF Exp (12670) 03:48 03:48 - N Y N Y N N N
ANAND VIHAR T - GHAZIPUR CITY Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22434) 04:52 04:52 - N Y N N N Y N
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR CITY Express (19041) 05:41 05:41 - N Y N N N N Y
FAIZABAD - MUMBAI LTT SF Express (22104) 06:07 06:07 - N N Y N N N N
FAIZABAD - RAMESWARAM Shraddha Sethu Express (16794) 06:10 06:10 - N N N Y N N N
GWALIOR - MANDUADIH Bundelkhand Express (11107) 07:38 07:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KHAJURAHO - MANDUADIH Bundelkhand Link Express (21107) 07:38 07:39 1 min Y N Y N N Y N
MUMBAI LTT - FAIZABAD SF Express (22103) 12:17 12:17 - N Y N N N N N
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Exp (Via Kacheguda) (22683) 13:26 13:26 - N N Y N N N N
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Express (11071) 16:12 16:12 - Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - VARANASI SF Express (22969) 23:58 23:58 - N N N N Y N N
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Express (11072) 18:41 18:41 - Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - MUMBAI LTT Godan Express (11060) 15:52 15:52 - Y N N Y N Y N
VARANASI - INDORE Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 23 Feb) (82403) 17:19 17:19 - N N N N N N Y
MANDUADIH - GWALIOR Bundelkhand Express (11108) 20:17 20:18 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TANAKPUR - SHAKTI NAGAR Triveni Express (15076) 21:19 21:20 1 min N Y N Y N Y Y
MANDUADIH - KHAJURAHO Bundelkhand Link Express (21108) 20:17 20:18 1 min Y N Y N N Y N
RAE BARELI - MUMBAI LTT Link Express (21068) 20:09 20:09 - N N N Y N N Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva SF Exp (via Gaya) (12381) 21:08 21:08 - N N Y Y N N Y
GHAZIPUR CITY - ANAND VIHAR T Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22433) 21:10 21:10 - N Y N N N Y N
MUMBAI LTT - AZAMGARH Weekly Express (11053) 19:06 19:06 - N N N Y N N N
TANAKPUR - SINGRAULI Triveni Express (15074) 21:19 21:20 1 min Y N Y N Y N N
LUCKNOW - PRAYAGRAJ SANGAM Intercity Express (14210) 11:20 11:20 - Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - LUCKNOW Intercity Express (14209) 15:47 15:47 - Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - HARIDWAR Express (14229) 23:41 23:41 - N Y N Y N N Y
PRAYAGRAJ SANGAM - SAHARANPUR Nauchandi Express (14511) 17:55 17:56 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - PRAYAGRAJ SANGAM Nauchandi Express (14512) 09:12 09:13 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - BAREILLY Express (14307) 22:28 22:29 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY - PRAYAGRAJ SANGAM Express (14308) 05:20 05:21 1 min Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - PRAYAGRAJ SANGAM Ganga Gomti Express (14216) 21:54 21:55 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - CHANDIGARH Uchahar Express (14217) 14:05 14:06 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - LUCKNOW Ganga Gomti Express (14215) 06:22 06:23 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - PRAYAGRAJ SANGAM Uchahar Express (14218) 10:37 10:38 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DURG - NAUTANWA Express (via Faizabad) (18205) 11:09 11:09 - N N N N Y N N
NAUTANWA - DURG Express (via Faizabad) (18206) 19:38 19:38 - N N N N N Y N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Kashi Express (15017) 09:16 09:17 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BARWADIH - TANAKPUR Triveni Express (15077) 03:31 03:32 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - BASTI Manwar Sangam Express (14231) 04:35 04:35 - Y Y Y N Y Y N
BASTI - PRAYAGRAJ SANGAM Manwar Sangam Express (14232) 20:25 20:25 - Y Y Y N Y Y N
MUMBAI LTT - CHHAPRA Godan Express (11059) 10:37 10:37 - N N Y N N N Y
SINGRAULI - TANAKPUR Triveni Express (15073) 03:26 03:27 1 min N N Y N Y N Y
MUMBAI LTT - MANDUADIH Ratnagiri SF Express (12165) 04:31 04:31 - N Y N N Y Y N
MANDUADIH - MUMBAI LTT Ratnagiri SF Express (12166) 22:40 22:40 - N Y N N Y Y N
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR Exp Covid Special (09041) 05:40 05:40 - N Y N N N N Y
GHAZIPUR - MUMBAI BANDRA T Exp Covid Special (09042) 00:21 00:21 - Y N Y N N N N
OLD DELHI - GHAZIPUR CITY Suhaildev Covid SF Special (02234) 04:52 04:52 - N Y N N N Y N
GHAZIPUR CITY - OLD DELHI Suhaildev Covid SF Special (02233) 21:12 21:12 - N Y N N N Y N
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Covid Special (01071) 16:11 16:11 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Covid Special (01072) 18:42 18:42 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva Exp Covid SF Special (02381) 21:15 21:15 - N N N Y N N N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva Exp Covid SF Special (02382) 02:40 02:40 - N N N N N Y N