Back Jetalsar Jn (JLR) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
VERAVAL - PUNE Express (11087) 10:31 10:31 - N N N N N Y N
SOMNATH - OKHA Express (19251) 00:39 00:44 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - SOMNATH Express (19252) 02:48 02:53 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VERAVAL - INDORE Mahamana Express (19319) 11:11 11:11 - N N N Y N N N
INDORE - VERAVAL Mahamana Express (19320) 15:31 15:31 - N N Y N N N N
RAJKOT - VERAVAL Express (19569) 12:38 12:46 8 mins Y Y Y Y Y Y Y
VERAVAL - MUMBAI CENTRAL Express (19570) 15:35 15:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PORBANDAR - RAJKOT Express (UnReserved) (19572) 16:50 17:08 18 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJKOT - PORBANDAR Express (UnReserved) (19571) 08:48 09:05 17 mins Y Y Y Y Y Y Y
PORBANDAR - SANTRAGANCHI Kavi Guru SF Express (12949) 10:20 10:30 10 mins N N N N Y N N
SANTRAGANCHI - PORBANDAR Kavi Guru SF Express (12950) 17:48 17:55 7 mins N Y N N N N N
AHMEDABAD - VERAVAL Somnath SF Exp (22957) 03:50 03:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VERAVAL - AHMEDABAD Somnath SF Exp (22958) 23:33 23:38 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - VERAVAL SF Express (22991) 02:22 02:27 5 mins N N N N N N Y
VERAVAL - MUMBAI BANDRA T SF Express (22992) 14:50 14:58 8 mins N N N N N N Y
AHMEDABAD - SOMNATH Intercity Express (UnReserved) (19119) 17:03 17:10 7 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOMNATH - AHMEDABAD Intercity Express (UnReserved) (19120) 08:43 08:55 12 mins Y Y Y Y Y Y Y
PORBANDAR - SOMNATH Passenger (59297) 08:35 08:55 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOMNATH - PORBANDAR Passenger (59298) 16:57 17:25 28 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJKOT - SOMNATH Passenger (59421) 19:55 20:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOMNATH - RAJKOT Passenger (59422) 07:22 07:27 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJKOT - VERAVAL Passenger (59423) 09:38 09:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VERAVAL - RAJKOT Passenger (59424) 19:45 20:00 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJKOT - SOMNATH Passenger (59507) 06:35 06:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOMNATH - RAJKOT Passenger (59508) 13:50 14:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOMNATH - JABALPUR Express (via Bina) (11465) 11:52 11:57 5 mins Y N N N N Y N
JABALPUR - SOMNATH Express (via Bina) (11466) 14:54 14:59 5 mins N Y N N N Y N
SOMNATH - JABALPUR Express (Via Itarsi) (11463) 11:52 11:57 5 mins N Y Y Y Y N Y
JABALPUR - SOMNATH Express (Via Itarsi) (11464) 14:54 14:59 5 mins Y N Y Y Y N Y
VERAVAL - TRIVANDRUM CENTRAL Express (16333) 06:39 06:39 - N N N Y N N N
TRIVANDRUM CENTRAL - VERAVAL Express (16334) 14:01 14:01 - N N Y N N N N
PUNE - VERAVAL Express (11088) 14:01 14:01 - N N N N Y N N