Back Bareilly City (BC) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
LALKUAN - BAREILLY Exp SPL (Unreserved) (05310) 19:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY - LALKUAN Exp SPL (Unreserved) (05309) START 19:40 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - RAMNAGAR Weekly SF Exp (Train number changed from 19061) (22975) 05:46 05:46 - N N N N Y N N
HOWRAH - LAL KUAN Weekly SF Express (12353) 05:00 05:02 2 mins N N N N N Y N
LAL KUAN - HOWRAH Weekly SF Express (12354) 21:10 21:15 5 mins N N N N N Y N
OLD DELHI - TANAKPUR Express (14556) 13:35 13:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TANAKPUR - OLD DELHI Express (14555) 13:40 13:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
AGRA FORT - RAMNAGAR Weekly Express (15055) 19:28 19:33 5 mins Y N Y N N Y N
RAMNAGAR - AGRA FORT Weekly Express (15056) 21:27 21:35 8 mins N Y N N Y N Y
KATHGODAM - LUCKNOW Express (15044) 14:45 14:50 5 mins Y Y N Y Y Y N
LUCKNOW - KATHGODAM Express (15043) 04:20 04:25 5 mins Y Y N Y Y Y N
RAMNAGAR - MUMBAI BANDRA T SF Express (Train number changed from 19062) (22976) 19:52 19:52 - N N N N Y N N
SINGRAULI - TANAKPUR Triveni Express (15073) 12:35 12:40 5 mins N N Y N Y N Y
SHAKTI NAGAR - TANAKPUR Triveni Express (15075) 12:35 12:40 5 mins Y Y N Y N Y N
TANAKPUR - SHAKTI NAGAR Triveni Express (15076) 10:55 11:00 5 mins N Y N Y N Y Y
MUMBAI BANDRA T - RAMNAGAR Weekly SF Express (19061) 06:24 06:24 - N N N N Y N N
KANPUR CENTRAL - KATHGODAM Garib Rath Express (12255) 11:55 11:57 2 mins N Y N N N N N
KATHGODAM - KANPUR CENTRAL Garib Rath Express (12256) 22:35 22:40 5 mins Y N N N N N N
KANPUR CENTRAL - KATHGODAM Garib Rath Express (12209) 11:55 11:57 2 mins N Y N N N N N
KATHGODAM - KANPUR CENTRAL Garib Rath Express (12210) 22:35 22:40 5 mins Y N N N N N N
LAL KUAN - BAREILLY CITY Passenger (55336) 19:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KASGANJ - BAREILLY CITY Passenger (55343) 09:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - KASGANJ Passenger (55344) START 07:30 - Y Y Y Y Y Y Y
KASGANJ - BAREILLY CITY Passenger (55345) 12:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - KASGANJ Passenger (55346) START 10:00 - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - LAL KUAN Passenger (55347) START 10:05 - Y Y Y Y Y Y Y
LAL KUAN - BAREILLY CITY Passenger (55348) 09:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - LAL KUAN Passenger (55349) START 17:25 - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - LAL KUAN Passenger (55351) START 13:05 - Y Y Y Y Y Y Y
LAL KUAN - BAREILLY CITY Passenger (55352) 12:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KASGANJ - BAREILLY CITY Passenger (55355) 16:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - KASGANJ Passenger (55356) START 13:00 - Y Y Y Y Y Y Y
KASGANJ - BAREILLY CITY Passenger (55357) 20:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - KASGANJ Passenger (55358) START 17:10 - Y Y Y Y Y Y Y
KASGANJ - BAREILLY CITY Fast Passenger (55359) 00:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - KASGANJ Passenger (55360) START 20:45 - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - PILIBHIT Passenger (55361) START 07:10 - Y Y Y Y Y Y Y
PILIBHIT - BAREILLY CITY Passenger (55362) 09:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - PILIBHIT Passenger (55363) START 10:55 - Y Y Y Y Y Y Y
PILIBHIT - BAREILLY CITY Passenger (55364) 11:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - PILIBHIT Passenger (55365) START 14:35 - Y Y Y Y Y Y Y
PILIBHIT - BAREILLY CITY Passenger (55366) 16:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PILIBHIT - BAREILLY CITY Passenger (55368) 20:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - PILIBHIT Passenger (55369) START 21:30 - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - LAL KUAN DEMU (75301) START 06:00 - Y Y Y Y Y Y Y
LAL KUAN - BAREILLY CITY DEMU (75302) 16:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY CITY - PILIBHIT DEMU (75305) START 18:05 - Y Y Y Y Y Y Y
PILIBHIT - BAREILLY CITY DEMU (75306) 23:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TANAKPUR - SINGRAULI Triveni Express (15074) 10:55 11:00 5 mins Y N Y N Y N N
BARWADIH - TANAKPUR Triveni Express (15077) 12:41 12:46 5 mins Y Y Y Y Y Y Y