Back SEALDAH - LAKSHMIKANTAPUR Local

KOLKATA SEALDAH(SDAH) LAKSHMIKANTPUR(LKPR) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KOLKATA SEALDAH(SDAH) Starts 19:35 0 0.0
BALLYGUNGE JN(BLN) 19:43 19:44 1 5.0
DHAKURIA(DHK) 19:45 19:46 1 6.0
JADAVPUR(JDP) 19:48 19:49 1 8.0
BAGHA JATIN(BGJT) 19:50 19:51 1 10.0
GARIA(GIA) 19:55 19:56 1 12.0
NARENDRAPUR HALT(NRPR) 19:57 19:58 1 14.0
SONARPUR JN(SPR) 20:01 20:02 1 16.0
SUBHAS GRAM(SBGR) 20:05 20:06 1 20.0
MALLIKPUR(MAK) 20:09 20:10 1 22.0
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 20:16 20:17 1 25.0
SHASAN ROAD(SSRD) 20:22 20:23 1 27.0
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 20:25 20:26 1 29.0
DHAPDHAPI(DPDP) 20:26 20:27 1 31.0
SURJYAPUR(SJPR) 20:30 20:31 1 34.0
GOCHARAN(GCN) 20:33 20:34 1 36.0
HOGLA(HGA) 20:36 20:37 1 38.0
DAKSHIN BARASAT(DBT) 20:40 20:41 1 42.0
BAHARU(BARU) 20:44 20:45 1 44.0
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 20:50 20:51 1 49.0
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 20:56 20:57 1 54.0
MADHABPUR(MDBP) 21:02 21:03 1 58.0
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) 21:15 Ends 0 61.0