Back SEALDAH - LAKSHMIKANTAPUR Local

KOLKATA SEALDAH(SDAH) LAKSHMIKANTPUR(LKPR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KOLKATA SEALDAH(SDAH) Starts 17:28 0 0.0
BALLYGUNGE JN(BLN) 17:36 17:37 1 5.3
DHAKURIA(DHK) 17:38 17:39 1 6.5
JADAVPUR(JDP) 17:41 17:42 1 8.0
BAGHA JATIN(BGJT) 17:43 17:44 1 9.9
GARIA(GIA) 17:48 17:49 1 12.6
NARENDRAPUR HALT(NRPR) 17:50 17:51 1 14.5
SONARPUR JN(SPR) 17:54 17:55 1 16.2
SUBHAS GRAM(SBGR) 17:58 17:59 1 19.7
MALLIKPUR(MAK) 18:01 18:02 1 21.5
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 18:11 18:12 1 25.0
SHASAN ROAD(SSRD) 18:16 18:17 1 27.3
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 18:19 18:20 1 29.7
DHAPDHAPI(DPDP) 18:22 18:23 1 31.6
SURJYAPUR(SJPR) 18:25 18:26 1 34.4
GOCHARAN(GCN) 18:28 18:29 1 36.2
HOGLA(HGA) 18:31 18:32 1 38.9
DAKSHIN BARASAT(DBT) 18:35 18:36 1 42.1
BAHARU(BARU) 18:39 18:40 1 44.7
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 18:45 18:46 1 49.8
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 18:51 18:52 1 54.0
MADHABPUR(MDBP) 18:57 18:58 1 59.0
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) 19:10 Ends 0 61.9