Back SEALDAH - LAKSHMIKANTAPUR Local

KOLKATA SEALDAH(SDAH) LAKSHMIKANTPUR(LKPR) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KOLKATA SEALDAH(SDAH) Starts 8:15 0 0.0
BALLYGUNGE JN(BLN) 8:23 8:24 1 5.0
DHAKURIA(DHK) 8:25 8:26 1 6.0
JADAVPUR(JDP) 8:28 8:29 1 8.0
BAGHA JATIN(BGJT) 8:30 8:31 1 10.0
GARIA(GIA) 8:35 8:36 1 12.0
NARENDRAPUR HALT(NRPR) 8:37 8:38 1 14.0
SONARPUR JN(SPR) 8:41 8:42 1 16.0
SUBHAS GRAM(SBGR) 8:45 8:46 1 20.0
MALLIKPUR(MAK) 8:48 8:49 1 22.0
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 8:57 8:58 1 25.0
SHASAN ROAD(SSRD) 9:01 9:02 1 27.0
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 9:05 9:06 1 29.0
DHAPDHAPI(DPDP) 9:08 9:09 1 31.0
SURJYAPUR(SJPR) 9:11 9:12 1 34.0
GOCHARAN(GCN) 9:14 9:15 1 36.0
HOGLA(HGA) 9:17 9:18 1 38.0
DAKSHIN BARASAT(DBT) 9:21 9:22 1 42.0
BAHARU(BARU) 9:25 9:26 1 44.0
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 9:31 9:32 1 49.0
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 9:37 9:38 1 54.0
MADHABPUR(MDBP) 9:43 9:44 1 58.0
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) 9:57 Ends 0 61.0