Back Prayag (PRG) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
PRAYAG GHAT - JAUNPUR Passenger (54375) 07:40 07:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAUNPUR - PRAYAG GHAT Passenger (54376) 20:55 20:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - BAREILLY Passenger (54377) 00:45 00:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - LUCKNOW CHARBAGH Passenger (54253) 15:15 15:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HARIDWAR - PRAYAG GHAT Express (14230) 06:45 06:53 8 mins N Y N Y N Y N
MANKAPUR - PRAYAG GHAT Saryu Express (14234) 08:25 08:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - MANKAPUR Saryu Express (14233) 18:30 18:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - KANPUR CENTRAL Intercity Express (UnReserved) (14101) 16:23 16:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR CENTRAL - PRAYAG GHAT Intercity Express (UnReserved) (14102) 14:24 14:26 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - GHAZIPUR CITY DEMU (75116) 18:03 18:05 2 mins Y Y Y Y Y N Y
GHAZIPUR CITY - PRAYAG GHAT DEMU (75115) 09:59 10:01 2 mins Y Y Y Y Y N Y
PRAYAG GHAT - KANPUR ANWARGANJ Passenger (54101) 16:50 16:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR ANWARGANJ - PRAYAG GHAT Passenger (54102) 08:51 08:53 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAUNPUR - PRAYAG GHAT Passenger (54214) 10:28 10:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - FAIZABAD Passenger (54371) 05:10 05:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FAIZABAD - PRAYAG GHAT Passenger (54372) 18:33 18:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - FAIZABAD Passenger (54373) 07:41 07:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
FAIZABAD - PRAYAG GHAT Passenger (54374) 23:12 23:14 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - JAUNPUR Passenger (54213) 17:15 17:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BULANDSHAHR - PRAYAG GHAT Nauchandi Link Exp (24512) 09:35 09:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - PRAYAG GHAT Passenger (54254) 12:39 12:41 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY - PRAYAG GHAT Passenger (54378) 01:26 01:28 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Kashi Express (15018) 15:20 15:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Godan Express (11055) 10:27 10:27 - Y Y N Y N Y N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Godan Express (11056) 16:07 16:07 - N Y Y N Y N Y
CHHAPRA - DURG Sarnath Express (15159) 14:58 15:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Express (12540) 01:02 01:02 - N N N N N Y N
AZAMGARH - MUMBAI LTT Weekly Express (11054) 11:44 11:44 - N N N N Y N N
GHAZIPUR CITY - MUMBAI BANDRA T Express (19042) 00:34 00:34 - Y N Y N N N N
DURG - CHHAPRA Sarnath Express (15160) 12:54 12:54 - Y Y Y Y Y Y Y
FAIZABAD - MUMBAI LTT Saket Express (11068) 20:22 20:22 - N N N Y N N Y
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Exp (Via Kacheguda) (22684) 00:09 00:09 - N N N N Y N N
RAMESWARAM - FAIZABAD Shraddha Sethu Express (16793) 01:35 01:35 - N N Y N N N N
VARANASI - OKHA SF Express (22970) 00:34 00:34 - N N N N N N Y
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Express (12539) 02:30 02:30 - N N N N Y N N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva SF Exp (via Gaya) (12382) 02:33 02:33 - N Y Y N N Y N
INDORE - VARANASI Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 24 Feb) (82404) 02:40 02:40 - N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - CHHAPRA Ganga Kaveri SF Exp (12669) 04:22 04:22 - Y N Y N N N N
MUMBAI LTT - FAIZABAD Saket Express (11067) 04:25 04:25 - N N N Y N N Y
SHAKTI NAGAR - TANAKPUR Triveni Express (15075) 03:12 03:13 1 min Y Y N Y N Y N
CHHAPRA - MGR CHENNAI CENTRAL Ganga Kaveri SF Exp (12670) 03:56 03:56 - N Y N Y N N N
ANAND VIHAR T - GHAZIPUR CITY Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22434) 04:44 04:44 - N Y N N N Y N
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR CITY Express (19041) 05:33 05:33 - N Y N N N N Y
FAIZABAD - MUMBAI LTT SF Express (22104) 06:21 06:21 - N N Y N N N N
FAIZABAD - RAMESWARAM Shraddha Sethu Express (16794) 06:23 06:23 - N N N Y N N N
GWALIOR - MANDUADIH Bundelkhand Express (11107) 07:23 07:28 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHAJURAHO - MANDUADIH Bundelkhand Link Express (21107) 07:23 07:28 5 mins Y N Y N N Y N
MUMBAI LTT - FAIZABAD SF Express (22103) 12:11 12:11 - N Y N N N N N
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Exp (Via Kacheguda) (22683) 13:18 13:18 - N N Y N N N N
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Express (11071) 16:04 16:04 - Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - VARANASI SF Express (22969) 23:49 23:49 - N N N N Y N N
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Express (11072) 18:58 18:58 - Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - MUMBAI LTT Godan Express (11060) 16:07 16:07 - Y N N Y N Y N
VARANASI - INDORE Humsafar Express (Via Allahabad) (Start 23 Feb) (82403) 17:25 17:25 - N N N N N N Y
MANDUADIH - GWALIOR Bundelkhand Express (11108) 20:33 20:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TANAKPUR - SHAKTI NAGAR Triveni Express (15076) 21:38 21:40 2 mins N Y N Y N Y Y
MANDUADIH - KHAJURAHO Bundelkhand Link Express (21108) 20:33 20:35 2 mins Y N Y N N Y N
RAE BARELI - MUMBAI LTT Link Express (21068) 20:22 20:22 - N N N Y N N Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva SF Exp (via Gaya) (12381) 21:22 21:22 - N N Y Y N N Y
GHAZIPUR CITY - ANAND VIHAR T Suhaildev SF Exp (Via Allahabad) (22433) 21:23 21:23 - N Y N N N Y N
MUMBAI LTT - AZAMGARH Weekly Express (11053) 18:50 18:50 - N N N Y N N N
TANAKPUR - SINGRAULI Triveni Express (15074) 21:38 21:40 2 mins Y N Y N Y N N
LUCKNOW - PRAYAGRAJ SANGAM Intercity Express (14210) 11:30 11:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - LUCKNOW Intercity Express (14209) 15:40 15:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - HARIDWAR Express (14229) 23:25 23:30 5 mins N Y N Y N N Y
PRAYAGRAJ SANGAM - SAHARANPUR Nauchandi Express (14511) 17:40 17:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - PRAYAGRAJ SANGAM Nauchandi Express (14512) 09:35 09:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - BAREILLY Express (14307) 22:11 22:13 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY - PRAYAGRAJ SANGAM Express (14308) 05:46 05:48 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - PRAYAGRAJ SANGAM Ganga Gomti Express (14216) 22:08 22:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - CHANDIGARH Uchahar Express (14217) 13:50 13:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - LUCKNOW Ganga Gomti Express (14215) 05:58 06:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - PRAYAGRAJ SANGAM Uchahar Express (14218) 10:58 11:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DURG - NAUTANWA Express (via Faizabad) (18205) 11:01 11:01 - N N N N Y N N
NAUTANWA - DURG Express (via Faizabad) (18206) 19:51 19:51 - N N N N N Y N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Kashi Express (15017) 08:56 08:58 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARWADIH - TANAKPUR Triveni Express (15077) 03:11 03:13 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAGRAJ SANGAM - BASTI Manwar Sangam Express (14231) 04:25 04:25 - Y Y Y N Y Y N
BASTI - PRAYAGRAJ SANGAM Manwar Sangam Express (14232) 20:38 20:38 - Y Y Y N Y Y N
MUMBAI LTT - CHHAPRA Godan Express (11059) 10:28 10:28 - N N Y N N N Y
SINGRAULI - TANAKPUR Triveni Express (15073) 03:06 03:11 5 mins N N Y N Y N Y
MUMBAI LTT - MANDUADIH Ratnagiri SF Express (12165) 04:25 04:25 - N Y N N Y Y N
MANDUADIH - MUMBAI LTT Ratnagiri SF Express (12166) 22:50 22:50 - N Y N N Y Y N
MUMBAI BANDRA T - GHAZIPUR Exp Covid Special (09041) 05:33 05:33 - N Y N N N N Y
GHAZIPUR - MUMBAI BANDRA T Exp Covid Special (09042) 00:33 00:33 - Y N Y N N N N
OLD DELHI - GHAZIPUR CITY Suhaildev Covid SF Special (02234) 04:43 04:43 - N Y N N N Y N
GHAZIPUR CITY - OLD DELHI Suhaildev Covid SF Special (02233) 21:23 21:23 - N Y N N N Y N
MUMBAI LTT - VARANASI Kamayani Covid Special (01071) 16:03 16:03 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - MUMBAI LTT Kamayani Covid Special (01072) 18:58 18:58 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva Exp Covid SF Special (02381) 21:25 21:25 - N N N Y N N N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva Exp Covid SF Special (02382) 02:32 02:32 - N N N N N Y N