Back Pendra Road (PND) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
PENDRA ROAD - BILASPUR MEMU (68739) START 11:15 - Y Y Y Y Y Y Y
BILASPUR - PENDRA ROAD MEMU (68740) 10:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BILASPUR - KATNI MEMU (68747) 08:08 08:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KATNI - BILASPUR MEMU (68748) 19:42 19:44 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANUPPUR - BHILAI CABIN MEMU (08766) 23:12 23:12 - N N N N N Y N
BHILAI CABIN - ANUPPUR MEMU (08765) 08:40 08:40 - Y N N N N N N
CHIRMIRI - BILASPUR Passenger (58220) 01:05 01:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BILASPUR - CHIRMIRI Passenger (58219) 01:30 01:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KATNI - BHUSAVAL Passenger (51188) 00:42 00:42 - Y Y Y Y Y Y Y
KATNI - BINA Passenger (51602) 17:14 17:14 - Y Y Y Y Y Y Y
HABIBGANJ - PURI Special (01661) 18:13 18:15 2 mins N Y N N N N N
PURI - HABIBGANJ Special (01662) 23:50 23:52 2 mins N N Y N N N N
DURG - DELHI H NIZAMUDDIN Chhattisgarh Sampark Kranti Exp (12823) 16:28 16:30 2 mins Y N N Y N Y N
DELHI H NIZAMUDDIN - DURG Chhattisgarh Sampark Kranti Exp (12824) 09:45 09:47 2 mins Y N Y N N Y N
JABALPUR - SANTRAGACHI Humsafar Express (20827) 02:20 02:20 - N N N N Y N N
SANTRAGACHI - JABALPUR Humsafar Express (20828) 09:58 09:58 - N N N Y N N N
HABIBGANJ - SANTRAGACHI Humsafar Express (22169) 02:20 02:20 - N N N Y N N N
SANTRAGACHI - HABIBGANJ Humsafar Express (22170) 09:55 09:55 - N N N N Y N N
DURG - DELHI H NIZAMUDDIN HumSafar Express (22867) 11:30 11:32 2 mins N Y N N Y N N
DELHI H NIZAMUDDIN - DURG HumSafar Express (22868) 01:05 01:07 2 mins N N N Y N N Y
BIKANER - PURI Express (14709) 19:45 19:45 - Y N N N N N N
PURI - BIKANER Express (14710) 19:00 19:00 - N N Y N N N N
LUCKNOW - RAIPUR Garib Rath Express (12535) 03:20 03:25 5 mins N Y N N Y N N
RAIPUR - LUCKNOW Garib Rath Express (12536) 16:00 16:02 2 mins N Y N N Y N N
BIKANER - BILASPUR Weekly Antyodaya Express (14719) 19:46 19:46 - N N N Y N N N
BILASPUR - BIKANER Weekly Antyodaya Express (14720) 13:15 13:15 - N N N N Y N N
DURG - FIROZPUR CANTT Antyodaya Express (22895) 11:30 11:32 2 mins N N N N N N Y
FIROZPUR CANTT - DURG Antyodaya Express (22896) 01:05 01:07 2 mins N N Y N N N N
DURG - JAMMU TAWI SF Express (12549) 16:28 16:30 2 mins N Y N N N N N
JAMMU TAWI - DURG SF Express (12550) 09:25 09:27 2 mins N N N N Y N N
DURG - NAUTANWA Express (via Varanasi) (18201) 00:15 00:17 2 mins N N N Y N Y N
DURG - KANPUR CENTRAL Betwa Express (18203) 00:15 00:17 2 mins Y N Y N N N N
KANPUR CENTRAL - DURG Betwa Express (18204) 07:35 07:40 5 mins N Y N Y N N N
DURG - JAMMU TAWI Express (via Amritsar) (18215) 13:23 13:25 2 mins N N Y N N N N
JAMMU TAWI - DURG Weekly Express (via Amritsar) (18216) 13:55 13:57 2 mins N N N N N Y N
BILASPUR - INDORE Narmada Express (18234) 13:10 13:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
INDORE - BILASPUR Narmada Express (18233) 14:05 14:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHOPAL - BILASPUR Express (18235) 00:05 00:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAUTANWA - DURG Express (via Varanasi) (18202) 09:00 09:05 5 mins Y N N N N Y N
BILASPUR - BHOPAL Passenger Cum Express (18236) 23:00 23:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BILASPUR - REWA Express (18247) 21:05 21:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
REWA - BILASPUR Express (18248) 07:05 07:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - BHAGAT KI KOTHI Weekly Express (18573) 20:45 20:47 2 mins N N N Y N N N
BHAGAT KI KOTHI - VISAKHAPATNAM Weekly Express (18574) 16:35 16:37 2 mins N N N N N N Y
DURG - BHOPAL Amarkantak SF Express (12853) 22:55 22:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHOPAL - DURG Amarkantak SF Express (12854) 03:00 03:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SHALIMAR - UDAIPUR CITY Weekly Exp (19659) 09:50 09:55 5 mins Y N N N N N N
UDAIPUR CITY - KOLKATA SHALIMAR Weekly Exp (19660) 18:50 18:52 2 mins N N N N N Y N
CHIRMIRI - DURG Passenger Express (28242) 03:45 03:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DURG - AJMER Weekly Express (18213) 20:45 20:47 2 mins N N N N N N Y
AJMER - DURG Weekly Express (18214) 16:35 16:37 2 mins N Y N N N N N
DURG - AJMER Weekly Express (18207) 20:45 20:47 2 mins Y N N N N N N
AJMER - DURG Weekly Express (18208) 16:35 16:37 2 mins N N Y N N N N
AMBIKAPUR - DURG Express Cum Passenger (18242) 03:45 03:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - DURG Sarnath Express (15159) 01:08 01:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHUJ - KOLKATA SHALIMAR Weekly SF Express (22829) 19:45 19:45 - N N Y N N N N
KOLKATA SHALIMAR - BHUJ Weekly SF Express (22830) 09:44 09:44 - N N N N N N Y
DURG - CHHAPRA Sarnath Express (15160) 01:24 01:26 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DURG - AMBIKAPUR Express Cum Passenger (18241) 02:00 02:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - HARIDWAR Kalinga Utkal Express (18477) 17:40 17:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HARIDWAR - PURI Kalinga Utkal Express (18478) 08:07 08:12 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - AMRITSAR Hirakund Express (18507) 20:45 20:47 2 mins N Y N N Y Y N
AMRITSAR - VISAKHAPATNAM Hirakund Express (18508) 02:07 02:09 2 mins Y Y N N Y N N
BARAUNI - GONDIA Express (15231) 10:50 10:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GONDIA - BARAUNI Express (15232) 04:15 04:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAUTANWA - DURG Express (via Sultanpur) (18206) 07:35 07:40 5 mins N N N N N N Y
DURG - NAUTANWA Express (via Sultanpur) (18205) 00:15 00:17 2 mins N N N N Y N N
VALSAD - PURI Weekly SF Express (22909) 19:28 19:30 2 mins N N N N Y N N
PURI - VALSAD Weekly SF Express (22910) 18:58 19:00 2 mins N N N N N N Y