Back Harthala (HRH) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
AMRITSAR - HOWRAH Mail Express (13006) 04:42 04:42 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - AMRITSAR Express (13049) 22:58 22:58 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - KOLKATA Express (13152) 10:14 10:14 - Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - JAMMU TAWI Humsafar Express (22317) 11:34 11:34 - N Y N N N N N
JAMMU TAWI - SEALDAH Humsafar Express (22318) 18:02 18:02 - N N Y N N N N
KATHGODAM - DEHRADUN Express (14119) 23:33 23:33 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - KATHGODAM Express (14120) 04:01 04:01 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - VARANASI Janta Express (14266) 00:21 00:21 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - DEHRADUN Janta Express (14265) 22:49 22:49 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARSA - AMRITSAR Jan Sadharan Exp (UnReserved) (14603) 16:38 16:38 - N N N N N Y N
AMRITSAR - SAHARSA Jan Sadharan Exp (UnReserved) (14604) 21:29 21:29 - N N Y N N N N
LAL KUAN - AMRITSAR Express (14615) 02:57 02:57 - N N N N N N Y
AMRITSAR - LAL KUAN Express (14616) 16:59 16:59 - N N N N N Y N
DEHRADUN - MUZAFFARPUR Rapti Ganga Exp (15002) 20:24 20:24 - N N N N N Y N
HARIDWAR - RAMNAGAR Intercity Express (15033) 21:37 21:37 - N N N Y N Y Y
RAMNAGAR - HARIDWAR Intercity Express (15034) 10:42 10:42 - N N N Y N Y Y
BHAGALPUR - JAMMU TAWI Amarnath Express (15097) 01:08 01:08 - N N N N N Y N
JAMMU TAWI - BHAGALPUR Amarnath Express (15098) 10:05 10:05 - N N Y N N N N
DARBHANGA - AMRITSAR Jan Nayak Exp (UnReserved) (15211) 15:58 15:58 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - DARBHANGA Jan Nayak Exp (UnReserved) (15212) 04:56 04:56 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - KATHGODAM Jan Shatabdi Express (12091) 20:09 20:09 - N Y Y N Y Y Y
KATHGODAM - DEHRADUN Jan Shatabdi Express (12092) 08:34 08:34 - N Y Y N Y Y Y
GUWAHATI - JAMMU TAWI Amarnath Express (15653) 01:08 01:08 - N N N N Y N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Amarnath Express (15654) 10:05 10:05 - N N N N N Y N
KAMAKHYA - SMVD KATRA Express (15655) 01:58 01:58 - N Y N N N N N
SMVD KATRA - KAMAKHYA Express (15656) 17:47 17:47 - N N Y N N N N
DIBRUGARH - CHANDIGARH Express (15903) 07:49 07:49 - N N Y N N N Y
DARBHANGA - JALANDHAR CITY Antyodaya Express (22551) 21:13 21:13 - N N N N N Y N
JALANDHAR CITY - DARBHANGA Antyodaya Express (22552) 17:47 17:47 - N N N N N N Y
CHANDIGARH - DIBRUGARH Express (15904) 05:20 05:20 - Y N N Y N N N
LUCKNOW CHARBAGH - CHANDIGARH SF Express (12231) 04:05 04:05 - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - LUCKNOW SF Express (12232) 02:50 02:50 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - JAMMU TAWI Begampura SF Express (12237) 23:18 23:18 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - VARANASI Begampura SF Express (12238) 01:20 01:20 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - AMRITSAR Akal Takht SF Exp (12317) 08:02 08:02 - Y N N Y N N N
AMRITSAR - KOLKATA CHITPUR Akal Takht SF Exp (12318) 14:52 14:52 - N Y N N Y N N
KOLKATA - NANGAL DAM Gurumukhi SF Express (12325) 08:04 08:04 - N N N N Y N N
NANGAL DAM - KOLKATA Gurumukhi SF Express (12326) 14:42 14:42 - N N N N N Y N
JAMMU TAWI - HOWRAH Himgiri SF Express (12332) 10:05 10:05 - Y Y N N Y N N
RAJENDRA NAGAR T BIHAR - JAMMU TAWI Archana SF Exp (12355) 23:05 23:05 - N Y N N N Y N
JAMMU TAWI - RAJENDRA NAGAR BIHAR Archana Express (12356) 04:30 04:30 - Y N N Y N N N
NEW JALPAIGURI - AMRITSAR Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12407) 08:53 08:53 - N N N Y N N N
AMRITSAR - NEW JALPAIGURI Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12408) 18:05 18:05 - N N N N Y N N
JAMMU TAWI - KANPUR SF Express (12470) 04:30 04:30 - N N Y N Y N N
KANPUR - JAMMU TAWI SF Express (12469) 21:05 21:05 - N N Y N Y N N
BARAUNI - JAMMU TAWI Mour Dhwaj SF Exp (12491) 00:53 00:53 - Y N N N N N N
JAMMU TAWI - BARAUNI Mour Dhwaj SF Exp (12492) 06:52 06:52 - N N N N N Y N
GORAKHPUR - JAMMU TAWI Amarnath SF Express (12587) 01:08 01:08 - N Y N N N N N
JAMMU TAWI - GORAKHPUR Amarnath SF Express (12588) 10:05 10:05 - N N N N N N Y
GHAZIPUR CITY - SMVD KATRA Weekly Express (14611) 23:05 23:05 - N N N N Y N N
SMVD KATRA - GHAZIPUR CITY Weekly Express (14612) 18:05 18:05 - N N N Y N N N
GORAKHPUR - DEHRADUN Rapti Ganga Express (15005) 08:44 08:44 - N N N Y N Y N
DEHRADUN - GORAKHPUR Rapti Ganga Exp (15006) 20:23 20:23 - N Y N Y N N N
AMRITSAR - DIBRUGARH Weekly Express (15934) 00:42 00:42 - N N N N N Y N
DIBRUGARH - AMRITSAR Weekly Express (15933) 11:17 11:17 - N N N Y N N N
PATLIPUTRA - CHANDIGARH SF Express (22355) 11:34 11:34 - Y N N Y N N N
GORAKHPUR - AMRITSAR Jansadharan SF Express (22423) 21:14 21:14 - Y N N N N N N
AMRITSAR - GORAKHPUR Jansadharan SF Express (22424) 21:17 21:17 - N N N N N N Y
KANPUR - AMRITSAR Weekly SF Express (22445) 00:57 00:57 - N Y N N N N N
AMRITSAR - KANPUR Weekly SF Express (22446) 21:17 21:17 - N Y N N N N N
GUWAHATI - JAMMU TAWI Lohit Express (15651) 01:08 01:08 - N N Y N N N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Lohit Express (15652) 10:05 10:05 - N N N Y N N N
AMBALA CANTT - BARAUNI Harihar Express (14524) 03:25 03:25 - N N Y N N N Y
BARAUNI - AMBALA CANTT Harihar Express (14523) 03:11 03:11 - N Y N N Y N N
TATANAGAR - AMRITSAR Jallianwalabagh Express (18103) 21:13 21:13 - N Y N Y N N N
AMRITSAR - TATANAGAR Jallianwalabagh Express (18104) 21:17 21:17 - N N Y N Y N N
DHANBAD - FIROZPUR CANTT Ganga Sutlej Exp (13307) 21:51 21:51 - Y Y Y Y Y Y Y
FIROZPUR CANTT - DHANBAD Ganga Sutlej Exp (13308) 03:45 03:45 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - JAMMU TAWI Express (13151) 19:26 19:26 - Y Y Y Y Y Y Y
RAMNAGAR - CHANDIGARH Weekly SF InterCity Exp (12527) 07:48 07:48 - Y N N N N N N
CHANDIGARH - RAMNAGAR Weekly SF InterCity Exp (12528) 21:37 21:37 - Y N N N N N N
ALIGARH - DEHRADUN Link Express (14113) 07:03 07:03 - Y Y Y Y Y Y Y
JABALPUR - HARIDWAR SF Special (Start 17 July) (01701) 10:28 10:28 - N N N Y N N N
HARIDWAR - JABALPUR SF Special (Start 18 July) (01702) 17:46 17:46 - N N N Y N N N
BANMANKHI - AMRITSAR Jan Sewa Express (UnReserved) (14617) 07:15 07:15 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - BANMANKHI Jan Sewa Express (UnReserved) (14618) 16:13 16:13 - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - PATLIPUTRA SF Express (22356) 03:09 03:09 - N Y N N Y N N
HOWRAH - DEHRADUN Upsana SF Express (12327) 13:04 13:04 - N N Y N N Y N
DEHRADUN - HOWRAH Upsana SF Express (12328) 02:31 02:31 - N N N Y N N Y
KATHGODAM - JAMMU TAWI Garib Rath Express (12233) 21:49 21:49 - N Y N N N N N
JAMMU TAWI - KATHGODAM Garib Rath Express (12234) 11:43 11:43 - Y N N N N N N
JAMMU TAWI - KATHGODAM Garib Rath Express (12208) 11:43 11:43 - Y N N N N N N
LUCKNOW CHARBAGH - SAHARANPUR Passenger (UnReserved) (54251) 10:38 10:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - LUCKNOW CHARBAGH Passenger (UnReserved) (54252) 14:55 14:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANDIKUI - RISHIKESH Passenger (UnReserved) (54463) 06:38 06:39 1 min Y Y Y Y Y Y Y
RISHIKESH - BANDIKUI Passenger (UnReserved) (54464) 18:43 18:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA CHITPUR - AMRITSAR Durgiana SF Exp (12357) 08:04 08:04 - N N Y N N N Y
AMRITSAR - KOLKATA Durgiana SF Express (12358) 14:46 14:46 - Y N N Y N N N
AMRITSAR - HOWRAH Express (13050) 04:12 04:12 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - AMRITSAR Mail Express (13005) 22:05 22:05 - Y Y Y Y Y Y Y
MORADABAD - SAHRANPUR MEMU (64565) 18:43 18:44 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SAHRANPUR - MORADABAD MEMU (64566) 09:04 09:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KATHGODAM - JAMMU TAWI Garib Rath Express (12207) 21:49 21:49 - N Y N N N N N
MALDA TOWN - HARIDWAR Special (Start 07 Oct) (03427) 10:43 10:43 - N Y N N N N N
HARIDWAR - MALDA TOWN Special (Start 08 Oct) (03428) 18:20 18:20 - N Y N N N N N
HOWRAH - DEHRADUN Doon Express (13009) 00:28 00:28 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - JAMMU TAWI Himgiri SF Express (12331) 01:10 01:10 - Y N N Y N N Y
DEHRADUN - HOWRAH Doon Express (13010) 01:48 01:48 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARSA - AMRITSAR Jansadharan Weekly Express (15531) 01:53 01:53 - Y N N N N N N
AMRITSAR - SAHARSA Jansadharan Weekly Express (15532) 05:20 05:20 - N Y N N N N N
PATNA - FIROZPUR CANTT Parkash Parv Special (Start 06 Nov) (04651) 15:35 15:35 - Y N N Y N N Y
FIROZPUR CANTT - PATNA Prakash Parv Special (Start 05 Nov) (04652) 00:54 00:54 - N N Y N Y N Y
MUZAFFARPUR - NAJIBABAD Rapti Ganga Express (15001) 08:44 08:44 - N Y N N N N N
MUZAFFARPUR - DEHRADUN Rapti Ganga Express (15001) 08:44 08:44 - N Y N N N N N
PRAYAG GHAT - HARIDWAR Express (14229) 10:43 10:43 - Y N Y N Y N N
HARIDWAR - PRAYAG GHAT Express (14230) 19:36 19:36 - Y N Y N Y N N
FIROZPUR CANTT - DARBHANGA Prakash Parv Special (UnReserved) (04650) 00:53 00:53 - N N N Y N N N
DARBHANGA - FIROZPUR CANTT Prakash Parv Special (UnReserved) (04649) 04:32 04:32 - N N N N N Y N
RUDRAPUR CITY - BEAS Special (Nov 13 Only) (04663) 22:35 22:35 - N N Y N N N N
DEHRADUN - ALLAHABAD Link Express (Sangam Slip) (14114) 18:34 18:34 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - HARIDWAR Kumbha SF Express (12369) 13:03 13:03 - Y Y N Y Y N Y
HARIDWAR - HOWRAH Kumbha SF Express (12370) 02:31 02:31 - Y Y Y N Y Y N