Back Churu (CUR) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
HISAR - BIKANER DEMU (74834) 05:07 05:15 8 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - HISAR DEMU (74833) 22:00 22:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHURU - BIKANER DEMU (74832) START 13:55 - Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - CHURU DEMU (74831) 14:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - JODHPUR Passenger (74836) 07:32 07:40 8 mins Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - HISAR DEMU (74835) 19:45 19:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - BIKANER Passenger (UnReserved) (54789) 09:15 09:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - REWARI Passenger (UnReserved) (54790) 17:38 17:55 17 mins Y Y Y Y Y Y Y
SIKAR - CHURU DEMU (74857) 09:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
CHURU - SIKAR DEMU (74858) START 17:40 - Y Y Y Y Y Y Y
CHURU - SIKAR DEMU (74862) START 14:10 - Y Y Y Y Y Y Y
SIKAR - CHURU DEMU (74861) 20:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SIKAR - CHURU DEMU (74859) 13:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
CHURU - SIKAR DEMU (74860) START 07:00 - Y Y Y Y Y Y Y
LUDHIANA - CHURU Passenger (54604) 23:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
CHURU - LUDHIANA Passenger (54605) START 05:15 - Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - INDORE Mahamana Express (19334) 16:25 16:35 10 mins N N N N N N Y
INDORE - BIKANER Mahamana Express (19333) 06:00 06:20 20 mins N N N N N N Y
REWARI - JODHPUR Passenger (54809) 17:30 17:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - REWARI Passenger (54810) 09:45 09:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHURU - RATANGARH DEMU Special (04854) START 15:40 - Y Y Y Y Y Y Y
RATANGARH - CHURU DEMU Special (04853) 13:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - BILASPUR Weekly Antyodaya Express (14719) 16:10 16:25 15 mins N N Y N N N N
BILASPUR - BIKANER Weekly Antyodaya Express (14720) 17:25 17:35 10 mins N N N N N Y N
JAISALMER - HOWRAH SF Express (12372) 09:15 09:20 5 mins N N N Y N N N
HOWRAH - JAISALMER SF Express (12371) 15:20 15:25 5 mins N Y N N N N N
DELHI SARAI ROHILLA - BIKANER SF Express (12457) 04:20 04:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - DELHI SARAI ROHILLA SF Express (12458) 01:10 01:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - SECUNDERABAD Express (17038) 12:20 12:25 5 mins N N N N Y N Y
SECUNDERABAD - HISAR Express (17037) 19:10 19:15 5 mins N N N Y Y N N
SHRI GANGANAGAR - SIKAR Express (14715) 03:35 04:00 25 mins N N Y N Y N Y
SIKAR - SHRI GANGANAGAR Express (14716) 01:10 01:30 20 mins Y N N Y N Y N
JODHPUR - DELHI SARAI ROHILLA Salasar SF Exp (22422) 16:50 17:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - JODHPUR Salasar SF Exp (22421) 11:50 12:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - COIMBATORE MAIN AC SF Express (22475) 02:55 03:05 10 mins N N N Y N N N
JODHPUR - DELHI SARAI ROHILLA SF Express (22481) 00:25 00:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - JODHPUR SF Express (22482) 03:52 04:02 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HARIDWAR - BIKANER Weekly Express (14718) 04:35 04:45 10 mins N N Y N Y N Y
BIKANER - HARIDWAR Weekly Express (14717) 01:55 02:10 15 mins N Y N Y N Y N
JAMMU TAWI - MUMBAI BANDRA T Vivek Exp (19028) 20:40 20:50 10 mins Y N N N N N N
MUMBAI BANDRA T - JAMMU TAWI Vivek Exp (19027) 11:10 11:20 10 mins N N N N N N Y
BHAGAT KI KOTHI - KAMAKHYA Express (15623) 22:40 22:50 10 mins N Y N N N N N
KAMAKHYA - BHAGAT KI KOTHI Express (15624) 15:20 15:25 5 mins N N N N N N Y
MUMBAI BANDRA T - HISAR Weekly SF Express (22915) 11:10 11:20 10 mins N Y N N N N N
HISAR - MUMBAI BANDRA T Weekly SF Express (22916) 17:45 17:55 10 mins N Y N N N N N
BIKANER - DELHI S ROHILLA Intercity SF Express (22471) 12:22 12:27 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI S ROHILLA - BIKANER Intercity SF Express (22472) 13:30 13:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE MAIN - HISAR AC SF Express (22476) 19:50 19:55 5 mins Y N N N N N N