Back CUTTACK - PALASA Passenger

CUTTACK(CTC) PALASA(PSA) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
CUTTACK(CTC) Starts 16:20 0 0.0
KATHA JORI(KTJI) 16:25 16:26 1 2.0
GOPALPUR BALKDA(GBK) 16:32 16:33 1 4.0
BARANG(BRAG) 16:41 16:42 1 11.0
PATIA HALT(PTAB) 16:55 16:56 1 18.0
MANCHESWAR(MCS) 17:01 17:02 1 20.0
BANI BIHAR(BNBH) 17:07 17:08 1 24.0
BHUBANESWAR(BBS) 17:15 17:20 5 27.0
LINGARAJ TEMPLE ROAD(LGTR) 17:25 17:26 1 32.0
RETANG(RTN) 17:33 17:34 1 39.0
KHURDA ROAD JN(KUR) 17:50 17:55 5 46.0
ARGUL(ARGL) 18:02 18:03 1 51.0
KAIPADA ROAD(KPXR) 18:08 18:09 1 55.0
DHAULIMUHAN(DLMH) 18:14 18:15 1 60.0
TAPANG(TAP) 18:20 18:21 1 64.0
GOLABAI(GLBA) 18:26 18:27 1 69.0
NIRAKARPUR(NKP) 18:32 18:33 1 72.0
BHUSANDPUR(BSDP) 18:39 18:40 1 80.0
MUKETASHWAR(MKTP) 18:46 18:47 1 85.0
KALUPARA GHAT(KAPG) 18:53 18:54 1 89.0
KUHURI(KUU) 19:01 19:02 1 96.0
GANGADHARPUR(GNGD) 19:09 19:10 1 104.0
SOLARI(SLZ) 19:15 19:16 1 109.0
BALUGAON(BALU) 19:25 19:30 5 117.0
CHILKA(CLKA) 19:38 19:39 1 124.0
KALIJAI(KLJI) 19:45 19:46 1 129.0
KHALLIKOT(KIT) 19:51 19:52 1 134.0
RAMBHA(RBA) 19:59 20:00 1 145.0
HUMMA(HMA) 20:07 20:08 1 156.0
GANJAM(GAM) 20:13 20:14 1 163.0
CHATRAPUR COURT(CAPC) 20:20 20:21 1 170.0
CHATRAPUR(CAP) 20:25 20:26 1 171.0
JAGAN NATHAPUR(JNP) 20:35 20:36 1 184.0
BRAHMAPUR(BAM) 20:45 20:50 5 193.0
ICHCHPURAM(IPM) 21:12 21:13 1 217.0
SOMPETA(SPT) 21:28 21:29 1 235.0
MANDASA ROAD(MMS) 21:40 21:41 1 254.0
PALASA(PSA) 23:30 Ends 0 267.0