Back CUTTACK - PALASA Passenger

CUTTACK(CTC) PALASA(PSA) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
CUTTACK(CTC) Starts 16:20 0 0.0
KATHA JORI(KTJI) 16:25 16:26 1 1.6
GOPALPUR BALKDA(GBK) 16:32 16:33 1 4.4
BARANG(BRAG) 16:41 16:42 1 11.8
PATIA HALT(PTAB) 16:55 16:56 1 18.1
MANCHESWAR(MCS) 17:01 17:02 1 21.0
BANI BIHAR(BNBH) 17:07 17:08 1 24.4
BHUBANESWAR(BBS) 17:15 17:20 5 27.7
LINGARAJ TEMPLE ROAD(LGTR) 17:25 17:26 1 32.3
RETANG(RTN) 17:33 17:34 1 39.3
KHURDA ROAD JN(KUR) 17:50 17:55 5 46.8
ARGUL(ARGL) 18:02 18:03 1 52.1
KAIPADA ROAD(KPXR) 18:08 18:09 1 56.0
DHAULIMUHAN(DLMH) 18:14 18:15 1 60.6
TAPANG(TAP) 18:20 18:21 1 64.6
GOLABAI(GLBA) 18:26 18:27 1 69.2
NIRAKARPUR(NKP) 18:32 18:33 1 73.2
BHUSANDPUR(BSDP) 18:39 18:40 1 80.2
MUKETASHWAR(MKTP) 18:46 18:47 1 85.8
KALUPARA GHAT(KAPG) 18:53 18:54 1 90.2
KUHURI(KUU) 19:01 19:02 1 96.9
GANGADHARPUR(GNGD) 19:09 19:10 1 104.9
SOLARI(SLZ) 19:15 19:16 1 110.0
BALUGAON(BALU) 19:25 19:30 5 117.8
CHILKA(CLKA) 19:38 19:39 1 125.1
KALIJAI(KLJI) 19:45 19:46 1 130.3
KHALLIKOT(KIT) 19:51 19:52 1 135.1
RAMBHA(RBA) 19:59 20:00 1 146.4
HUMMA(HMA) 20:07 20:08 1 157.4
GANJAM(GAM) 20:13 20:14 1 163.7
CHATRAPUR COURT(CAPC) 20:20 20:21 1 171.7
CHATRAPUR(CAP) 20:25 20:26 1 172.6
JAGAN NATHAPUR(JNP) 20:35 20:36 1 185.3
BRAHMAPUR(BAM) 20:45 20:50 5 194.0
GOLANTHRA(GTA) 20:58 20:59 1 204.7
SURLA ROAD(SLRD) 21:02 21:03 1 210.1
ICHCHPURAM(IPM) 21:09 21:10 1 218.5
SOMPETA(SPT) 21:18 21:19 1 236.5
MANDASA ROAD(MMS) 21:30 21:31 1 255.4
PALASA(PSA) 23:30 Ends 0 268.5