Back SEALDAH - NAMKHANA Local

KOLKATA SEALDAH(SDAH) NAMKHANA(NMKA) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KOLKATA SEALDAH(SDAH) Starts 13:20 0 0.0
PARK CIRCUS(PQS) 13:23 13:24 1 3.0
BALLYGUNGE JN(BLN) 13:28 13:29 1 5.3
DHAKURIA(DHK) 13:30 13:31 1 6.5
JADAVPUR(JDP) 13:33 13:34 1 8.0
BAGHA JATIN(BGJT) 13:35 13:36 1 9.9
NEW GARIA(NGRI) 13:38 13:39 1 11.5
GARIA(GIA) 13:40 13:41 1 12.5
NARENDRAPUR HALT(NRPR) 13:42 13:43 1 14.5
SONARPUR JN(SPR) 13:46 13:47 1 16.2
SUBHAS GRAM(SBGR) 13:50 13:51 1 19.6
MALLIKPUR(MAK) 13:53 13:54 1 21.5
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 14:00 14:01 1 25.0
SHASAN ROAD(SSRD) 14:05 14:06 1 27.3
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 14:07 14:08 1 29.7
DHAPDHAPI(DPDP) 14:11 14:12 1 31.6
SURJYAPUR(SJPR) 14:14 14:15 1 34.3
GOCHARAN(GCN) 14:17 14:18 1 36.2
HOGLA(HGA) 14:20 14:21 1 38.9
DAKSHIN BARASAT(DBT) 14:24 14:25 1 42.1
BAHARU(BARU) 14:28 14:29 1 44.7
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 14:34 14:35 1 49.8
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 14:40 14:41 1 54.0
MADHABPUR(MDBP) 14:46 14:47 1 58.9
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) 14:56 14:58 2 61.8
UDAIRAMPUR(URP) 15:05 15:06 1 67.3
KALWAN HALT(KLW) 15:10 15:11 1 71.1
KARANJALI(KNJI) 15:15 15:16 1 75.8
NISHCHINDAPUR(NCP) 15:26 15:31 5 83.9
KASHINAGAR HALT(KHGR) 15:38 15:39 1 92.0
KAKDWIP(KWDP) 15:42 15:43 1 95.3
NAMKHANA(NMKA) 16:02 Ends 0 108.7