Back LAKSHMIKANTAPUR - SEALDAH Local

LAKSHMIKANTPUR(LKPR) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) Starts 7:55 0 0.0
MADHABPUR(MDBP) 7:57 7:58 1 2.9
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 8:02 8:03 1 7.9
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 8:07 8:08 1 12.1
BAHARU(BARU) 8:13 8:14 1 17.2
DAKSHIN BARASAT(DBT) 8:16 8:17 1 19.7
HOGLA(HGA) 8:20 8:21 1 23.0
GOCHARAN(GCN) 8:23 8:24 1 25.6
SURJYAPUR(SJPR) 8:26 8:27 1 27.5
DHAPDHAPI(DPDP) 8:29 8:30 1 30.2
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 8:32 8:33 1 32.1
SHASAN ROAD(SSRD) 8:34 8:35 1 34.5
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 8:48 8:49 1 36.9
MALLIKPUR(MAK) 8:53 8:54 1 40.4
SUBHAS GRAM(SBGR) 8:56 8:57 1 42.2
SONARPUR JN(SPR) 9:01 9:02 1 45.6
GARIA(GIA) 9:06 9:07 1 49.3
NEW GARIA(NGRI) 9:08 9:09 1 50.3
BAGHA JATIN(BGJT) 9:11 9:12 1 51.9
JADAVPUR(JDP) 9:15 9:16 1 53.8
DHAKURIA(DHK) 9:18 9:19 1 55.4
BALLYGUNGE JN(BLN) 9:24 9:25 1 56.5
PARK CIRCUS(PQS) 9:27 9:28 1 58.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 9:37 Ends 0 61.8