Back Purulia Jn (PRR) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Express (20817) 18:02 18:02 - N N N N N Y N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Express (20818) 08:32 08:32 - Y N N N N N N
BHUBANESWAR - ANAND VIHAR Odisha Sampark Kranti Exp (12819) 01:08 01:08 - Y N N Y N N N
ANAND VIHAR T - BHUBANESWAR Odisha Sampark Kranti Exp (12820) 02:49 02:49 - N N Y N N Y N
DHANBAD - TATANAGAR Swarna Rekha Express (13301) 09:15 09:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - DHANBAD Swarna Rekha Express (13302) 15:03 15:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - MUMBAI LTT Samarsata SF Express (12152) 02:35 02:40 5 mins N N N N N Y Y
HALDIA - ANAND VIHAR T SF Express (12443) 14:30 14:32 2 mins N N N Y N N N
ANAND VIHAR T - HALDIA SF Express (12444) 14:38 14:40 2 mins N N Y N N N N
TATANAGAR - CHHAPRA Express (18181) 23:35 23:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - DANAPUR Super Express (18183) 10:03 10:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DANAPUR - TATANAGAR Super Express (18184) 15:03 15:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - NEW DELHI Purushottam SF Express (12801) 08:25 08:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PURI Purushottam SF Express (12802) 18:20 18:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURULIA - HOWRAH SF Express (12828) START 05:30 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - PURULIA SF Express (12827) 22:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PURULIA - HOWRAH Lalmati SF Express (12866) START 14:40 - Y N N N Y N N
HOWRAH - PURULIA Lalmati SF Express (12865) 14:15 ENDS - N Y N N N Y N
KOLKATA SANTRAGACHI - PURULIA Rupashi Bangla SF Exp (12883) 12:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PURULIA - KOLKATA HOWRAH Rupashi Bangla SF Exp (12884) START 15:35 - Y Y Y Y Y Y Y
TAMBARAM - JASIDIH Weekly Express (Starts 4 May) (13575) 19:28 19:30 2 mins N N N N N N Y
PORBANDAR - SANTRAGANCHI Kavi Guru SF Express (12949) 02:05 02:10 5 mins N N N N N N Y
SANTRAGANCHI - PORBANDAR Kavi Guru SF Express (12950) 02:35 02:40 5 mins Y N N N N N N
TAMBARAM - SILGHAT TOWN Express (15629) 05:15 05:17 2 mins N N Y N N N N
JHARGRAM - PURULIA Birsa Munda SF Exp (UnReserved) (22821) 14:10 ENDS - Y N N N Y N N
PURULIA - JHARGRAM Birsa Munda SF Exp (UnReserved) (22822) START 14:40 - N Y N N N Y N
BILASPUR - PATNA Weekly SF Express (22843) 05:43 05:45 2 mins N N N N N Y N
PATNA - BILASPUR Weekly SF Express (22844) 07:36 07:38 2 mins N N N N N N Y
TATANAGAR - AMRITSAR Jallianwalabagh Express (18103) 22:58 23:00 2 mins Y N Y N N N N
AMRITSAR - TATANAGAR Jallianwalabagh Express (18104) 19:45 19:47 2 mins N N N Y N Y N
SANTRAGACHI - ANAND VIHAR T Weekly SF Exp (22857) 14:30 14:32 2 mins Y N N N N N N
ANAND VIHAR T - SANTRAGACHI Weekly SF Exp (22858) 11:06 11:08 2 mins N N Y N N N N
RAJENDRA NAGAR PATNA - DURG South Bihar Exp (13288) 05:25 05:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - ASANSOL Express (13511) 14:48 14:50 2 mins N Y N N Y N Y
ASANSOL - TATANAGAR Express (13512) 10:28 10:30 2 mins N Y N N Y N Y
HOWRAH - RANCHI Intercity SF Exp (via Tatanagar) (22891) 18:33 18:35 2 mins N N Y Y N Y N
RANCHI - HOWRAH Intercity SF Exp (via Tatanagar) (22892) 09:13 09:15 2 mins N N Y Y N Y N
KHARAGPUR - PURULIA Intercity Exp (Unreserved) (22875) 11:20 ENDS - N N Y Y N N Y
PURULIA - KHARAGPUR Intercity Exp (Unreserved) (22876) START 11:55 - N N Y Y N N Y
DURG - RAJENDRA NAGAR PATNA South Bihar Exp (13287) 21:35 21:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JASIDIH - TAMBARAM Weekly Express (13576) 17:23 17:25 2 mins N N Y N N N N
PURULIA - VILLUPURAM SF Express (22605) START 10:30 - Y N N N Y N N
VILLUPURAM - PURULIA SF Express (22606) 23:20 ENDS - N N N Y N N Y
ASANSOL - RANCHI MEMU (63598) 07:15 07:45 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - ASANSOL MEMU (63597) 15:45 15:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - CHAKRADHARPUR Passenger (58011) 06:20 06:27 7 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHAKRADHARPUR - HOWRAH Passenger (58012) 20:13 20:20 7 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - HATIA Passenger (58025) 14:25 15:00 35 mins Y Y Y Y Y Y Y
HATIA - KHARAGPUR Passenger (58026) 12:40 13:00 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - HATIA Passenger (via Purulia) (58661) 13:55 14:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HATIA - TATANAGAR Passenger (via Purulia) (58662) 07:40 07:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KATIHAR - TATANAGAR Link Express (28182) 04:10 04:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BOKARO STEEL CITY - ASANSOL MEMU (63591) 16:50 17:00 10 mins Y Y Y Y Y Y N
ASANSOL - BOKARO STEEL CITY MEMU (63592) 09:00 09:10 10 mins Y Y Y Y Y Y N
PURULIA - ASANSOL MEMU (63593) START 14:05 - Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - PURULIA MEMU (63594) 13:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BOKARO STEEL CITY - ASANSOL MEMU (63595) 06:00 06:15 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - BOKARO STEEL CITY MEMU (63596) 20:20 20:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GOMOH - CHAKRADHARPUR MEMU (68017) 19:30 19:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHAKRADHARPUR - GOMOH MEMU (68018) 08:10 08:40 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
DHANBAD - JHARGRAM MEMU (68020) 17:28 17:30 2 mins Y Y Y Y Y N Y
JHARGRAM - DHANBAD MEMU (68019) 10:23 10:25 2 mins Y Y Y Y Y N Y
JHARGRAM - PURULIA MEMU (68023) 09:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
PURULIA - JHARGRAM MEMU (68024) START 09:50 - Y Y Y Y Y Y N
ADRA - BARKA KANA MEMU (68041) 05:50 06:05 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARKA KANA - ADRA MEMU (68042) 17:40 18:25 45 mins Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - BARABHUM MEMU (68053) 15:56 15:58 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARABHUM - ADRA MEMU (68054) 17:28 17:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - TATANAGAR MEMU (68055) 10:50 10:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - ASANSOL MEMU (68056) 10:45 11:15 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - PURULIA MEMU (68057) 06:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PURULIA - ADRA MEMU (68058) START 07:10 - Y Y Y Y Y Y Y
BARABHUM - ASANSOL MEMU (68059) 19:15 19:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - BARABHUM MEMU (68060) 17:18 17:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - RANCHI MEMU (68085) 08:40 08:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - KHARAGPUR MEMU (68086) 18:05 18:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - HOWRAH Samarsata SF Express (12151) 02:05 02:10 5 mins N N N N Y Y N
RANCHI - TATANAGAR Intercity Express (18114) 20:13 20:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - RANCHI Intercity Express (18113) 07:03 07:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SHALIMAR - GORAKHPUR Weekly Exp (15021) 01:45 01:47 2 mins N N Y N N N N
GORAKHPUR - KOLKATA SHALIMAR Weekly Exp (15022) 03:50 03:52 2 mins N Y N N N N N
SILGHAT TOWN - TAMBARAM Nagaon Express (15630) 12:15 12:17 2 mins N N N N N Y N
CHHAPRA - TATANAGAR Express (18182) 04:10 04:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TAMBARAM - DIBRUGARH Weekly Express (15929) 05:15 05:17 2 mins N N N N N Y N
DIBRUGARH - TAMBARAM Weekly Express (15930) 12:15 12:17 2 mins N Y N N N N N