Back Nidamangalam (NMJ) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
MANNARGUDI - TIRUCHCHIRAPALI Special (UnReserved) (06863) 18:25 18:50 25 mins N N N N N Y N
TIRUCHCHIRAPALI - MANNARGUDI Special (UnReserved) (06864) 10:30 10:50 20 mins Y N N N N N N
CHENNAI EGMORE - MANNARGUDI Mannai Express (16179) 03:38 03:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANNARGUDI - CHENNAI EGMORE Mannai Express (16180) 22:38 22:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - ERNAKULAM Express (16187) 17:54 17:55 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ERNAKULAM - KARAIKAL Tea Garden Express (16188) 09:19 09:20 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MANNARGUDI - COIMBATORE MAIN Chemmozhi Express (16615) 20:35 20:45 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE - MANNARGUDI Chemmozhi Express (16616) 06:45 06:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VASCO DA GAMA - VELANKANNI Weekly Exp (17315) 10:00 10:00 - N Y N N N N N
VELANKANNI - VASCO DA GAMA Weekly Exp (17316) 01:11 01:11 - N N Y N N N N
TIRUPATI MAIN - MANNARGUDI Pamani Express (17407) 20:18 20:20 2 mins N Y N Y N Y N
MANNARGUDI - TIRUPATI MAIN Pamani Express (17408) 05:58 06:00 2 mins N N Y N Y N Y
BHAGAT KI KOTHI - MANNARGUDI Weekly Express (16863) 16:46 16:46 - N N N N N Y N
MANNARGUDI - BHAGAT KI KOTHI Weekly Express (16864) 12:39 12:39 - Y N N N N N N
MAYILADUTHURAI - MANNARGUDI Passenger (56033) 18:10 18:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANNARGUDI - MAYILADUTHURAI Passenger (56034) 08:55 08:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - TIRUCHIRAPPALLI Passenger (56711) 14:39 14:40 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - KARAIKAL Passenger (56714) 08:29 08:30 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - TIRUCHIRAPALLI DEMU (76851) 08:44 08:45 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MANNARGUDI - TIRUCHIRAPPALLI DEMU (76805) 06:55 07:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHIRAPPALLI - MANNARGUDI DEMU (76806) 19:25 19:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
THANJAVUR - KARAIKAL DEMU (76812) 06:34 06:35 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - THANJAVUR DEMU (76815) 19:44 19:45 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHIRAPALLI - KARAIKAL DEMU (76852) 18:34 18:35 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - TIRUCHCHIRAPPALI DEMU (76853) 16:44 16:45 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALI - KARAIKAL DEMU (76854) 11:59 12:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VELLANKANNI - ERNAKULAM Special (06016) 20:21 20:21 - N N N N N N Y
ERNAKULAM - VELLANKANNI Special (06015) 03:44 03:44 - N N N N N N Y