Back Mau Jn (MAU) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
AUNRIHAR - SHAHGANJ Passenger (55164) 00:40 01:10 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAHGANJ - AUNRIHAR Passenger (55163) 02:55 04:00 1:05 Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Weekly Exp (via Varanasi) (11081) 23:00 23:05 5 mins N N N Y N N N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Weekly Exp (via Varanasi) (11082) 15:30 15:35 5 mins N N N N Y N N
KOLKATA - AZAMGARH Weekly Express (13137) 04:50 04:55 5 mins N Y N N N N N
AZAMGARH - KOLKATA Weekly Express (13138) 08:50 08:55 5 mins N Y N N N N N
ASANSOL - GONDA Express (13509) 04:45 05:05 20 mins N N Y N N N N
GONDA - ASANSOL Express (13510) 23:00 23:10 10 mins N N Y N N N N
JAYNAGAR - AMRITSAR Saryu Yamuna Express (14649) 17:20 17:30 10 mins N Y N N Y N Y
AMRITSAR - JAYNAGAR Saryu Yamuna Express (14650) 13:30 13:40 10 mins N Y N Y N N Y
MAU - ANAND VIHAR T Express (15025) START 10:45 - N Y N N N N Y
DELHI ANAND VIHAR T - MAU Express (15026) 06:40 ENDS - N Y N N N Y N
KOLKATA - GORAKHPUR Purvanchal Express (15049) 05:30 05:55 25 mins Y N N Y N N N
GORAKHPUR - KOLKATA Purvanchal Express (15050) 10:50 11:15 25 mins N N Y N N Y N
AJMER - KISHANGANJ Garib Nawaj Express (15716) 12:35 12:45 10 mins N Y Y N Y N N
MUZAFFARPUR - MANDUADIH Bapudham SF Exp (12537) 03:40 03:45 5 mins N Y N Y N Y N
MANDUADIH - MUZAFFARPUR Bapudham SF Exp (12538) 09:00 09:05 5 mins Y N Y N Y N N
CHHAPRA - FARRUKHABAD Utsarg Express (18191) 21:55 22:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DURG - NAUTANWA Express (via Varanasi) (18201) 16:05 16:10 5 mins N N N Y N Y N
NAUTANWA - DURG Express (via Varanasi) (18202) 16:20 16:25 5 mins N N N N Y N Y
SURAT - MUZAFFARPUR Express (19053) 23:00 23:10 10 mins N N N N N Y N
AHMEDABAD - DARBHANGA Sabarmati Express (19165) 09:55 10:10 15 mins N Y N N Y N Y
DARBHANGA - AHMEDABAD Sabarmati Express (19166) 12:50 12:55 5 mins Y N Y N N Y N
MAU - LUCKNOW Bi-Weekly Express (15071) START 19:45 - N N Y N Y N N
LUCKNOW - MAU Bi-Weekly Express (15072) 08:30 ENDS - N N Y N Y N N
SURAT - CHHAPRA Tapti Ganga Express (19045) 15:05 15:10 5 mins Y Y N Y Y Y N
LUCKNOW - VARANASI CITY Krishak Exp (15008) 09:57 10:02 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI CITY - LUCKNOW Krishak Express (15007) 18:45 18:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - CHHAPRA Godan Express (11059) 16:56 17:06 10 mins N N Y N Y N Y
CHHAPRA - MUMBAI LTT Godan Express (11060) 09:10 09:20 10 mins Y N N Y N Y N
PUNE - GORAKHPUR Express (11037) 21:55 22:00 5 mins N N N N Y N N
GORAKHPUR - PUNE Express (11038) 17:55 18:00 5 mins N N N N N Y N
GORAKHPUR - MANDUADIH Intercity Express (15103) 18:48 18:53 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - GORAKHPUR Intercity Express (15104) 07:25 07:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - VARANASI CITY Intercity Express (15111) 06:40 06:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI CITY - CHHAPRA Intercity Express (15112) 20:15 20:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - SURAT Tapti Ganga Express (19046) 11:35 11:40 5 mins N Y Y N Y Y Y
KISHANGANJ - AJMER Garib Nawaj Express (15715) 20:15 20:30 15 mins N Y N N Y N Y
CHHAPRA - MAU Passenger (UnReserved) (55017) 21:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MAU - CHHAPRA Passenger (55018) START 05:00 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - VARANASI CITY Passenger (55119) 20:10 20:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI CITY - GORAKHPUR Passenger (55120) 14:00 14:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - BHATNI Passenger (55122) 09:57 09:59 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHATNI - VARANASI CITY Passenger (UnReserved) (55123) 16:25 16:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
AZAMGARH - VARANASI CITY Passenger (55135) 06:00 06:25 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI CITY - AZAMGARH Passenger (55136) 21:00 21:25 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
BALLIA - SHAHGANJ Passenger (UnReserved) (55137) 07:27 07:45 18 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAHGANJ - BALLIA Passenger (UnReserved) (55138) 08:30 08:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BALLIA - SHAHGANJ Passanger (UnReserved) (55139) 19:05 19:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAHGANJ - BALLIA Passenger (UnReserved) (55140) 18:20 18:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - VARANASI CITY Passenger (55149) 03:25 03:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI CITY - GORAKHPUR Passenger (55150) 02:40 02:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MAU - ALLAHABAD CITY DEMU (75105) START 13:25 - Y Y Y Y Y N N
ALLAHABAD CITY - MAU DEMU (75106) 12:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
MAU - VARANASI DEMU (75109) START 13:25 - N N N N N Y N
BHATNI - VARANASI CITY DEMU (75113) 07:16 07:21 5 mins Y Y Y Y Y N Y
VARANASI CITY - BHATNI DEMU (75114) 17:20 17:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SITAMARHI - ANAND VIHAR T Lichchavi Express (14005) 12:35 12:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - SITAMARHI Lichchavi Express (14006) 08:10 08:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SHALIMAR - GORAKHPUR Weekly Exp (15021) 13:20 13:25 5 mins N N Y N N N N
GORAKHPUR - KOLKATA SHALIMAR Weekly Exp (15022) 16:20 16:25 5 mins Y N N N N N N
MUMBAI BANDRA T - GORAKHPUR Avadh Express (19054) 00:15 00:30 15 mins Y N N N N N N
FARRUKHABAD - CHHAPRA Utsarg Express (18192) 04:15 04:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Godan Express (11055) 16:56 17:06 10 mins Y Y N Y N Y N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Godan Express (11056) 09:10 09:20 10 mins N Y Y N Y N Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Kashi Express (15018) 08:30 08:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Kashi Express (15017) 15:20 15:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR ANWARGANJ - GORAKHPUR Chauri Chaura Exp (15003) 02:20 02:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - KANPUR ANWARGANJ Chauri Chaura Exp (15004) 01:40 01:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y