Back Lalitpur (LAR) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
JHANSI - BINA Passenger (51812) 09:02 09:07 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BINA - JHANSI Passenger (51811) 16:15 16:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JHANSI - ITARSI Passenger (51828) 20:05 20:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
ITARSI - JHANSI Passenger (51827) 06:23 06:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHAJURAHO - JHANSI Passenger (51817) 11:30 11:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JHANSI - KHAJURAHO Passenger (UnReserved) (51818) 09:53 09:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JABALPUR - ATARI Special (01707) 15:15 15:17 2 mins N Y N N N Y N
ATARI - JABALPUR Special (01708) 10:20 10:22 2 mins Y N N Y N N N
MUMBAI CENTRAL - LUCKNOW AC SF Special (Start 04 July) (09013) 13:44 13:44 - N N N N Y N N
LUCKNOW - MUMBAI CENTRAL AC SF Special (Start 07 June) (09014) 05:29 05:29 - N N N N N Y N
JABALPUR - ATARI Special (Start 06 July) (01709) 15:15 15:17 2 mins N N N N N Y N
PUNE - LUCKNOW Express (11407) 18:00 18:00 - N N Y N N N N
JABALPUR - SMVD KATRA Express (11449) 13:13 13:13 - N Y N N N N N
SMVD KATRA - JABALPUR Express (11450) 23:29 23:29 - N N N Y N N N
TRIVANDRUM - GORAKHPUR Raptisagar SF Express (12512) 03:03 03:05 2 mins N Y N Y Y N N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Kushinagar Express (11015) 17:04 17:06 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Kushinagar Express (11016) 07:52 07:54 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - HAZRAT NIZAMUDDIN Rajdhani Exp (12433) 04:25 04:25 - Y N N N N Y N
HAZRAT NIZAMUDDIN - MGR CHENNAI CENTRAL Rajdhani Express (12434) 21:42 21:42 - N N Y N Y N N
SECUNDERABAD - HAZRAT NIZAMUDDIN Rajdhani Express (12437) 04:38 04:38 - N N N Y N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - SECUNDERABAD Rajdhani Exp (12438) 21:42 21:42 - N N N N N N Y
BILASPUR - NEW DELHI Rajdhani Express (12441) 04:18 04:18 - N Y N N Y N N
NEW DELHI - BILASPUR Rajdhani Express (12442) 21:42 21:42 - N Y N N N Y N
MUMBAI CSMT - AMRITSAR Express (11057) 18:41 18:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - DELHI H NIZAMUDDIN Rajdhani Express (22691) 23:49 23:49 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI H NIZAMUDDIN - BANGALORE CITY Rajdhani Express (22692) 02:24 02:24 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - DELHI H NIZAMUDDIN Rajdhani Express (22221) 04:28 04:28 - N N N Y N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - MUMBAI CSMT Rajdhani Express (22222) 22:47 22:47 - N N N Y N N Y
NEW DELHI - BHOPAL HABIBGANJ Shatabdi Express (12002) 11:41 11:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Lokmanya Exp (Via Barhni) (11079) 09:45 09:45 - N N N N Y N N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Lokmanya Exp (Via Barhni) (11080) 22:11 22:11 - N N N N N Y N
CHENNAI CENTRAL - HAZRAT NIZAMUDDIN Duronto Express (12269) 04:43 04:43 - N Y N N N Y N
HAZRAT NIZAMUDDIN - CHENNAI CENTRAL Duronto Express (12270) 21:31 21:31 - N Y N N N Y N
YESVANTPUR - DELHI SARAI ROHILLA AC Duronto Exp (12213) 23:55 23:55 - N N N N N N Y
DELHI SARAI ROHILLA - YESVANTPUR AC Duronto Exp (12214) 05:36 05:36 - N Y N N N N N
LUCKNOW - PUNE Express (11408) 14:40 14:40 - N N N Y N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - SECUNDERABAD Duronto Express (12286) 21:32 21:32 - Y N N N Y N N
SECUNDERABAD - DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN Duronto Exp (12285) 04:43 04:43 - Y N N N Y N N
DELHI H NIZAMUDDIN - JABALPUR Madhya Pradesh S Kranti Exp (12122) 00:40 00:40 - N Y N N Y N Y
JABALPUR - H NIZAMUDDIN Madhya Pradesh Sampark Kranti Exp (12121) 01:09 01:09 - Y N N Y N Y N
YESVANTPUR - DELHI H NIZAMUDDIN Karnataka S Kranti Exp (Via Hubballi) (12629) 04:12 04:12 - N N N Y N Y N
DELHI H NIZAMUDDIN - YESVANTPUR Karnataka S Kranti Exp (Via Hubballi) (12630) 16:26 16:26 - N N Y N Y N N
YESVANTPUR - H NIZAMUDDIN Karnataka Sampark Kranti Exp (12649) 01:42 01:42 - Y Y Y N Y N Y
H NIZAMUDDIN - YESVANTPUR Karnataka Sampark Kranti Exp (12650) 13:28 13:28 - Y Y N Y N Y Y
MADURAI - DELHI H NIZAMUDDIN Tamil Nadu S Kranti Exp (12651) 10:50 10:50 - Y N Y N N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - MADURAI Tamil Nadu S Kranti Exp (12652) 15:08 15:08 - N Y N Y N N N
TIRUPATI MAIN - DELHI H NIZAMUDDIN Andhra Pradesh S Kranti Exp (12707) 10:50 10:50 - N Y N Y N Y N
DELHI H NIZAMUDDIN - TIRUPATI MAIN Andhra Pradesh S Kranti Exp (12708) 15:07 15:07 - N N Y N Y N Y
DURG - DELHI H NIZAMUDDIN Chhattisgarh Sampark Kranti Exp (12823) 01:09 01:09 - N Y N N Y N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - DURG Chhattisgarh Sampark Kranti Exp (12824) 00:40 00:40 - Y N Y N N Y N
YESVANTPUR - CHANDIGARH Karnataka S Kranti Exp (22685) 04:16 04:16 - Y N N N Y N N
CHANDIGARH - YESVANTPUR Karnataka S Kranti Exp (22686) 16:26 16:26 - N Y N N N Y N
H S NANDED - JAMMU TAWI Humsafar Express (12751) 03:28 03:28 - N N N N N Y N
JAMMU TAWI - H S NANDED Humsafar Express (12752) 01:45 01:45 - Y N N N N N N
TIRUPATI MAIN - JAMMU TAWI Humsafar Express (22705) 01:39 01:39 - N N N Y N N N
JAMMU TAWI - TIRUPATI Humsafar Express (22706) 01:44 01:44 - N N N N N Y N
DURG - DELHI H NIZAMUDDIN HumSafar Express (22867) 20:05 20:05 - N Y N N Y N N
DELHI H NIZAMUDDIN - DURG HumSafar Express (22868) 15:58 15:58 - N N Y N N Y N
DEHRADUN - UJJAIN Ujjaini Express (14310) 22:34 22:36 2 mins N Y Y N N N N
CHHINDWARA - DELHI SARAI ROHILLA Patalkot Exp (14623) 20:49 20:51 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - CHHINDWARA Patalkot Exp (14624) 21:10 21:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UJJAIN - DEHRADUN Ujjaini Express (14309) 01:13 01:15 2 mins N N N Y Y N N
GORAKHPUR - YESVANTPUR Express (15015) 18:21 18:21 - Y N N N N N N
LUCKNOW - BHOPAL Garib Rath Express (12593) 06:04 06:04 - N N N N N N Y
BHOPAL - LUCKNOW Garib Rath Express (12594) 03:05 03:05 - Y N N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - DELHI H NIZAMUDDIN Garib Rath Exp (12611) 04:43 04:43 - N N N N N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - MGR CHENNAI CENTRAL Garib Rath Exp (12612) 21:42 21:42 - Y N N N N N N
GORAKHPUR - YASVANTPUR Express (via Faizabad) (15023) 23:32 23:34 2 mins N Y N N N N N
YASVANTPUR - GORAKHPUR Express (via Faizabad) (15024) 06:08 06:10 2 mins N N N N N Y N
GORAKHPUR - OKHA Express (15045) 23:43 23:43 - N N N Y N N N
OKHA - GORAKHPUR Express (15046) 01:28 01:28 - N Y N N N N N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Express (via Barhni) (15063) 22:22 22:22 - Y N N N N N N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Express (via Barhni) (15064) 11:09 11:09 - N N Y N N N N
GORAKHPUR - PANVEL Express (via Barhni) (15065) 22:19 22:19 - N Y N Y Y N Y
PANVEL - GORAKHPUR Express (via Barhni) (15066) 11:09 11:09 - N Y N Y N Y Y
GORAKHPUR - BANDRA TERMINUS Express (via Barhni) (15067) 22:19 22:19 - N N Y N N N N
MUMBAI BANDRA T - GORAKHPUR Express (via Barhni) (15068) 23:19 23:19 - N N N N Y N N
DURG - FIROZPUR CANTT Antyodaya Express (22895) 20:05 20:05 - N N N N N N Y
FIROZPUR CANTT - DURG Antyodaya Express (22896) 15:58 15:58 - N Y N N N N N
SMVD KATRA - MGR CHENNAI CENTRAL Andaman Express (16032) 23:40 23:40 - N N Y N N Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - SMVD KATRA Andaman Express (16031) 13:19 13:19 - Y N N Y Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - LUCKNOW GomtiSagar Exp (16093) 13:28 13:29 1 min N N Y N N N Y
LUCKNOW - MGR CHENNAI CENTRAL GomtiSagar Exp (16094) 23:12 23:14 2 mins Y N N Y N N N
PUNE - LUCKNOW SF Express (12103) 09:50 09:50 - N N N N N Y N
LUCKNOW - PUNE SF Express (12104) 13:12 13:12 - N N N N N N Y
MUMBAI LTT - LUCKNOW SF Express (12107) 08:12 08:14 2 mins N Y N Y N N Y
LUCKNOW - MUMBAI LTT SF Express (12108) 04:50 04:52 2 mins Y N Y N Y N N
MUMBAI CSMT - FIROZPUR CANTT SF Punjab Mail (12137) 12:50 12:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FIROZPUR CANTT - MUMBAI CSMT SF Punjab Mail (12138) 13:45 13:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - SULTANPUR SF Express (12143) 10:24 10:24 - Y N N N N N N
SULTANPUR - MUMBAI LTT SF Express (12144) 11:37 11:37 - N Y N N N N N
KOLHAPUR CSMT - DELHI H NIZAMUDDIN SF Exp (12147) 09:15 09:15 - N N Y N N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - KOLHAPUR CSMT SF Exp (12148) 14:07 14:07 - N N N Y N N N
BHOPAL HABIBGANJ - H NIZAMUDDIN Shaan E Bhopal SF Exp (12155) 00:24 00:24 - Y Y Y Y Y Y Y
H NIZAMUDDIN - BHOPAL HABIBGANJ Shaan E Bhopal SF Exp (12156) 03:46 03:46 - Y Y Y Y Y Y Y
KANNIYAKUMARI - SMVD KATRA Himsagar Express (16317) 12:33 12:33 - N N N N N N Y
SMVD KATRA - KANNIYAKUMARI Himsagar Express (16318) 23:01 23:01 - N Y N N N N N
MUMBAI LTT - AGRA CANTT Lashkar SF Exp (12161) 08:32 08:32 - N N N N N Y N
AGRA CANTT - MUMBAI LTT Lashkar SF Exp (12162) 05:06 05:06 - N N N N N N Y
MUMBAI LTT - HARIDWAR AC SF Express (12171) 23:17 23:17 - Y N N Y N N N
HARIDWAR - MUMBAI LTT AC SF Express (12172) 07:38 07:38 - N N Y N N Y N
PRATAPGARH - MUMBAI LTT Udyog Nagri SF Express (12174) 13:19 13:19 - N Y N Y N N N
BHOPAL - PRATAPGARH SF Express (12183) 21:48 21:50 2 mins N Y N N Y N Y
PRATAPGARH - BHOPAL SF Express (12184) 04:50 04:52 2 mins N Y N Y N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - JABALPUR Shridham SF Express (12191) 21:58 22:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JABALPUR - DELHI H NIZAMUDDIN Shridham SF Express (12192) 02:43 02:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - PRATAPGARH Udyog Nagri SF Express (12173) 08:04 08:04 - Y N Y N N N N
BHUSAWAL - DELHI H NIZAMUDDIN Gondwana SF Express (12405) 22:58 23:00 2 mins N Y N N N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - BHUSAWAL Gondwana SF Express (12406) 23:10 23:12 2 mins N N N N Y N Y
RAIGARH - DELHI H NIZAMUDDIN Gondwana SF Exp (12409) 23:00 23:02 2 mins Y N Y Y Y Y N
DELHI H NIZAMUDDIN - RAIGARH Gondwana SF Exp (12410) 23:02 23:04 2 mins Y Y Y Y N Y N
HAZUR SAHIB NANDED - AMRITSAR SF Express (12421) 03:28 03:28 - N N N Y N N N
AMRITSAR - HAZUR SAHIB NANDED SF Express (12422) 07:29 07:29 - N Y N N N N N
SHRI GANGANAGAR - H S NANDED SF Express (12440) 07:29 07:29 - N N N N N Y N
H S NANDED - SHRI GANGANAGAR SF Express (12439) 03:28 03:28 - Y N N N N N N
MANGALORE CENTRAL - SMVD KATRA Navyug Express (16687) 12:33 12:33 - N N Y N N N N
SMVD KATRA - MANGALORE CENTRAL Navyug Express (16688) 00:01 00:01 - N N N N N Y N
TIRUNELVELI - SMVD KATRA Express (16787) 12:33 12:33 - N N Y N N N Y
H S NANDED - SHRI GANGANAGAR SF Express (12485) 03:28 03:28 - N Y N N Y N N
SHRI GANGANAGAR - H S NANDED SF Express (12486) 07:29 07:29 - N N Y N N N Y
GORAKHPUR - TRIVANDRUM Raptisagar SF Express (12511) 17:49 17:51 2 mins N N N Y Y N Y
BARAUNI - ERNAKULAM Rapti Sagar SF Express (12521) 17:49 17:51 2 mins N Y N N N N N
ERNAKULAM - BARAUNI Rapti Sagar SF Express (12522) 03:03 03:05 2 mins N N N N N N Y
LUCKNOW - MUMBAI CST Pushpak SF Express (12533) 02:44 02:46 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - LUCKNOW Pushpak SF Express (12534) 00:42 00:44 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Sant Kabir Dham SF Exp (12541) 10:54 10:54 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Sant Kabir Dham SF Exp (12542) 04:01 04:01 - Y Y Y Y Y Y Y
DURG - JAMMU TAWI SF Express (12549) 01:09 01:09 - N N Y N N N N
JAMMU TAWI - DURG SF Express (12550) 00:01 00:01 - N N N N Y N N
GORAKHPUR - SECUNDERABAD SF Express (12589) 17:49 17:51 2 mins N N Y N N N N
SECUNDERABAD - GORAKHPUR SF Express (12590) 03:03 03:05 2 mins N N N N N Y N
GORAKHPUR - YESVANTPUR SF Express (12591) 17:59 18:01 2 mins N N N N N Y N
YESVANTPUR - GORAKHPUR SF Express (12592) 03:04 03:05 1 min N N Y N N N N
MUMBAI CSMT - GORAKHPUR Antyodaya Express (12598) 06:12 06:12 - N N N Y N N N
GORAKHPUR - MUMBAI CSMT Antyodaya Express (12597) 20:21 20:21 - N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - NEW DELHI Grand Trunk SF Exp (12615) 22:16 22:16 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MGR CHENNAI CENTRAL Grand Trunk SF Exp (12616) 02:22 02:22 - Y Y Y Y Y Y Y
HUBLI - LONDA - DELHI H NIZAMUDDIN Goa Link SF Exp (17305) 22:29 22:29 - Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - ERNAKULAM Mangala Lakshadweep SF Exp (12618) 16:53 16:53 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MGR CHENNAI CENTRAL Tamil Nadu SF Exp (12622) 05:17 05:17 - Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM - NEW DELHI Kerala SF Express (12625) 05:44 05:44 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - TRIVANDRUM Kerala SF Express (12626) 18:58 18:58 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BANGALORE CITY Karnataka SF Exp (12628) 04:10 04:10 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - NEW DELHI Tamil Nadu SF Exp (12621) 23:04 23:04 - Y Y Y Y Y Y Y
KANYAKUMARI - HAZRAT NIZAMUDDIN Thirukkural SF Exp (12641) 10:50 10:50 - N N N N Y N Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - KANYAKUMARI Thirukkural SF Exp (12642) 15:08 15:08 - Y N N N N Y N
TRIVANDRUM - DELHI H NIZAMUDDIN Swarn Jayanti SF Exp (12643) 09:15 09:15 - N N N Y N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - TRIVANDRUM Swarn Jayanti SF Exp (12644) 14:07 14:07 - N N N N Y N N
ERNAKULAM - H NIZAMUDDIN Millenium SF Exp (12645) 09:15 09:15 - Y N N N N N N
HAZRAT NIZAMUDDIN - ERNAKULAM Millenium SF Exp (12646) 14:07 14:07 - N Y N N N N N
COIMBATORE MAIN - DELHI H NIZAMUDDIN Kongu SF Express (12647) 06:14 06:14 - N Y N N N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - COIMBATORE MAIN Kongu SF Express (12648) 16:03 16:03 - N N Y N N N N
MADURAI - DEHRADUN SF Express (12687) 12:43 12:43 - N Y N N Y N N
DEHRADUN - MADURAI SF Express (12688) 22:59 22:59 - Y N N N Y N N
DURG - JAMMU TAWI Express (via Amritsar) (18215) 22:55 22:55 - N N Y N N N N
JAMMU TAWI - DURG Weekly Express (via Amritsar) (18216) 04:44 04:44 - N N N N N Y N
GEVRA ROAD - AMRITSAR Chhattisgarh Express (18237) 10:25 10:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - BILASPUR Chhattisgarh Express (18238) 14:40 14:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - H SAHIB NANDED Sachkhand SF Express (12716) 21:00 21:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
H S NANDED - AMRITSAR Sachkhand SF Express (12715) 03:40 03:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - DELHI H NIZAMUDDIN Dakshin SF Express (12721) 19:48 19:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - NEW DELHI Telangana SF Express (12723) 00:54 00:54 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - HYDERABAD DECCAN Telangana SF Express (12724) 00:45 00:45 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI H NIZAMUDDIN - HYDERABAD DECCAN Dakshin SF Express (12722) 06:47 06:49 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VASCO DA GAMA - DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN Goa SF Exp (12779) 22:29 22:29 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN - VASCO DA GAMA Goa SF Exp (12780) 22:31 22:31 - Y Y Y Y Y Y Y
MYSORE - DELHI H NIZAMUDDIN Swarna Jayanthi SF Exp (12781) 09:15 09:15 - N N N N N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - MYSORE Swarna Jayanthi SF Exp (12782) 14:07 14:07 - Y N N N N N N
VISAKHAPATNAM - DELHI H NIZAMUDDIN Swarn Jayanti SF Exp (12803) 09:15 09:15 - N Y N N N Y N
DELHI H NIZAMUDDIN - VISAKHAPATNAM Swarn Jayanti SF Exp (12804) 14:07 14:07 - N N Y N N N Y
VISAKHAPATNAM - DELHI H NIZAMUDDIN Samata SF Exp (12807) 08:55 08:57 2 mins Y N Y Y Y N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - VISAKHAPATNAM Samata SF Exp (12808) 15:44 15:46 2 mins Y Y N Y Y Y N
SURAT - MUZAFFARPUR Express (19053) 01:28 01:28 - N N N N N Y N
MUZAFFARPUR - SURAT Express (19054) 23:43 23:43 - Y N N N N N N
AHMEDABAD - DARBHANGA Sabarmati Express (19165) 15:48 15:50 2 mins Y N N Y N Y N
DARBHANGA - AHMEDABAD Sabarmati Express (19166) 07:05 07:07 2 mins N Y N Y N N Y
INDORE - RAJENDRA NAGAR T Express (via Faizabad) (19321) 21:57 21:57 - N N N N N Y N
RAJENDRA NAGAR T - INDORE Express (via Faizabad) (19322) 06:08 06:08 - N Y N N N N N
VISAKHAPATNAM - DELHI H NIZAMUDDIN Link SF Express (12861) 19:48 19:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DR AMBEDKAR NAGAR - SMVD KATRA Malwa SF Express (12919) 20:23 20:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - DR AMBEDKAR NAGAR Malwa SF Express (12920) 04:00 04:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - VARANASI Sabarmati Express (19167) 15:45 15:50 5 mins N Y Y N Y N Y
VARANASI - AHMEDABAD Sabarmati Express (19168) 07:08 07:10 2 mins Y N Y N Y Y N
GORAKHPUR - PUNE Weekly Express (Via Lucknow) (15029) 06:04 06:04 - N N N N Y N N
PUNE - GORAKHPUR Weekly Exp (Via Lucknow) (15030) 07:34 07:34 - N N N N N N Y
RAJENDRA NAGAR - INDORE Express (19314) 05:39 05:41 2 mins N N N Y N Y N
INDORE - RAJENDRA NAGAR BIHAR Express (19313) 21:50 21:52 2 mins Y N Y N N N N
VALSAD - KANPUR CENTRAL Udyogkarmi SF Exp (12943) 13:48 13:48 - N N N Y N N N
KANPUR CENTRAL - VALSAD Udyogkarmi SF Exp (12944) 13:15 13:15 - N N N N Y N N
BANGALORE CITY - NEW DELHI Karnataka SF Exp (12627) 02:22 02:22 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - DELHI H NIZAMUDDIN AC SF Exp (22109) 04:22 04:22 - N N Y N N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - MUMBAI LTT AC SF Exp (22110) 21:25 21:25 - N N Y N N N N
MUMBAI LTT - LUCKNOW AC SF Express (22121) 06:09 06:09 - N N N N N N Y
LUCKNOW - MUMBAI LTT AC SF Express (22122) 23:43 23:43 - N N N N N N Y
NAGPUR - AMRITSAR AC SF Express (22125) 04:12 04:12 - N N N N N N Y
AMRITSAR - NAGPUR AC SF Express (22126) 18:38 18:38 - Y N N N N N N
MUMBAI LTT - ALLAHABAD Tulsi SF Express (22129) 22:29 22:31 2 mins N Y N N N N Y
ALLAHABAD - MUMBAI LTT Tulsi SF Express (22130) 03:14 03:16 2 mins N Y N Y N N N
BHOPAL - KHAJURAHO Mahamana SF Express (22163) 09:45 09:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SINGRAULI - DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN SF Express (22167) 19:33 19:33 - N N N N N N Y
DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN - SINGRAULI SF Express (22168) 07:39 07:39 - N Y N N N N N
JABALPUR - DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN SF Express (22181) 21:25 21:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN - JABALPUR SF Express (22182) 01:09 01:11 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHAJURAHO - BHOPAL Mahamana SF Express (22164) 19:33 19:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - MUMBAI CSTM Express (11058) 06:38 06:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHAJURAHO - INDORE Express (19664) 03:00 03:02 2 mins Y N Y N N Y Y
INDORE - KHAJURAHO Express (19663) 02:20 02:22 2 mins Y Y N Y N N Y
PUDUCHERRY - NEW DELHI SF Express (22403) 17:48 17:48 - N N N Y N N N
NEW DELHI - PUDUCHERRY SF Express (22404) 07:28 07:28 - Y N N N N N N
VISAKHAPATNAM - NEW DELHI Andhra Pradesh AC SF Exp (22415) 10:46 10:46 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - VISAKHAPATNAM Andhra Pradesh AC SF Exp (22416) 14:22 14:22 - Y Y Y Y Y Y Y
SAINAGAR SHIRDI - KALKA SF Express (22455) 23:17 23:17 - N Y N N N Y N
KALKA - SAINAGAR SHIRDI SF Express (22456) 07:41 07:41 - Y N N N Y N N
H S NANDED - AMB ANDAURA SF Express (22457) 03:28 03:28 - N N N N N N Y
AMB ANDAURA - H S NANDED SF Express (22458) 07:29 07:29 - N N N N Y N N
CHANDIGARH - MADURAI Link SF Express (22688) 22:59 22:59 - Y N N N Y N N
PURI - HARIDWAR Kalinga Utkal Express (18477) 04:54 04:55 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HARIDWAR - PURI Kalinga Utkal Express (18478) 20:45 20:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - AMRITSAR Hirakund Express (18507) 06:32 06:34 2 mins N N Y N N Y Y
AMRITSAR - VISAKHAPATNAM Hirakund Express (18508) 16:09 16:11 2 mins Y N N Y N N Y
YESVANTPUR - GORAKHPUR Express (15016) 22:39 22:39 - N N N N Y N N
INDORE - KAMAKHYA Express (19305) 21:50 21:52 2 mins N N N Y N N N
KAMAKHYA - INDORE Express (19306) 20:09 20:11 2 mins Y N N N N N N
INDORE - BAREILLY Weekly Express (14319) 01:58 01:58 - N N N N Y N N
BAREILLY - INDORE Weekly Express (14320) 01:10 01:10 - N N N Y N N N
MUMBAI LTT - BAREILLY Weekly Express (14313) 01:58 01:58 - N Y N N N N N
BAREILLY - MUMBAI LTT Weekly Express (14314) 01:10 01:10 - N N N N N N Y
H S NANDED - H NIZAMUDDIN Marathwada Sampark Kranti Exp (12753) 04:12 04:12 - N N Y N N N N
H NIZAMUDDIN - H SAHIB NANDED Marathwada Sampark Kranti Exp (12754) 04:57 04:57 - N N N Y N N N
PUNE - JAMMU TAWI Jhelum Express (11077) 12:10 12:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - PUNE Jhelum Express (11078) 18:32 18:34 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - MUMBAI CSMT Antyodaya Express (15101) 13:19 13:19 - N N Y N N N N
MUMBAI CSMT - CHHAPRA Antyodaya Express (15102) 10:16 10:16 - N N N N N Y N
ATARI - JABALPUR Special (via Itarsi) (01710) 10:20 10:22 2 mins Y N N N N N N
BHOPAL HABIBGANJ - NEW DELHI Shatabdi Express (12001) 17:25 17:26 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - H S NANDED Special (02486) 14:17 14:17 - N N N N N Y N
H S NANDED - HAZRAT NIZAMUDDIN Special (02485) 18:08 18:08 - N N N N Y N N
ERNAKULAM - HAZRAT NIZAMUDDIN Mangala Lakshadweep SF Exp (12617) 05:34 05:34 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - GORAKHPUR SF Special (Aug 09 Only) (02009) 23:46 23:46 - N N N N Y N N
GORAKHPUR - MUMBAI CSMT SF Special (Aug 10 Only) (02010) 02:34 02:34 - N N N N N N Y
RANGAPARA NORTH - BHOPAL Special (July 19 Only) (05714) 13:20 13:20 - N N N N N N Y
KACHEGUDA - KANPUR CENTRAL SF Special (Start 12 April) (04156) 20:12 20:14 2 mins N N N N N Y N
KANPUR CENTRAL - KACHEGUDA SF Special (04155) 00:12 00:14 2 mins N N N N Y N N