Back Katra Up (KEA) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
ASANSOL - GONDA Express (13509) 11:24 11:24 - N N Y N N N N
GONDA - ASANSOL Express (13510) 16:35 16:35 - N N Y N N N N
YASVANTPUR - GORAKHPUR Express (via Faizabad) (15024) 16:37 16:37 - N N N N N Y N
MANKAPUR - FAIZABAD Passenger (54237) 20:55 21:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
FAIZABAD - MANKAPUR Passenger (54238) 05:30 05:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANKAPUR - AYODHYA Passenger (54239) 08:57 09:00 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
AYODHYA - MANKAPUR Passenger (54240) 10:09 10:11 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANKAPUR - AYODHYA Passenger (54243) 17:41 17:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AYODHYA - MANKAPUR Passenger (54244) 19:00 19:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - AYODHYA Passenger (UnReserved) (55001) 12:35 12:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
AYODHYA - GORAKHPUR Passenger (55002) 14:05 14:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - YASVANTPUR Express (via Faizabad) (15023) 11:30 11:30 - N Y N N N N N
MANKAPUR - PRAYAG GHAT Saryu Express (14234) 03:24 03:24 - Y Y Y Y Y Y Y
GONDA - VARANASI Intercity Express (14214) 08:23 08:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - GONDA Intercity Express (14213) 18:28 18:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PRAYAG GHAT - MANKAPUR Saryu Express (14233) 00:16 00:16 - Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - KAMAKHYA Kavi Guru Express (19709) 17:27 17:27 - N Y N N N N N
KAMAKHYA - UDAIPUR CITY Kavi Guru Express (19710) 23:18 23:18 - N N N N Y N N
DURG - NAUTANWA Express (via Faizabad) (18205) 16:22 16:27 5 mins N N N N Y N N
NAUTANWA - DURG Express (via Faizabad) (18206) 14:00 14:05 5 mins N N N N N Y N
PRAYAGRAJ SANGAM - BASTI Manwar Sangam Express (14231) 09:40 09:42 2 mins Y Y Y N Y Y N
BASTI - PRAYAGRAJ SANGAM Manwar Sangam Express (14232) 15:32 15:34 2 mins Y Y Y N Y Y N