Back Jamnagar (JAM) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
MUMBAI BANDRA T - JAMNAGAR Humsafar Express (22923) 14:35 ENDS - N Y N Y N N Y
JAMNAGAR - MUMBAI BANDRA T Humsafar Express (22924) START 20:00 - N Y N Y N N Y
JAMNAGAR - SMVD KATRA SF Express (12477) START 05:15 - N Y N N N N N
SMVD KATRA - JAMNAGAR SF Express (12478) 21:00 ENDS - Y N N N N N N
MUMBAI CENT - PORBANDAR Saurashtra Express (19015) 02:12 02:17 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PORBANDAR - MUMBAI CENT Saurashtra Express (19016) 23:46 23:51 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - PORBANDAR Weekly Express (19201) 20:51 20:56 5 mins N N N Y N N N
PORBANDAR - SECUNDERABAD Weekly Express (19202) 03:12 03:17 5 mins N Y N N N N N
SOMNATH - OKHA Express (19251) 04:38 04:43 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - SOMNATH Express (19252) 22:32 22:37 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - PORBANDAR Express (19264) 09:25 09:30 5 mins N Y N N Y N N
MUZAFFARPUR - PORBANDAR Express (19270) 13:52 13:57 5 mins N Y Y N N N N
OKHA - NATHDWARA Express (19575) 10:12 10:17 5 mins N N N N N Y N
NATHDWARA - OKHA Express (19576) 17:03 17:08 5 mins Y N N N N N N
PORBANDAR - HOWRAH Aradhana SF Express (12905) 10:30 10:34 4 mins N N Y Y N N Y
HOWRAH - PORBANDAR Aradhana SF Express (12906) 15:36 15:42 6 mins Y N N Y N N Y
TUTICORIN - OKHA Vivek Express (19567) 22:29 22:30 1 min N Y N N N N N
OKHA - TUTICORIN Vivek Express (19568) 02:44 02:49 5 mins N N N N Y N N
OKHA - JAIPUR Weekly Express (19573) 21:58 22:03 5 mins Y N N N N N N
JAIPUR - OKHA Weekly Express (19574) 09:41 09:46 5 mins N N Y N N N N
DEHRADUN - OKHA Uttaranchal Express (19566) 12:25 12:30 5 mins Y N N N N N N
OKHA - DEHRADUN Uttaranchal Express (19565) 11:19 11:24 5 mins N N N N Y N N
OKHA - RAMESWARAM Express (16734) 10:12 10:17 5 mins N Y N N N N N
RAMESWARAM - OKHA Express (16733) 09:23 09:28 5 mins Y N N N N N N
PURI - OKHA Dwarka Express (18401) 09:44 09:46 2 mins N Y N N N N N
OKHA - PURI Dwarka Express (18402) 11:19 11:24 5 mins N N Y N N N N
GUWAHATI - OKHA Dwarka Express (15636) 00:17 00:22 5 mins N N N Y N N N
OKHA - GUWAHATI Dwarka Express (15635) 14:23 14:28 5 mins N N N N Y N N
OKHA - ERNAKULAM Express (16337) 06:23 06:25 2 mins Y N N N N Y N
ERNAKULAM - OKHA Express (16338) 13:47 13:52 5 mins N N N N Y N Y
KOCHUVELI - PORBANDAR Weekly Express (19261) 06:50 06:55 5 mins N Y N N N N N
PORBANDAR - KOCHUVELI Weekly Express (19262) 20:56 21:01 5 mins N N N Y N N N
JAMNAGAR - TIRUNELVELI Express (19578) START 21:00 - N N N N Y Y N
TIRUNELVELI - JAMNAGAR Express (19577) 07:35 ENDS - N N Y Y N N N
MUMBAI CENTRAL - OKHA Saurashtra SF Mail Exp (22945) 11:55 12:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - MUMBAI CENTRAL Saurashtra SF Mail Exp (22946) 15:40 15:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - VARANASI SF Express (22969) 16:15 16:20 5 mins N N N Y N N N
VARANASI - OKHA SF Express (22970) 05:07 05:12 5 mins Y N N N N N N
JAMNAGAR - SURAT Intercity SF Express (22960) START 04:45 - Y N Y Y Y Y Y
SURAT - JAMNAGAR Intercity SF Express (22959) 23:40 ENDS - N Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - JAMNAGAR Saurashtra Janta Exp (19217) 08:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
JAMNAGAR - MUMBAI BANDRA T Saurashtra Janta Exp (19218) START 13:55 - Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - HOWRAH Link SF Express (22905) 09:40 09:45 5 mins N N Y Y N N Y
HAPA - OKHA Link SF Express (22906) 16:32 16:37 5 mins Y N N Y N Y N
BHAVNAGAR - OKHA Passenger (via Rajkot) (59207) 09:02 09:05 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - BHAVNAGAR Passenger (via Rajkot) (59208) 18:21 18:26 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJKOT - PORBANDAR Fast Passenger (59211) 16:12 16:17 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PORBANDAR - RAJKOT Fast Passenger (59212) 10:58 11:02 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIRAMGAM - OKHA Fast Passenger (59503) 20:29 20:34 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - VIRAMGAM Fast Passenger (59504) 06:45 06:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - OKHA Passenger (59547) 00:49 00:54 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - AHMEDABAD Passenger (59548) 02:05 02:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJKOT - OKHA Passenger (59551) 00:49 00:54 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - RAJKOT Passenger (59552) 01:55 02:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
PORBANDAR - DELHI SARAI ROHILLA Express (19263) 17:53 17:58 5 mins N Y N N N Y N
OKHA - GORAKHPUR Express (15046) 23:59 00:09 10 mins Y N N N N N N
GORAKHPUR - OKHA Express (15045) 00:17 00:22 5 mins N N N N N Y N
OKHA - GORAKHPUR Express (15046) 23:59 00:09 10 mins Y N N N N N N
GORAKHPUR - OKHA Express (15045) 00:17 00:22 5 mins N N N N N Y N
PORBANDAR - MUZAFFARPUR Express (19269) 17:53 17:58 5 mins N N N Y Y N N