Back Yesvantpur Jn (YPR) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
NELAMANGALA - KSR BENGALURU Passenger (56580) 14:45 14:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VASCO DA GAMA - BANGALORE Link Express (02779) 06:23 06:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
YASVANTPUR - HOSUR Demu (76523) START 14:55 - Y Y Y Y Y Y N
YESVANTPUR - NELAMANGALA Demu (76521) START 07:30 - Y Y Y Y Y Y Y
NELAMANGALA - YESVANTPUR Demu (76522) 09:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HOSUR - YESVANTPUR DEMU (76524) 19:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
HOSUR - YESVANTPUR Passenger (06592) 09:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
YESVANTPUR - HOSUR Passenger (06591) START 06:30 - Y Y Y Y Y Y N
YESVANTPUR - DEVANAHALLI Passenger (06595) START 10:35 - Y Y Y Y Y Y N
DEVANAHALLI - YESVANTPUR Passenger (06596) 14:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
BANGALORE CITY - NELAMANGALA Passenger (UnReserved) (56579) 12:31 12:33 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HINDUPUR - BANGALORE CITY MEMU (66524) 08:39 08:40 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - HINDUPUR MEMU (66523) 17:56 17:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MYSURU - YESVANTPUR Passenger (Via Hassan) (56216) 15:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - MYSURU Passenger (Via Hassan) (56215) START 12:45 - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - ARSIKERE Passenger (56223) 18:31 18:33 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TUMAKURU - KSR BENGALURU CITY Passenger (56222) 12:49 12:50 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KSR BENGALURU CITY - TUMAKURU Passenger (56221) 09:33 09:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHIKKAMAGALURU - YASVANTPUR FAST Passenger (56277) 14:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
YASVANTPUR - CHIKKAMAGALURU FAST Passenger (56278) START 15:30 - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - TUMAKURU Passenger (UnReserved) (56225) 14:03 14:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SALEM - YASVANTPUR Passenger (56241) 10:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SHIVAMOGGA TOWN - KSR BENGALURU CITY Passenger (56228) 10:08 10:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TUMAKURU - BANGALORE Passenger (UnReserved) (56226) 17:43 17:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - SHIVAMOGGA TOWN Passenger (56227) 16:41 16:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHITRADURGA - BANGALORE CITY Passenger (56520) 19:13 19:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - CHITRADURGA Passenger (56519) 07:58 08:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - KSR BENGALURU Passenger (UnReserved) (56516) 19:13 19:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - HUBBALLI Passenger (UnReserved) (56515) 07:58 08:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KSR BENGALURU CITY - HUBBALLI Passenger (56909) 22:28 22:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KSR BENGALURU - HUBBALLI Fast Passenger (56913) 06:41 06:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HOSAPETE - BANGALORE CITY Passenger (56910) 04:28 04:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - KSR BENGALURU Passenger (56914) 20:23 20:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TUMAKURU - BANGALORE CITY Passenger (56926) 09:18 09:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KSR BANGALORE CITY - TUMAKURU Passenger (56925) 05:39 05:40 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ARSIKERE - BANGALORE CITY Passenger (56224) 08:41 08:42 1 min Y Y Y Y Y Y Y
YASVANTPUR - SALEM Passenger (56242) START 16:05 - Y Y Y Y Y Y Y
CHANNAPATNA - KOLAR DEMU (76525) 18:20 18:21 1 min Y Y Y Y Y Y N
KOLAR - CHANNAPATNA DEMU (76526) 09:19 09:20 1 min Y Y Y Y Y Y N
YASVANTPUR - BELGAUM Suvidha Special (82661) START 20:15 - N N N Y N N N
BELGAUM - YESVANTPUR Suvidha Special (82662) 05:00 ENDS - Y N N N N N N
HUBLI - KSR BENGALURU Fast Passenger (56912) 04:28 04:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MYSURU - AJMER Express (16210) 22:03 22:05 2 mins N Y N Y N N N
YESVANTPUR - BARMER AC Express (14805) START 10:30 - Y N N N N N N
VASCO DA GAMA - YESVANTPUR Express (17310) 12:30 12:30 - N Y N N N N Y
YESVANTPUR - PANDHARPUR Express (Start 05 July) (16541) START 18:00 - N N N Y N N N
LATUR - YESVANTVANTPUR Express (16584) 07:36 07:36 - Y N N N Y N Y
LATUR - YESVANTVANTPUR Express (16584) 07:40 ENDS - Y N N N Y N Y
BANGALORE CITY - HAZUR SAHIB NANDED Express (16594) 22:58 23:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - YESVANTPUR SF Express (12591) 04:20 ENDS - Y N N N N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - YESVANTPUR Karnataka S Kranti Exp (Via Hubballi) (12630) 06:20 06:20 - N N N N Y N Y
HOWRAH - YESVANTPUR SF Express (12863) 07:12 07:12 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - YESVANTPUR SF Express (12863) 07:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - BANGALORE Garib Nawaz Express (16531) 04:19 04:19 - N N Y N N N N
AJMER - BANGALORE Garib Nawaz Express (16531) 04:20 04:25 5 mins N N Y N N N N
CHANDIGARH - YESVANTPUR Karnataka S Kranti Exp (22686) 06:20 06:20 - Y N N Y N N N
MYSORE - UDAIPUR CITY Palace Queen Humsafar Exp (19668) 12:21 12:21 - N N N Y N N N
BIKANER - YESVANTPUR Express (16588) 03:15 03:15 - N N Y N Y N N
JAIPUR - YESVANTPUR Suvidha Special (82654) 18:25 ENDS - Y N N N N N N
YESVANTPUR - JAIPUR Suvidha Special (82653) START 11:30 - N N N Y N N N
MUZAFFARPUR - YESVANTPUR Weekly Express (15228) 11:50 ENDS - N N Y N N N N
BAGALKOT - MYSORE Basava Express (17308) 10:10 10:10 - Y Y Y Y Y Y Y
BAGALKOT - MYSORE Basava Express (17308) 10:10 10:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MYSORE - BAGALKOT Basava Express (17307) 17:20 17:35 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - YESVANTPUR Weekly Exp (16501) 04:17 04:17 - N N N Y N N N
AHMEDABAD - YESVANTPUR Weekly Exp (16501) 04:20 ENDS - N N N Y N N N
VARANASI - MYSORE Express (16230) 23:28 23:30 2 mins Y N N N N Y N
MYSORE - VARANASI Express (16229) 10:20 10:25 5 mins N Y N Y N N N
BANGALORE CITY - MUMBAI CSMT Udyan Express (11302) 21:06 21:06 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BANGALORE CITY Karnataka SF Exp (12628) 12:34 12:34 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BANGALORE CITY Karnataka SF Exp (12628) 12:45 12:45 - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - HUBALI Jan Shatabdi Express (12079) 06:09 06:10 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HUBALI - BANGALORE CITY Jan Shatabdi Express (12080) 20:58 21:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - CHENNAI CENTRAL SF Express (12291) START 22:45 - N N N N Y N N
CHENNAI CENTRAL - YESVANTPUR SF Express (12292) 06:00 ENDS - N N N N N N Y
YESVANTPUR - PURI Garib Rath Express (22884) START 22:40 - N N N N N Y N
YESVANTPUR - HOWRAH HumSafar Express (22888) START 09:55 - N N N Y N N N
HOWRAH - YESVANTPUR HumSafar Express (22887) 21:35 ENDS - N N Y N N N N
PURI - YESVANTPUR Garib Rath Express (22883) 19:57 19:57 - N N N N N Y N
PURI - YESVANTPUR Garib Rath Express (22883) 20:00 ENDS - N N N N N Y N
YESVANTPUR - HOWRAH AC SF Express (22864) START 11:00 - N N Y N N N N
HOWRAH - YESVANTPUR AC SF Express (22863) 15:58 15:58 - N Y N N N N N
HOWRAH - YESVANTPUR AC SF Express (22863) 16:00 ENDS - N Y N N N N N
YESVANTPUR - JABALPUR SF Express (12193) START 15:50 - N N N N N N Y
JABALPUR - YESVANTPUR SF Express (12194) 13:30 13:30 - N N N N N N Y
JABALPUR - YESVANTPUR SF Express (12194) 13:30 ENDS - N N N N N N Y
YESVANTPUR - DELHI SARAI ROHILLA AC Duronto Exp (12213) START 23:40 - N N N N N Y N
DELHI SARAI ROHILLA - YESVANTPUR AC Duronto Exp (12214) 07:55 07:55 - N N Y N N N N
DELHI SARAI ROHILLA - YESVANTPUR AC Duronto Exp (12214) 07:55 ENDS - N N Y N N N N
YESVANTPUR - KOCHUVELI AC SF Express (22677) START 15:20 - N N N Y N N N
HOWRAH - YESVANTPUR Duronto Express (12245) 15:59 15:59 - Y N Y Y N Y Y
HOWRAH - YESVANTPUR Duronto Express (12245) 16:00 ENDS - Y N Y Y N Y Y
KOCHUVELI - YESVANTPUR AC SF Express (22678) 04:13 04:13 - N N N N N Y N
KOCHUVELI - YESVANTPUR AC SF Express (22678) 04:15 ENDS - N N N N N Y N
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Exp (Via Kacheguda) (22683) START 23:40 - Y N N N N N N
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Exp (Via Kacheguda) (22684) 13:27 13:27 - N N N N N Y N
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Exp (Via Kacheguda) (22684) 13:30 ENDS - N N N N N Y N
YESVANTPUR - HOWRAH Duronto Express (12246) START 11:00 - Y Y N Y Y N Y
YESVANTPUR - CHANDIGARH Karnataka S Kranti Exp (22685) START 13:45 - N N Y N N Y N
BANGALORE CITY - DELHI H NIZAMUDDIN Rajdhani Express (22691) 20:06 20:06 - Y Y Y Y Y Y Y
HUBALI - CHENNAI CENTRAL Weekly Superfast (22697) 05:00 05:30 30 mins N N N N N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - BANGALORE CITY Rajdhani Express (22692) 06:33 06:33 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI H NIZAMUDDIN - BANGALORE CITY Rajdhani Express (22692) 06:34 06:34 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - HUBALI Weekly Superfast (22698) 21:35 21:55 20 mins N N N N N N Y
YESVANTPUR - KORBA Wainganga SF Express (12251) START 23:40 - N Y N N Y N N
KORBA - YESVANTPUR Wainganga SF Express (12252) 13:30 13:30 - Y N N N Y N N
KORBA - YESVANTPUR Wainganga SF Express (12252) 13:30 ENDS - Y N N N Y N N
YESVANTPUR - BHAGALPUR Anga SF Express (12253) START 13:30 - N N N N N Y N
BHAGALPUR - YESVANTPUR Anga SF Express (12254) 09:06 09:06 - N N N N Y N N
BHAGALPUR - YESVANTPUR Anga SF Express (12254) 09:05 ENDS - N N N N Y N N
YESVANTPUR - KOCHUVELI Garib Rath Express (12257) START 21:00 - N Y N Y N N Y
KOCHUVELI - YESVANTPUR Garib Rath Express (12258) 09:26 09:26 - N Y N Y N Y N
KOCHUVELI - YESVANTPUR Garib Rath Express (12258) 09:30 ENDS - N Y N Y N Y N
SHRI GANGANAGAR - TIRUCHIRAPPALLI Humsafar Express (22497) 03:14 03:14 - N N N Y N N N
TIRUCHIRAPPALLI - SHRI GANGANAGAR Humsafar Express (22498) 11:50 11:50 - N N N N Y N N
UDAIPUR CITY - MYSORE Palace Queen Humsafar Exp (19667) 13:37 13:37 - N N Y N N N N
YESVANTPUR - INDORE Weekly Express (19302) START 11:20 - N N Y N N N N
INDORE - YASVANTPUR Weekly Express (19301) 11:12 11:12 - N Y N N N N N
INDORE - YASVANTPUR Weekly Express (19301) 11:15 ENDS - N Y N N N N N
TATANAGAR - YESVANTPUR Weekly Exp (via Ballari) (18111) 18:25 ENDS - N N N N N Y N
YESVANTPUR - TATA NAGAR Express (via Ballari) (18112) START 10:30 - N N N N N N Y
HYDERABAD KACHEGUDA - YESVANTPUR Prashanti Nilayam Exp (17603) 10:31 10:31 - Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD KACHEGUDA - YESVANTPUR Prashanti Nilayam Exp (17603) 10:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - HYDERABAD KACHEGUDA Prashanti Nilayam Exp (17604) START 15:30 - Y Y Y Y Y Y Y
VASCO DA GAMA - CHENNAI CENTRAL Weekly Exp (17312) 05:00 05:30 30 mins N N N N Y N N
VASCO DA GAMA - VELANKANNI Weekly Exp (17315) 23:10 23:30 20 mins Y N N N N N N
VELANKANNI - VASCO DA GAMA Weekly Exp (17316) 13:30 14:30 60 mins N N Y N N N N
HUBLI - MYSORE Vishwamanava Express (UnReserved) (17325) 17:14 17:16 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MYSORE - HUBLI Vishwamanava Express (UnReserved) (17326) 09:14 09:15 1 min Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - VASCO DA GAMA Express (17309) START 14:30 - N Y N N N N Y
CHENNAI CENTRAL - VASCO DA GAMA Weekly Exp (17311) 21:31 21:31 - N N N N Y N N
CHENNAI CENTRAL - VASCO DA GAMA Weekly Exp (17311) 21:35 21:55 20 mins N N N N Y N N
MACHILIPATNAM - YESVANTPUR Kondaveedu Exp (17211) 09:43 09:43 - N Y N Y N Y N
MACHILIPATNAM - YESVANTPUR Kondaveedu Exp (17211) 09:45 ENDS - N Y N Y N Y N
YASVANTPUR - MACHELIPATNAM Kondaveedu Express (17212) START 14:30 - N Y N Y N Y N
YESVANTVANTPUR - LATUR Express (Starts 3 Feb) (16583) START 19:00 - N N Y N Y Y N
BANGALORE - KOLHAPUR CSMT Rani Chennamma Exp (16589) 21:25 21:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLHAPUR CSMT - BENGALURU Rani Chennamma Exp (16590) 06:23 06:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - MYSURU Hampi Express (16591) 05:40 05:40 - Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - MYSURU Hampi Express (16591) 05:40 05:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MYSURU - HUBBALLI Hampi Express (16592) 22:20 22:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - BANGALORE CITY Express (16593) 04:42 04:42 - Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - BANGALORE CITY Express (16593) 04:45 04:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - HUBLI Express (Starts 1 June) (16543) START 20:45 - N N N N Y N N
HUBLI - YESVANTPUR Express (Starts 2 June) (16544) 20:20 ENDS - N N N N N Y N
YESVANTPUR - MANGALORE Express (16565) START 23:55 - N N N N N N Y
MANGALORE - YESVANTPUR Weekly Express (16566) 13:31 13:31 - N Y N N N N N
MANGALORE - YESVANTPUR Weekly Express (16566) 13:30 ENDS - N Y N N N N N
YESVANTPUR - HYDERABAD KACHEGUDA Express (16569) START 14:30 - Y N Y N Y N N
HYDERABAD KACHEGUDA - YESVANTPUR Express (16570) 03:32 03:32 - N N Y N Y N Y
HYDERABAD KACHEGUDA - YESVANTPUR Express (16570) 03:30 ENDS - N N Y N Y N Y
BIDAR - YESVANTPUR Express (16572) 07:37 07:37 - N Y Y Y N Y N
BIDAR - YESVANTPUR Express (16572) 07:40 ENDS - N Y Y Y N Y N
YESVANTPUR - PUDUCHERRY Weekly Express (16573) START 21:00 - N N N N Y N N
PUDUCHERRY - YESVANTPUR Weekly Express (16574) 08:17 08:17 - N N N N N N Y
PUDUCHERRY - YESVANTPUR Weekly Express (16574) 08:20 ENDS - N N N N N N Y
YESVANTPUR - HARIHAR Intercity Express (16577) START 16:15 - N Y Y Y N N N
HARIHAR - YESVANTPUR Intercity Express (16578) 12:30 ENDS - N N Y Y Y N N
YESVANTPUR - SHIMOGA TOWN Express (16579) START 09:00 - Y N N N N Y Y
SHIMOGA TOWN - YESVANTPUR Express (16580) 21:00 ENDS - Y N N N N Y Y
YESVANTPUR - SHIMOGA TOWN Express (16581) START 23:50 - Y N Y N N Y N
SHIMOGA TOWN - YESVANTPUR Express (16582) 05:50 ENDS - Y N Y N Y N N
YESVANTPUR - BIDAR Express (16571) START 19:00 - Y Y N Y N N Y
KARWAR - BANGALORE CITY Express (Starts 11 Feb) (16514) 06:38 06:40 2 mins Y Y Y Y N N N
BANGALORE - AJMER Garib Nawaz Express (16532) 17:15 17:20 5 mins N N N N Y N N
MYSURU - SOLAPUR Gol Gumbaz Express (16535) 19:05 19:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOLAPUR - MYSURU Gol Gumbaz Express (16536) 07:15 07:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PANDHARPUR - YESVANTPUR Express (Starts 5 July) (16542) 06:20 ENDS - N N N N N Y N
YESVANTPUR - AHMEDABAD Weekly Express (16502) START 13:30 - N N N N N N Y
GANDHIDHAM - KSR BENGALURU CITY Express (16505) 02:30 02:35 5 mins N N N Y N N N
KSR BENGALURU - GANDHIDHAM Express (16506) 22:03 22:05 2 mins N N N N N Y N
KSR BENGALURU - JODHPUR Express (16508) 22:03 22:05 2 mins Y N Y N N N N
JODHPUR - KSR BENGALURU Express (16507) 02:30 02:35 5 mins Y N N N N Y N
BANGALORE CITY - KARWAR Express (Starts 10 Feb) (16513) 19:23 19:23 - N N Y Y Y Y N
MYSORE - TALGUPPA Express (Via Bengaluru) (16227) 23:15 23:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TALGUPPA - MYSORE Express (Via Bengaluru) (16228) 03:28 03:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE - MUMBAI LTT Express (11014) 16:19 16:19 - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Express (12539) START 10:50 - N N Y N N N N
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Express (12540) 16:40 ENDS - N N N N N N Y
YESVANTPUR - KAMAKHYA AC SF Express (12551) START 08:30 - N N N N N Y N
KAMAKHYA - YESVANTPUR AC SF Express (12552) 18:25 18:25 - N N N N Y N N
KAMAKHYA - YESVANTPUR AC SF Express (12552) 18:25 ENDS - N N N N Y N N
YESVANTPUR - GORAKHPUR SF Express (12592) START 17:20 - Y N N N N N N
YESVANTPUR - DELHI H NIZAMUDDIN Karnataka S Kranti Exp (Via Hubballi) (12629) START 13:45 - N Y N Y N N N
COIMBATORE MAIN - DELHI H NIZAMUDDIN Kongu SF Express (12647) 22:50 23:40 50 mins N N N N N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - COIMBATORE MAIN Kongu SF Express (12648) 00:30 01:00 30 mins N N N N Y N N
YESVANTPUR - H NIZAMUDDIN Karnataka Sampark Kranti Exp (12649) START 22:00 - Y N Y N Y Y Y
H NIZAMUDDIN - YESVANTPUR Karnataka Sampark Kranti Exp (12650) 19:33 19:33 - Y Y Y N Y N Y
H NIZAMUDDIN - YESVANTPUR Karnataka Sampark Kranti Exp (12650) 19:35 ENDS - Y Y Y N Y N Y
BANGALORE CITY - DHARWAD Siddhaganga Intercity Exp (12725) 13:10 13:11 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DHARWAD - BANGALORE CITY Siddhaganga Intercity Exp (12726) 13:28 13:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - YESVANTPUR Garib Rath Exp (12735) 08:18 08:18 - Y N N Y N Y N
SECUNDERABAD - YESVANTPUR Garib Rath Exp (12735) 08:20 ENDS - Y N N Y N Y N
YESVANTPUR - SECUNDERABAD Garib Rath Exp (12736) START 16:45 - Y N N Y N Y N
HUBLI - KOCHUVELI SF Express (12777) 15:00 15:20 20 mins N N Y N N N N
KOCHUVELI - HUBLI SF Express (12778) 04:30 04:30 - N N N N Y N N
KOCHUVELI - HUBLI SF Express (12778) 04:30 04:40 10 mins N N N N Y N N
BANGALORE CITY - HYDERABAD KACHEGUDA SF Exp (12786) 18:42 18:42 - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - HATIA SF Express (12836) START 08:30 - N N Y N Y N N
YESVANTPUR - HOWRAH SF Express (12864) START 19:35 - Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - YESVANTPUR SF Express (12889) 05:00 05:00 - N N N N N N Y
TATANAGAR - YESVANTPUR SF Express (12889) 05:00 ENDS - N N N N N N Y
YESVANTPUR - TATANAGAR SF Express (12890) START 08:30 - Y N N N N N N
MYSORE - JAIPUR SF Express (12975) 13:21 13:21 - N N N Y N Y N
JAIPUR - MYSORE SF Express (12976) 12:04 12:04 - N N Y N Y N N
JAIPUR - MYSORE SF Express (12976) 12:04 12:04 - N N Y N Y N N
BARMER - YESVANTPUR AC Express (14806) 03:15 ENDS - N N N N N N Y
GORAKHPUR - YESVANTPUR Express (via Basti) (15015) 09:43 09:43 - N N Y N N N N
GORAKHPUR - YESVANTPUR Express (via Basti) (15015) 09:45 ENDS - N N Y N N N N
YESVANTPUR - GORAKHPUR Express (via Gonda) (15016) START 07:30 - N N N Y N N N
YASVANTPUR - GORAKHPUR Express (via Faizabad) (15024) START 23:40 - N N N Y N N N
GORAKHPUR - YASVANTPUR Express (via Faizabad) (15023) 11:13 11:13 - N N N Y N N N
GORAKHPUR - YASVANTPUR Express (via Faizabad) (15023) 11:15 ENDS - N N N Y N N N
YESVANTPUR - MUZAFFARPUR Weekly Express (15227) START 23:55 - N N Y N N N N
BANGALORE CITY - KANNUR Express (16511) 19:28 19:30 2 mins N N Y Y Y Y N
YESVANTPUR - KARWAR Express (via Kunigal) (16515) START 07:10 - Y N Y N Y N N
KANNUR - BANGALORE CITY Express (16512) 06:39 06:40 1 min Y Y Y Y N N N
MANGALORE - YESVANTPUR Gomateshwara Express (16576) 20:30 ENDS - Y N Y N Y N N
YESVANTPUR - MANGALORE Gomateshwara Express (16575) START 07:10 - N Y N Y N N Y
HATIA - YESVANTPUR SF Express (12835) 05:00 ENDS - N Y N Y N N N
AJMER - MYSURU Express (16209) 02:30 02:35 5 mins N Y N N N N Y
YESVANTPUR - BIKANER Express (16587) START 05:00 - N N N N Y N Y
BANGALORE CITY - BHAGAT KI KOTHI Express (16534) 17:15 17:20 5 mins N N N N N N Y
BHAGAT KI KOTHI - BANGALORE CITY Exp (Via Guntakal) (16533) 04:20 04:25 5 mins N N N N Y N N
KANNUR - YESVANTPUR Express (Via Salem) (16528) 08:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - KANNUR Express (Via Salem) (16527) START 20:00 - Y Y Y Y Y Y Y
SOLAPUR - HASSAN Express (11311) 07:40 07:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HASSAN - SOLAPUR Express (11312) 19:50 20:50 60 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI DADAR CENT - PUDUCHERRY Chalukya Exp (11005) 21:30 21:50 20 mins Y Y N N N Y N
PUDUCHERRY - MUMBAI DADAR CENT Chalukya Exp (11006) 05:57 05:57 - Y N Y Y N N N
PUDUCHERRY - MUMBAI DADAR CENT Chalukya Exp (11006) 06:00 06:30 30 mins Y N Y Y N N N
MUMBAI DADAR CENT - TIRUNELVELI Chalukya Exp (11021) 21:30 21:50 20 mins N N Y Y N N Y
TIRUNELVELI - MUMBAI DADAR CENT Chalukya Exp (11022) 04:01 04:01 - N Y N N Y Y N
TIRUNELVELI - MUMBAI DADAR CENT Chalukya Exp (11022) 04:00 06:30 2:30 N Y N N Y Y N
HASSAN - YESVANTPUR InterCity SF Express (22680) 09:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - HASSAN InterCity SF Express (22679) START 18:15 - Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - YESVANTPUR Tatkal Puja Special (Starts 14 Oct) (06580) 09:05 ENDS - Y N N N N N N
ERNAKULAM - YESVANTPUR Tatkal Special (Starts 17 Oct) (06548) 04:30 ENDS - N N N Y N N N
YESVANTPUR - ERNAKULAM Tatkal Special (Start 16 Oct) (06547) START 22:45 - N Y N N N N N
TALGUPPA - BANGALORE Intercity Express (20652) 11:13 11:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - TALGUPPA Intercity Express (20651) 15:10 15:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - SANTRAGACHI Special (05227) START 23:55 - N N Y N N N N
MYSORE - YELHANKA Malgudi Express (16023) 11:30 11:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
YELHANKA - MYSORE Malgudi Express (16024) 13:05 13:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
KARWAR - YESVANTPUR Express (via Kunigal) (16516) 20:30 ENDS - N Y N Y N Y N
BELGAUM - YESVANTPUR Tatkal Special (Nov 11 Only) (06582) 05:00 ENDS - Y N N N N N N
YASVANTPUR - HUBLI Tatkal Special (Nov 10 Only) (06583) START 23:00 - N N N N N Y N
PATLIPUTRA - YESVANTPUR SF Express (22351) 20:55 ENDS - N N N N N N Y
YESVANTPUR - PATLIPUTRA SF Express (22352) START 09:55 - Y N N N N N N