Back Secunderabad Jn (SC) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
KCG FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47150) 06:00 06:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANOHARABAD - SECUNDERABAD DEMU (77606) 09:40 ENDS - Y Y Y Y N Y Y
SECUNDERABAD - MANOHARABAD DEMU (77603) START 06:10 - Y Y Y Y N Y Y
SECUNDERABAD - BOLARUM Demu (77611) START 12:50 - Y Y Y Y Y Y Y
BOLARUM - SECUNDERABAD Demu (77612) 16:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KACHEGUDA - SECUNDERABAD DEMU (77236) 04:05 ENDS - N N N N N N Y
BOLARUM - SECUNDERABAD Local (77621) 10:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47163) 17:40 17:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MEDCHAL DEMU (77619) START 20:45 - Y Y Y Y N Y Y
LINGAMPALLI - KCG FALAKNUMA Local (47189) 12:18 12:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - FALAKNUMA Local (47172) START 06:00 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MEDCHAL DEMU (77601) START 04:05 - Y Y Y Y Y Y Y
BOLARUM - HYDERABAD DECCAN Passenger (57131) 09:45 09:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANUGURU - SECUNDERABAD Kakatiya Fast Passenger (57626) 09:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MANUGURU Kakatiya Fast Passenger (57625) START 18:40 - Y Y Y Y Y Y Y
VIKARABAD - HYDERABAD KACHEGUDA Passenger (57606) 13:15 13:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - VIKARABAD Passenger (57605) START 08:10 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - REPALLE Passenger (57651) START 10:50 - Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - SECUNDERABAD Passenger (57652) 17:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - GULBARGA Passenger (57660) 05:45 05:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOLAPUR - FALAKNUMA Passenger (57659) 18:55 19:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - HYDERABAD DECCAN Passenger (57564) 07:10 07:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KCG FALAKNUMA - BOLARUM DEMU (77605) 07:05 07:10 5 mins Y Y Y N Y Y Y
FALAKNUMA - HYDERABAD DECCAN Local (47197) 09:10 09:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - HYDERABAD DECCAN Local (47199) 14:26 14:28 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - HYDERABAD DECCAN Local (47200) 14:50 14:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - HYDERABAD DECCAN Local (47201) 16:30 16:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - HYDERABAD DECCAN Local (47202) 20:40 20:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANOHARABAD - SECUNDERABAD DEMU (77610) 14:40 ENDS - Y Y Y N Y Y Y
FALAKNUMA - SECUNDERABAD Local (47168) 23:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - SECUNDERABAD Local (47204) 23:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - FALAKNUMA Local (47205) START 04:30 - Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - KAZIPET Passenger (67266) 19:09 19:10 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - WARANGAL Passenger (67264) 10:05 10:06 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - FALAKNUMA Local (47208) 10:40 10:42 2 mins Y Y Y Y Y Y N
HYDERABAD DECCAN - FALAKNUMA Local (47209) 13:16 13:18 2 mins Y Y Y Y Y Y N
HYDERABAD DECCAN - FALAKNUMA Local (47206) 06:20 06:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47218) 18:30 18:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47217) 16:45 16:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47216) 15:10 15:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47215) 13:55 13:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47214) 12:05 12:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47213) 07:15 07:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47207) 19:40 19:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47203) 21:20 21:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47198) 11:55 11:57 2 mins Y Y Y Y Y Y N
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47220) 21:40 21:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47219) 20:23 20:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47170) 22:15 22:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47171) 05:10 05:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47169) 13:32 13:34 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47167) 20:15 20:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47166) 19:20 19:24 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47165) 10:30 10:33 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47164) 18:08 18:17 9 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47162) 16:44 16:46 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47161) 15:45 15:47 2 mins Y Y Y Y Y Y N
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47160) 13:55 13:57 2 mins Y Y Y Y Y Y N
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47158) 12:40 12:42 2 mins Y Y Y Y Y Y N
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47159) 21:55 21:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47157) 11:30 11:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47156) 11:05 11:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47155) 09:42 09:44 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47154) 08:20 08:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47153) 07:20 07:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47151) 06:25 06:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Local (47149) 04:55 04:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Mathrubhoomi Ladies Spl Local (47211) 09:00 09:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47210) 18:20 18:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FALAKNUMA - LINGAMPALLI Mathrubhoomi Ladies Spl Local (47152) 08:00 08:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47188) 18:55 18:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47212) 10:50 10:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47194) 22:30 22:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47193) 21:35 21:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47192) 21:05 21:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47191) 20:03 20:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47187) 17:53 17:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47186) 17:08 17:15 7 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47185) 16:30 16:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47184) 15:34 15:36 2 mins Y Y Y Y Y Y N
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47182) 14:05 14:07 2 mins Y Y Y Y Y Y N
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47181) 13:25 13:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47180) 12:45 12:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47179) 11:30 11:32 2 mins Y Y Y Y Y Y N
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47178) 10:10 10:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47177) 09:48 09:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47176) 09:15 09:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47175) 08:30 08:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47174) 07:55 07:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47173) 06:40 06:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Matrubhoomi Ladies Spl Local (47190) 19:25 19:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - SECUNDERABAD Local (47195) 23:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MANOHARABAD DEMU (77613) START 14:50 - Y Y Y N Y Y Y
MANOHARABAD - SECUNDERABAD DEMU (77618) 21:20 ENDS - Y Y Y N Y Y Y
SECUNDERABAD - MANOHARABAD DEMU (77617) START 18:22 - Y Y Y N Y Y Y
MEDCHAL - SECUNDERABAD Local (77616) 20:25 ENDS - Y Y Y Y N Y Y
SECUNDERABAD - HYDERABAD DECCAN Local (47196) START 04:50 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MEDCHAL DEMU (77607) START 10:10 - Y Y Y Y Y Y Y
MEDCHAL - SECUNDERABAD DEMU (77608) 12:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - TANDUR MEMU (67250) START 18:00 - Y Y Y Y Y N Y
TANDUR - SECUNDERABAD MEMU (67249) 09:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
SECUNDERABAD - UMDANAGAR DEMU (77630) START 04:10 - Y Y Y N Y Y Y
UMDANAGAR - SECUNDERABAD DEMU (77645) 18:17 ENDS - Y Y Y N Y Y Y
UMDANAGAR - SECUNDERABAD Local (77649) 00:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
WARANGAL - HYDERABAD DECCAN Passenger (67267) 17:29 17:30 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - PARBHANI Passenger (57563) 23:05 23:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAPURA - BOLARUM Passenger (57129) 08:00 08:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - FALAKNUMA Local (47183) 15:00 15:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MEDCHAL DEMU (77615) START 16:45 - Y Y Y Y Y Y N
MANOHARABAD - SECUNDERABAD DEMU (77614) 18:17 ENDS - Y Y Y N Y Y Y
PUNE - SECUNDERABAD Shatabdi Express (12025) 14:20 ENDS - Y N Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - PUNE Shatabdi Express (12026) START 14:45 - Y N Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - DELHI SARAI ROHILLA AC Duronto Exp (12213) 08:55 09:10 15 mins N N N N N N Y
DELHI SARAI ROHILLA - YESVANTPUR AC Duronto Exp (12214) 21:15 21:30 15 mins N Y N N N N N
SECUNDERABAD - DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN Duronto Exp (12285) START 13:10 - N N N Y N N Y
DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN - SECUNDERABAD Duronto Exp (12286) 14:00 ENDS - N Y N N N Y N
SECUNDERABAD - HAZRAT NIZAMUDDIN Rajdhani Express (12437) START 12:45 - N N Y N N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - SECUNDERABAD Rajdhani Exp (12438) 14:00 ENDS - Y N N N N N N
SECUNDERABAD - GUWAHATI SF Express (12513) START 07:30 - N N N N N N Y
GUWAHATI - SECUNDERABAD SF Express (12514) 04:00 ENDS - N N N N N Y N
GORAKHPUR - SECUNDERABAD SF Express (12589) 15:10 ENDS - N N N Y N N N
GORAKHPUR - YESVANTPUR SF Express (12591) 15:10 15:20 10 mins N N N N N N Y
CHENNAI CENTRAL - HYDERABAD SF Express (12603) 05:15 05:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD - CHENNAI CENTRAL SF Express (12604) 17:10 17:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - SECUNDERABAD Falaknuma SF Exp (12703) 09:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - HOWRAH Falaknuma SF Exp (12704) START 15:55 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - SECUNDERABAD SF Intercity Exp (12705) 21:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - GUNTUR SF Intercity Exp (12706) START 07:40 - Y Y Y Y Y Y Y
GUDUR - SECUNDERABAD Simhapuri SF Express (12709) 05:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - GUDUR Simhapuri SF Express (12710) START 22:55 - Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - NEW DELHI Telangana SF Express (12723) 06:45 06:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - HYDERABAD DECCAN Telangana SF Express (12724) 19:00 19:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - HYDERABAD DECCAN Godavari SF Exp (12727) 05:45 05:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - VISAKHAPATNAM Godavari SF Exp (12728) 17:35 17:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - SECUNDERABAD Padmavati SF Exp (Via Guntakal) (12731) 07:05 ENDS - Y N N N Y N N
SECUNDERABAD - TIRUPATI MAIN Padmavati SF Exp (Via Guntakal) (12732) START 20:05 - N N Y N N Y N
TIRUPATI MAIN - LINGAMPALLI Narayanadri SF Express (12733) 06:25 06:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - TIRUPATI MAIN Narayanadri SF Express (12734) 18:00 18:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - YESVANTPUR Garib Rath Exp (12735) START 20:30 - N N Y N Y N Y
YESVANTPUR - SECUNDERABAD Garib Rath Exp (12736) 05:00 ENDS - N Y N N Y N Y
VISHAKHAPATNAM - SECUNDERABAD Garib Rath Exp (12739) 08:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - VISHAKHAPATNAM Garib Rath Exp (12740) START 20:30 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - VIKARABAD Palnadu SF Express (12747) 10:35 10:45 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIKARABAD - GUNTUR Palnadu SF Express (12748) 15:00 15:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MACHELIPATNAM - BIDAR SF Express (12749) 04:35 04:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIDAR - MACHELIPATNAM SF Express (12750) 22:20 22:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - HYDERABAD DECCAN Charminar SF Exp (12759) 07:15 07:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - CHENNAI CENTRAL Charminar SF Exp (12760) 18:50 18:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - SECUNDERABAD Padmavati SF Express (12763) 05:55 ENDS - N Y Y Y N Y Y
SECUNDERABAD - TIRUPATI MAIN Padmavati SF Express (12764) START 18:30 - Y Y N Y Y N Y
KOLKATA SHALIMAR - SECUNDERABAD AC SF Exp (12773) 18:30 ENDS - N N N Y N N N
SECUNDERABAD - KOLKATA SHALIMAR AC SF Exp (12774) START 05:40 - N Y N N N N N
VISHAKAPATNAM - SECUNDERABAD AC SF Express (12783) 07:40 ENDS - Y N N N N N N
SECUNDERABAD - VISHAKAPATNAM AC SF Express (12784) START 17:55 - N N N N N Y N
TIRUPATI MAIN - NIZAMABAD SF Express (12793) 05:15 05:30 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
NIZAMABAD - TIRUPATI MAIN Rayalaseema SF Exp (12794) 17:10 17:25 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - LINGAMPALLI InterCity SF Express (12795) 22:50 22:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - VIJAYAWADA InterCity SF Express (12796) 05:20 05:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - YESVANTPUR Express (15015) 15:10 15:20 10 mins N Y N N N N N
HYDERABAD - SIRPUR KAGHAZNAGAR Intercity Exp (UnReserved) (17011) 05:18 05:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SIRPUR KAGHAZNAGAR - HYDERABAD Intercity Exp (UnReserved) (17012) 17:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - SECUNDERABAD Visakha Express (17015) 07:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - BHUBANESWAR Visakha Express (17016) START 16:50 - Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - HYDERABAD DECCAN Weekly Express (17019) 07:30 07:35 5 mins N N N Y N N N
HYDERABAD DECCAN - JAIPUR Weekly Express (17020) 15:40 15:45 5 mins N N N N N Y N
HYDERABAD - VASCO DA GAMA Weekly Express (17021) 09:50 09:55 5 mins N N N Y N N N
VASCO DA GAMA - HYDERABAD Weekly Express (17022) 07:00 07:05 5 mins N N N N N Y N
SECUNDERABAD - KURNOOL CITY Tungabhadra Express (17023) START 07:30 - Y Y Y Y Y Y Y
KURNOOL CITY - SECUNDERABAD Tungabhadra Express (17024) 19:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MANUGURU - SECUNDERABAD Express (17025) 04:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MANUGURU Express (17026) START 23:45 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - KURNOOL CITY Hundry Exp (17027) START 16:55 - Y Y Y Y Y Y Y
KURNOOL CITY - SECUNDERABAD Hundry Express (17028) 11:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - SECUNDERABAD Devagiri Express (17057) 14:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MUMBAI CST Devagiri Express (17058) START 12:25 - Y Y Y Y Y Y Y
MANMAD - SECUNDERABAD Ajanta Express (17063) 08:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MANMAD Ajanta Express (17064) START 18:10 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - SECUNDERABD Golconda Express (17201) 13:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABD - GUNTUR Golconda Express (17202) START 13:00 - Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - KAKINADA PORT Express (17203) 10:15 10:25 10 mins N N N N N N Y
KAKINADA PORT - BHAVNAGAR T Express (17204) 14:35 15:00 25 mins N N N Y N N N
NARASAPUR - NAGARSOL Exp (via Warangal) (17213) 20:10 20:30 20 mins Y Y Y Y N Y N
NAGARSOL - NARASAPUR Express (via Warangal) (17214) 23:00 23:20 20 mins N Y Y Y Y N Y
KAKINADA PORT - MUMBAI LTT Express (17221) 20:15 20:25 10 mins N N Y N N Y N
MUMBAI LTT - KAKINADA PORT Express (17222) 01:50 02:00 10 mins Y N N N Y N N
TRIVANDRUM - HYDERABAD DECCAN Sabari Express (17229) 12:15 12:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - BALHARSHAH Bhagyanagar Exp (17233) START 15:25 - Y Y Y Y Y Y Y
BALHARSHAH - SECUNDERABAD Bhagyanagar Express (17234) 10:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - NARASAPUR Express (17256) 22:05 22:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBLI - SECUNDERABAD Express (via Vijayapura) (17319) 11:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - HUBBALLI Express (via Vijayapura) (17320) START 15:40 - Y Y Y Y Y Y Y
ADILABAD - TIRUPATI MAIN Krishna Express (17406) 05:45 06:05 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - SAINAGAR SHIRDI Weekly Express (17417) 21:00 21:20 20 mins N Y N N N N N
SAINAGAR SHIRDI - TIRUPATI MAIN Weekly Express (17418) 09:05 09:15 10 mins N N N Y N N N
REPALLE - SECUNDERABAD Express (17626) 06:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - YESVANTPUR Weekly Exp (via Ballari) (18111) 22:20 22:30 10 mins N N N N Y N N
YESVANTPUR - TATA NAGAR Express (via Ballari) (18112) 05:20 05:40 20 mins Y N N N N N N
VISAKHAPATNAM - SAINAGAR SHIRDI Express (18503) 21:30 22:00 30 mins N N N Y N N N
SAINAGAR SHIRDI - VISAKHAPATNAM Express (18504) 09:00 09:20 20 mins N N N N N Y N
SECUNDERABAD - PORBANDAR Weekly Express (19201) START 15:00 - N N Y N N N N
PORBANDAR - SECUNDERABAD Weekly Express (19202) 10:30 ENDS - N N Y N N N N
SAMBALPUR - H SAHIB NANDED Nagavali SF Express (20809) 09:00 09:20 20 mins Y Y N N N Y N
H SAHIB NANDED - SAMBALPUR Nagavali SF Express (20810) 21:30 21:50 20 mins Y Y N N N Y N
VISAKHAPATNAM - H SAHIB NANDED SF Express (20811) 09:00 09:20 20 mins N N Y Y N N Y
H SAHIB NANDED - VISAKHAPATNAM SF Express (20812) 21:30 21:50 20 mins N N Y Y N N Y
VISAKHAPATNAM - SECUNDERABAD AC Duronto Exp (22203) 06:15 ENDS - Y N Y N Y N N
TIRUPATI MAIN - JAMMU TAWI Humsafar Express (22705) 06:55 07:20 25 mins N N Y N N N N
JAMMU TAWI - TIRUPATI Humsafar Express (22706) 22:55 23:00 5 mins N N N N N Y N
PUNE - BHUBANESWAR SF Express (22881) 21:30 21:40 10 mins N N N Y N N N
BHUBANESWAR - PUNE SF Express (22882) 17:40 17:50 10 mins N N Y N N N N
RAJKOT - SECUNDERABAD Express (17017) 10:30 ENDS - N Y N Y Y N N
SECUNDERABAD - RAJKOT Express (17018) START 15:00 - Y Y N N N Y N
KOLKATA SHALIMAR - SECUNDERABAD Weekly SF Express (22849) 14:25 ENDS - N N N Y N N N
SECUNDERABAD - KOLKATA SHALIMAR Weekly SF Express (22850) START 05:40 - N N N N Y N N
WARANGAL - HYDERABAD DECCAN Passenger (67265) 08:40 08:41 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - HYDERABAD Express (17255) 04:55 05:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - VISAKHAPATNAM AC Duronto Exp (22204) START 20:15 - Y N Y N N Y N
HISAR - SECUNDERABAD Express (17038) 08:50 ENDS - N Y N N N N Y
SECUNDERABAD - HISAR Express (17037) START 23:55 - N Y Y N N N N
JAIPUR - HYDERABAD DECCAN SF Express (12719) 00:09 00:10 1 min N N N N Y N Y
HYDERABAD DECCAN - JAIPUR SF Express (12720) 20:50 20:55 5 mins Y N Y N N N N
SECUNDERABAD - GORAKHPUR SF Express (12590) START 07:20 - N N N N Y N N
YESVANTPUR - GORAKHPUR SF Express (12592) 06:55 07:20 25 mins N Y N N N N N
VIJAYAWADA - SAINAGAR SHIRDI Express (17208) 16:25 16:40 15 mins N Y N N N N N
SAINAGAR SHIRDI - VIJAYAWADA Express (17207) 09:00 09:20 20 mins N N N Y N N N
KAKINADA PORT - SAINAGAR SHIRDI Express (17206) 16:25 16:40 15 mins Y N Y N N Y N
SAINAGAR SHIRDI - KAKINADA PORT Express (17205) 09:00 09:20 20 mins Y N Y N Y N N
SAINAGAR SHIRDI - SECUNDERABD Express (17001) 09:00 ENDS - N Y N N N N Y
SECUNDERABD - SAINAGAR SHIRDI Express (17002) START 16:40 - N N N N Y N Y
JAIPUR - SECUNDERABAD Express (19713) 07:30 ENDS - Y N N N N N N
SECUNDERABAD - JAIPUR Express (19714) START 21:20 - Y N N N N N N
SECUNDERABAD - RAXAUL Special (07091) START 21:40 - N Y N N N N N
RAXAUL - SECUNDERABAD Special (07092) 06:55 ENDS - N N N N N N Y
SECUNDERABAD - KAMAKHYA Special (07149) START 07:30 - N N N N Y N N
KAMAKHYA - SECUNDERABAD Special (07150) 09:15 ENDS - N N Y N N N N
BARAUNI - SECUNDERABAD Special (07010) 22:40 ENDS - N N N Y N N N
HYDERABAD DECCAN - JAIPUR Special (02731) 16:55 17:00 5 mins N N N N Y N N
MUMBAI CSMT - BHUBANESWAR Konark Express (11019) 07:45 08:00 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - MUMBAI CSMT Konark Express (11020) 11:30 11:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAGPUR - SECUNDERABAD SF Express (12772) 08:25 ENDS - N N Y N Y N Y
SECUNDERABAD - NAGPUR SF Express (12771) START 22:00 - Y N Y N Y N N
KACHEGUDA - VISAKHAPATNAM Special (07016) 19:16 19:16 - N Y N N N N N
SECUNDERABAD - BIDAR Intercity Exp (UnReserved) (17010) START 18:25 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - SIRPUR KAGAZNAGAR SF Exp (12757) START 08:20 - Y Y Y Y Y Y Y
SIRPUR KAGAZNAGAR - SECUNDERABAD SF Exp (12758) 20:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - HYDERABAD DECCAN Special (02732) 01:15 01:20 5 mins N Y N N N N N
HYDERABAD - KOCHUVELI Special (07115) 21:30 21:40 10 mins N N N N N Y N
HYDERABAD DECCAN - RAXAUL Special (07005) 21:50 22:00 10 mins N N N Y N N N
BANGALORE CITY - DELHI H NIZAMUDDIN Rajdhani Express (22691) 07:35 07:50 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - HYDERABAD DECCAN East Coast Exp (18645) 17:10 17:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - HOWRAH East Coast Exp (18646) 10:15 10:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - VISAKHAPATNAM Special (08502) START 16:30 - N N Y N N N N
VISAKHAPATNAM - SECUNDERABAD Special (08501) 12:00 ENDS - N N Y N N N N
TIRUPATI MAIN - SECUNDERABAD Seven Hills SF Exp (12769) 04:05 ENDS - N Y N N N Y N
SECUNDERABAD - TIRUPATI MAIN Seven Hills SF Exp (12770) START 17:40 - N Y N N Y N N
DELHI H NIZAMUDDIN - BANGALORE CITY Rajdhani Express (22692) 18:25 18:40 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOCHUVELI - HYDERABAD DECCAN Special (07116) 13:20 13:25 5 mins N Y N N N N N
SECUNDERABAD - DARBHANGA Special (07007) START 22:00 - N Y N N N Y N
DARBHANGA - SECUNDERABAD Special (07008) 22:10 ENDS - N N Y N N Y N
ERNAKULAM - HYDERABAD DECCAN Special (07118) 22:20 22:25 5 mins N N N N Y N N
HYDERABAD DECCAN - ERNAKULAM Special (07117) 13:15 13:20 5 mins N N Y N N N N
SECUNDERABAD - BARAUNI Special (07009) START 22:00 - N N N N N N Y
VISAKHAPATNAM - MUMBAI LTT Express (18519) 12:50 13:05 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAXAUL - HYDERABAD DECCAN Special (07006) 22:40 22:50 10 mins Y N N N N N N
SECUNDERABAD - BHUBANESWAR AC Special (Start 12 April) (08408) START 21:30 - N N N N Y N N
BHUBANESWAR - SECUNDERABAD AC Special (Start 11 April) (08407) 09:00 ENDS - N N N N Y N N
KACHEGUDA - KANPUR CENTRAL SF Special (Start 12 April) (04156) 23:44 23:44 - N N N N Y N N
KANPUR CENTRAL - KACHEGUDA SF Special (Start 11 April) (04155) 21:33 21:33 - N N N N Y N N
NAGARSOL - TIRUPATI MAIN Special (07418) 11:55 12:05 10 mins N N N N N N Y
TIRUPATI MAIN - NAGARSOL Special (07417) 20:15 20:25 10 mins N N N N Y N N
LINGAMPALLI - VISAKHAPATNAM Janmabhoomi SF Exp (12806) 07:00 07:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - LINGAMPALLI Janmabhoomi SF Exp (12805) 18:45 18:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANUGURU - KOLHAPUR CSMT Express (11303) 22:55 23:10 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLHAPUR CSMT - MANUGURU Express (11304) 06:10 06:25 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
KAKINADA PORT - LINGAMPALLI Goutmi SF Exp (12737) 05:20 05:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - KAKINADA PORT Goutmi SF Exp (12738) 21:10 21:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - SECUNDERABAD Satavahana SF Exp (12713) 11:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - VIJAYAWADA Satavahana SF Exp (12714) START 16:15 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - VISAKHAPATNAM Express (18520) 20:55 21:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - DANAPUR SF Express (12791) START 10:00 - Y Y Y Y Y Y Y
DANAPUR - SECUNDERABAD SF Express (12792) 21:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MACHILIPATNAM Special (07050) START 23:55 - N N N N N N Y
MACHILIPATNAM - SECUNDERABAD Special (07049) 22:45 ENDS - N N N N N N Y
HYDERABAD DECCAN - DELHI H NIZAMUDDIN Dakshin SF Express (12721) 22:55 23:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI H NIZAMUDDIN - HYDERABAD DECCAN Dakshin SF Express (12722) 04:05 04:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KAKINADA TOWN - LINGAMPALLI AC SF Express (12775) 06:45 06:50 5 mins Y N Y N Y N N
LINGAMPALLI - KAKINADA TOWN AC SF Exp (12776) 20:40 20:45 5 mins Y N Y N Y N N
NARASAPUR - NAGARSOL Express (Via Guntur) (17231) 21:40 22:00 20 mins N N N N Y N Y
NAGARSOL - NARASAPUR Express (via Guntur) (17232) 23:00 23:20 20 mins Y N N N N Y N
TIRUPATI MAIN - ADILABAD Krishna Express (17405) 20:40 21:10 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - HAZUR SAHIB NANDED Special (07608) 04:35 04:55 20 mins N N N Y N N N
SECUNDERABAD - MUMBAI LTT AC Duronto Exp (12220) START 23:05 - N Y N N Y N N
MUMBAI LTT - SECUNDERABAD AC Duronto Exp (12219) 11:05 ENDS - N N N Y N N Y
YESVANTPUR - GORAKHPUR Express (15016) 23:20 23:55 35 mins N N N Y N N N
HAZUR SAHIB NANDED - TIRUPATI MAIN Special (07607) 00:10 00:40 30 mins N N Y N N N N
KAKINADA TOWN - SECUNDERABAD Special (May 19 Only) (07002) 05:55 ENDS - Y N N N N N N
HYDERABAD DECCAN - TRIVANDRUM Sabari Express (17230) 11:35 11:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - HYDERABAD DECCAN Special (07258) 03:55 04:00 5 mins Y N N N N N N
HYDERABAD DECCAN - VIJAYAWADA Special (07257) 22:45 22:50 5 mins Y N N N N N N
KACHEGUDA - KAKINADA TOWN Special (07425) 19:21 19:21 - N N N N Y N N
SECUNDERABAD - KAKINADA TOWN Special (May 23 Only) (07461) START 20:45 - N N N Y N N N
KAKINADA TOWN - SECUNDERABAD Special (07462) 08:25 ENDS - Y N N N N N N
VISAKHAPATNAM - HYDERABAD DECCAN Special (May 25 Only) (07239) 06:15 06:20 5 mins N N N N N N Y
HYDERABAD DECCAN - VISAKHAPATNAM Special (May 24 Only) (07240) 23:40 23:45 5 mins N N N N Y N N