Back HUBLI- BANGALORE CITY Passenger

HUBLI JN(UBL) BANGALORE CITY JN(SBC) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
HUBLI JN(UBL) Starts 7:00 0 0.0
KUNDGOL(KNO) 7:22 7:23 1 15.7
SAUNSHI(SNH) 7:33 7:34 1 24.1
GUDGERI(GDI) 7:47 7:48 1 35.3
KALAS HALT(KALS) 7:53 7:54 1 40.7
YALVIGI(YLG) 7:59 8:00 1 46.8
SAVANUR(SVNR) 8:09 8:10 1 55.3
KALSUR(KVS) 8:17 8:18 1 63.6
KARAJGI(KJG) 8:23 8:25 2 68.1
HAVERI(HVR) 8:33 8:35 2 75.2
BYADGI(BYD) 8:49 8:50 1 89.3
DEVARGUDDA(DAD) 8:59 9:00 1 99.6
RANIBENNUR(RNR) 9:08 9:10 2 107.7
CHALGERI(CLI) 9:24 9:25 1 121.2
HARIHAR(HRR) 9:55 10:00 5 131.0
DAVANGERE(DVG) 10:28 10:30 2 143.8
TOLAHUNSE(THN) 10:45 10:46 1 153.2
HANUMANAHALLI(HNH) 10:52 10:53 1 159.2
KODAGANUR(KAG) 10:59 11:00 1 164.1
MAYAKONDA(MYK) 11:09 11:10 1 172.3
SASALU(SLU) 11:19 11:20 1 180.3
CHIKJAJUR JN(JRU) 12:10 12:15 5 190.4
HOLALKERE(HLK) 12:28 12:29 1 199.8
RAMGIRI(RGI) 12:42 12:43 1 210.2
ARBAGATTA HALT(ABGT) 12:49 12:50 1 216.3
HOSDURGA ROAD(HSD) 12:54 12:55 1 219.9
SHIVANI(SHV) 13:08 13:09 1 229.9
AJJAMPUR(AJP) 13:22 13:23 1 240.5
NAGAVANGALA(NVF) 13:34 13:35 1 248.7
BIRUR JN(RRB) 13:48 13:50 2 258.6
KADUR(DRU) 14:02 14:03 1 264.9
BALLEKERE HALT(BLKR) 14:13 14:14 1 271.3
DEVANUR(VNR) 14:25 14:26 1 281.6
BANAVAR(BVR) 14:37 14:38 1 288.4
ARSIKERE JN(ASK) 15:25 15:30 5 304.0
ADIHALLI(ADHL) 15:39 15:40 1 312.3
HONNAVALLI ROAD(HVL) 15:47 15:48 1 317.5
SREE SARADANAGAR HALT(SSNH) 15:56 15:57 1 327.1
TIPTUR(TTR) 16:08 16:10 2 329.4
BANASANKARAI HA(BNK) 16:16 16:17 1 334.8
KARDI(RDI) 16:24 16:25 1 340.2
ARALAGUPPE(ARGP) 16:29 16:30 1 345.2
BANASANDRA(BSN) 16:39 16:40 1 350.6
AMMASANDRA(AMSA) 16:49 16:50 1 356.2
SAMPIGE ROAD(SPGR) 16:59 17:00 1 361.9
NITTUR(NTR) 17:11 17:12 1 373.0
GUBBI(GBB) 17:22 17:23 1 382.3
MALLASANDRA(MLSA) 17:34 17:35 1 390.7
HEGGERE HALT(HEI) 17:41 17:42 1 394.3
TUMKUR(TK) 17:48 17:50 2 400.3
KYATSANDRA(KIAT) 17:58 17:59 1 405.6
HIREHALI(HHL) 18:07 18:08 1 411.7
DOBBSPET(DBS) 18:17 18:18 1 420.3
NIDVANDA(NDV) 18:22 18:23 1 423.2
MUDDALINGAHALLI(MDLL) 18:27 18:28 1 425.7
DODBELE(DBL) 18:35 18:36 1 432.6
BHAIRANAYAKANAH(BNKH) 18:40 18:41 1 437.0
GOLHALLI(GHL) 18:50 18:51 1 443.6
SOLDEVANAHALLI(SDVL) 18:59 19:00 1 453.6
CHIK BANAVAR(BAW) 19:04 19:05 1 456.0
YESVANTPUR JN(YPR) 19:13 19:15 2 464.1
MALLESWARAM(MWM) 19:19 19:20 1 467.0
BANGALORE CITY JN(SBC) 20:10 Ends 0 469.8