Back RAJGIR - HOWRAH Fast Passenger

RAJGIR(RGD) HOWRAH JN(HWH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
RAJGIR(RGD) Starts 12:30 0 0.0
SILAO(SILO) 12:37 12:38 1 6.2
NALANDA(NLD) 12:46 12:47 1 11.3
PAWAPURI ROAD HALT(POE) 12:57 12:58 1 17.8
BIHAR SHARIF(BEHS) 13:14 13:15 1 23.9
SUHSARAI(SOW) 13:20 13:21 1 27.0
RAHUI ROAD(RRE) 13:29 13:30 1 31.9
WENA(WENA) 13:39 13:40 1 37.8
HARNAUT(HRT) 13:56 13:57 1 42.9
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 14:45 15:10 25 53.2
ATHMAL GOLA(ATL) 15:17 15:18 1 62.2
ACHUARA HALT(ACU) 15:22 15:23 1 65.8
BARH(BARH) 15:31 15:32 1 71.3
PUNARAKH(PHK) 15:43 15:44 1 81.5
MEMRAKHABAD(MMKB) 15:50 15:51 1 84.3
KANHAIPUR(KNHP) 15:56 15:57 1 86.6
MOR(MOR) 16:09 16:10 1 89.7
MOKAMEH JN(MKA) 16:26 16:30 4 97.1
HATHIDAH JN(HTZ) 16:38 16:40 2 105.1
RAMPUR DUMRA(RDUM) 16:55 16:56 1 109.2
BARHIYA(BRYA) 17:06 17:08 2 114.8
GANGA SAHAI(GGSY) 17:13 17:14 1 117.4
DUMRI HALT(DMRX) 17:18 17:19 1 119.1
DHURANT JWAS HALT(DJS) 17:23 17:24 1 122.4
MANKATHA(MKB) 17:28 17:29 1 124.2
LUCKEESARAI JN(LKR) 17:35 17:37 2 129.9
KIUL JN(KIUL) 18:20 18:25 5 131.2
DHANAURI(DNRE) 18:35 18:36 1 136.9
UREN(UREN) 18:43 18:44 1 143.0
KAJRA(KJH) 18:51 18:52 1 147.1
ABHAIPUR(AHA) 19:00 19:01 1 154.2
MASUDAN(MSDN) 19:07 19:08 1 158.4
DHARHARA(DRH) 19:15 19:16 1 164.4
DASHARATHPUR(DRTP) 19:28 19:29 1 169.8
JAMALPUR JN(JMP) 19:43 19:53 10 176.3
RATANPUR(RPUR) 20:06 20:07 1 182.4
BARIARPUR(BUP) 20:12 20:13 1 187.4
KALYANPUR ROAD(KPRD) 20:21 20:22 1 192.0
GANGANI(GNNA) 20:30 20:31 1 198.1
SULTANGANJ(SGG) 20:40 20:41 1 205.2
MAHESHI(MVV) 20:47 20:48 1 211.0
AKBARNAGAR(AKN) 20:57 20:58 1 215.4
NATHNAGAR(NAT) 21:08 21:09 1 225.5
BHAGALPUR(BGP) 21:17 21:27 10 229.4
SABAUR(SBO) 21:36 21:37 1 236.9
LAILAKH MAMLKHA(LMM) 21:49 21:50 1 243.4
GHOGA(GGA) 21:58 21:59 1 249.6
EKCHARI(EKC) 22:06 22:07 1 255.1
KAHALGAON(CLG) 22:13 22:14 1 259.4
SHIVANARAYANPUR(SVRP) 22:29 22:30 1 270.8
PIRPAINTI(PPT) 22:41 22:42 1 279.7
MIRZA CHEUKI(MZC) 22:51 22:52 1 288.2
SAHIBGANJ JN(SBG) 23:35 23:40 5 303.2
SAKRIGALI JN(SLJ) 23:50 23:51 1 311.0
MOHARAJPUR(MJP) 00:01 00:02 1 317.2
TALJHARI(TLJ) 00:14 00:15 1 331.4
KALIAN CHAK(KXE) 00:21 00:22 1 336.2
TINPAHAR JN(TPH) 00:28 00:29 1 341.0
BAKUDI(BKLE) 00:39 00:40 1 349.8
BARHARWA JN(BHW) 01:10 01:20 10 357.6
GUMANI(GMAN) 01:29 01:30 1 365.0
KOTALPUKUR(KLP) 01:36 01:37 1 371.7
PAKUR(PKR) 02:12 02:13 1 383.7
RAJGRAM(RJG) 02:28 02:29 1 394.3
MURARAI(MRR) 02:38 02:39 1 406.0
NALHATI JN(NHT) 02:56 02:58 2 422.4
RAMPUR HAT(RPH) 03:50 04:10 20 436.4
SAINTHIA(SNT) 04:40 04:41 1 464.3
AHMADPUR JN(AMP) 04:53 04:54 1 477.5
PRANTIK(PNE) 05:10 05:11 1 492.9
BOLPUR SHANTINIKETAN(BHP) 05:17 05:22 5 496.9
BHEDIA(BDH) 05:30 05:31 1 504.6
GUSKARA(GKH) 05:43 05:44 1 516.0
BANPAS(BPS) 05:54 05:55 1 526.0
KHANA JN(KAN) 06:45 06:46 1 535.7
BARDDHAMAN JN(BWN) 07:00 07:20 20 548.8
BANDEL JN(BDC) 10:44 10:50 6 616.3
CHUCHURA(CNS) 10:56 10:57 1 620.1
CHANDAN NAGAR(CGR) 11:02 11:03 1 623.1
SEORAPHULI(SHE) 11:16 11:17 1 633.8
SERAMPORE(SRP) 11:23 11:24 1 636.3
HOWRAH JN(HWH) 12:10 Ends 0 655.9