Back LAKSHMIKANTAPUR - SEALDAH Local

LAKSHMIKANTPUR(LKPR) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) Starts 11:27 0 0.0
MADHABPUR(MDBP) 11:29 11:30 1 2.9
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 11:35 11:36 1 7.9
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 11:41 11:42 1 12.1
BAHARU(BARU) 11:48 11:49 1 17.2
DAKSHIN BARASAT(DBT) 11:52 11:53 1 19.7
HOGLA(HGA) 11:56 11:57 1 23.0
GOCHARAN(GCN) 12:00 12:01 1 25.6
SURJYAPUR(SJPR) 12:04 12:05 1 27.5
DHAPDHAPI(DPDP) 12:08 12:09 1 30.2
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 12:11 12:12 1 32.1
SHASAN ROAD(SSRD) 12:15 12:19 4 34.5
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 12:29 12:30 1 36.9
MALLIKPUR(MAK) 12:34 12:35 1 40.4
SUBHAS GRAM(SBGR) 12:37 12:38 1 42.2
SONARPUR JN(SPR) 12:42 12:43 1 45.6
GARIA(GIA) 12:45 12:46 1 49.3
NEW GARIA(NGRI) 12:47 12:48 1 50.3
BAGHA JATIN(BGJT) 12:50 12:51 1 51.9
JADAVPUR(JDP) 12:54 12:55 1 53.8
DHAKURIA(DHK) 12:57 12:58 1 55.4
BALLYGUNGE JN(BLN) 13:01 13:02 1 56.5
PARK CIRCUS(PQS) 13:05 13:06 1 58.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 13:17 Ends 0 61.8