Back LAKSHMIKANTAPUR - SEALDAH Local

LAKSHMIKANTPUR(LKPR) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) Starts 5:44 0 0.0
MADHABPUR(MDBP) 5:46 5:47 1 2.9
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 5:51 5:52 1 7.9
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 5:56 5:57 1 12.1
BAHARU(BARU) 6:02 6:03 1 17.2
DAKSHIN BARASAT(DBT) 6:05 6:06 1 19.7
HOGLA(HGA) 6:09 6:10 1 23.0
GOCHARAN(GCN) 6:12 6:13 1 25.6
SURJYAPUR(SJPR) 6:15 6:16 1 27.5
DHAPDHAPI(DPDP) 6:18 6:19 1 30.2
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 6:21 6:22 1 32.1
SHASAN ROAD(SSRD) 6:23 6:24 1 34.5
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 6:36 6:37 1 36.9
MALLIKPUR(MAK) 6:41 6:42 1 40.4
SUBHAS GRAM(SBGR) 6:44 6:45 1 42.2
SONARPUR JN(SPR) 6:49 6:50 1 45.6
GARIA(GIA) 6:52 6:53 1 49.3
NEW GARIA(NGRI) 6:55 6:56 1 50.3
BAGHA JATIN(BGJT) 6:57 6:58 1 51.9
JADAVPUR(JDP) 7:01 7:02 1 53.8
DHAKURIA(DHK) 7:04 7:05 1 55.4
BALLYGUNGE JN(BLN) 7:08 7:09 1 56.5
PARK CIRCUS(PQS) 7:12 7:13 1 58.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 7:23 Ends 0 61.8