Back LAKSHMIKANTAPUR - SEALDAH Local

LAKSHMIKANTPUR(LKPR) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LAKSHMIKANTPUR(LKPR) Starts 4:15 0 0.0
MADHABPUR(MDBP) 4:17 4:18 1 2.9
MATHURAPUR ROAD(MPRD) 4:22 4:23 1 7.9
JAYANAGAR MAJLIPUR HALT(JNM) 4:27 4:28 1 12.1
BAHARU(BARU) 4:33 4:34 1 17.2
DAKSHIN BARASAT(DBT) 4:36 4:37 1 19.7
HOGLA(HGA) 4:40 4:41 1 23.0
GOCHARAN(GCN) 4:43 4:44 1 25.6
SURJYAPUR(SJPR) 4:46 4:47 1 27.5
DHAPDHAPI(DPDP) 4:49 4:50 1 30.2
KRISHNAMOHAN HALT(KRXM) 4:52 4:53 1 32.1
SHASAN ROAD(SSRD) 4:54 4:55 1 34.5
BARUIPUR JUNCTION(BRP) 5:08 5:09 1 36.9
MALLIKPUR(MAK) 5:13 5:14 1 40.4
SUBHAS GRAM(SBGR) 5:16 5:17 1 42.2
SONARPUR JN(SPR) 5:22 5:23 1 45.6
NARENDRAPUR HALT(NRPR) 5:26 5:27 1 47.4
GARIA(GIA) 5:28 5:29 1 49.3
BAGHA JATIN(BGJT) 5:31 5:32 1 51.9
JADAVPUR(JDP) 5:34 5:35 1 53.8
DHAKURIA(DHK) 5:37 5:38 1 55.4
BALLYGUNGE JN(BLN) 5:41 5:42 1 56.5
PARK CIRCUS(PQS) 5:45 5:46 1 58.9
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 5:58 Ends 0 61.8