Back Ratnagiri (RN) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
MUMBAI LTT - ERNAKULAM AC Duronto Express (12223) 01:55 02:00 5 mins N N Y N N N Y
KOCHUVELI - DEHRADUN SF Express (22659) 05:00 05:05 5 mins N N N N N Y N
TRIVANDRUM CENT - DELHI H NIZAMUDDIN Rajdhani Express (12431) 13:25 13:30 5 mins N N Y N Y Y N
KARMALI - MUMBAI CSMT Tejas Express (22120) 17:15 17:20 5 mins N Y Y N Y Y Y
MUMBAI CSMT - KARMALI Tejas Express (22119) 10:55 11:00 5 mins N Y Y N Y Y Y
MUMBAI CSMT - MADGAON Mandovi Express (10103) 13:00 13:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MADGAON - MUMBAI CSMT Mandovi Express (10104) 14:00 14:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - MADGAON Konkan Kanya Exp (10111) 05:25 05:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MADGAON - MUMBAI CSMT Konkan Kanya Exp (10112) 23:00 23:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - MADGAON AC Double Decker Express (11085) 11:05 11:10 5 mins Y N N Y N N N
MADGAON - MUMBAI LTT AC Double Decker Express (11086) 10:10 10:15 5 mins N Y N N Y N N
DADAR CENTRAL - SAWANTWADI ROAD Tutari Express (11003) 06:20 06:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAWANTWADI ROAD - DADAR CENTRAL Tutari Express (11004) 22:00 22:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MADGAON - MUMBAI LTT AC Double Decker Express (11100) 16:50 16:55 5 mins N N N N N N Y
MADGAON - DADAR CENTRAL Jan Shatabdi Express (12052) 17:50 17:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - MADGAON AC Double Decker Express (11099) 06:55 07:00 5 mins N N N N N Y N
DADAR CENTRAL - MADGAON Jan Shatabdi Express (12051) 10:30 10:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOCHUVELI - MUMBAI LTT Garib Rath Express (12202) 05:00 05:05 5 mins Y N N N Y N N
MUMBAI LTT - KOCHUVELI Garib Rath Express (12201) 23:00 23:05 5 mins Y N N N Y N N
MUMBAI LTT - MANGALORE CENTRAL Matsyagandha SF Exp (12619) 21:05 21:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE CENTRAL - MUMBAI LTT Matsyagandha SF Exp (12620) 00:25 00:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - KOCHUVELI SF Express (22113) 23:00 23:05 5 mins N Y N N N Y N
KOCHUVELI - MUMBAI LTT SF Express (22114) 21:05 21:10 5 mins Y N N Y N N N
MUMBAI LTT - KARMALI AC SF Express (22115) 06:55 07:00 5 mins N N N Y N N N
KARMALI - MUMBAI LTT AC SF Express (22116) 16:50 16:55 5 mins N N N Y N N N
COIMBATORE MAIN - HISAR AC SF Express (22476) 08:05 08:10 5 mins N N N N N N Y
MUMBAI DADAR - TIRUNELVELI SF Express (via Konkan) (22629) 02:25 02:30 5 mins N N N N Y N N
TIRUNELVELI - MUMBAI DADAR SF Express (via Konkan) (22630) 08:05 08:10 5 mins N N N Y N N N
TRIVANDRUM CENT - DELHI H NIZAMUDDIN SF Express (22633) 13:25 13:30 5 mins N N N Y N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - TRIVANDRUM CENT SF Express (22634) 04:15 04:20 5 mins N N N N N N Y
TRIVANDRUM - DELHI H NIZAMUDDIN SF Exp (via Alappuzha) (22655) 21:05 21:10 5 mins N N Y N N N N
DELHI HAZRAT NIZAMUDDIN - TRIVANDRUM SF Express (22656) 13:25 13:30 5 mins N N N N N Y N
RATNAGIRI - MADGAON Passenger (50101) START 03:20 - Y Y Y Y Y Y Y
MADGAON - RATNAGIRI Passenger (50102) 01:57 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DADAR CENTRAL - RATNAGIRI Passenger (50103) 01:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
RATNAGIRI - DADAR CENTRAL Passenger (50104) START 05:30 - Y Y Y Y Y Y Y
DIVA - SAWANTWADI ROAD Sindhudurg Passenger (50105) 14:00 14:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAWANTWADI ROAD - DIVA Sindhudurg Passenger (50106) 12:05 12:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMNAGAR - TIRUNELVELI Express (19578) 18:50 18:55 5 mins N N N N N Y Y
TIRUNELVELI - JAMNAGAR Express (19577) 08:05 08:10 5 mins N Y Y N N N N
ERNAKULAM - AJMER Marusagar SF Express (12977) 15:15 15:20 5 mins Y N N N N N N
INDORE - KOCHUVELI Weekly Express (19332) 18:50 18:55 5 mins N N Y N N N N
KOCHUVELI - INDORE Weekly Express (19331) 08:05 08:10 5 mins N N N N N Y N
DELHI H NIZAMUDDIN - TRIVANDRUM CENT Rajdhani Express (12432) 09:00 09:05 5 mins Y N Y Y N N N
TRIVANDRUM CENT - DELHI H NIZAMUDDIN SF Exp (via Kottayam) (22653) 21:05 21:10 5 mins N N N N N Y N
DELHI H NIZAMUDDIN - TRIVANDRUM CENT SF Exp (via Kottayam) (22654) 13:25 13:30 5 mins N Y N N N N N
HAZRAT NIZAMUDDIN - MADGAON Rajdhani Express (22414) 09:00 09:05 5 mins N N N N N Y Y
DELHI H NIZAMUDDIN - ERNAKULAM Duronto Express (12284) 23:00 23:05 5 mins N N N N N N Y
MADGAON - HAZRAT NIZAMUDDIN Rajdhani Express (22413) 13:25 13:30 5 mins Y N N N N N Y
PORBANDAR - KOCHUVELI Weekly Express (19262) 17:10 17:15 5 mins N N N N Y N N
KOCHUVELI - PORBANDAR Weekly Express (19261) 08:05 08:10 5 mins Y N N N N N N
MADGAON - HAPA Weekly SF Express (22907) 15:15 15:20 5 mins N N N N Y N N
HAPA - MADGAON Weekly SF Express (22908) 23:00 23:05 5 mins N N N Y N N N
KOCHUVELI - BHAVNAGAR Express (19259) 16:10 16:15 5 mins N N N N Y N N
BHAVNAGAR - KOCHUVELI Express (19260) 02:50 02:55 5 mins N N Y N N N N
GANDHIDHAM - NAGERCOIL Weekly Express (16335) 02:50 02:55 5 mins N N N N N Y N
NAGERCOIL - GANDHIDHAM Express (16336) 16:10 16:15 5 mins N N Y N N N N
OKHA - ERNAKULAM Express (16337) 02:50 02:55 5 mins N Y N N N N Y
ERNAKULAM - OKHA Express (16338) 16:10 16:15 5 mins N N N Y N Y N
TIRUNELVELI - GANDHIDHAM HumSafar Express (19423) 08:05 08:10 5 mins N N N N Y N N
HISAR - COIMBATORE MAIN AC SF Express (22475) 09:00 09:05 5 mins N N N N Y N N
GANDHIDHAM - TIRUNELVELI HumSafar Express (19424) 09:00 09:05 5 mins N Y N N N N N
MADGAON - CHANDIGARH Goa Sampark Kranti Express (12449) 15:15 15:20 5 mins N Y Y N N N N
CHANDIGARH - MADGAON Goa Sampark Kranti Express (12450) 09:25 09:30 5 mins N Y N N N N Y
AJMER - ERNAKULAM Marusagar SF Express (12978) 09:25 09:30 5 mins N N N N N Y N
KOCHUVELI - AMRITSAR SF Express (12483) 05:00 05:05 5 mins N N N Y N N N
AMRITSAR - KOCHUVELI SF Express (12484) 17:15 17:20 5 mins Y N N N N N N
ERNAKULAM - MUMBAI LTT AC Duronto Express (12224) 12:40 12:45 5 mins Y N N Y N N N
ERNAKULAM - DELHI H NIZAMUDDIN Duronto Express (12283) 16:50 16:55 5 mins N N Y N N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - ERNAKULAM Mangala Lakshadweep SF Exp (12618) 14:40 14:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ERNAKULAM - HAZRAT NIZAMUDDIN Mangala Lakshadweep SF Exp (12617) 07:35 07:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VERAVAL - TRIVANDRUM CENTRAL Express (16333) 02:50 02:55 5 mins N N N N Y N N
TRIVANDRUM CENTRAL - VERAVAL Express (16334) 16:10 16:15 5 mins N Y N N N N N
TRIVANDRUM CENTRAL - MUMBAI LTT Netravati Express (16346) 09:00 09:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - TRIVANDRUM CENTRAL Netravati Express (16345) 17:50 17:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOCHUVELI - SHRI GANGANAGAR Weekly Express (16312) 16:10 16:15 5 mins N N N N N N Y
SHRI GANGANAGAR - KOCHUVELI Weekly Express (16311) 02:50 02:55 5 mins N N N Y N N N
PUNE - ERNAKULAM SF Express (Via Panvel) (22150) 01:55 02:00 5 mins Y N N Y N N N
ERNAKULAM - PUNE SF Express (Via Panvel) (22149) 21:05 21:10 5 mins N Y N N Y N N
VASCO DA GAMA - PATNA SF Express (12741) 23:50 23:55 5 mins N N Y N N N N
PATNA - VASCO DA GAMA SF Express (12742) 02:25 02:30 5 mins Y N N N N N N
DEHRADUN - KOCHUVELI SF Express (22660) 17:15 17:20 5 mins N Y N N N N N
MUMBAI CSMT - MANGALORE SF Express (12133) 03:40 03:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE - MUMBAI CSMT SF Express (12134) 22:15 22:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOCHUVELI - CHANDIGARH Kerala Sampark Kranti Exp (12217) 05:00 05:05 5 mins N Y N N N N Y
CHANDIGARH - KOCHUVELI Kerala Sampark Kranti Exp (12218) 17:15 17:20 5 mins N N N Y N Y N
ERNAKULAM - HAZRAT NIZAMUDDIN Mangala Lakshadweep Covid SF SPL (02617) 06:00 06:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - ERNAKULAM Mangala Lakshadweep Covid SF SPL (02618) 16:25 16:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - TRIVENDRUM CENTRAL Netravati Exp Covid SPL (06345) 17:50 17:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TRIVENDRUM CENTRAL - MUMBAI LTT Netravati Exp Covid SPL (06346) 11:05 11:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM CENTRAL - NEW DELHI Rajdhani (Covid SPL AC) (02431) 14:19 14:19 - N N Y N Y Y N
NEW DELHI - TRIVANDRUM CENTRAL Rajdhani (Covid SPL AC) (02432) 08:52 08:52 - Y N Y Y N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - ERNAKULAM Covid Duronto Special (02284) 22:22 22:22 - N N N N N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - ERNAKULAM Covid Duronto Special (02284) 23:20 23:25 5 mins N N N N N N Y
ERNAKULAM - DELHI H NIZAMUDDIN Covid Duronto Special (02283) 13:55 13:55 - N N Y N N N N
ERNAKULAM - DELHI H NIZAMUDDIN Covid Duronto Special (02283) 17:10 17:15 5 mins N N Y N N N N