Back Nizamabad (NZB) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
MUMBAI LTT - KARIMNAGAR Express (11205) 09:00 09:05 5 mins N N N N N N Y
KARIMNAGAR - MUMBAI LTT Express (11206) 23:00 23:05 5 mins N N N N N N Y
MGR CHENNAI CENTRAL - NAGARSOL Weekly Express (16003) 03:08 03:10 2 mins Y N N N N N N
NAGARSOL - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly Express (16004) 21:38 21:40 2 mins Y N N N N N N
JAIPUR - HYDERABAD DECCAN Weekly Express (17019) 03:18 03:20 2 mins N N N Y N N N
HYDERABAD DECCAN - JAIPUR Weekly Express (17020) 18:13 18:15 2 mins N N N N N Y N
MANMAD - SECUNDERABAD Ajanta Express (17063) 05:28 05:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MANMAD Ajanta Express (17064) 20:58 21:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - ADILABAD Krishna Express (17405) 00:01 00:05 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - SAINAGAR SHIRDI Weekly Express (17417) 00:48 00:50 2 mins N N Y N N N N
SAINAGAR SHIRDI - TIRUPATI MAIN Weekly Express (17418) 05:58 06:00 2 mins N N N Y N N N
ADILABAD - TIRUPATI MAIN Krishna Express (17406) 01:55 02:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - SAINAGAR SHIRDI Express (18503) 01:10 01:15 5 mins N N N N Y N N
SAINAGAR SHIRDI - VISAKHAPATNAM Express (18504) 05:58 06:00 2 mins N N N N N Y N
TIRUPATI MAIN - AMRAVATI SF Express (12765) 06:45 06:47 2 mins N N Y N N N Y
AMRAVATI - TIRUPATI MAIN SF Express (12766) 14:30 14:32 2 mins Y N N Y N N N
TIRUPATI MAIN - NIZAMABAD SF Express (12793) 08:38 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NIZAMABAD - TIRUPATI MAIN Rayalaseema SF Exp (12794) START 14:05 - Y Y Y Y Y Y Y
SAMBALPUR - H SAHIB NANDED Nagavali SF Express (20809) 11:55 11:57 2 mins Y Y N N N Y N
H SAHIB NANDED - SAMBALPUR Nagavali SF Express (20810) 18:23 18:25 2 mins Y Y N N N Y N
VISAKHAPATNAM - H SAHIB NANDED SF Express (20811) 11:55 11:57 2 mins N N Y Y N N Y
H SAHIB NANDED - VISAKHAPATNAM SF Express (20812) 18:23 18:25 2 mins N N Y Y N N Y
JAIPUR - SECUNDERABAD Express (19713) 03:15 03:17 2 mins Y N N N N N N
SECUNDERABAD - JAIPUR Express (19714) 00:48 00:50 2 mins N Y N N N N N
YASVANTPUR - DR AMBEDKAR NAGAR Weekly Express (19302) 03:05 03:10 5 mins N N N Y N N N
NARASAPUR - NAGARSOL Express (Via Guntur) (17231) 00:48 00:50 2 mins Y N N N N Y N
NAGARSOL - NARASAPUR Express (via Guntur) (17232) 19:48 19:50 2 mins Y N N N N Y N
AKOLA - KACHEGUDA Intercity Express (17640) 16:40 16:45 5 mins N Y N N N N N
KACHEGUDA - AKOLA Intercity Express (17639) 10:38 10:40 2 mins Y N N N N N N
KACHEGUDA - NARKHER Intercity Express (17641) 10:38 10:40 2 mins N Y Y Y Y Y Y
NARKHER - KACHEGUDA Intercity Express (17642) 16:40 16:45 5 mins Y N Y Y Y Y Y
DR AMBEDKAR NAGAR - YASVANTPUR Weekly Express (19301) 18:48 18:50 2 mins Y N N N N N N
NIZAMABAD - PANDHARPUR Passenger (51433) START 13:25 - Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - NIZAMABAD Passenger (51421) 10:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NIZAMABAD - PUNE Passenger (51422) START 23:40 - Y Y Y Y Y Y Y
PANDHARPUR - NIZAMABAD Passenger (51434) 23:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD KACHEGUDA - BODHAN Passenger (57473) 21:20 21:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BODHAN - MAHBUBNAGAR Passenger (57474) 06:05 06:20 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
NIZAMABAD - BODHAN Passenger (57501) START 06:35 - Y Y Y Y Y Y Y
BODHAN - MIRZAPALLI Passenger (57502) 09:01 09:02 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MIRZAPALLI - BODHAN Passenger (57503) 17:50 17:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BODHAN - NIZAMABAD Passenger (57504) 20:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NIZAMABAD - HAZUR SAHIB NANDED Passenger (57557) START 06:10 - Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIIB NANDED - NIZAMABAD Passenger (57558) 21:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD KACHEGUDA- MANMAD Passenger (57561) 09:35 09:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANMAD - HYDERABAD KACHEGUDA Passenger (57562) 17:13 17:16 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - PARBHANI Passenger (57563) 03:15 03:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - HYDERABAD DECCAN Passenger (57564) 02:15 02:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MEDCHAL - HAZUR SAHIB NANDED Passenger (57593) 18:03 18:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - MEDCHAL Passenger (57594) 08:40 08:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERAABAD KACHEGUDA - KARIMNAGAR Passenger (57601) 10:20 10:45 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
KARIMNAGAR - HYDERAABAD KACHEGUDA Passenger (57602) 18:10 18:40 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
NIZAMABAD - HYDERABAD KACHEGUDA Passenger (57687) START 14:25 - Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD KACHEGUDA - NIZAMABAD Passenger (57688) 23:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NIZAMABAD - HYDERABAD KACHEGUDA Passenger (57689) START 05:00 - Y Y Y Y Y Y N
HYDERABAD KACHEGUDA - NIZAMABAD Passenger (57690) 13:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
NIZAMABAD - KARIMNAGAR DEMU (77259) START 04:45 - Y Y N Y Y N Y
KARIMNAGAR - NIZAMABAD DEMU (77260) 20:30 ENDS - Y N Y Y N Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - TIRUPATI MAIN Special (07607) 21:30 21:35 5 mins N Y N N N N N
TIRUPATI MAIN - HAZUR SAHIB NANDED Special (07608) 08:25 08:30 5 mins N N N Y N N N
RAMESWARAM - OKHA Express (16733) 03:08 03:10 2 mins N N N N N N Y
OKHA - RAMESWARAM Express (16734) 14:30 14:32 2 mins N N Y N N N N
HYDERABAD DECCAN - JAIPUR Special (02731) 20:10 20:12 2 mins N N N N Y N N
JAIPUR - HYDERABAD DECCAN SF Express (12719) 21:38 21:40 2 mins N N N Y N Y N
HYDERABAD DECCAN - JAIPUR SF Express (12720) 23:23 23:25 2 mins Y N Y N N N N
JAIPUR - HYDERABAD DECCAN Special (02732) 22:10 22:12 2 mins Y N N N N N N
NAGARSOL - NARASAPUR Express (via Warangal) (17214) 19:45 19:47 2 mins N Y Y Y Y N Y
NARASAPUR - NAGARSOL Exp (via Warangal) (17213) 23:03 23:05 2 mins Y Y Y Y N Y N
NIZAMABAD - KOLLAM Special (Starts 6 Dec) (07613) START 12:10 - N N N N Y N Y
AKOLA - KOLLAM Sabarimala Special (Dec 14 Only) (07507) 18:45 18:50 5 mins N N N N N Y N
AURANGABAD - KOLLAM Sabarimala Special (Dec 7 Only) (07505) 18:45 18:50 5 mins N N N N N Y N
AURANGABAD - KOLLAM Sabarimala Special (07505) 18:45 18:50 5 mins N N N N N Y N
SECUNDERABAD - MUMBAI CSMT Devagiri Express (17058) 15:58 16:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - SECUNDERABAD Devagiri Express (17057) 11:08 11:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ADILABAD - KOLLAM Sabarimala Special (Dec 28 Only) (07509) 18:45 18:50 5 mins N N N N N Y N