Back New Delhi (NDLS) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
NEW DELHI - ROHTAK MEMU (64911) START 09:25 - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - NEW DELHI MEMU (64912) 09:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - HAZRAT NIZAMUDDIN Local (64090) 09:38 09:40 2 mins Y Y Y Y Y N N
KHURJA - SHAKURBASTI Local (64113) 21:57 21:59 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BULANDSHAHR - TILAK BRIDGE Passenger (54021) 09:03 09:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TILAK BRIDGE - BULANDSHAHR Passenger (54022) 18:25 18:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - SHAKURBASTI Local (64095) START 09:50 - Y Y Y Y Y N N
TILAK BRIDGE - BULANDSHAHR MEMU (64568) 18:25 18:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - HAZUR SAHIB NANDED SF Express (12422) 23:15 23:45 30 mins Y N N N N N N
TILAK BRIDGE - SIRSA Haryana Exp (UnReserved) (14085) 18:18 18:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SIRSA - TILAK BRIDGE Haryana Exp (UnReserved) (14086) 09:43 09:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TILAK BRIDGE - ROHTAK Passenger (54001) 18:53 18:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SADULPUR - TILAK BRIDGE DELHI Passenger (54012) 08:50 08:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - SAHARANPUR Passenger (UnReserved) (54473) 18:33 18:40 7 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMBALA CANTT - HAZRAT NIZAMUDDIN Passenger (54540) 00:30 00:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - AMBALA CANTT Passenger (54539) 03:20 03:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - MEERUT CANTT Passenger (UnReserved) (54411) 17:40 18:15 35 mins Y Y Y Y Y Y Y
MEERUT CANTT - REWARI Passenger (UnReserved) (54412) 09:10 09:30 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - OLD DELHI Passenger (UnReserved) (54474) 08:35 08:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - TILAK BRIDGE Passenger (54002) 08:23 08:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TILAK BRIDGE DELHI - SADULPUR Passenger (54011) 17:58 18:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BULANDSHAHAR - TILAK BRIDGE MEMU (64567) 09:03 09:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - SONIPAT Local (64003) START 05:00 - Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - SHAKURBASTI Local (64011) 07:41 07:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAKURBASTI - PALWAL Local (64012) 10:38 10:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - SHAKURBASTI Local (64013) 14:00 14:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAKURBASTI - PALWAL Local (64014) 13:50 13:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - SHAKURBASTI Local (64015) 16:00 16:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAKURBASTI - PALWAL Local (64016) 15:10 15:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - SHAKURBASTI Local (64017) 17:00 17:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAKURBASTI - NEW DELHI Local (64018) 17:52 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - SHAKURBASTI Local (64019) 23:55 00:25 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - SHAKURBASTI Local (64031) 09:53 09:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAKURBASTI - GHAZIABAD Local (64032) 15:35 15:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAKURBASTI - GHAZIABAD Local (64034) 20:58 21:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAKURBASTI - GHAZIABAD Local (64036) 23:30 23:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - GHAZIABAD Local (64051) 00:43 00:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - PALWAL Local (64052) 12:38 12:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - GHAZIABAD Local (64053) 07:23 07:35 12 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - GHAZIABAD Local (64055) 09:50 10:10 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - GHAZIABAD Local (64057) 12:18 12:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - OLD DELHI Local (64061) 19:00 19:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - PALWAL Local (64062) 05:33 05:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - PALWAL Local (64064) 20:04 20:06 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BALLABGARH - SHAKURBASTI Local (64071) 09:13 09:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOSI KALAN - NEW DELHI Local (64073) 22:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KOSI KALAN - NEW DELHI Local (64074) START 04:45 - Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - NEW DELHI Local (64075) 08:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PALWAL Local (64076) START 00:15 - Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - NEW DELHI Local (64077) 09:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PALWAL Local (64078) START 08:45 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PALWAL Local (64080) START 17:05 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PALWAL Local (64082) START 18:00 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PALWAL Local (64084) START 21:25 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI H NIZAMUDDIN - NEW DELHI Local (64087) 19:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI H NIZAMUDDIN - NEW DELHI Local (64088) 21:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN Parikrama Local (64089) 18:03 18:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - HAZRAT NIZAMUDDIN Local (64091) 09:28 09:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN Parikrama Local (64092) 19:15 19:20 5 mins Y Y Y Y Y N N
NEW DELHI - SHAKURBASTI Local (64097) START 19:45 - Y Y Y Y Y Y Y
ALIGARH - NEW DELHI Local (64105) 09:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DANKAUR - SHAKURBASTI Local (64109) 08:43 08:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - ALIGARH Local (64110) START 17:40 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - ALIGARH Local (64114) START 18:05 - Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - ALIGARH Local (64167) 05:20 05:40 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALIGARH - PALWAL Local (64168) 20:05 20:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64409) 23:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - GHAZIABAD Local (64410) START 18:25 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHIBABAD - OLD DELHI Local (64411) 09:40 09:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64415) 23:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - OLD DELHI Local (64417) 08:00 08:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - GHAZIABAD Local (64418) 19:03 19:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - GHAZIABAD Local (64419) 16:05 16:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - HAZRAT NIZAMUDDIN Local (64420) 01:13 01:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64421) 04:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - GHAZIABAD Local (64422) START 00:10 - Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64423) 10:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - GHAZIABAD Local (64424) START 09:10 - Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64425) 13:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - GHAZIABAD Local (64426) START 09:50 - Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64427) 16:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - GHAZIABAD Local (64428) START 09:35 - Y Y Y Y Y N N
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64429) 17:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - GHAZIABAD Local (64430) START 10:50 - Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64431) 17:30 ENDS - Y Y Y Y Y N N
NEW DELHI - GHAZIABAD Local (64432) START 14:00 - Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64433) 17:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - GHAZIABAD Local (64434) 11:38 11:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - OLD DELHI Local (64437) 06:52 06:54 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - OLD DELHI Local (64439) 08:58 09:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Local (64441) 18:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - OLD DELHI Local (64443) 19:20 19:35 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - NEW DELHI Ladies Special Local (64449) 09:20 ENDS - Y Y Y Y Y N N
NEW DELHI - GHAZIABAD Ladies Special Local (64450) START 17:50 - Y Y Y Y Y N N
DELHI H NIZAMUDDIN - KURUKSHETRA MEMU (64461) 18:33 18:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KURUKSHETRA - DELHI H NIZAMUDDIN MEMU (64462) 09:13 09:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - KURUKSHETRA MEMU (64463) START 01:20 - Y Y Y Y Y Y Y
PANIPAT - NEW DELHI MEMU (64464) 07:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - KURUKSHETRA MEMU (64465) START 08:10 - Y Y Y Y Y Y Y
PANIPAT - NEW DELHI Local (64466) 00:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PANIPAT Matribhoomi Local (64469) START 17:50 - Y Y Y Y Y N N
PANIPAT - NEW DELHI Ladies MEMU (64470) 08:55 ENDS - Y Y Y Y Y N N
GHAZIABAD - PANIPAT MEMU (64471) 18:05 18:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PANIPAT - GHAZIABAD MEMU (64472) 08:18 08:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - NEW DELHI Ladies Special Local (64491) 10:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
NEW DELHI - PALWAL Ladies Special Local (64492) START 17:50 - Y Y Y Y Y Y N
PANIPAT - GHAZIABAD MEMU (64534) 19:55 20:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MATHURA - NEW DELHI Local (64905) 08:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - KOSI KALAN Local (64902) 16:00 16:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAKURBASTI - MATHURA Local (64910) 18:55 18:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - MATHURA Local (64904) 17:08 17:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIABAD - PALWAL Local (64906) 18:13 18:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHAKURBASTI - BALLABHGARH Local (64908) 06:28 06:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOSI KALAN - GHAZIABAD Local (64901) 10:48 10:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MATHURA - GHAZIABAD Local (64903) 08:55 09:10 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALWAL - DELHI Local (56758) 06:58 06:59 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - MADGAON Goa Sampark Kranti Exp (12450) 06:00 06:15 15 mins Y N N N N Y N
KANPUR - NEW DELHI Shram Shakti SF Express (12451) 06:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - HAPA Sarvodaya SF Express (12476) 21:30 21:50 20 mins Y N N N N N N
SMVD KATRA - JAMNAGAR SF Express (12478) 21:30 21:50 20 mins N N N N N N Y
NEW DELHI - VARANASI Kashi Vishwanath Express (14258) START 11:30 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CENTRAL - FIROZPUR CANTT Janta Express (19023) 12:45 13:15 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
H S NANDED - AMRITSAR Sachkhand SF Express (12715) 12:10 12:30 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - JAYNAGAR Swatantrata Senani SF Exp (12562) START 20:40 - Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - INDORE Malwa SF Express (12920) 18:55 19:15 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW JALPAIGURI - NEW DELHI SF Express (12523) 12:00 ENDS - N N Y N N N Y
NEW DELHI - MANDUADIH SF Express (12582) START 22:35 - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - KOCHUVELI Kerala Sampark Kranti Exp (12218) 13:20 13:40 20 mins N N Y N Y N N
NEW DELHI - LUCKNOW Lucknow Mail (12230) START 22:05 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - INDORE Intercity SF Express (12416) START 22:00 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - SAHARSA Garib Rath Express (12204) 10:50 11:05 15 mins N N Y N N Y Y
HAPA - SMVD KATRA Sarvodaya SF Express (12475) 04:35 04:50 15 mins N N N Y N N N
NEW DELHI - TRIVANDRUM Kerala SF Express (12626) START 11:25 - Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE CENTRAL - SMVD KATRA Navyug Express (16687) 21:40 23:30 1:50 N N Y N N N N
CHENNAI CENTRAL - NEW DELHI Tamil Nadu SF Exp (12621) 07:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - YESVANTPUR Karnataka S Kranti Exp (22686) 07:50 08:10 20 mins N Y N N N Y N
CHANDIGARH - INDORE Weekly Express (19308) 23:15 23:35 20 mins N N N N Y N N
PUDUCHERRY - NEW DELHI SF Express (22403) 02:10 ENDS - N N N N Y N N
TIRUNELVELI - SMVD KATRA Express (16787) 21:40 23:30 1:50 N N Y N N N Y
CHENNAI CENTRAL - SMVD KATRA Andaman Express (16031) 23:00 23:30 30 mins Y N N Y Y N N
BANGALORE CITY - NEW DELHI Karnataka SF Exp (12627) 10:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BANGALORE CITY Karnataka SF Exp (12628) START 21:15 - Y Y Y Y Y Y Y
JABALPUR - SMVD KATRA Express (11449) 23:00 23:30 30 mins N Y N N N N N
MATHURA - KURUKSHETRA Gita Jayanti Express (11901) 08:25 08:45 20 mins Y Y Y Y Y N N
KURUKSHETRA - MATHURA Gita Jayanti Express (11902) 18:00 18:20 20 mins Y Y Y Y Y N N
LUCKNOW - NEW DELHI Swarn Shatabdi Express (12003) 22:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - LUCKNOW Swarn Shatabdi Express (12004) START 06:10 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - KALKA Shatabdi Express (12005) START 17:15 - Y Y Y Y Y Y Y
KALKA - NEW DELHI Shatabdi Express (12006) 10:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - KALKA Shatabdi Express (12011) START 07:40 - Y Y Y Y Y Y Y
KALKA - NEW DELHI Shatabdi Express (12012) 21:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - AMRITSAR Shatabdi Express (12013) START 16:30 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - NEW DELHI Shatabdi Express (12014) 11:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DAURAI Shatabdi Express (12015) START 06:05 - Y Y Y Y Y Y Y
DAURAI - NEW DELHI Shatabdi Express (12016) 22:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DEHRADUN Shatabdi Express (12017) START 06:45 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - NEW DELHI Shatabdi Express (12018) 22:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - AMRITSAR Swarna Shatabdi Express (12029) START 07:20 - Y Y Y N Y Y Y
AMRITSAR - NEW DELHI Swarna Shatabdi Express (12030) 23:05 ENDS - Y Y Y N Y Y Y
NEW DELHI - AMRITSAR Shatabdi Express (12031) START 07:20 - N N N Y N N N
AMRITSAR - NEW DELHI Shatabdi Express (12032) 23:05 ENDS - N N N Y N N N
KANPUR CENT - NEW DELHI Shatabdi Express (12033) 11:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
NEW DELHI - KANPUR CENT Shatabdi Express (12034) START 15:50 - Y Y Y Y Y Y N
NEW DELHI - LUDHIANA Shatabdi Express (12037) START 07:00 - N Y Y Y Y N Y
LUDHIANA - NEW DELHI Shatabdi Express (12038) 22:10 ENDS - N Y Y Y Y N Y
KATHGODHAM - NEW DELHI Shatabdi Express (12039) 21:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - KATHGODHAM Shatabdi Express (12040) START 06:00 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MOGA Shatabdi Express (12043) START 07:00 - Y N N N N Y N
MOGA - NEW DELHI Shatabdi Express (12044) 22:10 ENDS - Y N N N N Y N
NEW DELHI - CHANDIGARH Shatabdi Express (12045) START 19:15 - Y Y Y Y Y Y N
CHANDIGARH - NEW DELHI Shatabdi Express (12046) 15:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
NEW DELHI - FIROZPUR CANT Shatabdi Express (12047) START 16:20 - Y N N N Y N N
FIROZPUR CANT - NEW DELHI Shatabdi Express (12048) 11:10 ENDS - Y N N N Y N N
NEW DELHI - DEHRADUN Jan Shatabdi Exp (12055) START 15:20 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - NEW DELHI Jan Shatabdi Exp (12056) 11:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - UNA Jan Shatabdi Express (12057) START 14:35 - Y Y Y Y Y Y Y
UNA - NEW DELHI Jan Shatabdi Express (12058) 12:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - FIROZPUR CANTT SF Punjab Mail (12137) 21:25 21:40 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
FIROZPUR CANTT - MUMBAI CSTM SF Punjab Mail (12138) 05:00 05:15 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani Exp (Via Patna) (12305) 10:00 ENDS - Y N N N N N N
RAJENDRA NAGAR PATNA - NEW DELHI Rajdhani Exp (12309) 07:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RAJENDRA NAGAR Patna Rajdhani Exp (12310) START 17:15 - Y Y Y Y Y Y Y
KALKA - MUMBAI BANDRA T Paschim SF Exp (22926) 16:25 16:45 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAHARSA - AMRITSAR Garib Rath Express (12203) 13:55 14:10 15 mins Y Y N N Y N N
NEW DELHI - DEHRADUN Nanda Devi AC SF Exp (12205) START 23:50 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - NEW DELHI Nanda Devi AC SF Exp (12206) 05:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - DELHI SARAI ROHILLA AC Duronto Exp (12213) 06:53 06:53 - Y N N N N N N
DELHI SARAI ROHILLA - YESVANTPUR AC Duronto Exp (12214) 23:02 23:02 - Y N N N N N N
KOCHUVELI - CHANDIGARH Kerala Sampark Kranti Exp (12217) 12:55 13:10 15 mins Y N Y N N N N
LUCKNOW - NEW DELHI Lucknow Mail (12229) 06:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - CHANDIGARH Karnataka S Kranti Exp (22685) 13:35 13:55 20 mins Y N N N Y N N
ALLAHABAD - NEW DELHI Duronto Express (12275) 06:15 ENDS - Y N Y N Y N N
NEW DELHI - ALLAHABAD Duronto Express (12276) START 22:15 - Y N Y N Y N N
JHANSI - NEW DELHI Taj SF Express (12279) 22:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - JHANSI Taj SF Express (12280) START 06:45 - Y Y Y Y Y Y Y
SAINAGAR SHIRDI - KALKA SF Express (22455) 07:30 07:50 20 mins N N Y N N N Y
KALKA - SAINAGAR SHIRDI SF Express (22456) 23:35 23:55 20 mins N N N Y N N Y
H S NANDED - UNA HIMACHAL SF Express (22457) 13:00 13:15 15 mins N N N N N N Y
UNA HIMACHAL - H S NANDED SF Express (22458) 23:15 23:45 30 mins N N N Y N N N
NEW DELHI - SMVD KATRA Shri Shakti AC SF Express (22461) START 17:30 - Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - NEW DELHI Shri Shakti AC SF Express (22462) 10:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - NEW DELHI Mahamana SF Express (22417) 08:20 ENDS - N N Y N Y N Y
NEW DELHI - VARANASI Mahamana SF Express (22418) START 18:35 - Y N Y N Y N N
INDORE - NEW DELHI Intercity SF Express (12415) 06:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PUDUCHERRY SF Express (22404) START 23:45 - N N N N N N Y
ALLAHABAD - NEW DELHI Prayagraj SF Express (12417) 07:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - ALLAHABAD Prayagraj SF Express (12418) START 21:20 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - VISAKHAPATNAM Andhra Pradesh AC SF Exp (22416) START 06:25 - Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - NEW DELHI Andhra Pradesh AC SF Exp (22415) 19:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - NEW DELHI Gomti SF Exp (12419) 15:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - LUCKNOW Gomti SF Express (12420) START 12:25 - Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - AMRITSAR SF Express (12421) 13:00 13:30 30 mins N N N Y N N N
NEW DELHI - JAMMU TAWI Rajdhani Express (12425) START 20:40 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CENTRAL - NEW DELHI AC Duronto Exp (22209) 16:30 ENDS - N Y N N N Y N
JAMMU TAWI - NEW DELHI Rajdhani Express (12426) 05:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NAGPUR - AMRITSAR AC SF Express (22125) 13:35 13:55 20 mins N N N N N N Y
AMRITSAR - NAGPUR AC SF Express (22126) 10:50 11:10 20 mins Y N N N N N N
NEW DELHI - DIBRUGARH TOWN Rajdhani Express (12436) START 09:25 - N N N Y N N Y
BILASPUR - NEW DELHI Rajdhani Express (12441) 10:55 ENDS - N Y N N Y N N
NEW DELHI - BILASPUR Rajdhani Express (12442) START 15:45 - N Y N N N Y N
NEW DELHI - SMVD KATRA Uttar Sampark Kranti Exp (12445) START 20:50 - Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - NEW DELHI Uttar Sampark Kranti Exp (12446) 06:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KOTA - SMVD KATRA Express (19803) 23:00 23:30 30 mins N N N N N Y N
SMVD KATRA - KOTA Express (19804) 13:30 14:15 45 mins Y N N N N N N
KOTA - UDHAMPUR Weekly Express (19805) 23:00 23:20 20 mins N N Y N N N N
UDHAMPUR - KOTA Weekly Express (19806) 03:10 03:40 30 mins N N N N Y N N
NEW DELHI - AMRITSAR SF InterCity Express (12459) START 13:40 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - NEW DELHI SF InterCity Express (12460) 14:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DIBRUGARH Rajdhani Express (Starts 23 October) (20504) START 09:25 - N Y N N N N N
DIBRUGARH - NEW DELHI Rajdhani Express (Starts 18 October) (20503) 13:55 ENDS - N N N N N Y N
NEW DELHI - DIBRUGARH TOWN Rajdhani Express (Starts 21 Oct) (20506) START 09:25 - N N N Y N N Y
DIBRUGARH TOWN - NEW DELHI Rajdhani Express (Starts 22 Oct) (20505) 13:55 ENDS - N N Y N N N Y
MUMBAI BANDRA T - SMVD KATRA Swaraj SF Express (12471) 04:35 04:50 15 mins Y Y N N Y Y N
SMVD KATRA - MUMBAI BANDRA T Swaraj SF Express (12472) 21:30 21:50 20 mins N Y Y N Y Y N
AHMEDABAD - SMVD KATRA Sarvodaya SF Express (12473) 04:35 04:50 15 mins N N N N N N Y
SMVD KATRA - AHMEDABAD Sarvodaya SF Express (12474) 21:30 21:50 20 mins N N N Y N N N
JAMNAGAR - SMVD KATRA SF Express (12477) 04:35 04:50 15 mins N N Y N N N N
H S NANDED - SHRI GANGANAGAR SF Express (12485) 13:00 13:30 30 mins Y Y N N Y N N
SHRI GANGANAGAR - H S NANDED SF Express (12486) 23:15 23:45 30 mins N Y N N Y Y N
NEW DELHI - AMRITSAR Shan e Punjab SF Express (12497) START 06:40 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - NEW DELHI Shan e Punjab SF Express (12498) 22:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - DEHRADUN Uttaranchal Express (19565) 10:40 10:55 15 mins N N N N N Y N
DEHRADUN - OKHA Uttaranchal Express (19566) 13:10 13:25 15 mins N N N N N N Y
INDORE - CHANDIGARH Weekly Express (19307) 00:55 01:40 45 mins N N N N Y N N
NEW DELHI - NEW JALPAIGURI SF Express (12524) START 15:05 - N N Y N N N Y
FIROZPUR CANTT - MUMBAI CENTRAL Janta Express (19024) 13:05 13:30 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - VISAKHAPATNAM Hirakund Express (18508) 07:50 08:10 20 mins Y N N Y N N Y
VISAKHAPATNAM - AMRITSAR Hirakund Express (18507) 14:40 15:00 20 mins N N Y N N Y Y
DURG - JAMMU TAWI Express (via Amritsar) (18215) 07:15 07:50 35 mins N N N Y N N N
JAMMU TAWI - DURG Weekly Express (via Amritsar) (18216) 18:45 19:05 20 mins N N N N Y N N
NEW DELHI - MUMBAI CENTRAL AC Duronto Express (22210) START 23:25 - N Y N N N Y N
KANNIYAKUMARI - SMVD KATRA Himsagar Express (16317) 21:40 23:30 1:50 N N N N N N Y
NEW DELHI - BARAUNI Vaishali SF Express (12554) START 19:50 - Y Y Y Y Y Y Y
BARAUNI - NEW DELHI Vaishali SF Express (12553) 06:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - HISAR Gorakhdham SF Express (12555) 05:50 06:05 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - GORAKHPUR Gorakhdham SF Express (12556) 20:10 20:25 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - NEW DELHI Shiv Ganga SF Exp (12559) 08:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MANDUADIH Shiv Ganga SF Exp (12560) START 18:55 - Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - NEW DELHI Swatantrata Senani SF Exp (12561) 12:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - NEW DELHI Bihar Sampark Kranti Exp (12565) 05:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DARBHANGA Bihar Sampark Kranti Exp (12566) START 14:15 - Y Y Y Y Y Y Y
MANDUADIH - NEW DELHI SF Express (12581) 12:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI S ROHILLA - CHENNAI CENTRAL Grand Trunk SF Exp (12616) START 18:40 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - NEW DELHI Grand Trunk SF Exp (12615) 06:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - CHENNAI CENTRAL Tamil Nadu SF Exp (12622) START 22:30 - Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM - NEW DELHI Kerala SF Express (12625) 13:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - H S NANDED Sachkhand SF Express (12716) 13:00 13:20 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - NEW DELHI Telangana SF Express (12723) 09:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - HYDERABAD DECCAN Telangana SF Express (12724) START 17:25 - Y Y Y Y Y Y Y
INDORE - SMVD KATRA Malwa SF Express (12919) 05:00 05:20 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - AMRITSAR Paschim SF Express (12925) 10:40 11:05 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - MUMBAI BANDRA T Paschim SF Express (12926) 16:25 16:45 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CENTRAL - NEW DELHI Rajdhani Express (12951) 08:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MUMBAI CENTRAL Rajdhani Express (12952) START 16:25 - Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - NEW DELHI Swarna Jayanti Rajdhani Exp (12957) 07:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - AHMEDABAD Swarna Jayanti Rajdhani Exp (12958) START 19:55 - Y Y Y Y Y Y Y
AGRA CANTT - NEW DELHI Intercity Express (14211) 10:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - AGRA CANTT Intercity Express (14212) START 17:35 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - NEW DELHI Kashi Vishwanath Express (14257) 05:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY - NEW DELHI Intercity Express (14315) 10:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BAREILLY Intercity Express (14316) START 16:35 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - ROHTAK Intercity Express (14323) START 10:35 - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - NEW DELHI Intercity Express (14324) 16:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - JALANDHAR Intercity Express (14681) START 14:45 - Y Y Y Y Y Y Y
JALANDHAR - NEW DELHI Intercity Express (14682) 12:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - LUCKNOW AC SF Express (12430) START 23:25 - Y Y Y Y Y Y Y
AGRA CANTT - OLD DELHI Passenger (51901) 15:35 15:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - AGRA CANTT Passenger (51902) 07:15 07:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - ISLAMPUR Magadh SF Express (Train number changed from 12402) (20802) START 20:00 - Y Y Y Y Y Y Y
ISLAMPUR - NEW DELHI Magadh SF Express (Train number changed from 12401) (20801) 11:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BHOPAL HABIBGANJ Shatabdi Express (12002) START 06:00 - Y Y Y Y Y Y Y
BHOPAL HABIBGANJ - NEW DELHI Shatabdi Express (12001) 23:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - AMRITSAR Express (11057) 04:15 04:30 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - MUMBAI CST Express (11058) 20:20 20:45 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - JAMMU TAWI Jhelum Express (11077) 21:00 21:15 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - PUNE Jhelum Express (11078) 09:55 10:15 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MUMBAI CENTRAL AC SF Special (Starts 27 Oct) (09006) START 14:50 - Y N N N N Y N
MUMBAI CENTRAL - NEW DELHI AC SF Special (Starts 26 Oct) (09005) 07:55 ENDS - Y N N N N Y N
H S NANDED - JAMMU TAWI Humsafar Express (12751) 13:00 13:15 15 mins N N N N N Y N
JAMMU TAWI - H S NANDED Humsafar Express (12752) 16:40 16:55 15 mins N N N N N N Y
SMVD KATRA - MANGALORE CENTRAL Navyug Express (16688) 13:30 14:15 45 mins N N N N Y N N
ISLAMPUR - NEW DELHI Magadh SF Express (Train number changed from 12401) (20801) 11:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - ISLAMPUR Magadh SF Express (Train number changed from 12402) (20802) START 20:00 - Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - CHENNAI CENTRAL Andaman Express (16032) 13:30 14:15 45 mins N N Y N N Y Y
LUCKNOW CHARBAGH - NEW DELHI AC SF Express (12429) 07:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - BARAUNI Puja AC Special (Start 16 Oct) (04404) START 19:25 - N Y N N Y N N
BARAUNI - NEW DELHI Puja AC Special (Start 17 Oct) (04403) 22:10 ENDS - N N N Y N N Y
SMVD KATRA - KANNIYAKUMARI Himsagar Express (16318) 13:30 14:15 45 mins N Y N N N N N
JABALPUR - ATARI Special (01707) 00:20 00:50 30 mins N N Y N N N Y
ATARI - JABALPUR Special (01708) 01:30 02:00 30 mins Y N N Y N N N
NEW DELHI - PATNA Special (Start 05 Nov) (04080) START 14:55 - Y N N N Y N N
NEW DELHI - DARBHANGA Special (Nov 11 Only) (04058) START 00:20 - N N N N N N Y
MUMBAI BANDRA T - JAMMU TAWI AC SF Special (Start 29 Oct) (09021) 01:20 01:40 20 mins N Y N N N N N
NEW DELHI - JAYNAGAR Special (Nov 10 Only) (04092) START 09:25 - N N N N N Y N
NEW DELHI - DARBHANGA Special (Nov 12 Only) (04060) START 00:20 - Y N N N N N N
JAMMU TAWI - MUMBAI BANDRA T AC SF Special (Start 30 Oct) (09022) 10:10 10:30 20 mins N N Y N N N N
VARANASI - NEW DELHI Special (Start 03 Nov) (04073) 01:30 ENDS - N Y N Y N N Y
DARBHANGA - NEW DELHI Special (Nov 10 Only) (04063) 00:30 ENDS - Y N N N N N N
DARBHANGA - NEW DELHI Special (Nov 12 Only) (04057) 00:50 ENDS - N Y N N N N N
PATNA - NEW DELHI Special (Starts 6 Nov) (04079) 12:40 ENDS - N N Y N N N Y
DARBHANGA - NEW DELHI Special (Nov 13 Only) (04059) 00:50 ENDS - N N Y N N N N
SMVD KATRA - JABALPUR Express (11450) 13:30 14:15 45 mins N N N Y N N N
MADGAON - CHANDIGARH Goa Sampark Kranti Exp (12449) 17:45 18:25 40 mins N N Y Y N N N
JOGBANI - NEW DELHI Special (Starts 5 Nov) (04095) 16:15 ENDS - N Y N N N N Y
NEW DELHI - KANPUR Shram Shakti SF Express (12452) START 23:55 - Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - NEW DELHI Special (Nov 11 Only) (04091) 19:00 ENDS - Y N N N N N N
NEW DELHI - DARBHANGA Bihar Sampark Kranti Exp (12566) START 14:15 - Y Y Y Y Y Y Y
MUZAFFARPUR - NEW DELHI Jansadharan Special (04071) 14:05 ENDS - N Y Y N N Y Y
NEW DELHI - MUZAFFARPUR Jansadharan Special (04072) START 13:30 - Y N N Y Y N Y
KOCHUVELI - AMRITSAR SF Express (12483) 11:20 11:50 30 mins N N N N Y N N
AMRITSAR - KOCHUVELI SF Express (12484) 13:20 13:40 20 mins N N N N N N Y
DIBRUGARH TOWN - NEW DELHI Rajdhani Express (12423) 10:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DIBRUGARH TOWN Rajdhani Express (12424) START 16:10 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - SEALDAH Rajdhani Express (12314) START 16:25 - Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - NEW DELHI Rajdhani Express (12313) 10:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani Exp (via Daltonganj) (12453) 10:55 ENDS - Y N N N Y N N
NEW DELHI - RANCHI Rajdhani Exp (via Daltonganj) (12454) START 16:00 - N N Y N N Y N
RANCHI - NEW DELHI Garib Rath Express (12877) 10:55 ENDS - N Y Y N N Y N
NEW DELHI - RANCHI Garib Rath Express (12878) START 16:00 - N Y N Y N N Y
BHAGALPUR - NEW DELHI Weekly SF Exp (12349) 13:00 ENDS - N Y N N N N N
NEW DELHI - BHAGALPUR Weekly SF Exp (12350) START 23:45 - N Y N N N N N
GUWAHATI - NEW DELHI Poorvottar S Kranti Exp (12501) 13:00 ENDS - N N N Y N N Y
NEW DELHI - GUWAHATI Poorvottar S Kranti Exp (12502) START 23:45 - N N Y N N N Y
NEW DELHI - HOWRAH Rajdhani Exp (Via Patna) (12306) START 16:55 - N N N N Y N N
SILCHAR - NEW DELHI Poorvottar S Kranti Exp (15601) 13:00 ENDS - N N Y N N N N
NEW DELHI - SILCHAR Poorvottar S Kranti Exp (15602) START 23:45 - N N N Y N N N
NEW DELHI - HOWRAH Rajdhani Exp (via Gaya) (12302) START 16:55 - Y Y Y Y N Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Rajdhani Exp (via Gaya) (12301) 10:00 ENDS - N Y Y Y Y Y Y
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani Exp (Train number changed from 12439) (20839) 10:55 ENDS - N N N Y N N Y
NEW DELHI - RANCHI Rajdhani Exp (Train number changed from 12440) (20840) START 16:00 - Y N N N Y N N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Exp (Via Adra) (22812) START 17:05 - Y N N N Y N N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Exp (Via Adra) (22811) 10:45 ENDS - Y N N Y N N N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Express (22824) START 17:05 - N Y Y Y N Y N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Express (22823) 10:45 ENDS - N Y Y N Y Y N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Express (20818) START 17:05 - N N N N N N Y
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Express (20817) 10:45 ENDS - N N N N N N Y
HOWRAH - SHRI GANGANAGAR Udyan Abha Toofan Exp (13007) 19:40 20:00 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHRI GANGANAGAR - HOWRAH Udyan Abha Toofan Exp (13008) 06:20 07:10 50 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RAJENDRANAGAR Sampoorna Kranti SF Exp (12394) START 17:25 - Y Y Y Y Y Y Y
RAJENDRANAGAR - NEW DELHI Sampoorna Kranti SF Exp (12393) 07:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RAJGIR Shramjeevi SF Express (12392) START 13:10 - Y Y Y Y Y Y Y
RAJGIR - NEW DELHI Shramjeevi SF Express (12391) 04:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - HOWRAH Poorva SF Exp (via Patna) (12304) START 17:35 - N N Y Y N Y Y
HOWRAH - NEW DELHI Poorva SF Exp (via Patna) (12303) 06:05 ENDS - N Y Y N N Y Y
NEW DELHI - SEALDAH AC Duronto Express (12260) START 19:40 - Y Y N Y Y N N
SEALDAH - NEW DELHI AC Duronto Express (12259) 11:30 ENDS - Y Y N Y Y N N
NEW DELHI - HOWRAH Poorva SF Exp (via Gaya) (12382) START 17:35 - Y Y N N Y N N
HOWRAH - NEW DELHI Poorva SF Exp (via Gaya) (12381) 06:05 ENDS - Y N N Y Y N N
NEW DELHI - ISLAMPUR Magadh SF Express (12402) START 20:00 - Y Y Y Y Y Y Y
ISLAMPUR - NEW DELHI Magadh SF Express (12401) 11:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MALDA TOWN Express (14004) START 18:00 - N N N Y N N Y
MALDA TOWN - NEW DELHI Express (14003) 14:35 ENDS - N N Y N N N Y
NEW DELHI - PURI Purushottam SF Express (12802) START 22:25 - Y Y Y Y Y Y Y
PURI - NEW DELHI Purushottam SF Express (12801) 04:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GAYA - NEW DELHI Mahabodhi SF Express (12397) 04:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - GAYA Mahabodhi SF Express (12398) START 12:10 - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - NEW DELHI Duronto Express (12281) 06:25 ENDS - N N N Y N N N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Duronto Express (12282) START 12:55 - N N N Y N N N
NEW DELHI - HOWRAH Duronto Express (12274) START 12:55 - N Y N N N Y N
HOWRAH - NEW DELHI Duronto Express (12273) 06:15 ENDS - N Y N N N Y N