Back Nagarsol (NSL) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
MUMBAI LTT - KAZIPET Tadoba Weekly Express (11083) 17:29 17:30 1 min N N N N Y N N
KAZIPET - MUMBAI LTT Tadoba Weekly Express (11084) 15:39 15:40 1 min N N N N N N Y
MUMBAI LTT - AJNI Express (Via Aurangabad) (11201) 22:30 22:30 - Y N N N N N N
AJNI - MUMBAI LTT Express (Via Aurangabad) (11202) 08:07 08:07 - N N N N N Y N
MUMBAI LTT - KARIMNAGAR Express (11205) 22:30 22:30 - N N N N N Y N
KARIMNAGAR - MUMBAI LTT Express (11206) 08:07 08:07 - Y N N N N N N
DADAR - JALNA Jan Shatabdi Express (12071) 18:39 18:39 - Y Y Y Y Y Y Y
JALNA - DADAR Jan Shatabdi Express (12072) 07:27 07:27 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - NAGARSOL Weekly Express (16003) 11:55 ENDS - Y N N N N N N
NAGARSOL - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly Express (16004) START 13:30 - Y N N N N N N
JAIPUR - HYDERABAD DECCAN Weekly Express (17019) 16:59 17:00 1 min N N Y N N N N
HYDERABAD DECCAN - JAIPUR Weekly Express (17020) 02:59 03:00 1 min N N N N N N Y
MANMAD - SECUNDERABAD Ajanta Express (17063) 21:18 21:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - MANMAD Ajanta Express (17064) 05:40 05:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - SAINAGAR SHIRDI Weekly Express (17417) 09:35 09:40 5 mins N N Y N N N N
SAINAGAR SHIRDI - TIRUPATI MAIN Weekly Express (17418) 22:05 22:10 5 mins N N Y N N N N
MUMBAI CSMT - H S NANDED Tapovan Express (17617) 11:42 11:42 - Y Y Y Y Y Y Y
H S NANDED - MUMBAI CST Tapovan Express (17618) 16:14 16:14 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - H SAHIB NANDED Sachkhand SF Express (12716) 09:53 09:53 - Y Y Y Y Y Y Y
H S NANDED - AMRITSAR Sachkhand SF Express (12715) 15:23 15:23 - Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - PUNE SF Exp (Via Manmad) (12730) 02:52 02:52 - Y N Y N N N N
PUNE - HAZUR SAHIB NANDED SF Exp (Via Manmad) (12729) 03:48 03:48 - N Y N Y N N N
VISAKHAPATNAM - SAINAGAR SHIRDI Express (18503) 09:25 09:30 5 mins N N N N Y N N
SAINAGAR SHIRDI - VISAKHAPATNAM Express (18504) 22:05 22:10 5 mins N N N N Y N N
VIJAYAWADA - SAINAGAR SHIRDI Express (17208) 06:40 06:45 5 mins N N Y N N N N
SAINAGAR SHIRDI - VIJAYAWADA Express (17207) 19:25 19:30 5 mins N N Y N N N N
SAINAGAR SHIRDI - SECUNDERABD Express (17001) 19:25 19:30 5 mins Y N N N N Y N
SECUNDERABD - SAINAGAR SHIRDI Express (17002) 06:40 06:45 5 mins Y N N N N Y N
DHANBAD - KOLHAPUR CSMT Deekshabhoomi Exp (11046) 11:48 11:48 - N N Y N N N N
MANMAD - DHARMABAD Marathwada Express (17687) 15:24 15:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DHARMABAD - MANMAD Marathwada Express (17688) 12:09 12:10 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - NAGARSOL Express (Via Guntur) (17231) 10:00 ENDS - Y N N N N Y N
NAGARSOL - NARASAPUR Express (via Guntur) (17232) START 11:15 - Y N N N N Y N
H S NANDED - H NIZAMUDDIN Marathwada Sampark Kranti Exp (12753) 14:54 14:54 - N Y N N N N N
H NIZAMUDDIN - H SAHIB NANDED Marathwada Sampark Kranti Exp (12754) 17:46 17:46 - N N N Y N N N
PUNE - NIZAMABAD Passenger (51421) 23:24 23:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NIZAMABAD - PUNE Passenger (51422) 10:19 10:20 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DAUND - HAZUR SAHIB NANDED Passenger (57515) 20:04 20:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - DAUND Passenger (57516) 04:14 04:15 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NAGARSOL - HAZUR SAHIB NANDED Passenger (57541) START 05:20 - Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - MANMAD Passenger (57542) 03:29 03:30 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD KACHEGUDA- MANMAD Passenger (57561) 20:59 21:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MANMAD - HYDERABAD KACHEGUDA Passenger (57562) 05:59 06:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MANMAD - NAGARSOL Passenger (57590) 00:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAINAGAR SHIRDI - JALNA DEMU (77658) 17:00 17:45 45 mins Y Y N Y N N N
JALNA - SAINAGAR SHIRDI DEMU (77657) 09:25 09:30 5 mins Y Y N Y N N N
JALNA - NAGARSOL DEMU (77683) 09:30 ENDS - N N Y N Y N N
NAGARSOL - JALNA DEMU (77684) START 17:45 - N N Y N Y N Y
JALNA - NAGARSOL DEMU (77691) 17:15 ENDS - N N N N N N Y
TIRUPATI MAIN - NAGARSOL Special (07417) 11:55 ENDS - N N N N N Y N
NAGARSOL - TIRUPATI MAIN Special (07418) START 22:00 - N N N N N Y N
MUMBAI CSMT - NAGPUR Nandigram Express (11401) 22:25 22:26 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NAGPUR - MUMBAI CSMT Nandigram Express (11402) 23:00 23:01 1 min Y Y Y Y Y Y Y
RAMESWARAM - OKHA Express (16733) 11:45 11:50 5 mins N N N N N N Y
OKHA - RAMESWARAM Express (16734) 06:00 06:05 5 mins N N Y N N N N
SAINAGAR SHIRDI - KAKINADA PORT Express (17205) 19:25 19:30 5 mins N Y N Y N N Y
KAKINADA PORT - SAINAGAR SHIRDI Express (17206) 06:25 06:30 5 mins N Y N Y N N Y
NAGARSOL - NARASAPUR Express (via Warangal) (17214) START 11:15 - N Y Y Y Y N Y
NARASAPUR - NAGARSOL Exp (via Warangal) (17213) 08:30 ENDS - N Y Y Y Y N Y
KOLHAPUR CSMT - DHANBAD Deekshabhoomi Exp (11045) 14:50 14:50 - N N N N Y N N
SECUNDERABAD - MUMBAI CSMT Devagiri Express (17058) 01:04 01:04 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - SECUNDERABAD Devagiri Express (17057) 02:30 02:30 - Y Y Y Y Y Y Y