Back Laheria Sarai (LSI) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
PATNA - JAYNAGAR InterCity Fast Passenger (55528) 23:01 23:06 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - PATNA InterCity Fast Passenger (55527) 05:23 05:28 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - RAXAUL Express (13043) 10:38 10:38 - N N N Y N Y N
RAXAUL - HOWRAH Express (13044) 00:39 00:39 - N N N N Y N Y
JAYNAGAR - KOLKATA Weekly Express (13136) 14:16 14:16 - N N N N N N Y
SITAMARHI - KOLKATA Mithilanchal Express (13156) 14:13 14:15 2 mins Y N N N Y N N
KOLKATA - JAYNAGAR Weekly Express (13135) 09:03 09:03 - N N N N N N Y
KOLKATA - SITAMARHI Express (13165) 10:38 10:38 - N N N N N N Y
SITAMARHI - KOLKATA Express (13166) 00:39 00:39 - Y N N N N N N
KOLKATA SEALDAH - JAYNAGAR Ganga Sagar Exp (13185) 05:49 05:52 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - KOLKATA SEALDAH Ganga Sagar Exp (13186) 17:33 17:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - AMRITSAR Saryu Yamuna Express (14649) 09:18 09:21 3 mins N Y N N Y N Y
AMRITSAR - JAYNAGAR Saryu Yamuna Express (14650) 22:05 22:08 3 mins N Y N Y N N Y
DARBHANGA - AMRITSAR Jan Nayak Exp (UnReserved) (15211) 17:16 17:18 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - DARBHANGA Jan Nayak Exp (UnReserved) (15212) 02:15 02:18 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - DARBHANGA Maithili Express (15233) 22:55 22:55 - Y N N Y N N N
DARBHANGA - KOLKATA CHITPUR Maithili Exp (15234) 15:52 15:52 - N N Y N N N Y
HOWRAH - DARBHANGA Express (15235) 22:55 22:55 - N N N N N Y N
DARBHANGA - HOWRAH Express (15236) 15:52 15:52 - N N N N Y N N
JAYNAGAR - UDHNA Antyodaya Express (15563) 03:14 03:14 - N N N N Y N N
UDHNA - JAYNAGAR Antyodaya Express (15564) 20:01 20:01 - Y N N N N N N
MUMBAI LTT - RAXAUL Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12546) 20:59 20:59 - N Y N N N N N
NEW DELHI - JAYNAGAR Swatantrata Senani SF Exp (12562) 17:43 17:43 - Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MYSORE Bagmati SF Express (12577) 15:53 15:53 - N Y N N N N N
MYSORE - DARBHANGA Bagmati SF Express (12578) 14:27 14:27 - Y N N N N N N
JAYNAGAR - PURI Weekly Express (18420) 06:38 06:41 3 mins N N N N N Y N
PURI - JAYNAGAR Weekly Express (18419) 11:08 11:10 2 mins N N N N Y N N
DARBHANGA - AHMEDABAD Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15559) 16:54 16:54 - N N Y N N N N
MANIHARI - JAYNAGAR Janaki Express (15283) 07:21 07:24 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - MANIHARI Janaki Express (15284) 06:26 06:28 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - DARBHANGA Express (11033) 06:20 06:23 3 mins N N N N Y N N
DARBHANGA - PUNE Express (11034) 16:53 16:55 2 mins N N N N Y N N
JAYNAGAR - RAJENDRA NAGAR BIHAR Intercity Exp (13225) 13:25 13:28 3 mins Y Y Y Y Y Y N
RAJENDRA NAGAR BIHAR - JAYNAGAR Intercity Exp (13226) 12:38 12:41 3 mins Y Y Y Y Y Y N
JAYNAGAR - PATNA Intercity Express (15549) 06:42 06:42 - Y Y Y Y Y N Y
PATNA - JAYNAGAR Intercity Express (15550) 20:44 20:44 - Y Y Y Y Y N Y
MUMBAI LTT - JAYNAGAR Antyodaya Express (15548) 20:59 20:59 - N N N N Y N N
JAYNAGAR - MUMBAI LTT Antyodaya Express (15547) 19:53 19:53 - Y N N N N N N
RANCHI - JAYNAGAR Express (18605) 10:11 10:11 - N N Y N Y N Y
JAYNAGAR - RANCHI Express (18606) 21:20 21:20 - N N Y N Y N Y
NEW JALPAIGURI - SITAMARHI Weekly Express (15723) 07:53 07:53 - N N N Y N N N
SITAMARHI - NEW JALPAIGURI Weekly Express (15724) 18:55 18:55 - N N N Y N N N
HYDERABAD DECCAN - RAXAUL Weekly Express (17005) 13:30 13:30 - N N N N N Y N
DARBHANGA - VARANASI CITY Antyodaya Express (15551) 21:04 21:04 - N N Y N N N N
VARANASI CITY - DARBHANGA Antyodaya Express (15552) 20:26 20:26 - N N N Y N N N
KOLKATA - SITAMARHI Mithilanchal Express (13155) 08:45 08:48 3 mins Y N N N Y N N
SAMASTIPUR - DARBHANGA DEMU (75281) 23:05 23:08 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - SAMASTIPUR DEMU (75282) 03:38 03:41 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAMASTIPUR - JAYNAGAR Passenger (55513) 19:05 19:08 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - SAMASTIPUR Passenger (55514) 10:13 10:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAMASTIPUR - JAYNAGAR Passenger (55519) 06:46 06:48 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - SAMASTIPUR Passenger (55520) 19:41 19:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - JAYNAGAR Passenger (53041) 08:31 08:36 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAMASTIPUR - MUZAFFARPUR DEMU (75207) 05:42 05:45 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAMASTIPUR - JAYNAGAR DEMU (75209) 14:48 14:51 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - SAMASTIPUR DEMU (75210) 23:37 23:39 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAMASTIPUR - RAXUAL DEMU (75225) 04:36 04:41 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAXUAL - SAMASTIPUR DEMU (75226) 22:41 22:46 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAMASTIPUR - RAXAUL DEMU (75227) 18:03 18:06 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAXAUL - SAMASTIPUR DEMU (75230) 13:43 13:46 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAMASTIPUR - DARBHANGA DEMU (75253) 09:26 09:29 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - SAMASTIPUR DEMU (75254) 08:12 08:14 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - DARBHANGA Express (17007) 13:30 13:30 - Y N N Y N N N
DARBHANGA - SECUNDERABAD Express (17008) 07:10 07:10 - N Y N N Y N N
AMRITSAR - JAYNAGAR Shaheed Express (14674) 22:05 22:08 3 mins Y N Y N Y Y N
MUZAFFARPUR - SAMASTIPUR DEMU (75208) 17:33 17:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DARBHANGA Bihar Sampark Kranti Exp (12566) 11:06 11:06 - Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - NEW DELHI Bihar Sampark Kranti Exp (12565) 08:32 08:32 - Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - NEW TINSUKIA Jivachh Link Exp (25910) 05:20 05:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MUMBAI LTT Pawan Express (11062) 13:13 13:16 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - DARBHANGA Pawan Express (11061) 00:35 00:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - NEW DELHI Swatantrata Senani SF Exp (12561) 15:33 15:33 - Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - AMRITSAR Shaheed Express (14673) 09:08 09:11 3 mins Y N Y Y N Y N
DARBHANGA - AHMEDABAD Sabarmati Express (19166) 04:41 04:43 2 mins Y N Y N N Y N
AHMEDABAD - DARBHANGA Sabarmati Express (19165) 18:29 18:32 3 mins N Y N N Y N Y
SECUNDERABAD - RAXAUL Special (07091) 14:17 14:17 - N N N Y N N N
RAXAUL - SECUNDERABAD Special (07092) 16:12 16:12 - N N N N Y N N
AHMEDABAD - DARBHANGA Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15560) 12:05 12:05 - N N N N N N Y
JAYNAGAR - ANAND VIHAR T Garib Rath Express (12435) 13:53 13:55 2 mins Y N N N Y N N
RAXAUL - HYDERABAD DECCAN Express (17006) 07:10 07:10 - N N N N N N Y
ANAND VIHAR T - JAYNAGAR Garib Rath Express (12436) 11:15 11:18 3 mins N N Y N N N Y
SMVD KATRA - KAMAKHYA Express (15656) 16:23 16:26 3 mins N N N Y N N N
RAXAUL - MUMBAI LTT Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12545) 19:53 19:53 - N N N Y N N N
KAMAKHYA - SMVD KATRA Express (15655) 03:38 03:41 3 mins Y N N N N N N
JAYNAGAR - HOWRAH Passenger (53042) 22:18 22:21 3 mins Y Y Y Y Y Y Y