Back Karaikkudi Jn (KKDI) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
RAMESWARAM - MANDUADIH Weekly Express (15119) 02:20 02:25 5 mins N N N Y N N N
MANDUADIH - RAMESWARAM Weekly Express (15120) 20:34 20:35 1 min N Y N N N N N
RAMESWARAM - COIMBATORE Express (via Tiruchchirappalli) (16617) 22:40 22:45 5 mins N N Y N N N N
COIMBATORE MAIN - RAMESWARAM Exp (via Trichy) (16618) 02:10 02:15 5 mins N N Y N N N N
RAMESWARAM - CHENNAI EGMORE Express (16852) 20:30 20:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI EGMORE - RAMESWARAM Express (16851) 04:35 04:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PUDUCHERRY - KANNIYAKUMARI Weekly Express (16861) 19:14 19:15 1 min N N N N N N Y
KANNIYAKUMARI - PUDUCHERRY Weekly Express (16862) 20:03 20:05 2 mins Y N N N N N N
CHENNAI EGMORE - KARAIKKUDI Pallavan SF Express (12605) 23:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKKUDI - CHENNAI EGMORE Pallavan SF Express (12606) START 05:05 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI EGMORE - RAMESWARAM Sethu SF Exp (22661) 00:43 00:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMESWARAM - CHENNAI EGMORE Sethu SF Exp (22662) 23:28 23:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMESWARAM - BHUBANESWAR Weekly Exp (18495) 11:45 11:50 5 mins N N N N N N Y
BHUBANESWAR - RAMESWARAM Weekly Exp (18496) 18:08 18:10 2 mins N N N N N Y N
FAIZABAD - RAMESWARAM Shraddha Sethu Express (16794) 03:13 03:13 - N N N N N Y N
RAMESWARAM - FAIZABAD Shraddha Sethu Express (16793) 02:23 02:23 - Y N N N N N N
CHENNAI EGMORE - SENGOTTAI Silambu Express (16181) 03:53 03:55 2 mins N Y N Y N N Y
SENGOTTAI - CHENNAI EGMORE Silambu Express (16182) 21:28 21:30 2 mins N Y N Y N N Y
AJMER - RAMESWARAM Humsafar Express (19603) 22:52 22:52 - Y N N N N N N
RAMESWARAM - AJMER Humsafar Express (19604) 01:09 01:09 - N N Y N N N N
TIRUCHIRAPPALLI - RAMESWARAM Passenger (56829) 08:24 08:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
RAMESWARAM - TIRUCHIRAPPALLI Passenger (56830) 17:59 18:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - MANAMADURAI DEMU (76807) 11:38 11:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANAMADURAI - TIRUCHCHIRAPPALLI DEMU (76808) 15:06 15:07 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKKUDI - TIRUCHCHIRAPALI DEMU (76830) START 06:50 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - KARAIKKUDI DEMU (76831) 20:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKKUDI - VIRUDHUNAGAR DEMU (76837) START 18:00 - Y Y Y Y Y N Y
VIRUDHUNAGAR - KARAIKKUDI Passenger (76838) 09:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
TIRUCHCHIRAPPALLI - KARAIKKUDI DEMU (76839) 17:55 ENDS - Y Y Y Y Y N Y
KARAIKKUDI - TIRUCHCHIRAPPALLI DEMU (76840) START 09:50 - Y Y Y Y Y Y N
VELLANKANNI - ERNAKULAM Special (06016) 00:15 00:20 5 mins Y N N N N N N
ERNAKULAM - VELLANKANNI Special (06015) 23:45 23:50 5 mins N N N N N Y N
TAMBARAM - TIRUNELVELI Special (06035) 02:10 02:15 5 mins N N N N N Y N
TIRUNELVELI - TAMBARAM Special (06036) 23:50 23:55 5 mins N N N Y N N N