Back Gorakhpur Jn (GKP) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
THAWE - GORAKHPUR DEMU (75011) 22:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - SIWAN DEMU (75012) START 05:10 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - GONDA DEMU (75007) START 16:00 - Y Y Y Y Y N Y
GONDA - GORAKHPUR DEMU (75002) 09:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BASTI - GORAKHPUR Special (UnReserved) (05106) 15:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
GORAKHPUR - BASTI Special (UnReserved) (05105) START 11:20 - Y Y Y Y Y Y N
GONDA - GORAKHPUR DEMU (75008) 14:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
LUCKNOW - CHHAPRA Special (Via Kaptanganj) (05066) 03:00 03:15 15 mins N Y N N N N Y
CHHAPRA - LUCKNOW Special (Via Kaptanganj) (05065) 01:15 01:30 15 mins Y N Y N N N N
GORAKHPUR - GONDA DEMU (75005) START 17:45 - Y Y Y Y Y Y Y
NAUTANWA - GORAKHPUR DEMU (75014) 12:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NAUTANWA DEMU (75013) START 06:15 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW JALPAIGURI - AMRITSAR Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12407) 21:50 22:10 20 mins N N Y N N N N
AMRITSAR - NEW JALPAIGURI Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12408) 04:45 04:55 10 mins N N N N N Y N
SAHARSA - AMRITSAR Jan Sadharan Exp (UnReserved) (14603) 04:10 04:20 10 mins N N N N N Y N
AMRITSAR - SAHARSA Jan Sadharan Exp (UnReserved) (14604) 08:05 08:15 10 mins N N N Y N N N
GORAKHPUR - NAUTANWA Express (UnReserved) (15019) START 11:30 - Y Y Y Y Y Y N
NAUTANWA - GORAKHPUR Express (UnReserved) (15020) 17:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
AMRITSAR - SAHARSA Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15532) 17:30 17:45 15 mins N Y N N N N N
SAHARSA - AMRITSAR Jansadharan Weekly Exp (UnReserved) (15531) 14:20 14:40 20 mins N N N N N N Y
DELHI ANAND VIHAR - SAHARSA Jansadharan Exp (UnReserved) (15530) 14:35 14:50 15 mins N N N N Y N N
SAHARSA - DELHI ANAND VIHAR Jansadharan Exp (UnReserved) (15529) 02:30 02:40 10 mins N N N Y N N N
SAHARSA - AMRITSAR Jan Seva Express (UnReserved) (15209) 20:00 20:20 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - SAHARSA Jan Seva Express (UnReserved) (15210) 03:35 03:45 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - AMRITSAR Jan Nayak Exp (UnReserved) (15211) 03:40 03:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - DARBHANGA Jan Nayak Exp (UnReserved) (15212) 16:00 16:15 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - GORAKHPUR Jansadharan SF Exp (22424) 08:05 ENDS - Y N N N N N N
GORAKHPUR - AMRITSAR Jansadharan SF Exp (22423) START 10:45 - Y N N N N N N
MUMBAI BANDRA T - GORAKHPUR Antyodaya Express (22921) 17:35 ENDS - Y N N N N N N
GORAKHPUR - MUMBAI BANDRA T Antyodaya Express (22922) START 03:25 - N Y N N N N N
PATLIPUTRA - GORAKHPUR Passenger (Via Kaptanganj) (55007) 04:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
AYODHYA - GORAKHPUR Passenger (55002) 18:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - AYODHYA Passenger (UnReserved) (55001) START 07:40 - Y Y Y Y Y Y Y
NAUTANWA - GORAKHPUR Passenger (UnReserved) (55044) 09:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NAUTANWA Passenger (UnReserved) (55043) START 18:20 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - BETTIAH Passenger (UnReserved) (55042) START 02:40 - Y Y Y Y Y Y Y
NARKATIAGANJ - GORAKHPUR Passenger (UnReserved) (55041) 06:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - PATLIPUTRA Passenger (Via Kaptanganj) (55008) START 01:20 - Y Y Y Y Y Y Y
SIWAN - GORAKHPUR Passenger (UnReserved) (55011) 09:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - GONDA Passenger (UnReserved) (55025) START 05:20 - Y Y Y Y Y Y Y
GONDA - GORAKHPUR Passenger (UnReserved) (55028) 21:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GONDA - GORAKHPUR Passenger (UnReserved) (55026) 09:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - GONDA Passenger (UnReserved) (55027) START 18:15 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - SIWAN Passenger (UnReserved) (55012) START 18:30 - Y Y Y Y Y Y Y
NARKATIGANJ - GORAKHPUR Passenger (UnReserved) (55029) 00:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NARKATIAGANJ Passenger (UnReserved) (55030) START 18:05 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - CHHAPRA Passenger (UnReserved) (55020) START 08:30 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NAUTANWA Passenger (55051) START 15:15 - Y Y Y Y Y Y Y
NAUTANWA - GORAKHPUR Passenger (55052) 23:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KAPTANGANJ - GORAKHPUR Passenger (55055) 14:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - KAPTANGANJ Passenger (55056) START 09:45 - Y Y Y Y Y Y Y
SIWAN - GORAKHPUR Passenger (Via Kaptanganj) (55075) 10:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - SIWAN Passenger (Via Kaptanganj) (55076) START 19:15 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - BARHNI Passenger (55077) START 10:35 - Y Y Y Y Y Y Y
BARHNI - GORAKHPUR Passenger (UnReserved) (55078) 18:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BETTIAH - GORAKHPUR Passanger (55079) 15:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NARKATIAGANJ - GORAKHPUR Passenger (UnReserved) (55081) 05:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - VARANASI CITY Passenger (55119) START 15:10 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI CITY - GORAKHPUR Passenger (55120) 21:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI CITY - GORAKHPUR Passenger (55150) 07:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NAUTANWA - GORAKHPUR Passenger (55142) 14:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NAUTANWA Passenger (55141) START 08:00 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - VARANASI CITY Passenger (55149) START 23:20 - Y Y Y Y Y Y Y
CHHAPRA - GORAKHPUR Passenger (55019) 17:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NARKATIAGANJ - GORAKHPUR Passenger (55071) 20:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NARKATIAGANJ Passenger (Via Kaptanganj) (55072) START 07:10 - Y Y Y Y Y Y Y
NARKATIAGANJ - GORAKHPUR Passenger (55073) 09:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NARKATIAGANJ Passenger (55074) START 23:00 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NARKATIAGANJ Passanger (55080) START 12:30 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NARKATIAGANJ Passenger (UnReserved) (55082) START 17:25 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - NAUTANWA DEMU (75015) START 13:50 - Y Y Y Y Y Y Y
NAUTANWA - GORAKHPUR DEMU (75016) 21:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - GORAKHPUR Jansadharan SF Exp (UnReserved) (12598) 18:35 ENDS - N N N Y N N N
GORAKHPUR - MUMBAI CSMT Jansadharan SF Exp (UnReserved) (12597) START 08:30 - N Y N N N N N
CHHAPRA - MUMBAI CSMT Weekly Jansadharan Exp (UnReserved) (15101) 00:30 00:45 15 mins N N Y N N N N
MUMBAI CSMT - CHHAPRA Jansadharan Exp (UnReserved) (15102) 00:45 00:55 10 mins N N N N N N Y
BARHNI - GORAKHPUR DEMU (75004) 16:55 ENDS - Y Y Y N Y Y Y
GORAKHPUR - BARHNI DEMU (75003) START 09:50 - Y Y Y N Y Y Y
SECUNDERABAD - GORAKHPUR SF Express (12590) 15:20 ENDS - N N N N N Y N
GORAKHPUR - JAMMU TAWI Amarnath SF Express (12587) START 14:20 - Y N N N N N N
PANVEL - GORAKHPUR Express (via Barhni) (15066) 04:30 ENDS - Y N Y N Y N Y
AMRITSAR - KATIHAR Amrapali Express (15708) 05:45 06:00 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
BADSHAHNAGAR - GORAKHPUR Intercity Express (Via Barhni) (15070) 23:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - MUZAFFARPUR Jan Sadharan Exp (UnReserved) (15270) 20:40 20:55 15 mins Y N N N N N N
MUZAFFARPUR - AHMEDABAD Jan Sadharan Exp (UnReserved) (15269) 04:10 04:20 10 mins N N N N Y N N
GORAKHPUR - CHHAPRA Intercity Express (UnReserved) (15106) START 17:10 - Y Y Y Y Y Y N
CHHAPRA - GORAKHPUR Intercity Express (UnReserved) (15105) 10:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
KAMAKHYA - SMVD KATRA Express (15655) 14:20 14:40 20 mins Y N N N N N N
SMVD KATRA - KAMAKHYA Express (15656) 06:35 06:55 20 mins N N N Y N N N
AMRITSAR - JAYNAGAR Shaheed Express (14674) 12:00 12:15 15 mins Y N Y N Y Y N
ANAND VIHAR T - NAHARLAGUN Arunachal Express (22412) 03:15 03:25 10 mins Y N N N Y N N
GORAKHPUR - PANVEL Express (via Barhni) (15065) START 05:30 - N Y N Y Y N Y
NEW JALPAIGURI - NEW DELHI SF Express (12523) 21:55 22:10 15 mins N Y N N N Y N
GORAKHPUR - KOLKATA Purvanchal Express (15050) START 08:00 - N N Y N N Y N
HOWRAH - KATHGODAM Bagh Express (13019) 17:45 18:00 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAHARSA - ANAND VIHAR T Poorbiya Express (15279) 21:55 22:10 15 mins N N N Y N N Y
MUMBAI BANDRA T - GORAKHPUR Avadh Express (19037) 13:45 ENDS - N Y N Y Y N Y
LALGARH - DIBRUGARH Avadh Assam Express (15910) 23:30 23:45 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - SAHARSA Garib Rath Express (12204) 00:05 00:15 10 mins Y N N Y N N Y
DELHI ANAND VIHAR - MUZAFFARPUR Garib Rath Exp (12212) 10:55 11:10 15 mins N N N Y N N N
KATHGODAM - HOWRAH Bagh Express (13020) 12:30 12:45 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - YESVANTPUR SF Express (12591) START 06:35 - N N N N N Y N
GORAKHPUR - MUMBAI BANDRA T Avadh Express (19038) START 13:20 - Y N Y N Y Y N
MUZAFFARPUR - PORBANDAR Express (19270) 22:25 22:40 15 mins Y N N N N N Y
JAMMU TAWI - GUWAHATI Amarnath Express (15654) 20:40 20:55 15 mins N N N N N Y N
ANAND VIHAR T - SAHARSA Poorbiya Express (15280) 08:05 08:15 10 mins N Y N N N Y N
DIBRUGARH - CHANDIGARH Express (15903) 19:30 19:45 15 mins N Y N N N Y N
ANAND VIHAR T - KAMAKHYA Weekly Express (15622) 14:35 14:50 15 mins N N N N N Y N
DIBRUGARH - LALGARH Avadh Assam Express (15909) 23:40 23:55 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
OKHA - GORAKHPUR Express (15046) 19:25 ENDS - N Y N N N N N
JAYNAGAR - AMRITSAR Shaheed Express (14673) 18:55 19:20 25 mins Y N Y Y N Y N
KOLKATA - GORAKHPUR Purvanchal Express (15049) 09:45 ENDS - Y N N Y N N N
GORAKHPUR - OKHA Express (15045) START 04:45 - N N N Y N N N
MUMBAI BANDRA T - GORAKHPUR Express (via Barhni) (15068) 17:35 ENDS - N N N N N Y N
SAHARSA - AMRITSAR Garib Rath Express (12203) 00:30 00:40 10 mins Y Y N N Y N N
MUZAFFARPUR - DELHI ANAND VIHAR Garib Rath Exp (12211) 22:25 22:40 15 mins N N N N Y N N
CHHAPRA - MATHURA SF Express (22531) 08:20 08:30 10 mins Y N Y N Y N N
MATHURA - CHHAPRA SF Express (22532) 12:55 13:05 10 mins N Y N Y N Y N
NAHARLAGUN - ANAND VIHAR T Arunachal Express (22411) 23:05 23:20 15 mins N N Y N N N Y
BARAUNI - JAMMU TAWI Mour Dhwaj SF Exp (12491) 13:45 14:00 15 mins N N N N N N Y
JAMMU TAWI - BARAUNI Mour Dhwaj SF Exp (12492) 17:30 17:45 15 mins N N N N N Y N
JAIPUR - KAMAKHYA Kavi Guru Express (19709) 20:40 20:55 15 mins N Y N N N N N
KAMAKHYA - JAIPUR Kavi Guru Express (19710) 19:30 19:45 15 mins N N N N Y N N
UDAIPUR CITY - NEW JALPAIGURI Weekly Express (19601) 04:45 04:55 10 mins N N N N N N Y
NEW JALPAIGURI - UDAIPUR CITY Weekly Express (19602) 21:55 22:10 15 mins Y N N N N N N
GORAKHPUR - AHMEDABAD Express (19410) START 04:45 - N N N N N Y Y
AHMEDABAD - GORAKHPUR Express (19409) 19:25 ENDS - N N N N Y Y N
GORAKHPUR - TRIVANDRUM Raptisagar SF Express (12511) START 06:35 - N N N Y Y N Y
TRIVANDRUM - GORAKHPUR Raptisagar SF Express (12512) 15:20 ENDS - N Y N Y Y N N
BARAUNI - ERNAKULAM Rapti Sagar SF Express (12521) 06:20 06:35 15 mins N Y N N N N N
NEW DELHI - NEW JALPAIGURI SF Express (12524) 04:45 04:55 10 mins Y N N Y N N N
PATLIPUTRA - LUCKNOW SF InterCity Express (12529) 20:45 20:55 10 mins Y Y Y N Y Y N
LUCKNOW - PATLIPUTRA SF InterCity Express (12530) 10:00 10:10 10 mins Y Y Y N Y Y N
GORAKHPUR - LUCKNOW SF Intercity Express (12531) START 05:30 - Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - GORAKHPUR SF Intercity Express (12532) 21:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PORBANDAR - MUZAFFARPUR Express (19269) 10:55 11:10 15 mins N N N N N Y Y
MUZAFFARPUR - MUMBAI BANDRA T Avadh Express (19040) 13:05 13:20 15 mins N Y N Y N N Y
MUMBAI BANDRA T - MUZAFFARPUR Avadh Express (19039) 13:45 14:00 15 mins Y N Y N N Y N
DURG - NAUTANWA Express (via Varanasi) (18201) 19:45 20:10 25 mins N N N Y N Y N
NAUTANWA - DURG Express (via Varanasi) (18202) 13:25 13:40 15 mins N N N N Y N Y
NAUTANWA - DURG Express (via Sultanpur) (18206) 10:30 11:05 35 mins N N N N N Y N
DURG - NAUTANWA Express (via Sultanpur) (18205) 19:45 20:10 25 mins N N N N Y N N
CHANDIGARH - DIBRUGARH Express (15904) 17:30 17:45 15 mins Y N N Y N N N
KATIHAR - OLD DELHI Humsafar Express (Start 16 April) (15705) 20:15 20:30 15 mins Y N N Y N N N
OLD DELHI - KATIHAR Humsafar Express (15706) 04:55 05:10 15 mins N N Y N N Y N
KATIHAR - AMRITSAR Amrapali Express (15707) 12:20 12:35 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - JAMMU TAWI Lohit Express (15651) 13:45 14:00 15 mins N Y N N N N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Lohit Express (15652) 20:40 20:55 15 mins N N N Y N N N
GUWAHATI - JAMMU TAWI Amarnath Express (15653) 13:45 14:00 15 mins N N N Y N N N
KAMAKHYA - DELHI ANAND VIHAR T Weekly Exp (15621) 02:30 02:40 10 mins N N N N Y N N
NEW DELHI - BARAUNI Vaishali SF Express (12554) 08:55 09:10 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUZAFFARPUR - MANDUADIH Bapudham SF Exp (12537) 01:25 01:45 20 mins N Y N Y N Y N
MANDUADIH - MUZAFFARPUR Bapudham SF Exp (12538) 11:35 11:55 20 mins Y N Y N Y N N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Sant Kabir Dham SF Exp (12541) START 21:50 - Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Sant Kabir Dham SF Exp (12542) 17:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BARAUNI - NEW DELHI Vaishali SF Express (12553) 16:50 17:05 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - HISAR Gorakhdham SF Express (12555) START 16:35 - Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - GORAKHPUR Gorakhdham SF Express (12556) 09:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MUZAFFARPUR - ANAND VIHAR T Sapt Kranti SF Exp (12557) 18:25 18:40 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - MUZAFFARPUR Sapt Kranti SF Exp (12558) 03:55 04:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - NEW DELHI Bihar Sampark Kranti Exp (12565) 15:50 16:05 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DARBHANGA Bihar Sampark Kranti Exp (12566) 02:45 02:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - ANAND VIHAR T Humsafar Exp (Via Barhni) (12571) START 18:45 - N N Y N Y Y Y
ANAND VIHAR T - GORAKHPUR Humsafar Exp (Via Barhni) (12572) 09:35 ENDS - Y Y N N Y N Y
JAMMU TAWI - GORAKHPUR Amarnath SF Express (12588) 20:30 ENDS - N N N N N N Y
GORAKHPUR - SECUNDERABAD SF Express (12589) START 06:35 - N N Y N N N N
YESVANTPUR - GORAKHPUR SF Express (12592) 15:05 ENDS - N N Y N N N N
GORAKHPUR - ANAND VIHAR T HumSafar Exp (Via Basti) (12595) START 20:00 - Y Y N Y N N N
ANAND VIHAR T - GORAKHPUR HumSafar Exp (Via Basti) (12596) 07:50 ENDS - N N Y Y N Y N
DARBHANGA - JALANDHAR CITY Antyodaya Express (22551) 10:35 10:45 10 mins N N N N N Y N
JALANDHAR CITY - DARBHANGA Antyodaya Express (22552) 04:20 04:30 10 mins Y N N N N N N
ASANSOL - GORAKHPUR Express (13507) 05:50 ENDS - N N N N N Y N
GORAKHPUR - ASANSOL Express (13508) START 20:55 - N N N N N Y N
BAPUDHAM MOTIHARI - ANAND VIHAR T Champaran Satyagrah Exp (14009) 02:30 02:40 10 mins Y N N N N N N
ANAND VIHAR T - BAPUDHAM MOTIHARI Champaran Satyagrah Exp (14010) 14:35 14:50 15 mins N N N N N N Y
MUZAFFARPUR - DEHRADUN Rapti Ganga Exp (15001) 20:55 21:15 20 mins Y N N N N N N
DEHRADUN - MUZAFFARPUR Rapti Ganga Exp (15002) 08:05 08:15 10 mins N N N N N N Y
KANPUR ANWARGANJ - GORAKHPUR Chauri Chaura Exp (15003) 06:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - KANPUR ANWARGANJ Chauri Chaura Exp (15004) START 22:45 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - DEHRADUN Rapti Ganga Exp (15005) START 21:15 - N N Y N Y N N
DEHRADUN - GORAKHPUR Rapti Ganga Exp (15006) 08:05 ENDS - N N Y N Y N N
LUCKNOW - VARANASI CITY Krishak Exp (15008) 06:15 06:35 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - GOMATI NAGAR LUCKNOW Exp (via Barhni) (15009) START 22:00 - Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI CITY - LUCKNOW Krishak Express (15007) 22:40 23:05 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
GOMATI NAGAR LUCKNOW - GORAKHPUR Exp (via Barhni) (15010) 07:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - YESVANTPUR Express (via Basti) (15015) START 06:35 - Y N N N N N N
YESVANTPUR - GORAKHPUR Express (via Gonda) (15016) 13:30 ENDS - N N N N N Y N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Kashi Express (15017) 19:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Kashi Express (15018) START 05:30 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - YASVANTPUR Express (via Faizabad) (15023) START 08:50 - N Y N N N N N
YASVANTPUR - GORAKHPUR Express (via Faizabad) (15024) 19:45 ENDS - N N N N N Y N
HATIA - GORAKHPUR Maurya Express (15027) 17:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - HATIA Maurya Express (15028) START 07:25 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - PUNE Weekly Express (Via Lucknow) (15029) START 17:25 - N N N Y N N N
PUNE - GORAKHPUR Weekly Exp (Via Lucknow) (15030) 20:00 ENDS - N N N N N N Y
KOLKATA - GORAKHPUR Purvanchal Express (15047) 07:45 ENDS - N Y Y N Y N Y
GORAKHPUR - KOLKATA Purvanchal Express (15048) START 11:30 - Y Y N N Y N Y
KOLKATA - GORAKHPUR Purvanchal Exp (via Narkatiaganj) (15051) 08:15 ENDS - N N N N N Y N
GORAKHPUR - KOLKATA Purvanchal Exp (via Narkatiaganj) (15052) START 10:10 - N N N Y N N N
ANAND VIHAR T - GORAKHPUR Weekly Exp (15058) 07:30 ENDS - N N N Y N N N
GORAKHPUR - ANAND VIHAR T Weekly Express (15057) START 20:55 - N N N Y N N N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Express (via Barhni) (15063) START 05:30 - Y N N N N N N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Express (via Barhni) (15064) 04:30 ENDS - N N N Y N N N
GORAKHPUR - BANDRA TERMINUS Express (via Barhni) (15067) START 05:30 - N N Y N N N N
GORAKHPUR - BADSHAHNAGAR Intercity Express (Via Barhni) (15069) START 04:00 - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MANDUADIH Intercity Express (15103) START 16:00 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - BHAGALPUR Amarnath Express (15098) 20:40 20:55 15 mins N N Y N N N N
MANDUADIH - GORAKHPUR Intercity Express (15104) 11:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BHAGALPUR - JAMMU TAWI Amarnath Express (15097) 13:45 14:00 15 mins N N N N Y N N
BARAUNI - LUCKNOW Express (15203) 05:30 05:45 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - BARAUNI Express (15204) 22:00 22:15 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAXAUL - ANAND VIHAR T Satyagraha Express (15273) 15:15 15:30 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - RAXAUL Satyagraha Express (15274) 10:15 10:30 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
ERNAKULAM - BARAUNI Rapti Sagar SF Express (12522) 15:15 15:30 15 mins N N N N N N Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Kushinagar Express (11015) 07:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Kushinagar Express (11016) START 19:00 - Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - GORAKHPUR Express (11037) 01:05 ENDS - N N N N N Y N
GORAKHPUR - PUNE Express (11038) START 15:30 - N N N N N Y N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Godan Express (11055) 20:20 ENDS - Y Y N Y N Y N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Godan Express (11056) START 06:20 - N Y Y N Y N Y
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Lokmanya Exp (Via Barhni) (11079) 01:30 ENDS - N N N N N Y N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Lokmanya Exp (Via Barhni) (11080) START 05:30 - N N N N N Y N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Weekly Exp (via Varanasi) (11081) 02:05 ENDS - N N N N Y N N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Weekly Exp (via Varanasi) (11082) START 13:05 - N N N N Y N N
BARAUNI - GWALIOR Mail Express (11123) 04:55 05:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GWALIOR - BARAUNI Mail Express (11124) 01:55 02:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - CHANDIGARH Special (Starts 19 Oct) (04923) START 22:10 - N N N N Y N N
CHANDIGARH - GORAKHPUR Special (Starts 18 Oct) (04924) 17:30 ENDS - N N N N Y N N
OLD DELHI - DARBHANGA AC Special (Start 05 Nov) (04024) 00:05 00:15 10 mins N Y N N Y N N
GORAKHPUR - MUMBAI CSMT Special (Starts 20 Oct) (02597) START 08:25 - N N N N N Y N
OLD DELHI - MUZAFFARPUR Puja Special (Start 17 Oct) (04030) 05:10 05:20 10 mins N N N Y N N Y
NEW DELHI - BARAUNI Puja AC Special (Start 16 Oct) (04404) 09:30 09:40 10 mins N N Y N N Y N
ANAND VIHAR T - GORAKHPUR Special (Start 20 Oct) (04046) 12:15 ENDS - N N N N N N Y
BARAUNI - NEW DELHI Puja AC Special (Start 17 Oct) (04403) 05:10 05:20 10 mins N N N Y N N Y
MUZAFFARPUR - OLD DELHI Special (Start 18 Oct) (04029) 22:45 22:55 10 mins N N N Y N N Y
DARBHANGA - OLD DELHI AC Special (Starts 6 Nov) (04023) 20:55 21:05 10 mins N Y N N Y N N
ANAND VIHAR T - CHHAPRA Special (Starts 24 Oct) (05116) 05:10 05:20 10 mins N N N Y N N N
RAMNAGAR - HOWRAH Special (Starts 19 Oct) (05007) 08:20 08:35 15 mins N N N N N Y N
OLD DELHI - DARBHANGA Special (Nov 19 Only) (05528) 14:10 14:20 10 mins Y N N N N N N
DARBHANGA - OLD DELHI Special (Nov 17 Only) (05527) 05:45 05:55 10 mins N N N N N N Y
HOWRAH - RAMNAGAR Special (Starts 21 Oct) (05008) 01:40 01:50 10 mins Y N N N N N N
MUMBAI CSMT - GORAKHPUR SF Special (Starts 21 Oct) (02598) 18:45 ENDS - Y N N N N N N
GORAKHPUR - ANAND VIHAR T Special (Oct 21 Only) (04045) START 17:25 - N N N N N N Y
CHHAPRA - ANAND VIHAR T Special (Starts 23 Oct) (05115) 21:00 21:15 15 mins N Y N N N N N
GANDHIDHAM - BHAGALPUR Special (Start 26 Oct) (09451) 06:40 06:55 15 mins N N N N N N Y
MUMBAI BANDRA T - GORAKHPUR Suvidha Special (Start 03 Nov) (82909) 18:20 ENDS - N N N N N N Y
NEW DELHI - DARBHANGA Special (Nov 11 Only) (04058) 14:10 14:25 15 mins N N N N N N Y
BHAGALPUR - GANDHIDHAM Special (Start 29 Oct) (09452) 17:15 17:25 10 mins Y N N N N N N
NEW DELHI - DARBHANGA Special (Nov 12 Only) (04060) 14:10 14:25 15 mins Y N N N N N N
JOGBANI - ANAND VIHAR T Special (Start 01 Nov) (04009) 23:05 23:20 15 mins N N N Y N N N
ANAND VIHAR T - JOGBANI Special (Start 30 Oct) (04010) 14:35 14:50 15 mins N N Y N N N N
MUMBAI LTT - GORAKHPUR Special (Start 03 Nov) (01115) 11:35 ENDS - N N N N N N Y
GORAKHPUR - MUMBAI BANDRA T Suvidha Special (Starts 4 Nov) (82910) START 21:20 - N N N N N N Y
DARBHANGA - NEW DELHI Special (Nov 12 Only) (04057) 10:25 10:40 15 mins Y N N N N N N
DARBHANGA - NEW DELHI Special (Nov 13 Only) (04059) 10:25 10:40 15 mins N Y N N N N N
LUCKNOW - CHHAPRA KACHERI Express (15113) 02:15 02:25 10 mins N Y N Y N Y N
CHHAPRA KACHERI - LUCKNOW Express (15114) 01:45 01:55 10 mins Y N Y N Y N N
GORAKHPUR - MUMBAI LTT Special (Start 04 Nov) (01116) START 14:00 - N N N N N N Y
ANAND VIHAR T - KATIHAR Jansadharan Special (Starts 2 Nov) (04052) 01:45 02:00 15 mins N N Y N N Y Y
KATIHAR - ANAND VIHAR T Jansadharan Special (Starts 3 Nov) (04051) 07:20 07:35 15 mins Y N N Y N N Y
JOGBANI - NEW DELHI Special (Starts 5 Nov) (04095) 23:05 23:20 15 mins Y N N N N Y N
KATHGODAM - HOWRAH Bagh Express (13020) 12:30 12:45 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - CHHAPRA Special (Nov 11 Only) (04004) 16:00 16:15 15 mins Y N N N N N N
SAHARSA - AMRITSAR Special (Starts 5 Nov) (04081) 12:30 12:45 15 mins N Y N N N Y N
NEW DELHI - DARBHANGA Bihar Sampark Kranti Exp (12566) 02:45 02:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - KATIHAR Amrapali Express (15708) 05:45 06:00 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
JALANDHAR CITY - KATIHAR Special (UnReserved) (04918) 06:30 06:45 15 mins N N N N N N Y
MUZAFFARPUR - NEW DELHI Jansadharan Special (04071) 22:45 22:55 10 mins Y Y N N Y Y N
NEW DELHI - MUZAFFARPUR Jansadharan Special (04072) 05:10 05:20 10 mins Y Y N N Y Y N
GORAKHPUR - SEALDAH Jansadharan Special (Nov 11 Only) (03132) START 23:30 - N N N N N N Y
SEALDAH - GORAKHPUR Jansadharan Special (Nov 10 Only) (03131) 22:15 ENDS - N N N N N N Y
KOLKATA SHALIMAR - GORAKHPUR Weekly Exp (15021) 16:25 ENDS - N N Y N N N N
GORAKHPUR - KOLKATA SHALIMAR Weekly Exp (15022) START 13:40 - Y N N N N N N