Back Garhi Harsaru (GHH) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
BHAVNAGAR - DELHI SARAI ROHILLA Link Express (59272) 09:10 09:10 - N N N N Y N N
OLD DELHI - BARMER Link Express (14661) 18:41 18:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - MUMBAI BANDRA T SF Exp (22950) 17:01 17:01 - N N N Y N N N
MUMBAI BANDRA T - DELHI SARAI ROHILLA SF Exp (22949) 12:11 12:11 - N N N Y N N N
AHMEDABAD - NEW DELHI Swarna Jayanti Rajdhani Exp (12957) 06:18 06:18 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - AHMEDABAD Swarna Jayanti Rajdhani Exp (12958) 20:49 20:49 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DAURAI Shatabdi Express (12015) 07:03 07:03 - Y Y Y Y Y Y Y
DAURAI - NEW DELHI Shatabdi Express (12016) 21:31 21:31 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - JODHPUR Rajasthan S Kranti Exp (12463) 23:05 23:05 - N N Y N Y N Y
JODHPUR - DELHI SARAI ROHILLA Rajasthan S Kranti Exp (12464) 04:36 04:36 - N N Y N Y N Y
BIKANER - DELHI SARAI ROHILLA Rajasthan S Kranti Exp (22464) 04:36 04:36 - N N Y N Y N Y
UDAIPUR CITY - DELHI S ROHILLA Rajasthan Humsafar Express (22985) 11:31 11:31 - N N N N N N Y
DELHI S ROHILLA - UDAIPUR CITY Rajasthan Humsafar Express (22986) 16:51 16:51 - N N N N N N Y
FARUKHNAGAR - SAHARANPUR Janta Exp (UnReserved) (14545) 13:38 13:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - FARUKHNAGAR Janta Exp (UnReserved) (14546) 12:08 12:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARMER - OLD DELHI Malani Slip Express (14662) 09:52 09:54 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - MUMBAI BANDRA T Garib Rath Exp (12215) 10:10 10:10 - Y Y N Y N Y N
MUMBAI BANDRA T - DELHI SARAI ROHILLA Garib Rath Exp (12216) 11:19 11:19 - Y N Y Y N Y N
AJMER - DELHI S ROHILLA Jan Shatabdi Express (12065) 10:39 10:39 - Y Y Y N Y Y N
DELHI S ROHILLA - AJMER Jan Shatabdi Express (12066) 17:01 17:01 - Y Y Y N Y Y N
JAIPUR - DELHI S ROHILLA AC Double Decker Exp (12985) 09:27 09:27 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI S ROHILLA - JAIPUR AC Double Decker Exp (12986) 18:18 18:18 - Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - KISHANGANJ Garib Nawaj Express (15716) 18:31 18:31 - Y Y N Y N N N
JAISALMER - HOWRAH SF Express (12372) 13:24 13:24 - N N N Y N N N
HOWRAH - JAISALMER SF Express (12371) 11:18 11:18 - N Y N N N N N
AJMER - JAMMU TAWI Pooja SF Express (12413) 20:46 20:46 - Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - AJMER Pooja SF Express (12414) 05:22 05:24 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - BIKANER SF Express (12457) 00:24 00:24 - Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - DELHI SARAI ROHILLA SF Express (12458) 05:07 05:07 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - JODHPUR Mandore SF Express (12461) 22:25 22:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - OLD DELHI Mandore SF Express (12462) 05:30 05:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - PORBANDAR Express (19264) 09:08 09:10 2 mins Y N N Y N N N
MUZAFFARPUR - PORBANDAR Express (19270) 14:08 14:08 - Y Y N N N N N
AHMEDABAD - SULTANPUR Express (19403) 22:34 22:34 - N Y N N N N N
SULTANPUR - AHMEDABAD Express (19404) 07:40 07:40 - N N N Y N N N
RAJKOT - DELHI S ROHILLA Weekly Express (19579) 09:12 09:12 - N N N N Y N N
DELHI S ROHILLA - RAJKOT Weekly Express (19580) 14:08 14:08 - N N N N Y N N
HARIDWAR - UDAIPUR Express (19610) 02:36 02:36 - Y N Y N N Y N
UDAIPUR - HARIDWAR Express (19609) 02:15 02:15 - N Y N N Y N Y
AHMEDABAD - OLD DELHI Ashram SF Express (12915) 08:59 08:59 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - AHMEDABAD Ashram SF Express (12916) 16:15 16:15 - Y Y Y Y Y Y Y
RAMNAGAR - JAISALMER Corbett Park Link Exp (25014) 05:40 05:40 - Y Y Y Y Y Y Y
JAISALMER - KATHGODAM Ranikhet Express (15013) 19:27 19:27 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - OKHA Uttaranchal Express (19566) 14:33 14:33 - N N N N N N Y
OKHA - DEHRADUN Uttaranchal Express (19565) 09:12 09:12 - N N N N N Y N
DELHI S ROHILLA - UDAIPUR CITY Chetak SF Exp (12981) 20:21 20:21 - Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - DELHI S ROHILLA Chetak SF Exp (12982) 04:08 04:08 - Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - DELHI SARAI ROHILLA Salasar SF Exp (22422) 21:09 21:09 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - JODHPUR Salasar SF Exp (22421) 07:48 07:48 - Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - NEW JALPAIGURI Weekly Express (19601) 13:28 13:28 - N N N N N Y N
NEW JALPAIGURI - UDAIPUR CITY Weekly Express (19602) 13:41 13:41 - N Y N N N N N
MUMBAI BANDRA T - CHANDIGARH SF Express (22451) 11:19 11:19 - N Y N N Y N N
CHANDIGARH - MUMBAI BANDRA T SF Express (22452) 10:41 10:41 - N N Y N N N Y
JODHPUR - DELHI SARAI ROHILLA SF Express (22481) 04:26 04:26 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - JODHPUR SF Express (22482) 23:59 23:59 - Y Y Y Y Y Y Y
RINGAS - DELHI S ROHILLA Express (14022) 04:43 04:43 - Y N N Y N Y N
DELHI S ROHILLA - RINGAS Express (14021) 23:07 23:07 - N Y N Y N Y N
VARANASI - AHMEDABAD Weekly Express (19408) 07:40 07:40 - N N N N N N Y
AHMEDABAD - VARANASI Weekly Express (19407) 13:24 13:24 - N N N N Y N N
HARIDWAR - AHMEDABAD Mail Express (19032) 23:25 23:25 - Y Y Y Y Y Y Y
JAISALMER - OLD DELHI Runicha Express (14660) 09:52 09:54 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - JAISALMER Runicha Express (14659) 18:41 18:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KATHGODAM - JAISALMER Ranikhet Express (15014) 05:39 05:39 - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY - BHUJ Ala Hazrat Exp (via Ahmedabad) (14321) 12:57 12:58 1 min Y N Y N Y N Y
BHUJ - BAREILLY Ala Hazrat Express (via Bhildi) (14322) 13:10 13:12 2 mins Y N N Y N Y Y
BHUJ - BAREILLY Ala Hazrat Express (via Ahmedabad) (14312) 13:10 13:12 2 mins N Y Y N Y N N
BAREILLY - BHUJ Ala Hazrat Exp (via Ahmedabad) (14311) 12:56 12:58 2 mins N Y N Y N Y N
BIKANER - DELHI S ROHILLA Intercity SF Express (22471) 16:24 16:24 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI S ROHILLA - BIKANER Intercity SF Express (22472) 09:27 09:27 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - SIKAR Intercity Exp (14812) 07:40 07:40 - N N Y N Y N N
SIKAR - DELHI SARAI ROHILLA Intercity Exp (14811) 19:39 19:39 - N N Y N Y N N
KISHANGANJ - AJMER Garib Nawaj Express (15715) 14:33 14:33 - Y N Y N N Y N
INDORE - DELHI S ROHILLA Weekly Express (19337) 12:30 12:30 - Y N N N N N N
DELHI S ROHILLA - INDORE Weekly Express (19338) 15:46 15:46 - Y N N N N N N
OLD DELHI - REWARI Passenger (54417) 17:35 17:36 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BHAGAT KI KOTHI - KAMAKHYA Express (15623) 03:19 03:19 - N N Y N N N N
KAMAKHYA - BHAGAT KI KOTHI Express (15624) 11:17 11:17 - N N N N N N Y
AHMEDABAD - HARIDWAR Mail Express (19031) 03:49 03:49 - Y Y Y Y Y Y Y
FARUKHNAGAR - OLD DELHI Passenger (51916) 04:38 04:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - FARUKHNAGAR Passenger (51915) 01:29 01:30 1 min Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - REWARI Passenger (54085) 08:20 08:21 1 min Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - OLD DELHI Passenger (54086) 12:10 12:11 1 min Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - HISAR Passenger (54309) 06:37 06:38 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - OLD DELHI Passenger (54310) 10:35 10:36 1 min Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - MEERUT CANTT Passenger (UnReserved) (54411) 15:55 15:56 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MEERUT CANTT - REWARI Passenger (UnReserved) (54412) 10:32 10:33 1 min Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - REWARI Passenger (UnReserved) (54413) 04:32 04:33 1 min Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - OLD DELHI Passenger (UnReserved) (54414) 08:05 08:06 1 min Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - OLD DELHI Passenger (UnReserved) (54416) 14:10 14:11 1 min Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - OLD DELHI Passenger (UnReserved) (54420) 20:25 20:26 1 min Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - REWARI Passenger (UnReserved) (54421) 12:35 12:36 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SHRI GANGANAGAR - TILAK BRIDGE Fast Passenger (54767) 07:05 07:06 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TILAK BRIDGE - SHRI GANGANAGAR Fast Passenger (54768) 19:30 19:31 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DELHI - REWARI DEMU (74001) 21:20 21:21 1 min Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - OLD DELHI DEMU (74002) 17:55 17:56 1 min Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - REWARI DEMU (74003) 15:01 15:02 1 min Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - OLD DELHI DEMU (74004) 06:24 06:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GARHI HARSARU - FARUKHNAGAR Passenger (74031) START 06:20 - Y Y Y Y Y Y N
FARRUKHNAGAR - DELHI SARAI ROHILLA DEMU (74032) 07:23 07:25 2 mins Y Y Y Y Y Y N
DELHI SARAI ROHILLA - FARRUKHNAGAR DEMU (74033) 09:49 09:50 1 min Y Y Y Y Y Y N
FARUKHNAGAR - GARHI HARSARU DEMU (74034) 11:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
GARHI HARSARU - FARUKHNAGAR DEMU (74035) START 15:15 - Y Y Y Y Y Y N
FARRUKHNAGAR - DELHI SARAI ROHILLA DEMU (74036) 16:39 16:40 1 min Y Y Y Y Y Y N
DELHI SARAI ROHILLA - FARUKHNAGAR DEMU (74037) 19:05 19:06 1 min Y Y Y Y Y Y N
FARUKHNAGAR - GARHI HARSARU DEMU (74038) 20:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
AJMER - DELHI SARAI ROHILLA Special (Start 05 Oct) (09623) 22:35 22:35 - N N N N N Y N
DELHI SARAI ROHILLA - AJMER Special (Start 06 Oct) (09624) 02:39 02:39 - N N N N N N Y
JAIPUR - DELHI CANTT Special (09731) 12:38 12:38 - N Y N Y Y N N
DELHI CANTT - JAIPUR Special (09732) 15:40 15:40 - N Y N Y Y N N
PORBANDAR - MUZAFFARPUR Express (19269) 18:31 18:31 - N N N N Y Y N
PORBANDAR - DELHI SARAI ROHILLA Express (19263) 18:31 18:31 - N N Y N N N Y
AHMEDABAD - DELHI SARAI ROHILLA AC Suvidha SPL (Start 25 Oct) (82941) 05:49 05:49 - N N N N N Y N
AHMEDABAD - DELHI SARAI ROHILLA Humsafar SPL (Start 18 Oct) (09413) 05:49 05:49 - N N N N N Y N
DELHI SARAI ROHILLA - AHMEDABAD Humsafar SPL (Start 19 Oct) (09414) 16:36 16:36 - N N N N N Y N