Back Tinsukia Jn (TSK) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
GUWAHATI - LEDO Intercity Express (15603) 09:11 09:16 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
LEDO - GUWAHATI Intercity Express (15604) 16:15 16:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAHARLAGUN - TINSUKIA Intercity Express (15908) 11:00 ENDS - Y Y Y N Y Y N
TINSUKIA - NAHARLAGUN Intercity Express (15907) START 16:00 - Y Y Y N Y N Y
NAHARLAGUN - TINSUKIA Intercity Express (15912) 11:00 ENDS - N N N Y N N N
TINSUKIA - NAHARLAGUN Intercity Express (15911) START 18:45 - N N N Y N N N
LUMDING - TINSUKIA Passenger (55901) 20:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TINSUKIA - LUMDING Passenger (55902) START 07:50 - Y Y Y Y Y Y Y
JORHAT TOWN - TINSUKIA Passenger (55913) 11:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
TINSUKIA - JORHAT TOWN Passenger (55914) START 14:40 - Y Y Y Y Y N Y
LEDO - DIBRUGARH TOWN DEMU (75902) 08:27 08:29 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LEDO - DIBRUGARH TOWN DEMU (75907) 19:05 19:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH TOWN - LEDO DEMU (75903) 19:22 19:24 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DANGARI - DIBRUGARH TOWN DEMU (75912) 15:55 16:00 5 mins Y Y Y Y Y Y N
LEDO - TINSUKIA DEMU (75904) 22:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TINSUKIA - DIBRUGARH TOWN DEMU (75905) START 05:20 - Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH TOWN - LEDO DEMU (75906) 08:44 08:46 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH TOWN - DANGARI DEMU (75911) 11:55 12:00 5 mins Y Y Y Y Y Y N