Back Thanjavur (TJ) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
THANJAVUR - TIRUCHCHIRAPPALLI Special (UnReserved) (06865) START 07:30 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - THANJAVUR Special (UnReserved) (06866) 20:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MANNARGUDI - TIRUCHCHIRAPALI Special (UnReserved) (06863) 20:05 20:10 5 mins N N N N N Y N
TIRUCHCHIRAPALI - MANNARGUDI Special (UnReserved) (06864) 09:58 10:00 2 mins Y N N N N N N
RAMESWARAM - MANDUADIH Weekly Express (15119) 05:18 05:20 2 mins N N N Y N N N
MANDUADIH - RAMESWARAM Weekly Express (15120) 17:03 17:05 2 mins N Y N N N N N
MAYILADUTHURAI - COIMBATORE Jan Shatabdi Exp (12083) 15:43 15:45 2 mins Y N Y Y Y Y Y
COIMBATORE - MAYILADUTHURAI Jan Shatabdi Exp (12084) 12:03 12:05 2 mins Y N Y Y Y Y Y
TAMBARAM - NAGERCOIL Antyodaya Express (16191) 04:58 05:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAGERCOIL - TAMBARAM Antyodaya Express (16192) 23:38 23:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI EGMORE - TIRUCHENDUR Express (16105) 22:28 22:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHENDUR - CHENNAI EGMORE Express (16106) 04:13 04:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - ERNAKULAM Express (16187) 18:23 18:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ERNAKULAM - KARAIKAL Tea Garden Express (16188) 08:48 08:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MYSORE - MAYILADUTURAI SF Express (16232) 04:48 04:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MAYILADUTURAI - TIRUCHCHIRAPPALLI Express (16233) 09:28 09:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANNARGUDI - COIMBATORE MAIN Chemmozhi Express (16615) 21:18 21:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE - MANNARGUDI Chemmozhi Express (16616) 06:13 06:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - RAMESWARAM Meenakshi Express (16779) 23:08 23:10 2 mins N Y N N Y N Y
RAMESWARAM - TIRUPATI MAIN Meenakshi Express (16780) 22:43 22:45 2 mins Y N N Y N Y N
CHENNAI EGMORE - TIRUCHCHIRAPPALLI Cholan Exp (16795) 14:23 14:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - CHENNAI EGMORE Cholan Exp (16796) 10:48 10:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMESWARAM - CHENNAI EGMORE Express (16852) 23:18 23:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI EGMORE - RAMESWARAM Express (16851) 01:30 01:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PUDUCHERRY - KANNIYAKUMARI Weekly Express (16861) 16:28 16:30 2 mins N N N N N N Y
KANNIYAKUMARI - PUDUCHERRY Weekly Express (16862) 22:58 23:00 2 mins Y N N N N N N
CHENNAI EGMORE - THANJAVUR Uzhavan Exp (16865) 06:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
THANJAVUR - CHENNAI EGMORE Uzhavan Exp (16866) START 21:35 - Y Y Y Y Y Y Y
VASCO DA GAMA - VELANKANNI Weekly Exp (17315) 09:28 09:30 2 mins N Y N N N N N
VELANKANNI - VASCO DA GAMA Weekly Exp (17316) 01:43 01:45 2 mins N N Y N N N N
MADURAI - CHENNAI EGMORE Mahal SF Express (22624) 00:18 00:20 2 mins N N N N Y N Y
CHENNAI EGMORE - MADURAI Mahal SF Express (22623) 06:28 06:30 2 mins Y N N N N Y N
RAMESWARAM - BHUBANESWAR Weekly Exp (18495) 14:37 14:39 2 mins N N N N N N Y
BHUBANESWAR - RAMESWARAM Weekly Exp (18496) 14:43 14:45 2 mins N N N N N Y N
FAIZABAD - RAMESWARAM Shraddha Sethu Express (16794) 23:28 23:30 2 mins N N N N Y N N
RAMESWARAM - FAIZABAD Shraddha Sethu Express (16793) 05:10 05:12 2 mins Y N N N N N N
MAYILADUTURAI - MYSORE SF Express (16231) 19:08 19:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - MAYILADUTURAI Express (16234) 13:38 13:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MAYILADUTURAI - TIRUCHIRAPPALLI Passenger (56113) 08:03 08:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHIRAPPALLI - MAYILADUTURAI Passenger (56114) 19:08 19:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MAYILADUTURAI - THANJAVUR Passenger (56115) 09:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
THANJAVUR - MAYILADUTURAI Passenger (56116) START 18:20 - Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - TIRUCHIRAPPALLI Passenger (56711) 15:50 16:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - KARAIKAL Passenger (56714) 07:30 07:55 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
MAYILADUTURAI - DINDIGUL Passenger (56821) 12:38 12:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DINDIGUL - MAYILADUTURAI Passenger (56822) 14:45 14:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MAYILADUTURAI - TIRUCHIRAPPALLI Passenger (56823) 22:15 22:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHIRAPPALLI - MAYILADUTURAI Passenger (56824) 08:18 08:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - TIRUCHIRAPALLI DEMU (76851) 09:50 09:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANNARGUDI - TIRUCHIRAPPALLI DEMU (76805) 07:45 07:55 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHIRAPPALLI - MANNARGUDI DEMU (76806) 18:43 18:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
THANJAVUR - KARAIKAL DEMU (76812) START 06:00 - Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - THANJAVUR DEMU (76815) 20:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - THANJAVUR DEMU (76820) 02:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
THANJAVUR - TIRUCHIRAPPALLI DEMU (76821) START 06:45 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - THANJAVUR DEMU (76822) 09:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
THANJAVUR - TIRUCHCHIRAPPALLI DEMU (76823) START 05:40 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALLI - THANJAVUR DEMU (76824) 13:30 ENDS - N N N N N Y N
MAYILADUTURAI - THANJAVUR DEMU (76825) 19:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
THANJAVUR - MAYILADUTURAI DEMU (76826) START 11:15 - Y Y Y Y Y Y Y
THANJAVUR - TIRUCHCHIRAPPALLI DEMU (76827) START 14:05 - N N N N N Y N
TIRUCHCHIRAPPALLI - THANJAVUR DEMU (76828) 21:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
THANJAVUR - TIRUCHCHIRAPPALLI DEMU (76829) START 20:00 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHIRAPALLI - KARAIKAL DEMU (76852) 17:55 18:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KARAIKAL - TIRUCHCHIRAPPALI DEMU (76853) 17:40 17:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUCHCHIRAPPALI - KARAIKAL DEMU (76854) 11:23 11:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - RAMESWARAM Special (07685) 16:20 16:22 2 mins N N N N N Y N
RAMESWARAM - HYDERABAD DECCAN Special (07686) 12:35 12:40 5 mins N N N N N N Y
TIRUCHCHIRAPALI - MAYILADUTURAI J Special (06030) 13:38 13:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VELLANKANNI - ERNAKULAM Special (06016) 21:00 21:02 2 mins N N N N N N Y
ERNAKULAM - VELLANKANNI Special (06015) 02:45 02:50 5 mins N N N N N N Y