Back DANAPUR - MOKAMA MEMU

DANAPUR(DNR) MOKAMEH JN(MKA) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
DANAPUR(DNR) Starts 17:55 0 0.0
PHULWARI SHARIF(PWS) 18:04 18:05 1 3.7
SACHIWALAY HALT(SCY) 18:09 18:10 1 7.6
PATNA JN(PNBE) 18:20 18:25 5 9.7
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 18:34 18:35 1 12.3
GULZARBAGH(GZH) 18:41 18:42 1 16.5
PATNA SAHEB(PNC) 18:47 18:48 1 19.6
BANKA GHAT(BKG) 18:58 18:59 1 25.8
FATUHA(FUT) 19:05 19:06 1 31.5
KHUSROPUR(KOO) 19:20 19:21 1 40.0
KARAUTA(KWO) 19:30 19:31 1 45.8
TEKA BIGHA HALT(TKBG) 19:40 19:41 1 50.3
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 19:49 19:50 1 54.8
ATHMAL GOLA(ATL) 20:01 20:02 1 63.8
BARH(BARH) 20:12 20:13 1 72.9
PUNARAKH(PHK) 20:29 20:30 1 83.1
MOR(MOR) 20:44 20:45 1 91.3
MOKAMEH JN(MKA) 21:30 Ends 0 98.7