Back LUDHIANA - BHIWANI Passanger (UnReserved)

LUDHIANA JN(LDH) BHIWANI(BNW) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LUDHIANA JN(LDH) Starts 5:30 0 0.0
GILL(GILL) 5:40 5:42 2 8.2
JASSOWAL HALT(JSL) 5:55 5:56 1 13.4
KILA RAIPUR(QRP) 6:01 6:02 1 17.8
AHMADGARH(AHH) 6:12 6:15 3 25.4
ROHIRA GHALUGHRA(RHW) 6:21 6:22 1 31.3
KUP(KUP) 6:28 6:30 2 35.6
MALERKOTLA(MET) 6:48 6:50 2 45.3
HIMMATANA(HMI) 7:03 7:05 2 52.3
DHURI JN(DUI) 7:23 7:25 2 62.1
BAHADUR SINGH WALA(BSS) 7:39 7:41 2 70.4
SANGRUR(SAG) 7:48 7:51 3 78.2
BHARUR(BZ) 8:01 8:03 2 85.2
SUNAM(SFM) 8:08 8:10 2 90.9
CHAJLI(CJL) 8:20 8:22 2 100.6
GOVINDGARH KHOKHAR(GGKR) 8:29 8:31 2 106.2
LEHRA GAGA(LHA) 8:37 8:39 2 112.4
GURNAY(GRN) 8:56 8:58 2 121.2
JAKHAL JN(JHL) 9:10 9:20 10 128.7
KUDNI(KUDN) 9:27 9:28 1 136.3
JAMALPUR SHAIKHAN(JPS) 9:38 9:40 2 141.3
PIRTHALA LLAUDA(PLT) 10:02 10:03 1 149.5
GAJUWALA(GJW) 10:10 10:11 1 155.2
UKLANA(UKN) 10:19 10:20 1 163.8
DAULATPUR HARYANA(DULP) 10:27 10:29 2 169.3
BARWALA(BXC) 10:37 10:38 1 178.6
DHANSU(DNX) 10:54 10:55 1 198.3
RAIPUR HARIYANA(RPHR) 11:06 11:07 1 204.9
HISAR(HSR) 11:25 12:00 35 210.3
SATROD(STD) 12:13 12:15 2 220.9
HANSI(HNS) 12:30 12:32 2 233.4
JITAKHERI(JKZ) 12:43 12:45 2 243.1
BAWANI KHERA(BWK) 12:55 12:57 2 252.3
BHIWANI(BNW) 13:45 Ends 0 270.2