Back Rohtak Jn (ROK) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
JIND - REWARI DEMU (via Jhajjar) (74016) 17:40 17:45 5 mins Y Y Y Y Y Y N
REWARI - JIND DEMU (via Jhajjar) (74015) 08:45 08:50 5 mins Y Y Y Y Y Y N
REWARI - ROHTAK DEMU (74017) 21:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
ROHTAK - REWARI DEMU (74018) START 05:05 - Y Y Y Y Y Y N
NEW DELHI - ROHTAK MEMU (64911) 11:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - NEW DELHI MEMU (64912) START 07:10 - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - JIND Passenger (78781) START 12:11 - N N N N N N Y
JIND - ROHTAK Passenger (54008) 14:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - BHIWANI Passenger (54005) 06:32 06:35 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
JIND - ROHTAK Passenger (54006) 09:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - JIND Passenger (54007) START 09:30 - Y Y Y Y Y Y Y
TILAK BRIDGE - ROHTAK Passenger (54001) 21:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - JIND Passenger (54009) START 17:50 - Y Y Y Y Y Y Y
BHIWANI - ROHTAK Passenger (UnReserved) (54014) 09:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BHIWANI - ROHTAK Passenger (UnReserved) (54018) 17:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
REWARI - ROHTAK Passenger (via Jhajjar) (54019) 06:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - REWARI Passenger (via Jhajjar) (54020) START 19:30 - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - JIND Passenger (54023) START 07:00 - Y Y Y Y Y Y Y
JIND - OLD DELHI Passenger (54024) 18:55 19:15 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
JIND - OLD DELHI Passenger (54032) 08:37 08:40 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
JIND - OLD DELHI Passenger (54034) 17:15 17:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - JAKHAL Passenger (54035) 18:06 18:10 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAKHAL - OLD DELHI Passenger (54036) 07:45 08:03 18 mins Y Y Y Y Y Y Y
FIROZPUR CANTT - OLD DELHI Passenger (UnReserved) (54642) 20:05 20:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - JIND Passenger (54031) 13:50 13:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - TILAK BRIDGE Passenger (54002) START 06:15 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - NARWANA Passenger (54033) 19:50 20:20 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - BHIWANI Passenger (54423) 19:15 19:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHIWANI - OLD DELHI Passenger (54424) 06:10 06:40 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - OLD DELHI MEMU (64932) START 15:50 - Y Y Y Y Y Y Y
KURUKSHETRA - OLD DELHI DEMU (74014) 09:04 09:06 2 mins Y Y Y Y Y Y N
ROHTAK - OLD DELHI DEMU (74012) START 04:15 - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - OLD DELHI MEMU (64914) START 13:30 - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - OLD DELHI MEMU (64916) START 21:00 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - KURUKSHETRA DEMU (74013) 18:48 18:50 2 mins Y Y Y Y Y N Y
OLD DELHI - ROHTAK DEMU (74011) 22:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - ROHTAK MEMU (64931) 20:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - ROHTAK MEMU (64915) 12:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - PANIPAT Passenger (54025) START 11:15 - Y Y Y Y Y Y Y
PANIPAT - ROHTAK Passenger (54026) 16:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - BHIWANI Passenger (54013) START 14:05 - Y Y Y Y Y Y Y
JABALPUR - SMVD KATRA Express (11449) 00:57 00:59 2 mins N N Y N N N N
SMVD KATRA - JABALPUR Express (11450) 11:36 11:38 2 mins N N N Y N N N
NEW DELHI - LUDHIANA Shatabdi Express (12037) 08:17 08:19 2 mins N Y Y Y Y N Y
LUDHIANA - NEW DELHI Shatabdi Express (12038) 20:34 20:36 2 mins N Y Y Y Y N Y
NEW DELHI - MOGA Shatabdi Express (12043) 08:17 08:19 2 mins Y N N N N Y N
MOGA - NEW DELHI Shatabdi Express (12044) 20:34 20:36 2 mins Y N N N N Y N
NEW DELHI - FIROZPUR CANT Shatabdi Express (12047) 17:37 17:39 2 mins Y N N N Y N N
FIROZPUR CANT - NEW DELHI Shatabdi Express (12048) 08:50 08:52 2 mins Y N N N Y N N
MUMBAI CSMT - FIROZPUR CANTT SF Punjab Mail (12137) 23:07 23:09 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - AMRITSAR SF Express (12421) 14:57 15:00 3 mins N N N Y N N N
AMRITSAR - HAZUR SAHIB NANDED SF Express (12422) 21:45 21:47 2 mins Y N N N N N N
DELHI S ROHILLA - PATHANKOT Express (14035) 00:25 00:27 2 mins N Y N Y N Y N
PATHANKOT - DELHI S ROHILLA Express (14036) 08:07 08:09 2 mins N N Y N Y N Y
TILAK BRIDGE - SIRSA Haryana Exp (UnReserved) (14085) 20:10 20:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SIRSA - TILAK BRIDGE Haryana Exp (UnReserved) (14086) 07:45 07:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - ROHTAK Intercity Express (14323) 12:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - NEW DELHI Intercity Express (14324) START 14:15 - Y Y Y Y Y Y Y
FIROZPUR CANTT - DELHI SARAI ROHILLA Intercity Exp (14626) 09:58 10:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR CENTRAL - BHIWANI Kalindi Express (14723) 07:55 08:10 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHIWANI - KANPUR CENTRAL Kalindi Express (14724) 19:55 19:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHIWANI - KALKA Ekta Express (UnReserved) (14795) 05:28 05:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KALKA - BHIWANI Ekta Express (UnReserved) (14796) 22:17 22:20 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - SMVD KATRA Andaman Express (16031) 00:57 00:59 2 mins N Y N N Y Y N
SMVD KATRA - CHENNAI CENTRAL Andaman Express (16032) 11:36 11:38 2 mins N N Y N N Y Y
KANNIYAKUMARI - SMVD KATRA Himsagar Express (16317) 00:57 00:59 2 mins Y N N N N N N
SMVD KATRA - KANNIYAKUMARI Himsagar Express (16318) 11:36 11:38 2 mins N Y N N N N N
MANGALORE CENTRAL - SMVD KATRA Navyug Express (16687) 00:57 00:59 2 mins N N N Y N N N
TIRUNELVELI - SMVD KATRA Express (16787) 00:57 00:59 2 mins Y N N Y N N N
MUMBAI CENTRAL - FIROZPUR CANTT Janta Express (19023) 15:15 15:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
FIROZPUR CANTT - MUMBAI CENTRAL Janta Express (19024) 10:57 11:02 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOTA - SMVD KATRA Express (19803) 00:57 00:59 2 mins N N N N N N Y
SMVD KATRA - KOTA Express (19804) 11:36 11:38 2 mins Y N N N N N N
DURG - FIROZPUR CANTT Antyodaya Express (22895) 05:58 06:00 2 mins Y N N N N N N
FIROZPUR CANTT - DURG Antyodaya Express (22896) 05:39 05:41 2 mins N Y N N N N N
DELHI SARAI ROHILLA - FIROZPUR CANTT Intercity Exp (14625) 08:30 08:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - MANGALORE CENTRAL Navyug Express (16688) 11:36 11:38 2 mins N N N N Y N N
H S NANDED - SHRI GANGANAGAR SF Express (Starts 2 June) (12439) 14:57 15:00 3 mins Y N N N N N N
SHRI GANGANAGAR - H S NANDED SF Exp (via Hanumangarh) (Start 31 May) (12440) 21:45 21:47 2 mins N N N N Y N N
TILAK BRIDGE - ROHTAK Passenger (54769) 21:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - TILAK BRIDGE Passenger (54770) START 06:15 - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - AJMER Garib Rath Express (12984) 23:53 23:58 5 mins Y N Y N N Y N
OLD DELHI - SHRI GANGANAGAR Intercity SF Exp (12481) 14:40 14:43 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHRI GANGANAGAR - OLD DELHI Intercity SF Exp (12482) 11:48 11:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - BIKANER SF Exp (via Sri Ganganagar) (12455) 23:48 23:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - DELHI SARAI ROHILLA SF Exp (via Sri Ganganagar) (12456) 05:54 05:56 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - CHANDIGARH Garib Rath Express (12983) 02:25 02:28 3 mins Y N Y N N Y N
HOWRAH - SHRI GANGANAGAR Udyan Abha Toofan Exp (13007) 21:36 21:41 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHRI GANGANAGAR - HOWRAH Udyan Abha Toofan Exp (13008) 03:50 03:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHRI GANGANAGAR - H S NANDED SF Express (12486) 21:45 21:47 2 mins N Y N N Y Y N
H S NANDED - SHRI GANGANAGAR SF Express (12485) 14:57 15:00 3 mins Y Y N N Y N N
BATHINDA - OLD DELHI Kisan Express (14520) 12:25 12:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - BATHINDA Kisan Express (14519) 16:30 16:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HARIDWAR - BIKANER Weekly Express (14718) 23:10 23:15 5 mins N Y N Y N Y N
BIKANER - HARIDWAR Weekly Express (14717) 07:15 07:20 5 mins N Y N Y N Y N
LALGARH - DIBRUGARH Avadh Assam Express (15910) 05:25 05:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - LALGARH Avadh Assam Express (15909) 18:18 18:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - ROHTAK MEMU (64913) 07:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - FIROZPUR CANTT Passenger (54641) 09:13 09:18 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - JIND Passenger (54049) START 04:05 - Y Y Y Y Y Y Y
JIND - ROHTAK Passenger (54050) 20:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - JAIPUR Intercity Express (19718) 00:15 00:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - CHANDIGARH Intercity Express (19717) 01:13 01:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
FIROZPUR CANTT - MUMBAI CSMT SF Punjab Mail (12138) 03:15 03:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GORAKHPUR - HISAR Gorakhdham SF Express (12555) 07:34 07:50 16 mins Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - GORAKHPUR Gorakhdham SF Express (12556) 18:35 18:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ROHTAK - BHIWANI Passenger (54015) START 17:45 - Y Y Y Y Y Y Y
BHIWANI - ROHTAK Passenger (UnReserved) (54016) 10:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y