Back Jolarpettai (JTJ) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
KATPADI - SALEM MEMU (66019) 08:05 08:10 5 mins Y Y Y Y Y N Y
SALEM - KATPADI MEMU (66020) 18:20 18:25 5 mins Y Y Y Y Y N Y
ARAKKONAM - KSR BENGALURU Passenger (56261) 12:25 14:10 1:45 Y Y Y Y Y Y Y
KSR BENGALURU - ARAKKONAM Passenger (56262) 13:10 13:30 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
JOLARPETTAI - ERODE Passenger (56845) START 05:30 - Y Y Y Y Y Y Y
ERODE - JOLARPETTAI Passenger (56846) 21:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
JOLARPETTAI - ERODE Passenger (UnReserved) (56111) START 15:10 - Y Y Y Y Y Y Y
ERODE - JOLARPETTAI Passenger (UnReserved) (56112) 12:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - SANTRAGACHI Special (05227) 03:30 03:35 5 mins N N N Y N N N
KOCHUVELI - GUWAHATI Suvidha Special (82636) 03:51 03:51 - Y N N N N N N
GUWAHATI - KOCHUVELI Special (Start 01 May) (06335) 08:07 08:07 - N N N N N Y N
KOCHUVELI - GUWAHATI Special (Start 11 July) (06336) 03:51 03:51 - N N Y N N N N
SMVD KATRA - YESVANTPUR SF Special (06522) 09:55 10:00 5 mins N N Y N N N N
HYDERABAD DECCAN - KOCHUVELI Special (07115) 13:58 14:00 2 mins N N N N N N Y
KOCHUVELI - HYDERABAD DECCAN Special (07116) 22:02 22:05 3 mins Y N N N N N N
JOLARPETTAI - KSR BENGALURU MEMU (66549) START 14:30 - Y Y Y Y Y Y Y
KSR BENGALURU - JOLARPETTAI MEMU (66550) 13:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
JOLARPETTAI - ARAKKONAM Passenger (56122) START 13:30 - Y Y Y Y Y Y Y
ARAKKONAM - JOLARPETTAI Passenger (56121) 12:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAMBALPUR - BANASWADI Special (08301) 10:55 10:57 2 mins N N N Y N N N
BANASWADI - SAMBALPUR Special (08302) 03:20 03:25 5 mins N N N N Y N N
TRIVANDRUM - GORAKHPUR Raptisagar SF Express (12512) 19:48 19:50 2 mins N Y Y N N N Y
CHENNAI CENTRAL - THIRUVANANTHAPURAM CENTRAL MEMU Special (06059) 22:08 22:10 2 mins N N N Y N N N
MYSURU - RENIGUNTA Express (11065) 04:13 04:15 2 mins N N N N N Y N
RENIGUNTA - MYSURU Express (11066) 21:18 21:20 2 mins N N N N N Y N
CHENNAI CENT - TRIVANDRUM CENT Super AC Express (22207) 19:10 19:10 - N Y N N Y N N
CHENNAI CENTRAL - MYSORE Shatabdi Express (12007) 08:52 08:52 - Y Y N Y Y Y Y
MYSORE - MGR CHENNAI CENTRAL Shatabdi Express (12008) 18:14 18:14 - Y Y N Y Y Y Y
CHENNAI CENT - BANGALORE CITY Shatabdi Express (12027) 20:17 20:17 - Y N Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - CHENNAI CENT Shatabdi Express (12028) 07:55 07:55 - Y N Y Y Y Y Y
CHENNAI CENT - COIMBATORE Shatabdi Express (12243) 09:59 10:00 1 min Y N Y Y Y Y Y
COIMBATORE - CHENNAI CENT Shatabdi Express (12244) 18:54 18:55 1 min Y N Y Y Y Y Y
HOWRAH - YESVANTPUR Duronto Express (12245) 13:37 13:37 - Y N Y Y N Y Y
YESVANTPUR - HOWRAH Duronto Express (12246) 13:32 13:32 - Y Y N Y Y N Y
CHENNAI CENTRAL - MADURAI AC Duronto Express (22205) 01:19 01:19 - N Y N Y N N N
MADURAI - CHENNAI CENTRAL AC Duronto Express (22206) 04:15 04:15 - N N Y N Y N N
BANGALORE CANTT - AGARTALA Humsafar Express (12503) 12:25 12:25 - N Y N N Y N N
AGARTALA - BANGALORE CANT Humsafar Express (12504) 18:13 18:13 - Y N N Y N N N
BHUBANESWAR - KRISHNARAJAPURAM HumSafar Exp (22833) 10:43 10:45 2 mins N Y N N N N N
KRISHNARAJAPURAM - BHUBANESWAR HumSafar Exp (22834) 18:58 19:00 2 mins N Y N N N N N
HOWRAH - YESVANTPUR HumSafar Express (22887) 18:06 18:06 - N N Y N N N N
YESVANTPUR - HOWRAH HumSafar Express (22888) 12:16 12:16 - N N N Y N N N
PATNA - BANASWADI Humsafar Express (22353) 17:50 17:55 5 mins N N N N N Y N
BANASWADI - PATNA Humsafar Express (22354) 16:15 16:20 5 mins N N N N N N Y
YESVANTPUR - MUZAFFARPUR Weekly Express (15227) 03:30 03:35 5 mins N N N Y N N N
MUZAFFARPUR - YESVANTPUR Weekly Express (15228) 07:35 07:40 5 mins N N Y N N N N
CHENNAI CENTRAL - BANGALORE CITY AC Double Decker Exp (22625) 10:33 10:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - CHENNAI CENTRAL AC Double Decker Exp (22626) 16:43 16:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - MYSORE Kaveri Express (16021) 00:50 00:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MYSURU - MGR CHENNAI CENTRAL Kaveri Express (16022) 02:45 02:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - ERNAKULAM Antyodaya Express (22877) 21:38 21:40 2 mins N N N N N N Y
ERNAKULAM - HOWRAH Antyodaya Express (22878) 08:48 08:50 2 mins N Y N N N N N
TRIVANDRUM CENT - MGR CHENNAI CENT Super AC Express (22208) 06:52 06:52 - Y N N Y N N N
ARAKKONAM - JOLARPETTAI Express (UnReserved) (16085) 21:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
JOLARPETTAI - ARAKKONAM Express (UnReserved) (16086) START 06:55 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - JOLARPETTAI Yelagiri Exp (UnReserved) (16089) 22:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
JOLARPETTAI - CHENNAI CENTRAL Yelagiri Exp (UnReserved) (16090) START 05:00 - Y Y Y Y Y Y Y
CHAMARAJANAGAR - TIRUPATI MAIN Express (16219) 00:01 00:05 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - CHAMARAJANAGAR Express (16220) 02:08 02:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KANNIYAKUMARI - SMVD KATRA Himsagar Express (16317) 05:58 06:00 2 mins N N N N N Y N
SMVD KATRA - KANNIYAKUMARI Himsagar Express (16318) 05:03 05:05 2 mins N N N Y N N N
HYDERABAD KACHEGUDA - NAGERCOIL Weekly Express (16353) 07:08 07:10 2 mins N N N Y N N N
NAGERCOIL - HYDERABAD KACHEGUDA Weekly Express (16354) 20:53 20:55 2 mins N Y N N N N N
PATNA - ERNAKULAM Express (16360) 13:53 13:55 2 mins N N N Y N N N
ERNAKULAM - PATNA Express (16359) 07:58 08:00 2 mins N N N N N N Y
YESVANTPUR - BHAGALPUR Anga SF Express (12253) 16:15 16:20 5 mins N N N N N Y N
BHAGALPUR - YESVANTPUR Anga SF Express (12254) 04:50 04:55 5 mins N N N N Y N N
YESVANTPUR - CHENNAI CENTRAL SF Express (12291) 01:30 01:32 2 mins N N N N N Y N
CHENNAI CENTRAL - YESVANTPUR SF Express (12292) 02:43 02:45 2 mins N N N N N N Y
BANGALORE CITY - DANAPUR Sanghamitra SF Exp (12295) 11:28 11:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DANAPUR - BANGALORE CITY Sanghamitra SF Exp (12296) 17:25 17:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE CENTRAL - SMVD KATRA Navyug Express (16687) 05:58 06:00 2 mins N Y N N N N N
SMVD KATRA - MANGALORE CENTRAL Navyug Express (16688) 10:08 10:10 2 mins N N N N N N Y
TIRUNELVELI - SMVD KATRA Express (16787) 05:58 06:00 2 mins N Y N N N Y N
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12507) 05:58 06:00 2 mins N N Y N N N N
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12508) 08:18 08:20 2 mins N N N N N N Y
BANGALORE CANTT - GUWAHATI SF Express (12509) 02:08 02:10 2 mins N N N Y Y Y N
GUWAHATI - BANGALORE CANTT SF Express (12510) 08:18 08:20 2 mins N Y Y Y N N N
GORAKHPUR - TRIVANDRUM Raptisagar SF Express (12511) 03:08 03:10 2 mins N Y N N N Y Y
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12515) 01:53 01:55 2 mins Y N N N N N N
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12516) 08:18 08:20 2 mins N N N N Y N N
BARAUNI - ERNAKULAM Rapti Sagar SF Express (12521) 03:08 03:10 2 mins N N N Y N N N
ERNAKULAM - BARAUNI Rapti Sagar SF Express (12522) 19:48 19:50 2 mins N N N N Y N N
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Express (12539) 13:13 13:15 2 mins N N Y N N N N
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Express (12540) 12:44 12:44 - N N N N N N Y
KAMAKHYA - YESVANTPUR AC SF Express (12552) 14:58 15:00 2 mins N N N N Y N N
TRIVANDRUM - HYDERABAD DECCAN Sabari Express (17229) 21:18 21:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - TRIVANDRUM Sabari Express (17230) 03:58 04:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MYSORE Bagmati SF Express (12577) 17:53 17:55 2 mins N N N Y N N N
MYSORE - DARBHANGA Bagmati SF Express (12578) 12:28 12:30 2 mins N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - MANGALORE CENTRAL SF Mail (12601) 23:23 23:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE CENTRAL - MGR CHENNAI CENTRAL SF Mail (12602) 02:03 02:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENT - MYSURU SF Express (12609) 17:13 17:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MYSURU - MGR CHENNAI CENT SF Express (12610) 10:28 10:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - BANGALORE Lalbagh SF Express (12607) 18:53 18:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE - MGR CHENNAI CENTRAL Lalbagh SF Express (12608) 08:43 08:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - TRIVANDRUM Mail SF Express (12623) 22:34 22:34 - Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM - MGR CHENNAI CENTRAL Mail SF Express (12624) 03:54 03:54 - Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM - NEW DELHI Kerala SF Express (12625) 00:43 00:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - TRIVANDRUM Kerala SF Express (12626) 00:38 00:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - VASCO DA GAMA Weekly Exp (17311) 18:10 18:15 5 mins N N N N Y N N
VASCO DA GAMA - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly Exp (17312) 08:13 08:15 2 mins N N N N Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - BANGALORE Brindavan SF Exp (12639) 11:03 11:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE - MGR CHENNAI CENTRAL Brindavan SF Express (12640) 17:13 17:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM - DELHI H NIZAMUDDIN Swarn Jayanti SF Exp (12643) 03:58 03:58 - N N Y N N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - TRIVANDRUM Swarn Jayanti SF Exp (12644) 20:17 20:17 - N N N N N Y N
ERNAKULAM - H NIZAMUDDIN Millenium SF Exp (12645) 03:43 03:45 2 mins N N N N N N Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - ERNAKULAM Millenium SF Exp (12646) 20:33 20:35 2 mins N N Y N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - BENGALURU CITY SF Mail Express (12657) 02:03 02:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - MGR CHENNAI CENTRAL SF Mail Express (12658) 00:58 01:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE CENTRAL - HYDERABAD KACHEGUDA Express (17605) 08:23 08:25 2 mins N N N Y N N Y
HYDERABAD KACHEGUDA - MANGALORE CENTRAL Exp (17606) 21:18 21:20 2 mins N Y N N Y N N
KOLKATA SHALIMAR - NAGERCOIL Gurudev SF Exp (12660) 06:53 06:55 2 mins N N N N Y N N
HYDERABAD KACHEGUDA - MADURAI Weekly Express (17615) 21:28 21:30 2 mins N N N N N Y N
MADURAI - HYDERAABAD KACHEGUDA Weekly Express (17616) 21:55 22:00 5 mins N N N N N N Y
NAGERCOIL - KOLKATA SHALIMAR Gurudev SF Exp (12659) 05:58 06:00 2 mins Y N N N N N N
CHENNAI CENT - METTUPALAYAM Nilagiri SF Exp (12671) 23:52 23:52 - Y Y Y Y Y Y Y
METTUPALAYAM - MGR CHENNAI CENT Nilagiri SF Exp (12672) 01:10 01:10 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - COIMBATORE Cheran SF Exp (12673) 01:13 01:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE - MGR CHENNAI CENTRAL Cheran SF Exp (12674) 02:58 03:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENT - COIMBATORE SF Express (12681) 01:33 01:33 - N N N N N N Y
COIMBATORE - MGR CHENNAI CENT SF Express (12682) 03:40 03:40 - N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - MANGALORE SF Express (12685) 20:04 20:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12686) 04:24 04:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MADURAI - DEHRADUN SF Express (12687) 05:48 05:50 2 mins Y N N Y N N N
DEHRADUN - MADURAI SF Express (12688) 05:58 06:00 2 mins N N Y N N N Y
MGR CHENNAI CENT - COIMBATORE MAIN Kovai SF Exp (12675) 09:23 09:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE MAIN - MGR CHENNAI CENT Kovai SF Exp (12676) 19:24 19:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - NAGERCOIL SF Express (12689) 22:08 22:10 2 mins N N N N Y N N
NAGERCOIL - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12690) 07:58 08:00 2 mins Y N N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - SATYA SAI P NILAYAM SF Exp (12691) 02:43 02:45 2 mins N N N N N Y N
SATYA SAI P NILAYAM - MGR CHENNAI CENTRAL SF Exp (12692) 01:30 01:32 2 mins N N N N N N Y
MGR CHENNAI CENTRAL - TRIVANDRUM SF Express (12695) 18:28 18:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - TRIVANDRUM SF Express (12697) 18:18 18:20 2 mins N N N N N N Y
TRIVANDRUM - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12698) 08:48 08:50 2 mins N N N N N N Y
TRIVANDRUM - CHENNAI CENTRAL SF Express (12696) 06:23 06:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HATIA - BANGALORE CANTT Express (18637) 01:48 01:50 2 mins Y N N N N N N
BANGALORE CANTT - HATIA Express (18638) 03:10 03:15 5 mins N Y N N N N N
YESVANTPUR - HATIA SF Express (12836) 11:13 11:15 2 mins N N Y N Y N N
HATIA - YESVANTPUR SF Express (12835) 01:48 01:50 2 mins N Y N Y N N N
BHUBANESWAR - BANGALORE CANT SF Express (12845) 07:03 07:05 2 mins Y N N N N N N
BANGALORE CANT - BHUBANESWAR SF Express (12846) 11:13 11:15 2 mins N Y N N N N N
HOWRAH - YESVANTPUR SF Express (12863) 03:18 03:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - HOWRAH SF Express (12864) 22:45 22:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - YESVANTPUR SF Express (12889) 01:48 01:50 2 mins N N N N N N Y
YESVANTPUR - TATANAGAR SF Express (12890) 11:13 11:15 2 mins Y N N N N N N
VISAKHAPATNAM - KOLLAM Weekly Express (18567) 01:23 01:25 2 mins N N N N Y N N
KOLLAM - VISAKHAPATNAM Weekly Express (18568) 09:38 09:40 2 mins N N N N N Y N
COIMBATORE - JAIPUR SF Express (12969) 13:38 13:40 2 mins N N N N Y N N
JAIPUR - COIMBATORE SF Express (12970) 13:18 13:20 2 mins N N N Y N N N
MADURAI - MGR CHENNAI CENTRAL AC SF Express (20602) 04:06 04:06 - Y N N N N N N
CHENNAI CENTRAL - MADURAI AC SF Express (20601) 01:18 01:18 - N N N N N Y N
PATLIPUTRA - YESVANTPUR SF Express (22351) 17:53 17:55 2 mins N N N N N N Y
YESVANTPUR - PATLIPUTRA SF Express (22352) 12:28 12:30 2 mins Y N N N N N N
BENGALURU CITY - NEW TINSUKIA SF Exp (22501) 05:53 05:55 2 mins N Y N N N N N
NEW TINSUKIA - BENGALURU CITY SF Express (22502) 08:18 08:20 2 mins Y N N N N N N
MGR CHENNAI CENT - SAINAGAR SHIRDI SF Express (22601) 13:18 13:20 2 mins N N Y N N N N
SAINAGAR SHIRDI - MGR CHENNAI CENT SF Express (22602) 06:13 06:15 2 mins N N N N N Y N
OKHA - RAMESWARAM Express (16734) 09:38 09:40 2 mins N N N Y N N N
RAMESWARAM - OKHA Express (16733) 07:58 08:00 2 mins N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENT - MANGALURU CENT West Coast SF Exp (22637) 15:14 15:15 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MANGALURU CENT - MGR CHENNAI CENT West Coast SF Exp (22638) 11:03 11:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - ALAPPUZHA SF Express (22639) 00:13 00:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALAPPUZHA - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22640) 02:23 02:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM CENTRAL - KOLKATA SHALIMAR SF Express (22641) 05:58 06:00 2 mins N N N N Y N Y
KOLKATA SHALIMAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (22642) 07:18 07:20 2 mins N Y N Y N N N
ERNAKULAM - PATNA SF Express (22643) 01:53 01:55 2 mins N Y Y N N N N
PATNA - ERNAKULAM SF Express (22644) 07:18 07:20 2 mins N N N N N Y Y
TIRUNELVELI - BILASPUR SF Express (22620) 17:53 17:55 2 mins N N N N N N Y
BILASPUR - TIRUNELVELI SF Express (22619) 12:38 12:40 2 mins N N Y N N N N
TRIVANDRUM CENTRAL - KORBA SF Express (22648) 19:48 19:50 2 mins Y N N Y N N N
KORBA - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (22647) 03:08 03:10 2 mins Y N N N Y N N
TRIVANDRUM CENT - INDORE Ahilya Nagari SF Exp (22646) 19:48 19:50 2 mins N N N N N Y N
INDORE - TRIVANDRUM CENT Ahilya Nagari SF Exp (22645) 03:08 03:10 2 mins N N Y N N N N
ERODE - MGR CHENNAI CENTRAL Yercaud SF Express (22650) 00:08 00:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - PALAKKAD SF Express (22651) 00:54 00:55 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - ERODE Yercaud SF Express (22649) 02:30 02:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PALAKKAD - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22652) 00:28 00:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - MADURAI Link SF Express (22688) 05:58 06:00 2 mins N N Y N N N Y
HUBALI - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22697) 08:13 08:15 2 mins N N N N N N Y
MGR CHENNAI CENTRAL - HUBALI SF Express (22698) 18:10 18:15 5 mins N N N N N N Y
MYSORE - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly SF Express (22681) 01:30 01:32 2 mins N N N Y N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - MYSORE Weekly SF Express (22682) 02:43 02:45 2 mins N N N N Y N N
BILASPUR - ERNAKULAM SF Express (22815) 12:35 12:40 5 mins N Y N N N N N
ERNAKULAM - BILASPUR SF Express (22816) 17:53 17:55 2 mins N N Y N N N N
MYSORE - HOWRAH Weekly SF Express (22818) 05:53 05:55 2 mins Y N N N N N N
HOWRAH - MYSORE Weekly SF Express (22817) 21:35 21:40 5 mins N N N N N Y N
BANGALORE CITY - KAKINADA TOWN Seshadri Exp (17209) 14:03 14:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KAKINADA TOWN - BANGALORE CITY Seshadri Express (17210) 09:18 09:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE - SANTRAGANCHI Vivek SF Express (22852) 11:13 11:13 - N N N N N N Y
HATIA - ERNAKULAM AC SF Express (22837) 01:23 01:25 2 mins N N Y N N N N
ERNAKULAM - HATIA AC SF Express (22838) 08:48 08:50 2 mins N N N Y N N N
SANTRAGANCHI - MANGALORE Vivek SF Express (22851) 20:29 20:29 - N N N N Y N N
YESVANTPUR - HOWRAH AC SF Express (22864) 13:26 13:26 - N N Y N N N N
HOWRAH - YESVANTPUR AC SF Express (22863) 13:35 13:35 - N Y N N N N N
ALAPPUZHA - DHANBAD Express (13352) 17:00 17:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DHANBAD - ALAPPUZHA Express (13351) 06:08 06:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - ALAPPUZHA Slip Express (18189) 06:08 06:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALAPPUZHA - TATANAGAR Link Express (18190) 17:00 17:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KANNIYAKUMARI - MUMBAI CSMT Jayanti Janta Exp (16382) 23:15 23:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - KANNIYAKUMARI Jayanti Janta Exp (16381) 19:28 19:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PUDUCHERRY - MUMBAI DADAR CENT Chalukya Exp (11006) 02:43 02:45 2 mins Y N Y Y N N N
MUMBAI DADAR CENT - PUDUCHERRY Chalukya Exp (11005) 01:08 01:10 2 mins N Y Y N N N Y
KANYAKUMARI - DIBRUGARH Vivek Express (15905) 13:53 13:55 2 mins N N N N Y N N
DIBRUGARH - KANYAKUMARI Vivek Express (15906) 17:53 17:55 2 mins N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - COIMBATORE Intercity SF Express (12679) 17:28 17:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
COIMBATORE - MGR CHENNAI CENTRAL Intercity SF Express (12680) 10:18 10:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - TIRUPATI Intercity SF Express (22617) 10:03 10:05 2 mins Y N Y N N Y N
TIRUPATI - BANGALORE CITY Intercity SF Express (22618) 18:09 18:10 1 min N Y N N Y N Y
COIMBATORE - TIRUPATI MAIN Intercity Express (22616) 10:04 10:05 1 min N Y N Y Y N Y
TIRUPATI MAIN - COIMBATORE Intercity Express (22615) 18:09 18:10 1 min Y N Y Y N Y N
JOLARPETTAI - BANGALORE Express (UnReserved) (16519) START 04:25 - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE - JOLARPETTAI Express (UnReserved) (16520) 20:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - KAMAKHYA AC SF Express (12551) 11:13 11:15 2 mins N N N N N Y N
ERNAKULAM - HYDERABAD DECCAN Special (07118) 06:20 06:22 2 mins N N N N Y N N
HYDERABAD DECCAN - ERNAKULAM Special (07117) 06:20 06:25 5 mins N N N Y N N N
ERNAKULAM - MGR CHENNAI CENTRAL Special (06038) 03:43 03:45 2 mins Y N N N N N N
RANGAPARA NORTH - YELHANKA Special (July 16 Only) (05618) 19:10 19:15 5 mins N N N N Y N N
JABALPUR - TIRUNELVELI SF Special (02194) 17:50 17:52 2 mins N N N N Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - ERNAKULAM Suvidha SPL (Aug 14 Only) (82633) 22:08 22:10 2 mins N N Y N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - ERNAKULAM Special (06037) 23:05 23:07 2 mins N N N N Y N N