Back Japla (JPL) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani Exp (via Daltonganj) (12453) 23:30 23:30 - N N N Y N N Y
NEW DELHI - RANCHI Rajdhani Exp (via Daltonganj) (12454) 03:35 03:35 - N N N Y N N Y
BARKAKANA - PATNA Palamau Express (13347) 00:22 00:23 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATNA - BARKAKANA Palamau Express (13348) 01:36 01:38 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - AJMER Garib Nawaz Express (18631) 04:32 04:34 2 mins N N N N Y N N
AJMER - RANCHI Garib Nawaz Express (18632) 19:27 19:28 1 min N N N N N N Y
SINGRAULI - PATNA Link Express (23347) 00:25 00:26 1 min Y Y Y Y Y Y Y
PATNA - SINGRAULI Link Express (23348) 01:42 01:43 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SAMBALPUR - MANDUADIH Express (18311) 04:25 04:27 2 mins Y N N Y N N N
MANDUADIH - SAMBALPUR Express (18312) 19:27 19:28 1 min Y N N Y N N N
BARKAKANA - VARANASI Passenger (53525) 11:18 11:23 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - BARKAKANA Passenger (53526) 11:53 11:58 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARWADIH - DEHRI ON SONE Passenger (53349) 20:23 20:28 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DEHRI ON SONE - BARWADIH Passenger (53350) 06:52 06:53 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BARWADIH - DEHRI ON SONE Passenger (UnReserved) (53611) 08:26 08:27 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DEHRI ON SONE - BARWADIH Passenger (UnReserved) (53612) 19:05 19:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GOMOH - PATNA Passenger (53347) 00:21 00:22 1 min Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - NEW DELHI Garib Rath Express (12877) 23:06 23:07 1 min Y Y N N Y N N
NEW DELHI - RANCHI Garib Rath Express (12878) 03:22 03:23 1 min Y N Y N Y N N
RANCHI - MANDUADIH Express (18611) 04:25 04:27 2 mins N Y Y N N Y Y
MANDUADIH - RANCHI Express (18612) 19:27 19:28 1 min N Y Y N Y Y N
SASARAM - RANCHI Intercity Express (18636) 04:40 04:42 2 mins Y Y Y Y Y Y N
RANCHI - DEHRI ON SONE Intercity Express (18635) 22:40 22:42 2 mins Y Y Y Y Y N Y
DEHRI ON SONE - BARKAKANA Passenger (53358) 15:44 15:49 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARKAKANA - DEHRI ON SONE Passenger (53357) 15:43 15:48 5 mins Y Y Y Y Y Y Y